Etiketler

 ,  ,  ,  , , , ,  , , 

 
 
 http://islampapers.com/2012/07/01/can-alaqah-be-seen/
 
 
 
12 Oy


Embriyo bir sülük benziyor mu?

A, 25 gün 24 bir embriyo bir yan görünümü (boyut 2.5-3.0mm) gösterir. (Moore ve Persaud gelen Güncelleme: Gelişmekte İnsan 8th Edition) B, Hirudo medicinalis, tıbbi sülük (. The Human Body değiştirilmiş Doğumdan Ölüme The Incredible Journey, © BBC Worldwide Ltd, 1998) C , embriyonun elektron mikroskobu Tarama 30 gün - Hafta 4, 26 de. (Profesör Kathy Sulik, Kuzey Carolina Üniversitesi). Bu aşamada, insan embriyo sülük benzeri bir görünüm edin.

'Alaqah  insan embriyosunun gelişiminde bir aşamadır. Dönem anlamlarından biri'Alaqah  bir sülük olduğunu. Yukarıdaki resimlerde incelerseniz, açıkça embriyo şekli aslında bir sülük benzer olmadığını görüyoruz.

'Alaqah son derece küçük olduğu zaman, embriyoya anlamına gelir. Küçük boyutlarda nedeniyle ilgili bilim adamlarının en ayrıntılı özellikleri tanınan olamazdı'Alaqah aşama:

Bu 23-24 gün embriyo bir sülük ne kadar benzediğini dikkat çekiyor. Hiçbir mikroskoplar veya 7. yüzyılda mevcut lensler vardı gibi, doktorlar. insan embriyosu bu sülük gibi bir görünüm olduğunu bilinen olmazdı bu, çünkü dördüncü haftanın başlarında, embriyo çıplak gözle sadece görülebilir buğday bir çekirdek daha küçük. [1]

Bileşik mikroskop gelişiyle önce, insan gelişiminin erken dönemlerinde gözlemlemek için hiçbir şekilde söz konusu olmamıştır. Hatta mikroskop icadından sonra, 1720 civarında çeşitli bilim adamları mikroskop altında gözlenen iddia silah, kafaları ve legswithin insan sperm ile birlikte erkeklerin son derece dakika formları. Başka bir bilim adamı o bir at meni, benzer bir yaratık değil, bir eşek meni çok uzun kulakları ve bir horoz meni içinde küçük cockerels ile bir dakika at görmüştü ısrar etti! Yetersiz gözlem veya hatalı deney birçok yanlış teorilerine yol açtı. [2]

Yani, ne zaman insan embriyo sonra çıplak gözle görünür olacaktır? Çok erken embriyo okudu Prof Keith L. Moore, şöyle diyor:

Dr Keith L. Moore

Dr Keith L. Moore

Ben gözlerini ne kadar iyi bağlıdır sanırım. Normal görme varsa Ama bu ne bir çekirdek büyüklüğünde olduğunda 22-23 gün etrafında görmek gerekir. Ama bir büyüteç olmadan ya da mikroskop olmadan size gösterilen olduğunuz ayrıntıları görmek mümkün olmaz.

Onlar bakmak için rahim açıldı bile - - onlar 'Alaqah sülük benzeri bir madde hakkında konuşurken Dr Persaud kesinlikle onlar embriyo görmek mümkün değildi, dediği gibi o kadar küçük olur. Ve ben onları gördüm, sadece bir küçük beyaz nokta. Bu size aslında bir sülük gibi görünmesi bu ayrıntıları görebilirsiniz ona bir büyüteç koymak yalnızca var.

Bu yüzden kesinlikle bilgi ve sana üç hafta sonrasına kadar o kadar göremiyorum söyleyebilirim ki yoktu. [3]

Benzer şekilde, Profesör Marshall Johnson [4] şöyle der:

Dr E. Marshall Johnson

Dr E. Marshall Johnson

Sen 'görme' tanımı ne gerçekten dikkatli olmak zorunda. Bu masa üzerinde kepek bir parça görebilirsiniz, bu güzel bir siyah yüzey olduğu için ben sadece zar zor dışarı yapabilirsiniz [ama] ben bunu hiçbir ayrıntı görebilirsiniz. Ben ayrıntılı görmek istiyorsanız o zaman görsel yardım çeşit, benim görenlere yardım için bir şey gerekir, ben bir büyüteç ihtiyacım var, bir mikroskop gerekir. Bu yüzden kepek bir parça görmek mümkün olabilir, ama herhangi bir detay Kuran'da açıklanan görmek için, ben 1700 yılına kadar gelişmiş değildi bir araç gerekir.[3]

Biz sadece (3.5mm yaklaşık) son derece küçük embriyo, ama bu "sülük gibi" bir görünüm sadece belki zaman çok kısa bir süre, dört ila beş gün kadar sürer düşünün eğer daha da dikkat çekicidir. Bu son derece zor bu dönemde bu benzerlik bile modern bir gözlem yapar.

Daha fazla bilgi için, kağıt bakın  Kuran'da Embriyoloji: 'Alaqah Sahne  terimi Kur'an  Alaqah '  ayrıntılı olarak açıklanmıştır.


NOTLAR

[1] Moore, KL, Kuran'da Embriyoloji yapılan atıflar bir Bilim Adamı en Yorumu ,Kuzey Amerika İslam Tıp Derneği Dergisi, Cilt. 18, No: 1-2, 1986, s. 16.

[2] Mary J. Satıcı, Çağlar Boyunca Embriyoloji bazı Yanılgı içinde, İnsan Embriyo: Aristo ve Arap ve Avrupa gelenekleri GR Dunstan, 1990, Exeter Press Üniversitesi tarafından.

[3]  Kuran'da Embriyoloji , Keith L. Moore, TVN Persaud ve E. Mareşal Johnson ile Toronto, Kanada, 1988. Teslim ders  Müslüman Öğrenciler Derneği .

[4] Dr E. Marshall Johnson, Profesör ve Anatomi ve Gelişimsel Biyoloji Bölümü Başkanı ve Daniel Baugh Enstitüsü, Thomas Jefferson Üniversitesi, Philadelphia, Pennsylvania, ABD Başkanı.