sayfa içeriği Sülük Satışı,Sülük Tedavi Merkezi ,Tıbbi Sülük, ,sülükler,
  • https://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn
 sülük tedavi istanbul sülük tedavisi SÜLÜSÜLÜK SATIŞI TEDAVİ YARDIM CAFER ARI 05357616067 SÜLÜK ÜRETİM SATIŞ CAFER ARI
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası
sülük tedavisi

Sülük tedavisi ile iyileşen hastalıklar

Kadın hastalıkları

Migren

Varis

Artrit

Romatizma

Baş ağrısı

Cilt mantarları

Ayak mantarı

Hemoroid

Basur

Gut

Artroz

Tiroid bezi hastalıkları

Şeker

Obezite

Kilo verme

Cilt hastalıkları

Sedef

Kalp

Damar

Tansiyon

Selülit

Sinüzit

Kulak ağrısı

Kulak hastalıkları

Sağırlık

Glokom

Göz hastalıkları

Psikolojik sorunlar

Akne

Hipertansiyon

Ekzema

Egzema


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam53
Toplam Ziyaret1710631
Linkler
sülük tedavi video

sülük hastalıklar

Yararları

Antik çağlardan beri, sülükler kan lekeleri yoluyla birçok hastalığa ve hastalığa yakalanmak için kullanılmıştır; bu yöntem, saf kandan arındırmanın vücudun iyileşeceği umudunda kan çıkarılmıştır. İster inanın ister inanmayın, sülük tedavisi bazen hastalıkların tedavisinde en iyi alternatiftir ve hatta farmakolojik tedaviyi de geçmektedir. İnsan vücuduna iyileştirici etkileri nedeniyle, bu geleneksel hastalıkların tedavisi bugün hala gelişmektedir.

Vasküler Hastalığın Tedavisi

Hastalıkları tedavi eden veya önleyen sülükler tükrüğündedir. Onların tükürükleri, çok yararlı olan 100'den fazla biyoaktif maddeye sahiptir. Böyle bir bileşen, antikoagülasyon ajanı olarak görev yapan hirudin'dir. Calin aynı zamanda kan pıhtılaşmasını önleyen başka bir bileşen. Fibrin pıhtılarını eriten, aynı zamanda tromboz oluşumunu önleyen bir bileşen de destabilase'dir. Sülüklü tükürük ayrıca bir Faktör Xa inhibitörü içerir ve bu bileşik, faktör Xa pıhtılaşmasının pıhtılaşma etkisini sınırlar. Aynı zamanda interstisyel sıvının viskozitesini arttıran hiyalüronidaz vardır. Vazodilatör etki için, asetilkolin ve histamin benzeri maddelerin yanı sıra karboksipeptidaz A inhibitörleri bulunur. Bu üç kanal, daralmış gemileri genişleterek kan akışını artırabilir. Bunlar sadece sülük tükürükte çok faydalı bileşenlerden biridir.

 

yukarıda bahsedilenler kanın viskozitesini düşürmek için birlikte çalışır, daha iyi kan akışı sağlamak için kıvamını inceltirler. Kalın bir kıvamda olan kan, bir bireyin kan basıncını artırdığı kadar pıhtı oluşumuna da eğilimli olmaktadır. Bu pıhtılar vücudun farklı bölgelerine gidebilir ve bir damarı bloke ederek inme ya da kalp krizine neden olabilir. Kalın kan, distal ekstremitelerin, özellikle parmakların ve ayak parmaklarının uçlarının, yeterli oksijenlenmiş kan ve ihtiyaç duydukları besin maddelerini almayacakları bir risk oluşturmaktadır. Bu nedenle sülükler tükrüğe antikoagülasyon unsuru yaşamsal önem taşır çünkü kan inceltir ve trombosit koagülasyonunu inhibe eder.

