sayfa içeriği Sülük Satışı,Sülük Tedavi Merkezi ,Tıbbi Sülük, ,sülükler,
  • https://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn
 sülük tedavi istanbul sülük tedavisi SÜLÜSÜLÜK SATIŞI TEDAVİ YARDIM CAFER ARI 05357616067 SÜLÜK ÜRETİM SATIŞ CAFER ARI
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası
sülük tedavisi

Sülük tedavisi ile iyileşen hastalıklar

Kadın hastalıkları

Migren

Varis

Artrit

Romatizma

Baş ağrısı

Cilt mantarları

Ayak mantarı

Hemoroid

Basur

Gut

Artroz

Tiroid bezi hastalıkları

Şeker

Obezite

Kilo verme

Cilt hastalıkları

Sedef

Kalp

Damar

Tansiyon

Selülit

Sinüzit

Kulak ağrısı

Kulak hastalıkları

Sağırlık

Glokom

Göz hastalıkları

Psikolojik sorunlar

Akne

Hipertansiyon

Ekzema

Egzema


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam35
Toplam Ziyaret1706749
Linkler
sülük tedavi video

SÜLÜK TEDAVİSİ

1.. Sülük Tedavisi Giriş


Sülük Tedavisi Antik ilaç bir uyarlamasıdır. Mısır 2000 yıl önce bu yana tedavisi için sülükler kullandı. El / bacak / sinir ağrısı, tromboz, hipertansiyon, diyabet, tiroid, kolesterol, ürik asit, varis, uyuşturucu bağımlılığı, sivilce ve lekeler, adet ağrısı, epilepsi, yüz tonlama, dana zayıflama: Leech gibi çeşitli tedaviler kullanılabilir , vb şişmiş kalp, zayıf kalp, sızdıran kalp, daralması ve koroner arterlerin tıkanması gibi kalp hastalıkları

Sülük tedavisi nokta, kan pıhtılaşmasını sulandırmak için çoğunlukla. Gore seyreltme, yüksek kan basıncı azaltmak kan akışını artırmak, kan plak çözmek, daralan sinir yolları normalleştirmek, kolesterol düzeyini azaltmak, arterler esnekliği artırmak, sinir gerginliği azaltmak, zararlı kalp kas dokusunun yeteneğine sahip süperoksit oranını azaltmak, ve nihayet artırabilir vücudun bağışıklık sistemi.

Sülük Tükürük Sülük tedavisi sürecinde üretilir. Sülükler kan emmeye başladığınızda, onların tükürük hasta kanı girer. Sülük tükürük çeşitli yararlı doğal kimyasal maddeler içerir. Bu nedenle, tedavi 1-2 saat içinde kan bu doğal kimyasal maddeler ile mükemmel karışık olacaktır: 
1.. Hirudin: pıhtılaştırıcı (kan) girer ve lokma çıkıp yardımcı olur. 
2.. Anti-enfeksiyon (penisilin): enfeksiyonu önlemek için. 
3.. Calin: Gore bulunan maddenin hangi genellikle blok "von wilebrand faktörü", ve ayrıca kan-izomeriyi toplama işlemi veya trombosit arabulucu olarak işleyen. 
4.. Destabilase: (Gore sonucu) vibrind çözmek için bir monomerizing faaliyettir. 
5.. Hirustasin: sindirim geliştirmek için protein çözücüler, ajan olarak işlev. 
6.. Bdellins: Deri iltihabı, şişmiş cilt ve kaşıntılı cilt azaltabilir kimyasal madde. 
7.. Hiyalüronidaz: enfeksiyonu önlemek için bir antibiyotik. 
8.. Anestezik Madde: gövde (lokal anestezik) belirli alan için anestezik. 
9.. Triptaz inhibitörler: şişmiş ya da alerjik bir bölgede üretilen bir maddedir. 
10.. Egllins: anti-şişmiş bir madde. 
11.. Xainhibitor faktörü: Anti-gore madde (anti-pıhtılaşma). 
12.. Inhibitörleri tamamlayın: Herhangi bir eksik bileşenleri için bir yedek. 
13.. Carboxypeptydase alnhibitors: sülük ısırığı alanı etrafında kan akışını arttırıcı. 
14.. Histamin benzeri bir madde: iyi kan akışını yardımcı arterioportal yolları maksimize.

Ampute uzantıları regrafting zaman plastik ve rekonstrüktif cerrahi yapmak Cerrahlar sülükler yararlı buluyorum. Sülükler damar bağlanır kadar kan emerek dokuları yatıştırıldı yardımcı kan akışını artırır.

Son araştırmalar da diz osteoartriti olan hastalarda ağrı giderici yanı sıra, purpura fulminans, periorbital hematom, dilaltı hematom, sistemik lupus eritematozus ve kulak enfeksiyonu tedavisinde sülük kullanımını destekler.


2. Eğer Sülük hakkında bilmeniz gerekenler


Sülük uzunluğu genellikle siyah veya kahverengi ve yaklaşık 10 cm bir tatlı su amfibi solucan vardır. 650'den fazla bilinen türlerin, Hirudo medicinalis (Yer: Avrupa), Hirudinaria manillensis (Yer: Asya) ve Haementeria ghilianii (yeri: Amazon) çoğunlukla medikal tedavide kullanılmaktadır.

Sülük kan emici solucan. Yetişkin sülük bu hem kadın hem erkek cinsel organları olan anlam, bir hermafrodit olduğunu. Leeches çapraz döllenmiş yumurta çoğalır, bu 12inces (30 cm) veya daha fazlası için bir inç (2.5 cm) daha az uzunluğuna büyür. Çoğu sülükler kan ağırlıklı beslemek, ama diğerleri solucan, böcek larvaları ve hayvan yaşamının diğer küçük formları yiyin.