 

Kardiyovasküler hastalığı olan hastalar, örneğin periferik damar hastalığına sahip hastalardan daha fazla, vücudun farklı alanlarında sülük tedavisine tabi tutulurlar. Her iki durumda sülükler bölgeye daha iyi kan akışını sağlayacaktır.

 

Kardiyovasküler Hastalığın Tedavisi

20. yüzyılın ilk günlerinden beri insanların sistemik pıhtılaşma önleyici etkileri olan sülükler tükürükteki Hirudin enziminden dolayı kardiyovasküler hastalıkları tedavi etmek için sülükler kullanıyorlar. Doktor, bir kişi inme ya da kalp krizi geçirdiğinde genellikle sülük kullanmayı reçete ederdi. Ayrıca, Hirudin segmental refleks mekanizmalarını uyarır ve bu da kardiyovasküler hastalıkların tedavisine katkıda bulunur.


Alopesi ve Kelliklerin Tedavisi

Sülük Terapisi Alopecia'yı İnsanlara Nasıl Yardım Edebilir?

Sülük tedavisinin kan dolaşımını arttırdığı bilinmektedir, bu nedenle inceltme veya kel bölgelerde terapi uygulandığında, kan dolaşımının artması saç foliküllerini güçlü hale getirmeye yardımcı olan, saç büyümesinin teşvik edilmesine yardımcı olan besinlerin konsantrasyonunu ve iletilmesini arttırmaya yardımcı olur.

 

Mantar enfeksiyonlarından veya kepekten kaynaklanan alopesi çeken insanlar sülükler tükürükteki antibakteriyel bileşenden yararlanabilir; bu da mantar enfeksiyonlarına karşı mücadeleye yardımcı olur.


Artrit Tedavisi

Artritte Sülük Tedavisi

Dünya çapında bilinen yaklaşık 600 sülük türü vardır ve sadece 15 tür tıbbi sülük olarak kabul edilir ve artrit ve diğer tedaviler için kullanılır.

 

Artritik eklem ilk önce tıbbi sülükler problemle ilgili belirli alanlara yerleştirilmeden önce temizlenir. Bu basit ve doğal bir işlemdir ve sülükler doğal bir anestezi salarken sivrisinek ısırığı yaşamanıza benzer. Sülük, enfekte olmuş kanları ortadan kaldıran ve aynı zamanda tükrükten terapötik bileşenleri ve enzimleri serbest bırakan ve bu bileşenlerin ve enzimlerin eklemdeki enflamasyon ve ağrıyı azaltmada harikalarını yaratmalarına izin veren doğal bir süreçtir.

 

Tıbbi sülükler, otomatik devre dışı bırakılmadan önce hastaya yaklaşık bir saat boyunca bağlı kalır [kez değişebilir]. Bütün süreç boyunca hastalar rahatlar. Bölge daha sonra temizlenir ve giyilir.

 

Tüm vakalar bireyseltir, ancak ortalama olarak tıbbi sülük tedavisi genellikle 6-8 ayda bir tekrarlanır. Eklem ağrısı ve inflamasyonda iyileşme ertesi gün Tedaviden sonra fark edilir. Artrit tedavisinde güvenli bir yol değil, yüzyıllar boyunca evrensel bir tedavi olmuştur.


Diyabetin Tedavisi

Diyabet için Terapötik Faydalar

Sülük tükrük bezlerinde tanınan en önemli maddelerden biri de kan pıhtılaşma mekanizmasını bastıran bir madde olan Hirudin'dir. Hatırlarsanız, daha önce diyabetli hastaların yapışkan (kalın) kanları olduğunu ve bu da kan pıhtısı geliştirme riskini arttırdığını belirtti. Genel sirkülasyona pıhtı oluşması ve yok edilmesi, herkes için ciddi tehdit oluşturmaktadır ve ani ölüme neden olabilir, bu nedenle kan pıhtılaşmasının bastırılması esastır.

 

Hirudin'in de kan temizleme etkisi vardır, bu nedenle kan pıhtını önleme etkisi vardır; Aynı zamanda kanın inceltilmesi, kanın daha kolay dolaşımının sağlanması, kalp ve kan damarlarındaki baskıların hafifletilmesi.


Kulak ve İşitme Sorunlarının Tedavisi

Sülük tedavisi üç yaygın kulak ve işitme problemi olan Ani İşitme Kaybı, Kulak çınlaması ve Otitis Media'nın tedavisinde yardımcı olabilir.

 

Sülük Terapisi Kulak ve İşitme Sorunlarına Nasıl Yardımcı Olabilir?

Yukarıda bahsedilen hastalıklardan muzdarip olan insanlar, özellikle kulak ve işitme sorununun bir enfeksiyon veya vasküler bir sorundan kaynaklandığı zaman sülük tedavisinden büyük fayda sağlayabilirler.

 

Öncelikle, sülükler bölgeyi duyarsızlaştırmak için bir anestezik enzim salgılar ve daha sonra kan pıhtılaşmasını önlemek ve kan pıhtılarını çözmek için faydalı olan faydalı enzimleri ve bileşenleri kan dolaşımına salacaktır. Kan damarları enzimler tarafından genişletilerek iyi dolaşım sağlanır. Kulak problemine neden olan bakterileri öldürmek için antibakteriyel enzimler de salınacak; Bu anti bakteriyel ajanlar ayrıca bağışıklık sistemini artıracak ve daha fazla enfeksiyon önleyecektir.


Endometriyozu tedavi etmek

Sülük tedavisinin Endometriozdan mustarip olan kadınlar için çok faydalı olduğu bulunmuştur.

Sülüklerdeki tükürük, kan pıhtılaşmasına yol açan kan koagülasyonunu önleyebilen enzimlerle zengintir. Bu enzimler kan pıhtılarını eritip normal bir kan akışını uterusa geri döndürdükten sonra toksinler atılır.

Sülük tükürüğündeki bir diğer önemli bileşik, iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olan anti-inflamatuar enzimdir. İnflamasyon azaldığında kan, damarlara serbestçe akar ve bu damarların sülükteki tükürükteki vazodilatatör ajanlar tarafından daha da genişletilir.


Göz Hastalıklarının Tedavisi

Glokomun ilerlemesini önleme

Glokom, çok fazla vitreus mizozu üretildiğinde veya vitröz humorun çok yavaş tekrar emilimi olduğunda ortaya çıkan bir durumdur. Vitreus mizah, gözlere besleyici bir şeffaf, jöle benzeri bir maddedir. Bununla birlikte, göz içerisindeki basıncın arttığı göz yapılarının sıkışmasına neden olan çok fazla sorun olabilir. Bu, kademeli görme bulanıklığına ve yavaş ama belirli görme kaybına neden olur.

 

Sülük Terapisi bu hastalığın ilerlemesine yardımcı olabilir. Göze kan akış oranını düşürmek için sülükler kullanılması, vitröz mizah üretimini azaltır ve böylece göz içindeki basıncı düşürür. Sülük tedavisi bu prosedür düzenli ve sık aralıklarla ve oftalmologların [tıbbi göz uzmanları] vitreus humusunun üretimini azaltması ve bölgedeki genel kan basıncını düşürmesi için ilaçlar ile birlikte yapmaları durumunda glokom hastalarına yardımcı olabilir.

 

Göz Enflamasyonunu Önleme

Sülük tedavisinin yararlı olabileceği bir diğer alan da göz iltihabıdır. Korioretinit (gözün koroid ve göz retinasında bir iltihaplanma), konjonktivit (bir veya iki gözün konjunktivasında iltihaplanma), Keratit (gözün ön kısmındaki göz korneasının iltihaplandığı bir durum) ve schleritis [ Gözün beyaz dış kaplamasını etkileyen, sklera olarak bilinen ciddi bir enflamatuar hastalık] sadece göz iltihabı bozukluklarının bazılarıdır.