Tıbbi sülük, kahverengi ve siyah çubuklu çapraz ve uzunluğunun sekiz inç (20cm) büyür. Tıbbi sülük vücudunun alt her iki ucunda Bir şeker bulunmaktadır. Bir ucunda emici hayvanın ağzı içerir. Sülük onun kurbanı tutunur zaman diğer enayi bir vantuz gibi davranır.

Bir kez bağlı, sülük keskin dişleri ile kurbanın derisini bölü ve kan emer. Sülük yara pıhtılaşma kan tutmak bir madde içine enjekte eder. Bir sülük kan beş kez kendi ağırlığının kadar yemek ve ardından gıda olmadan 6 ay kadar yaşayabilir. Sülük ağız yaklaşık 100 minik dişleri vardır, her biri üç çeneleri vardır. Bu aynı zamanda istikrar için bir posterior emme cihazı vardır.

Ilk tıbbi sülükler dere ve nehirlerden elde edildi, ama bugün onlar sülük çiftlikleri olarak işlev şirketlerinden satın ediyoruz. Protokolleri kurduk yok tesisler bu sülük çiftlikleri tavsiyeler takip edebilirsiniz.

Bu sülükler bir işlemden damıtılmış su ihtiva eden "sülük mobil evler" (45 ° F [5 ° ila 7 ° C] ve yüksek seviyede 68 ° 'den F [20 ° C] 42 °) soğukça bir sıcaklıkta saklanabilir tavsiye bulunuyor özel tuz; bazıları her geçen gün çözüm değiştirmenizi öneririz.


3. Eğer Sülük tedavisi hakkında bilmeniz gerekenler


sülük terapisi
1.. Tıbbi sülükler sadece bir kez ve daha sonra imha. Kullanılacaktır 
2. Sülük kendi uyuşturucu madde yapar, çünkü tıbbi sülük tedavisi ağrısızdır. Bu uyuşturucu madde rahat tutmak için doğal bir yoldur. 
3.. Sülük tedavisi cilt ve doku. Uzakta gözyaşı yüzük kapakları, replanted parmaklar, kulak, ya da travmatik yaralanmalar uygulanabilir 
4. Sülük yerleştirilmek üzere olduğu doktor karar verir. Genellikle bu mavimsi renkli veya morarmış bir alandır. Vücudunuzun henüz uzak kan taşıyan küçük damarları vermiş değil, çünkü kan orada toplanmış oldu. 
5.. Vücudunuzun bu damarlar yapmıştır kadar sülük tedavisi 3-7 gün boyunca uygulanabilir. 
6.. Sülük tedavisinin amaçları şunlardır: 
- Yeni bir mikrovasküler flep nedeniyle venöz konjesyon için başarısız riski olduğunda venöz dolaşımı geliştirin. 
- sülük uygulamaların sayısını ayarlayarak dokudan yeterli venöz çıkış üretin.

4. Nasıl sülük tedavisi uygulamak - inceleme


inceleme

Sülük tedavisi öncelikle cerrahi sonuçlarını tehdit edebilir venöz konjesyon için bir tedavi olarak plastik ve rekonstrüktif cerrahi, bugün sağlık bir canlanma yaşanıyor.

Çoğu hemşire tedavi uygulanması veya tıbbi sülük korunmasında hiçbir resmi eğitim almış. Oysa hemşirelerin klinik ortamlarda çeşitli bu tedaviye katılması bekleniyor olabilir ve tedavi sülük güvenli ve etkin kullanımı için bu yönergeleri kullanabilirsiniz.

Sülük tedavisi başlamadan önce, detaylı bir değerlendirme yapılmalıdır.

- Hemşire arteriyel yetmezlik ve venöz konjesyon ayırt etmek gerekir. Arteriyel yetmezlik, doku dokunmak, soluk şiş ve serin; kapiller dolum (iki saniyeden daha uzun) yavaş veya yoktur. Venöz tıkanıklık doku mor bir görünüme sahip olacak ve gergin, tıkanmış, ve dokunmak sıcak olması. Kapiller dolum (bir saniyeden az), tempolu ve ani olacak. Sülük tedavisi ven tıkanıklığı hafifletmek olsa da, arter yetersizlik varlığında kontrendikedir var.

- Hemşire aynı zamanda vitamin, bitkisel takviyeleri veya ilaç alıyor o olsun veya hasta sormalısınız; bazı aşırı kanama veya düşük immün yanıtın riskini artırabilir.

Örneğin, E vitamini yüksek dozlarda, protrombin zamanını uzatabilir koagülopati neden ve bağışıklık bastırmak olabilir. Gibi Dong Quai, sarımsak gibi bitkisel takviyeleri, zencefil, gingko biloba, ginseng ve ve aspirin, heparin, warfarin ve nonsteroid antiinflamatuar ilaçlar gibi ilaçlar kanama riskini artırabilir. Kafein (kahve, çay, bazı gazlı içecekler ve çikolata bulunan) vazokonstriksiyon riskini azaltmak amacıyla elimine edilmelidir. Tütün karbon monoksit ve nikotin güçlü vazokonstriktörler çünkü Sigara (ve sigara dumanına maruz kalma bile) kesinlikle kontrendikedir.

- Kontrendikasyonlar. Sülük tedavisi bağışıklığı baskılanmış hastalarda, hemofili gibi kanama bozukluğu olanlarda ve önceden var olan arteriyel yetmezliği olanlarda kullanılmamalıdır, tüm bu koşullar enfeksiyon veya aşırı kan kaybı aşırı bir risk oluşturmaktadır. Kararsız tıbbi durumu olduğu gibi kan transfüzyonu kabul Hastanın reddetmesi, başka kontraendikasyondur. Ve tabii ki, sülük tedavisi reddediyorum hastalar bunu almamalısınız.

- Hasta eğitimi. Birkaç hastada tedavinin faydalarını anlamadan sülükler ile temas hazırız. Bu engel, genellikle eğitim ile aşılır.