 

Sülük Terapisi sırasında, kan iltihaplanmayı azaltarak iltihaplanmayı azaltır. Bu, basıncın azalmasına ve post-inflamatuar komplikasyonların azalmasına neden olur.

 

Hirudoterapinin ayrıca canlandırıcı ve yenilenmiş enerjinin hissettiği gençleştirici bir etkisi vardır. Bu, esas olarak, tedavi edilen bazı durumlarda ağrının hafifletilmesinin yanı sıra kanın temizlenmesinden kaynaklanmaktadır. Gerçek bir açıklama mevcut değil, yüzyıllar boyu Sülük Terapisi'nin pek çok göz hastalığının tedavisi olarak kullanıldığı gözlemleri var.


Dişeti Hastalıklarının Tedavisi

Dişeti hastalıkları, özellikle sıkı diş hijyenine uyulmaması durumunda, her yaştan yaşanan en yaygın sorunlardan biridir.

 

Sülüklerin birçok faydalı enzim ürettiği bilinmektedir ve uzun yıllar dişeti hastalıklarını etkili bir şekilde tedavi etmek ve iyileşmeyi teşvik etmek için kullanılmıştır. Antikoagülasyon ajanları, diş etlerindeki kan akışını artırarak, toksinleri uzaklaştırmaya ve etkilenen bölgeye besin vermeye yardımcı olur. Bu pıhtılaşma önleyici ajanlar, dişetlerinde oluşabilecek kan pıhtılarının çözülmesinde harikalar yaratırlar.

 

Diğer yararlı bileşenler, dişetlerinin şişmesi ve iltihabını azaltan anti-inflamatuar ajanlardır. Sülükün tükürüğü ayrıca bakteriyel gelişimin azaltılmasına yardımcı olan antibakteriyel bileşenleri de içerir.


Hepatit Tedavisi

Karaciğer çok önemli bir organdır; sadece toksinleri vücudumuzdan süzmekle kalmaz aynı zamanda önemli enzimler üretir, vitaminler ve besin maddeleri için bir saklama alanı görevi görür ve dengeyi korumaya yardımcı olur.

 

Sülük tedavisi birçok hastalığın tedavisinde binlerce yıldır kullanılmaktadır.

 

Karaciğerdeki enfeksiyon ve enflamasyonla mücadele etmek için sağlıklı bir kan kaynağı gereklidir ve sülüklerin tükürükünde bulunan faydalı enzimler arasında, şişmeyi azaltmaya yardımcı olan anti-inflamatuar enzimlerin yanı sıra kan damarlarını vazodilatasyona sokan histamin benzeri enzimler de bulunmaktadır kan akışı. Sülük tükürüğünde hastalıkla mücadeleye yardımcı olan antibakteriyel bileşenleri de vardır.


Yüksek Tansiyonun Tedavisi

Hipertansif Hastalarda Sülük Tedavisi

Sülüklerin tükürüğünün kan basıncını düşürmeye yardımcı olabilecek faydalı enzimlerin bulunduğu çeşitli çalışmalarla bilinir.

 

Sülük tükürüğünde bulunan antikoagülasyon enzimleri kanın pıhtılaşma eğilimlerini azaltarak vücuda iyi kan akışı sağladığı gibi kan pıhtılarını çözen bir başka enzim de etkiler, bu nedenle sadece kan pıhtılarını parçalamaz, aynı zamanda pıhtıları da önler Vücudun diğer bölgelerine yol açarak hem sistolik hem de diyastolik basınçlarda gözle görülür bir azalmaya neden olur.

 

Bu enzimler kanın kalınlaşmasını engeller, böylece kalpte değil vücudun diğer bölgelerine daha iyi kan dolaşımı sağlar ve mevcut antihipertansif ilaçlarla birlikte kullanılabilir.