5. Nasıl sülük tedavisi uygulamak - Hazırlık


hazırlık
Bu sülük hazırlarken fark birkaç şey vardır: 
- sülükler sayısı uygulanacak 
- sülük ya da sülükler özel yerleştirme 
- tedavinin sıklığı

Venöz tromboz riskini azaltmak için, ek olarak, siparişler genellikle aspirin, heparin veya düşük molekül ağırlıklı dekstran (Rheomacrodex ve diğerleri dekstran 40) olarak antitrombotikler içerir. Hekim de küçük kan damarları üzerinde kendi özel damar genişletici etkisi için klorpromazin (Thorazine'le) reçete edebilir.


6. Eki ve teşvik eki - sülük tedavisi nasıl uygulanır


hacizSülük takılması
- sülük takmadan önce, sabun ve su ile yıkayın ve damıtılmış, klorsuz su ile durulayın. 
- eldiven giymek, yavaşça bir sülük kavramak. Forseps kullanma sülük zarar verebilir. Islak çünkü sülük ıslak eldiven kendini bağlamasını ve kaldırmak için zor olabilir çünkü dominant olmayan elinde küçük, kuru bir gazlı bez için yararlı bulunuyor, kuru gazlı bez size nazikçe kavrama sülük izin verir ve eldiven çekin ve tedavi bölgesine doğru kafa doğrudan.

Eki özendirilmesi
sülük eki teşvik etmek için çeşitli yollar vardır.

- İlk olarak, siteye sülük yönlendirmek için bir şırınga kullanın. 5 den Plenseri - veya 10-ml şırınga, varil içinde sülük yerleştirin ve sülük verdiği kadar yerinde açık ucunu tutarak, namluyu ters çevirin. Baş, sülük küçük parçası, ilk eklemek gerekir. Yavaşça sülük diğer ucu serbest gelip takmak için izin, şırınga çekilme. Sülükler genellikle U şeklinde birbirine yakın yerleştirilmelidir iki ucundan ile bağlamak. Sülük bağlama direnen, istenilen yerinde glukoz veya sukroz bir damla koyarak bunu teşvik. . Sülükler tatlı tadı çekiliyor 
- Veya taze kan bir damla görünür böylece ikinci yol, hafifçe istenen bölgeye steril bir iğne ile hastanın cildi dikmek.

Not:
- Sülükler, başka tedavi edilmesi istenen bölgeye sık sık "sülük göç" olarak adlandırılan bir eylem taşıyabilirsiniz. Göçü önlemek için basit yollarından biri gazlı bez ile tedavi alanını sarın ve maruz yaratan bir tür sadece istenen ek siteyi terk etmektir "ağıl sülük." Bir berrak, tıkayıcı sargı (örneğin IV girme mevkilerini kapsayacak şekilde kullanılanlar gibi) de sülük takmak için izin verecek kadar büyük olan merkezi küçük bir delik ile kesilmiş, bir alanı kapsayacak şekilde kullanılabilir.

- Bir plastik bardak başka bir çözümdür. Kap iki şekilde kullanılabilir; sülük eklenme sitesine erişim için yeterince büyük bir delik hem de bir saydam plastik kap tabanına halinde kesilir. Venöz konjesyon ile hane için, bir yarık fincan tarafı yukarı kesilir ve bu gazlı bez sarılı haneye etrafına yerleştirilir.Kanat için, kap, istenen bölgeye üzerine yerleştirilir ve bant ile sabitlenmiş şeffaf bir streç film ile kaplanmıştır. Sülükler delikten flep eklenecektir.


7. İzleme Sülük Tedavisi

izlemeSiteyi en az her 15 dakikada dekolmanı kontrol ve sülük göç değil emin olmak için izleyin.Ikincisi oluşursa, zorla sülük çıkarmayın. Kuvvet dişler enfeksiyon kaynağı haline, hastada sol neden olabilir. Bunun yerine, bir yastık veya bir pamuklu çubukla ve inme sülük başkanı alkol, tuzlu su veya sirke küçük bir miktar koyun. Bu genellikle kendiliğinden ayrılmasına neden olacaktır.

Onlar sülük için zararlı çünkü, ancak, bu sıvıların sadece az miktarda kullanmak için dikkatli olun ve büyük miktarlarda bu enfeksiyon riskini artırarak, lokma siteye kusturmak neden olabilir.

Sülük tedavisi sırasında, 86 ° F (30 ° C) veya üzeri alan sıcaklığı tutmak amacı ile, rekor cilt sıcaklıklarını her üç saatte ölçmek ve yaygındır.

86 ° F altındaki sıcaklıklarda bir azalma arteriyel veya venöz dolaşımı ile ya sorunlara işaret edebilir ve hekime derhal rapor edilmelidir.

Biraz sıcak oda sıcaklığını tutmak ve gazlı bez ve hafif bir battaniyeye sarılmış hafifçe çevresi de istenen terapötik ısısının korunmasında yardımcı olabilir.

Bu kaplamaları dolaşımını engelleyecek kadar sıkı olmamalı ve genellikle sadece değerlendirme sırasında ya da sıcaklıkları ölçerek veya elbiselerinin değiştirilmesi sırasında kaldırılır.

Hemşire enfeksiyon ve yakın bakliyat kontrol belirti veya belirtiler için hastanın cilt görünümünü değerlendirirken, sitede en az her dört saat ayrıntılı bir değerlendirme yapmalıdır. Baseline laboratuar değerleri de tam kan sayımı, parsiyel tromboplastin zamanı ve protrombin süresi dahil, kontrol edilmelidir.Hekim, bu tür hemoglobin seviyesi veya hematokritte bir damla olarak anormal değerleri bildirilir kanama süreleri ya da enfeksiyon ya da enfeksiyon riski ile tutarlı değişiklikler arttırılmalıdır.


8. Sülük dekolmanı ve bertaraf


sülük dekolmanı

Sülük çıkartılma

Tok sülükler genellikle 20 ila 120 dakika arasında kendiliğinden ayırmak. Genellikle tek bir sülük her ekin sırasında kan 5 ila 15 mL çıkartacaktır. Sülük tedavisinin büyük yarar, çünkü ısırık yerinde yavaş sızma nedeniyle, ayrıldıktan sonra kan kaybıdır.

Sülük bertaraf

Kullanımdan sonra, sülük% 70 alkol çözeltisi içine yerleştirerek yok edilmelidir. Birçok hemşireler alkol 20 ml ile böyle bir idrar örneği kap gibi bir vidalı kapak, küçük bir plastik bardak kullanın. Sülük 10 dakika içinde ölür ve sonra uygun bir atık malzemenin bertaraf biyolojik tehlikeli atık olarak kabul edilir.

Çünkü kan yoluyla bulaşan enfeksiyon riski, sülük başka bir kişi üzerinde asla tekrar kullanılmamalıdır. Bu aynı hastaya yeniden değil de, için beslendikten sonra, sülükler genellikle birkaç hafta boyunca tekrar beslemek istemiyorum.

Not: Tedavi sırasında, tahmini kan kaybı belgelemek için hatırlıyorum, sülük uygulamadan önce ve sonra sitenin görünümü, saati, yeri, ve her sülük uygulama süresi; önemli hematolojik laboratuvar sonuçları, hasta eğitimi ve tedaviye hastanın tepkisi ve belirti veya enfeksiyonun semptomlarının varlığı.


9. Sülük Tedavisi Frekans

frekansBu soruyu soran devam edebilir:

Tabi ne kadar sülük tedavisi için?

Eh, hiçbir özel dönem tam bir iyileşme için karar verilir. Ancak, bu akıllı soruya en iyi cevap olabilir :)

Sülük tedavisi genel olarak 3-7 gün için gerekli ya da anjiyojenez (yeni damar oluşumu) oluşana kadar edilir. Başarı doku-bir daha normal bir (bir ila den nonengorged için tıkanmış ve çok hızlı bir kılcal dolum (bir saniyeden az) den, bir daha normal deri rengine morumsu bir renk gelen değişecek değişiklikler ile kanıtlandığı olacak iki saniye). Anjiyogenez kurulduktan sonra, doku yeterli venöz drenaj var ve artık tedavi gerektirir. Sürece venöz konjesyon sülük uygulamaları arasında devam ettiği, tedavi devam etmelidir.


10. Komplikasyonlar ve Enfeksiyonlar

enfeksiyonlarKomplikasyonları - Aşırı kanama sülük tedavisi ile ortaya çıkabileceği gibi doğrudan baskı veya topikal trombin uygulayarak kontrol edilebilir.

Aşırı kan kaybı, kan transfüzyonu gerektirebilir, bu nedenle hastalar olasılığı haberdar edilmelidir. Anafilaksi dahil alerjik tepkiler, aynı zamanda oluşabilir. Hastalar ve aileleri için izlemek ve alerji belirtileri rapor uyarı olmalıdır. Yara izi de oluşabilir fakat genellikle az olabilir.

Enfeksiyon - sülük tedavisinin en ciddi komplikasyon enfeksiyondur. Sülük sindirim sistemi Aeromonas hydrophila, yutulur kan parçalanmasını sağlayan bir Gram-negatif basil içerir. Sülük tedavisini içeren en enfeksiyonlar A. hydrophila neden olur, ancak, Serratia marcescens, A. sobria ve Vibrio fluvialis ile enfeksiyonları da bildirilmiştir. Enfeksiyonlar tedavi başladıktan sonra iki 11 gün arasında ortaya çıkabilir ve sepsis bazı durumlarda ilerleyebilir abse ve selülit, neden olabilir.

Bir çalışma enfeksiyonlar sülük tedavisi alan hastaların% 4.1 'ortaya çıktı bulundu. Profilaktik antibiyotikler genellikle verilir: çift kapsama (iki antibiyotikler) sonra iki hafta boyunca tedavi ve tek kapsamının (bir antibiyotik) sırasında. Kurulan enfeksiyon aminoglikozidler, fluorokinolonlar, tetrasiklin veya trimetoprim ile birlikte, bu tür üçüncü kuşak sefalosporin gibi antibiyotikler ile tedavi edilir. Enfeksiyon sülük tedavisinin ciddi yan etki olduğundan, hasta ve ailesi de gözlemlemek ve erken belirti ve bulgular rapor için talimat olmalıdır.


11. Kellik için Sülük Tedavisi

KellikKellik veya saç dökülmesi bireysel saç kaybeder çok yaygın bir durumdur. Saç dökülmesi vücudun çeşitli yerlerinde ortaya çıkabilir, ancak en yaygın alan kafa derisi. Erkekler genellikle daha etkilenmektedir ancak kadınlar da sık sık utanç neden, bu durum muzdarip olabilir.

Ne Alopesi nedenleri nelerdir?

bu durum acı anne olan bireyler muhtemelen gelecekte alopesi gelişir. Ayrıca, saç köklerinin büyüme bastırma neden olan vücut tarafından saldırıya nerede oto-bağışıklık hastalıkları, alopesi neden olduğu öne sürülmüştür. T-hücresi lenfositler sitede iltihabı neden ve böylece saç büyümesini baskılayarak, saç köklerinin kendilerini bağlamak için vücut sinyalleri gönderir.

Alopesi başka çok yaygın nedeni zayıf saç folikülleri ve daha sonraki saç kaybıyla sonuçlanan, kafa derisi veya kepek bir mantar enfeksiyonudur. Aynı zamanda, stres bazı insanlar saç kaybı ya da saç dökülmesi geliştirmeye neden olduğu bulunmuştur.