İnfantil Serebral Palsi Tedavisi

Beyinlerimiz, çok kalın bir kafatasına rağmen çok hassastır. İnfantil serebral palsi durumunda olduğu gibi rahimde olsak bile çok kolay zarar görebilir.

 

Sülük Terapisi Bireylere İnfantil Beyin Felçiyle Nasıl Yardımcı Olur?

İnfantil serebral palsili hastalarda kullanılan ilaçların hoş olmayan yan etkilerinden biri, bir kişide şişme ve kanama yaşanabilecek vasküler komplikasyondur. Vasküler komplikasyonlar sağlığa zarar verir ve bu da daha zorluklara neden olabilir. Şişme beyindeki kan akışını da düşürebilir ve beyin bozukluğu ilerleyici olmamasına rağmen, sağlıklı beyin hücrelerinin olası dejenerasyonuna neden olabilecek komplikasyonlardan daha fazla yaralanmaya neden olabilir.

 

Sülük tedavisi ile birlikte kullanılan ilaçlar vasküler komplikasyon riskini önemli ölçüde azaltabilir.

 

Sülük tükürüğünde, insan vücuduna çok faydalı enzimler vardır.

 

Antikoagülasyon enzimlerinin beyne serbestçe kan akışına yardımcı olması, kan pıhtılaşmasına yol açabilen kalınlaşmayı önlemeye yardımcı olduğu bilinmektedir. Vücutta halihazırda kan pıhtısı varsa, sülük tükürüğünden gelen enzimler onları çözmeye yardım eder ve böylece kan serbestçe akabilir.

 

Sülük tükürüğündeki bir başka enzim, histamin benzeri bir enzimdir ve bu enzim damarları genişleterek beyindeki kan akışını artırır. Beyindeki şişme ayrıca sülükün tükürüğünde bulunan anti-inflamatuar ajanlar ile azaltılır.

 

Sülük tükürükündeki antibakteriyel maddeler zararlı bakterileri ortadan kaldırabilir, bu nedenle bağışıklık sistemini artırabilir ve daha fazla enfeksiyonu önlemeye yardımcı olur.


Böbrek Hastalıklarının Tedavisi

Sülük Tedavisi ve Böbrek Hastalıkları

Sülük tedavisinin bireylerin daha sağlıklı böbreklere sahip olmalarına önemli ölçüde katkıda bulunduğu bulunmuştur.

 

Böbrekler, birinin kanın viskozitesinde bir artış olan şeker hastalığının etkileri nedeniyle zarar görebileceğinden, sülük tükürükünde bulunan enzimler (özellikle antikoagülan enzimler) kanın pıhtılaşmasını veya kanın kalınlaşmasını önlemeye yardımcı olabilir tutarlılık. Böbreklerin süzme işlevindeki baskıyı azaltacak bir diğer önemli enzim kan pıhtılaşmasını çözmeye yardımcı enzimlerdir. İyi kan dolaşımı veya dolaşımı sağlamak için kan damarları histamin benzeri enzimlerle genleştirilir. Tüm bu enzimler, böbreklerin iyi kan dolaşımı almasına yardımcı olmak için birlikte çalışır, böylelikle toksinler ve atık maddeleri vücuttan doğru bir şekilde filtrelemek için böbreklere yardım eder.

 

Böbreklerin süzme eylemini engelleyen herhangi bir iltihaplanma varsa, sülük tedavisi leech�s tükürükteki anti-inflamatuar bileşikler vasıtasıyla faydalı olabilir. Sülük tedavisinin diğer faydaları, böbreklerin enfeksiyona karşı savaşmasına yardımcı olan antibakteriyel etkileri içermektedir.


Migren Tedavisi

Ağrı, özellikle ağrılı bölgeye dolaşım geliştirildiğinde aynı prensip migrende geçerlidir ve bu, sülüklerin kullanışlı olduğu yerden biraz rahatlar.