İşaretler ve Alopesi belirtileri nelerdir?

alopesi en belirgin ilk belirti genellikle acı karıncalanma hissi eşlik edebilir kıllar büyürler vücut, kafa derisi veya diğer alanlarda yamalar inceltme çıkmasıdır.

Alopesi başka işareti yaygın saç tellerini "ünlem noktası özellikleri" olarak bilinen şeydir, diğer bir deyişle, belirgin dar olan saç tellerini yakın onlar tabanı vardır.

Nasıl Alopesi ile Tedavi Yardım İnsanlar sülük olabilir?

Tedavisi inceltme veya kel alanlara uygulandığında Sülük tedavisi bu nedenle, kan dolaşımını artırmak için bilinen, kan dolaşımının artması ve böylece saç büyüme tanıtımında yardımcı, saç köklerinin güçlü yapımında yardımcı besin konsantrasyonu ve teslimat artırmak yardımcı olur.

Mantar enfeksiyonları ya da kepek neden alopesi olan kişiler de mücadele mantar enfeksiyonları yardımcı olur sülükler tükürük içinde antibakteriyel bileşeni aracılığıyla yararlanabilir.


12. Diyabet için Sülük Tedavisi

diyabetBugün, Diabetes, dünyanın en yaygın kronik hastalıklardan biridir. Milyonlarca insan Diyabet ve günlük tanısı olan, daha binlerce istatistik Bunun bir parçası haline gelir.

Diyabet yeterli insülin üretmek için pankreas başarısızlığı nedeniyle bir durumdur. Tip 1 ve tip 2 arasındaki fark insülin tükenmesi derecesidir. Insülin tükenmesi mutlak olduğu yerde tip 1 diyabet, başlangıç, genellikle erken çocukluk döneminde olduğunu. Insülin üretimi meydana geldiği, ancak insülin yetersiz miktarda üretilir, tip 2 diyabet olarak, 45 veya daha büyük başlangıç ​​yaş civarında yetişkinlikte genellikle.

Yediğimiz zaman, şeker glikoz dönüşür ve kan dolaşımına girer ve vücudumuzun hücrelerine dağıtılır. Glikoz hücrelerimizin enerji çalışması için verir ve insülin bizim hücreleri kullanabilirsiniz form içine glikoz parçalayarak için çok önemlidir "gıda" dir. İnsülin olmadan ya da çok az insülin, glikoz hücreler tarafından emilir olmayacak ve onlar da hiç ya da çok az enerjiye sahip olacaktır.

Yukarıdaki durumda, glikoz vücutta komplikasyonlara neden olabilir ki, bu kalınlaşmasına neden kan içinde kalır. Başka bir organdan taşınması kan damarı duvarlarının kalınlaşması ile sonuçlanan ve daha esnek olma, daha fazla çaba gerektirir. Kalp aynı zamanda tabii ve vücudun etrafında kan pompalamak için gerekli çaba ile çalıştırılıyordu olur, kalınlaşmış kan kılcal geçmesine şöyle dursun, küçük kan damarları için mücadele eder. Bu tek başına distal organlara kan akımını şöyle dursun, viskoz kan inme, kalp krizi veya akciğer embolisi neden beyin, kalp ve akciğerler gibi organlara büyük seyahat edebilirsiniz kan pıhtıları, geliştirmek için bir hastayı yatkınlık gerçeğini uzlaşma.

Sülük Tedavisi: Eski Bir Bilim

Ayrıca Hirudotherapy olarak bilinen Sülük Tedavisi, çeşitli hastalıkların yardımcı tıbbi sülükler kullanılarak tedavi yöntemidir. Bu, eski çağlardan beri bilinen bir terapi ve kullanımı çok bugün kalır.

Hirudo medicinalis kan 15 ml kadar tüketmek için, bu nedenle, terapist tedavi hastalığın türüne bağlı olarak, aynı anda 12 ya da daha fazla sülük kadar kullanabilir mümkün tıbbi uygulamalar için kullanılan sülük bir türdür. Isırık zaman sülükler, onlar yara içine tükürük enjekte onların. Onların tükürük enzimler, farklı kimyasal ve hasta için hakkında çeşitli terapötik yararları getirmek maddeler içerir.

Diyabet için Tedavi Faydaları

Sülük tükürük bezlerinde tanınan en önemli maddelerden biri Hirudin, kan pıhtılaşma mekanizmasını baskılayan bir maddedir. Eğer hatırlarsanız, daha önce diyabet hastaları kan pıhtısı riskinin daha yüksek oluşturur [kalın] viskoz kan, sahip olduğu belirtilmiştir. Genel dolaşıma Geliştirme ve pıhtı yerinden oynaması herkes için ciddi tehditler oluşturmaktadır ve anlık ölüme neden olabilir, kan pıhtılaşması çok bastırma esastır.

Hirudin da bu yüzden ayrı pıhtıları kan engelleyecek, kan seyreltici etkisi vardır, aynı zamanda kalp ve kan damarları üzerindeki baskıyı giderici, kan daha kolay dolaşabileceği, kan incelir.


13. Göz Hastalıkları için Sülük Tedavisi

göz hastalıklarıÖnlenmesi Göz iltihabı

Sülük tedavisi yararlı olabilir başka alan göz iltihabıdır. Korioretinit (koroid ve gözün retina iltihabı), (birinin konjunktiva veya her iki gözün iltihabı) konjunktivit, keratit (ve sklerit (bir durum olan gözün kornea olarak, gözün ön kısmı, iltihaplı olur) sklera olarak bilinen göz) beyaz bir dış kaplama etkileyen ciddi bir inflamatuar hastalık, sadece göz iltihabı hastalıkları bazılarıdır.

Göz iltihapları etkilenen bölgede kan ve diğer kan bileşenleri havuzu eğimlidir. Bu, yanlış ya da o bölgede hasar olursa olsun düzeltmek için çalışıyor vücudun doğal tepkisi olduğunu. Ne yazık ki, çok fazla kan havuzu göz içi basıncında önemli bir değişiklik olur ve bu basınç sıkıştırma ve diğer parçaların hasara neden olur. Sülük tedavisi sırasında, kan ve böylece inflamasyonu azaltarak, dışarı emilir. Bu basıncında bir azalmaya yol açar ve post-enflamatuar komplikasyonlar azaltır.

Glokom önleyin İlerleme

Glokom vitreus mizah çok yavaş reabsorbsiyonu olduğunda orada vitreus mizah çok fazla üretim veya olduğunda oluşan bir durumdur. Vitreus mizah gözler için beslenme veren şeffaf, jöle benzeri bir maddedir. Göz içi basıncı göz yapıları sıkıştırma neden artırabilir nerede bunun çok çok ancak, sorunlu olabilir. Bu vizyon kademeli bulanıklık ve görme yavaş ama bazı kaybına neden olur.

Glokom gelişme riski altında olanlar diyabet, 40 yaş üstü insanlar, ve hastalığın aile öyküsü olan insanlar vardır. Tespit ve erken aşamalarında tedavi edilirse, glokom kontrol edilebilir ve vizyon kaydedilebilir. Sülük tedavisi bu hastalığın ilerlemesinde yardımcı olabilir.

Göze kan akış hızını azaltmak için sülükler kullanımı vitreus üretimini azaltır ve böylece göz içi basıncı azaltır. Bu prosedür, düzenli ve sık aralıklarla ve Oftalmologlar [tıp göz uzmanları] vitreus mizah üretimi azaltmak ve bölgede genel kan basıncını düşürmek için reçete ilaçlar ile birlikte yapılırsa Sülük tedavisi bu nedenle glokom hastalarına yardımcı olabilir.

Periorbital Hematom için Sülük Tedavisi

Sülük tedavisinin önemli özelliklerinden biri havuza kan elde etmek için sülükler yeteneğidir. Ayrıca, periorbital hematom durumunda olduğu gibi havuza alınan kan tahliye için muhafazakar bir tedbir olarak özellikle faydalı olan bir anti-ödemli etkisi vardır. Periorbital hematom gözlerin etrafında hematom, vücut az iç kanama tutmak için oluşturduğu kan bir kese. Çoğu durumda kan kese sonunda erir, ancak bazı durumlarda da büyümek ya da hiçbir değişim göstermeye devam edebilir. Kan kese geçmezse, o zaman cerrahi müdahale gerekebilir. Basınç veya kuvvet büyük miktarda alan ve boksörler arasında kesinlikle yaygın bir şey için uygulandıktan sonra Genellikle oluşur. Bu daha halk olarak bilinen gözlerin etrafında mavimsi yeşil bir renk ile gösterilen 'siyah göz.' Bu alanda toplanmış kan ayrılışı özellikle yavaş ve birkaç gün ila birkaç hafta sürebilir. Bu çirkin, fakat sersemlik ve baş ağrılarına neden olabilir sadece. Sülük Tedavisi mavimsi-yeşil renk değişikliği gün sadece birkaç sonra kaybolur böylece hemen gözlerin etrafında toplanmış kan tahliye etmek için kullanılır.


14. Dişeti Hastalıkları Sülük Tedavisi

gum_disease
Dişeti hastalıkları sıkı diş hijyeni takip değil, özellikle eğer, her yaştan uğradığı en yaygın sorunlardan biridir.

Dişeti Hastalıkları Etkileyen Faktörler

Dişeti hastalığının gelişimini artırabilir ana faktörlerden biri de bakteriyel büyüme. Yukarıda belirtildiği gibi, kötü diş hijyeni vb bakteriyel büyüme neden diş çürümesi, ağız kokusu, dişeti enfeksiyonu teşvik, plak ve tartar birikmesi yol açar

Vücut enfeksiyonlara duyarlı olduğu için düşük bir bağışıklık sistemine sahip kişiler, diş eti hastalıkları geliştirme riski altındadırlar.

Hastalık aynı zamanda dişeti hastalığının gelişme riskini artırabilir. Diyabet, örneğin, kontrol edilemeyen kan şekeri seviyeleri ve düzgün gerçekleşmesi için iyileşme süreci için (besinler gibi) iyileşmesini, böylece gerekli maddeleri engelleyen dolaşan kan, artan viskozite önceden var olan diş eti hastalığının durumu kötüleştirebilir teslim edilmez enfekte ve iltihaplı bir site.

Diş eti hastalıklarına yol açabilecek diğer faktörler stres ve hormon dengesizlikleri hem de tek bir alan ilaçlardır.

Sakız Hastalıkları belirtileri ve belirtileri

diş eti hastalıklarının en yaygın göstergesi dişeti diş eti iltihabı veya iltihabıdır. Gingivitis olan birisi genellikle diş etlerinde şişme bilgilendirildiğini olacak, ağız, ağız kokusu ve diş etlerinde kanama, bazı kötü bir tat. Dokuya daha fazla zarar dişlerin kökleri ortaya Yeni veya boşluklar yaratarak, enzimler ve toksinlerin bakteri üretimi ile meydana getirilir.

Sakız Hastalıklar Medikal Tedavi

Diş eti hastalığı için en yaygın tedavi bakterilerin neden olduğu enfeksiyonun tedavi antibiyotikler vardır. Anti-enflamatuar ilaçlar da enflamasyon ve şişme azaltmak için reçete edilir. Eylem sonraki ders ölçekleme ve plak giderilmesidir.

Dişeti Hastalıkları Sülük Tedavisi

Sülükler çok faydalı enzimleri üretmek için bilinen ve etkili diş eti hastalığı tedavi ve şifa teşvik etmek uzun yıllardır kullanılmaktadır. Pıhtılaşma önleyici maddeler toksinleri dışarı atarsınız ve etkilenen bölgeye besin teslimini sağlamak üzere yardım, diş etlerinde kan akışını artırmak. Bu antikoagülan ajanlar da diş etlerinde oluşabilir kan pıhtıları eriterek harikalar çalışır.