 

Migrenin kalpte oluşan ve daha sonra beynin yol açtığı minik kan pıhtına neden olduğu ve bu kan pıhtılarının beyindeki kan akışını bozduğu ve dolayısıyla migrene tipik semptomların neden olduğu migreni teşkil eden bir teori var. Baş ağrısı, fotofobi ve mide bulantısı. 

 

Zira zaten bildiğiniz gibi, Hirudin denilen sülüklerde bulunan bir madde var. Bu madde bir antikoagülan olup, kanın daha seyreltik olmasına neden olur, böylece daha kolay ve hızlı akmasına izin verir. Hirudin, fibrinojeni fibrine dönüştürerek oluşan küçük pıhtıları eritebilir.

 

Ayrıca, sülükler vücutta dolaşımı arttırabileceği, hatta başında da kan dolaşımını artırabileceği biliniyor çünkü kan dolaşımını sağlamak için yeterince kan emiyor. Sülükler vazodilatasyona, yani damarların genişlemesine, dolayısıyla damar duvarlarında oluşan baskıyı azaltarak kan akışını iyileştirir.

 

İyi kan dolaşımı hayati önem taşır! Acı bir bölgede mutlaka gereklidir, özellikle beyin gibi yerlerde ve migren için ilaç yerine sülük kullanmanın daha sağlıklı olması gerekir. Bir kere, ilaçlar, eğer düzgün bir şekilde ele alınıyorsa nispeten güvenlidir ve uzun süreli ters etkileri olmayan sülüklerin aksine ciddi yan etkilere neden olabilir.


Deri Hastalıklarının Tedavisi

Cilt, enfeksiyona karşı vücudun birincil savunma hattıdır. Deride üç ortak tabaka vardır: Epidermis, Dermis ve Hipodermis, cilt hücrelerinden, kılcal damarlardan, ter bezlerinden ve kıl foliküllerinden oluşur.

 

Genel deri hastalıkları genellikle en üstteki iki katmanda, epidermise ve dermise rastlanır. Komplikasyonsuz cilt hastalıkları kolaylıkla iyileştirilir, çünkü cilt genellikle birkaç gün sonra dökülür, ancak daha karmaşık cilt hastalıkları hipodermis seviyesinde köklenir ve bunlar iyileştirilmesi daha zor olur. Bazı deri hastalıkları iyileştirilemez hale gelir ve sadece hafifletmeye ve alevlenmeye tabii tutulur; Yani, zaman zaman boşta kalırlar ve zaman zaman alevlenirler.


Alopesi için Hirudoterapi

Alopesi daha çok kellik olarak bilinir. Yaşla ilişkili normal kellikten değil, mantar enfeksiyonundan veya kepekten dolayı kademeli ve radikal saç dökülmesinden bahsediyoruz.

 

Hirudoterapinin avantajlarından biri de kan dolaşımının iyileşmesidir. Kafanızdaki kel lekeleri daha az saç yoğunluğuna sahiptir, çünkü diğer bölgelerle karşılaştırıldığında daha az kan dolaşımına sahiptir. Bölgedeki mantarların çoğalması, azalmış kan akışına neden olan faktörlerden biri olabilir.

 

Sülük tedavisi genellikle alopesi tedavisi ile ilişkili değildir, ancak yine de çok etkilidir. Sonuç olarak kan dolaşımı düzelir ve mantar enfeksiyonuna karşı vücudun doğal savunması bir kez daha etkilenen bölgelere iletilebilir ve böylece iyileşme sağlanır.

Kaynatmaya Hirudoterapi

Kaynatmalar cildin derinliklerinde olan enfeksiyonlardır. Kaynama, kırmızı bir alan olarak başlar ve kademeli olarak ihale edilir ve sağlamlaşır. Ortada bir 'göz' oluşur ve beyaz kan hücrelerinden, ölü bakterilerden ve proteinlerden oluşan s.n.) denilen pus içerir.