Diğer yararlı bileşikler dişeti iltihabı azaltmak şişme ve anti-enflamatuar maddeler vardır. Sülük tükürük ayrıca bakteri gelişimini azaltmada yardımcı antibakteriyel bileşenler içerir.


15. Sorunları İşitme Sülük Tedavisi

kulaklar için sülük tedavisiAni İşitme Kaybı, Kulak çınlaması ve otitis media - Sülük tedavisi en yaygın üç kulak ve işitme sorunları tedavi yardımcı olabilir.

Adından da anlaşılacağı gibi ani işitme kaybı hemen olmuyor. Bu durum, birkaç saat ya da birkaç gün arasında bir süre boyunca yer alabilir ve bir damar sorun ya da bir bağışıklık sistemi bir sorun olarak bilinen birkaç nedeni vardır, ancak en yaygın nedeni bilinmemektedir.

Kulak çınlaması genellikle kulaklarında bir zil veya bir hışırtı sesi olarak tanımlanmaktadır. Bu bir enfeksiyon, bir iç kulak hastalığı, ilaçlar veya ani maruz yan etkileri ve çok gürültü neden olabilir.

Orta kulak otitis media veya enfeksiyon çocuklarda değil yetişkinlerde de sadece, en sık görülen kulak sorundur. Sıvı birikmesi, inflamasyon ya da bir bakteri ya da bir viral enfeksiyon meydana getirdiği zarı posterior şişme. Bu soğuk algınlığı ve solunum sorunları da otitis media. Neden olduğu bilinmektedir nasıl olabilir Sülük Tedavisi Yardım Kulak ve İşitme Sorunları
işitme sorunları

Yukarıda belirtilen rahatsızlıkları olan kişiler büyük ölçüde kulak ve işitme sorunu bir enfeksiyon veya bir vasküler sorun nedeniyle, özellikle sülük tedavisinden yararlanabilir.

Öncelikle, sülükler alanı hassasiyetini azaltmak için bir anestezik enzim salgılar ve sonra kanın pıhtılaşmasını önlemek ve kan pıhtıları çözmek için çalışacak hangi kan dolaşımına yararlı enzimler ve bileşenleri yayınlayacak. Kan damarları iyi bir dolaşım getirerek, enzimler tarafından dilate edilecektir. Antibakteriyel enzimler de kulak soruna neden olan bakterileri öldürmek için çıkacak, bu anti-bakteriyel ajanlar da bağışıklık sistemini güçlendirmek ve daha fazla enfeksiyon defetmek olacaktır.


16. Kalp Hastalıkları için Sülük Tedavisi

kalp hastalıkları20. yüzyılın ilk günlerinden beri, insanlar, çünkü sülükler tükürük Hirudin enzim, sistemik antikoagülan etkileri olan bir maddenin kardiyovasküler hastalıkların tedavisinde sülükler kullanılarak edilmiştir.

Bir kişi bir inme veya kalp krizi geçirdi Bir hekim, genellikle sülükler kullanımı reçete olacaktır. Ayrıca, Hirudin segmental refleks mekanizmaları harekete geçirir ve bu kardiyovasküler hastalıkların tedavisi katkıda bulunur.

Hirudin ve İlaçlar

Aspirin ve heparin gibi antikoagülanlar icat edildi zaman sülükler kullanımı azaldığı sadece idi. Platelet toplanmasının ve trombüs veya tıkaç ya da tromboliz çözme için inhibisyon olan aspirinin etkileri, kardiyovasküler durumların tedavisinde çok daha etkili olduğu bulunmuştur. Ancak, bilim adamları kardiyovasküler koşulları için Hirudin daha fazla kullanır araştırmak için başladı ve Rekombinant Hirudin miyokard enfarktüsü (MI) ve heparin aksine yararlı buldu; hirudindir aslında antitrombin III gibi bir kofaktör olması gerek yoktu direkt trombin inhibitörü oldu. Ayrıca, hirudin fibrin bağlı trombinlerin inaktive olabilir. Bununla birlikte, hirudin türetilen ilaçların etkileri daha çok kuvvetli ve oldukça büyük kanama yan etkilere yol açmıştır. Bu nedenle, hirudin miyokard enfarktüsü için iyi bir primer tedavi olarak kabul edildi, ancak onlar Heparine bağlı trombositopeni Tip 2 için iyi bir tedavi olduğunu öğrendim.

Doğal Sülük Tedavisi

, Cilde canlı sülükler gerçek uygulama, tromboz ve diğer koroner sendromlar ve Sülükler için etkili bir tedavi olmuştur inanılan doğal sülük tedavisi de hipertansiyon tedavisinde kullanılır olmuştur. Sülükler bir hosts kan emmek ve hirudindir antikoagülasyon Çünkü, böylece kan basıncında azalmaya yol, kan damarlarının duvarlarında kan akımının basıncı azaltacaktır şeylerden ikisi hipovolemik hemodilüsyon neden olabilir.

Bununla birlikte, anti-hipertensif ilaçlar, kan basıncının azaltılması için çok daha etkili tedaviler, olduğu için, sülük terapi çoğunlukla bir yardımcı tedavi yerine gerçek bir birinci basamak tedavi olarak kabul edilir olduğu not edilmelidir.

Sülük Tedavisi Uygulama

Yanı sıra yukarıda belirtilen olanlardan, sülük tedavisi yararlı olarak kabul edilir birçok durum vardır. Sülük tedavisi bazen aterom myokardın kanlanmasını sağlayan damarların duvarlarında biriken Koroner Kalp hastalığı için kullanılır.