 

Sülük tedavisi süresince sülükler direkt olarak kaynama gözünün üzerine yerleştirilir, böylece doğrudan pıhtıya besleyebilirler ve aynı zamanda toplanan kanın vücudundan arındırmak için alana başka sülükler yerleştirilir. Bu önemlidir, çünkü birikmiş kan baskıya neden olur ve hassasiyet sağlar ve hastayı ağrıdan kurtarır.

Zil hastalığına karşı kullanılan hirudoterapi

Zona [Herpes Zoster] erişkinlerde viral bir deri hastalığıdır ve çocukluk çağında su çiçeği hastalığından arta kalan uyku halindeki viral maddenin yetişkinlikte yeniden aktivasyonuna bağlı olarak ortaya çıkar. Suçiçeği için ömür boyu bağışıklık yaygın olarak söylenmesine rağmen, neden olan virüsler duyu sinir hücrelerinde yıllarca uyku halindedir, kendilerini yeniden etkinleştirir ve bağışıklık sistemi zayıf olduğunda bazen zona hastalığına yakalanarak iltihaplanma, ağrı ve Küçük cilt kabarcıkları döküntüsü.

 

Herpes zoster'in cilt tezahürü ciddi değildir, ancak altta yatan sinir iltihabının neden olduğu ağrı şiddetli olabilir ve haftalarca sürer.

 

Zona hastalığı tedavisi sadece ağrının ciddiyetini ve süresini sınırlamak için tasarlanmıştır, çünkü nevralji gibi enfeksiyöz komplikasyonlar ortaya çıkmaktadır [sinir yolu çevresinde kronik şiddetli ağrı]. Sülükler tükürük analjezik [ağrı öldürme] etkileri olan bir madde içerir. Ağrının hafifletilmesinin, genel ağrı giderici tabletlerden daha güçlü ve uzun süreli olduğu bilinmektedir.

Sedef hastalığı için hirudoterapi

Hirudoterapi ile tedavi edilebilen birçok cilt hastalığı vardır ve sözü edilen bir hastalık Sedef hastalığıdır.

 

Sedef, cilt hücreleri çok hızlı bir şekilde yer değiştirdiklerinde ortaya çıkan yaygın bir deri durumudur. Pek çok farklı türü vardır ancak en yaygın olanı kronik plak sedeftir.


Deri Greftli Hastaların Tedavisi

Tıbbi sülükler, hastalıkların ve hastalıkların tedavisinde uzun süredir kullanılmaktadır ve cilt greftlerinin iyileştirme sürecinde de kullanılmaktadır.

 

Sülük tedavisi yıllarca kullanılmıştır, çalışmalar yapılmıştır ve sülük tedavisinin cilt greftlerinin iyileşme sürecine gerçekten yardımcı olabileceği bulunmuştur, test edilmiş ve kanıtlanmıştır.

 

Sülük Terapisi Deri Grefti Uygulanan Hastaların İyileşmesini ve Kurtarılmasını Nasıl Sağlar?

Sülükler kendilerini cilt greft alanına tutturur koymaz kan emmeye başlarlar. Emerken onlar tükürüklerinden hirudin adlı bir bileşeni de serbest bırakıyorlar. Bu bileşen, trombosit agregasyonunun (trombositlerin bir araya toplandığı veya birleştiği süreç) ve koagülasyon kaskadının (fibrin pıhtı oluşumu ile biten bir dizi işlem) inhibisyonunda çok önemlidir.

 

Bu iki zararlı komplikasyon bir cilt greftinde mevcutsa, cilt greftinin iyileşme sürecini yavaşlatan belirgin bir venöz tıkanıklık olacaktır. Deri grefti dolaşımı zayıfladığında, siyanotik hale gelir (kanda yeterince oksijen olmadığı için cildin ve mukoza zeminlerinin mavimsi renk alması), daha sonra nakledilen doku ölünceye kadar sertleşir ve soğur. Şimdi, hirudin ve Sülükte tükürükte bulunan Faktör Xa inhibitörü nedeniyle bu işlemler engellenmektedir. Ayrıca tükürüklerinde vazodilatatör bir bileşen olduğu için, cilt greftine iyi kan akışı sağlayan venöz tıkanıklık daha da azaltılır. Sürekli tıbbi sülük tedavisinden sonra deri grefti yeterli miktarda kan dolaşımının mevcut olduğunu gösteren iyi bir işaret olan sıcak ve pembe renkte dönecektir.

 

Deri Greftli Hastalarda Sülük Terapisi Sıklığı

Tıbbi Sülükler bir ila iki çay kaşığı kan tüketebilecekleri yerde bir saat veya daha fazla emer. Sülük tedavisinden iki gün sonra, cilt grefti alanı bölgeye belirgin bir şekilde artmış kan akışı gösterecektir.

 

Deri replasmanlı hastalarda sülük tedavisinin sıklığı yaklaşık dört gün ila beş gün arasında iken deri grefti tehlikeye giden hastalardaki sıklık yaklaşık altı ila on gün arasındadır.


Spor Yaralanmalarının Tedavisi

Sülük tedavisi, ağrı, inflamasyon ve kan pıhtılarının çözülmesi ile bilinen sülük tükrüğünde bulunan enzimlere bağlı spor yaralanmalarının iyileşme sürecinde son derece faydalıdır.

 

Sülük tükürüğünde bulunan enzimler damarları genişletir ve toksinleri dışarı atmak ve iyileşme sürecini hızlandırmak için sağlıklı dolaşımı teşvik etmek için diğer enzimlerle birlikte çalışır, ayrıca bakterilerin üretimini önlemeye ve ortadan kaldırmaya yardımcı olan antibakteriyel enzimler içerir.

 

Sülük tedavisi yaralı bir alanın iltihap, şişlik ve ağrılarını azaltır ve normal bir işlevi hızlandırır.

 

Terleme sırasında, sülükler aynı zamanda ağrıyı gidermek üzere bir anestezik enzim enjekte eder ve aynı zamanda, bakterileri yok eden, sitenin daha fazla enfeksiyona karşı önlemesini sağlayan, hepsi birlikte spor yaralanmalarının iyileşme sürecini hızlandıran bir antibakteriyel enzim enjekte eder.

 

Sülük tedavisinin süresi spor yaralanmasının ciddiyetine bağlıdır. Aynı şekilde, oturumların sıklığı ve tedavide kullanılan sülük sayısı da kişi başına değişir.


Venöz Hastalıkların Tedavisi

Sülük tedavisinin, venöz hastalıktan mustarip hastalara yardimci oldugu ispatlanmistir. Variköz damarlardan gelen ağrı ve şişmeyi azaltmaya yardımcı olur ve oluşmuş kan pıhtılarını çözmeye yardımcı olabilir. Fakat sülük tedavisi, yetersiz vana ve yetersiz damar genişlemesi nedeniyle venöz hastalığı olan hastalar için etkili değildir.

 

Sülüklerin tükürüğünün yararlı enzimler içerdiği bilinmektedir. Kanların pıhtılaşmasını veya koyulaşmasını önlemeye yardımcı olan antikoagülasyon özellikleri vardır. Bunun dışında damarları tıkayacak şekilde oluşturulan kan pıhtımlarını parçalayan bir enzim de var. Bu iki özellik kan ince yaparak damarlarda serbestçe akmasını sağlar. Bu işlevi daha da artırmak için, başka bir enzim kan akışını daha iyi bir hale getirmek için bir vazodilatatör görevi görür.

 

Sülük eşinin tükürükünün de antibakteriyel özellikleri vardır, bu da açık hacimlerde venöz rahatsızlığı olan hastalara yardımcı olur.

 

 

Translate