Ayrıca, kalbe giden kan akımı azalır, iskemik kalp hastalığı, için kullanılır. Bu durum için, sülük belirli bölgelerine tatbik edilir. Ilk oturumu sırasında, sadece yaklaşık 2-3 sülükler her alanda kullanılan, ancak tedavi ilerledikçe, gibi birçok 12 sülükler kullanılabilir. Mümkünse ilk haftasında, sülük tedavisi bireysel bağlı olarak, yaklaşık 3-4 hafta boyunca, haftada üç kez giden, her gün uygulanabilir.

Kalp-damar hastalıkları için, 3-4 sülükler minimum ilk oturum sırasında her belirli bir alana uygulanabilir. Daha sonra, en fazla 14 sülük uygulanabilir.Bu tedavi genellikle, hastalığın şiddetine bağlı olarak, on bir uygulama toplam haftada üç kez uygulanır.

Kapak kalp hastalıkları için, yine, sülükler haftada iki kez belirli alanlarda yerleştirilir. Tedavi genellikle on iki seans az uygulanır.

Sülük tedavisi için damarlarda kan durgunluk rahatlatmak için kabiliyetini hipertansiyon da dahil olmak üzere, bu hastalıklara karşı da etkilidir. Bir sülük belirli bir alan üzerinde uygulandığı zaman, bu alana kan akışını daha iyi dolaşımına yol artacaktır. Aslında, sülük tedavi ve gençleştirme gerçekleştikten sonra hastanın genel refah artırıldı çeşitli durumlar vardır.


17. Yüksek Tansiyon için Sülük Tedavisi

Yüksek kan basıncıOldukça endişe verici, yüksek kan basıncı veya hipertansiyon azalıyor, muzdarip bireylerin yaş aralığındaki çünkü genç insanların sayısının artması, yüksek kan basıncı ile ilgili sorunlar acı riski daha vardır anlamına gelir.

Dikkate bugünün yaşam tarzları alarak, genç bireylerin artan sayıda hipertansiyon hastası olması şaşırtıcı değildir.

Yüksek kan basıncı olarak da bilinen hipertansiyon, tek bir 120/80 mmHg normal değerini aşan bir yüksek kan basıncı olan bir durumdur.

Yüksek Tansiyon Anlamak

Primer veya esansiyel hipertansiyon ve sekonder hipertansiyon - hipertansiyon iki türü vardır.

Birincil veya esansiyel hipertansiyon aile öyküsü önemli bir rol oynayabilir, ancak artan kan basıncı nedeni bilinmemektedir, olduğu anlamına gelir. Bir veya her iki ebeveyn yüksek tansiyon muzdarip, o zaman kan basıncı yüksek olarak artmış bir risk altındadır.

Sekonder hipertansiyon bireyin kan basıncı yüksekliği için bilinen bir neden olduğu bir durumdur.

Yüksek kan basıncı anlamak, sistolik ve diyastolik basınçları aşina olmak önemlidir. Sistolik basınç arterler kalp sözleşme kasları arterlere kan pompalamak için zaman oluşturmak basınçtır. Öte yandan diastolik basıncı, kalp diastolik basınç sistolik basınç daha düşük neden olan, rahatlatır kasları gibi damar oluşturulan basınçtır.

Yüksek Tansiyon Nedenleri

Yüksek kan basıncına neden birçok faktör vardır. En yaygın bir bireyin yaşam biçimidir. Çok yağlı ve tuzlu gıdalar yiyor birisi, bir çok sigara içen ve / veya aşırı alkol, yüksek kan basıncı, yüksek risk altındadır tüketir. Obez ve inaktif bir yaşam tarzı olan kişiler hipertansiyon gelişme riski de vardır. Stres, yaşlılık ve aile öyküsü de hipertansiyon faktörlerdir. Kronik böbrek hastalıkları ve bozuklukları tiroid ve böbreküstü bezleri gibi hastalıkları da hipertansiyona neden olabilir.

Hipertansif Hastalarda için Sülük Tedavisi

Bu sülükler tükürük düşük kan basıncı yardımcı olabilecek birçok yararlı enzimler içeren çeşitli çalışmaları ile bilinir.

Sülük tükürük bulunan antikoagülasyon enzimler iyi kan vücuda akışını, hem de kan pıhtıları eritir başka bir enzimi teşvik, böylece, kanın pıhtılaşma eğilimini azaltır, bu yüzden sadece kan pıhtılaşması sonu gelmez, ama aynı zamanda pıhtıları önler sistolik ve diastolik basınç hem de gözle görülür bir azalmaya neden olur, vücudun diğer bölgelerine seyahat.

Bu enzimler, bu sayede kalp daha iyi kan dolaşımını teşvik sadece, kalın olma değil, vücudun diğer bölümlerine kan önlemek ve mevcut antihipertansif ilaçlar ile birlikte kullanılabilir.


18. Hepatit Sülük Tedavisi

hepatit
Karaciğer vücudumuzun toksinleri filtre işlevi değil sadece, çok önemli bir organdır, ama aynı zamanda önemli enzimleri üreten, vitamin ve besin için bir depolama alanı olarak görür ve dengesini korumaya yardımcı olur.

İşaretler ve Hepatit belirtileri nelerdir?

İşaretler ve hepatit belirtileri karaciğer iltihabı neden bağlı olarak değişebilir. Bazı insanlar grip benzeri semptomlar, kusma, mide bulandırıcı veya iştahsızlık ve ishal kaybı yaşayabilirsiniz.Genel vücut zayıflığı yanı sıra göğüs kafesi altında vücudun sağ tarafında kas ağrıları veya hassasiyeti gibi hissedilebilir. Uzun süreli hepatit hastası insanlar deri ve gözlerin sararması ayrı olabilir, aslında, birçok belirti ve semptomları hepatit türüne bağlı olarak, vardır.

Hepatit nedenleri nelerdir?

Orada hepatite neden olabilecek birçok şey vardır, ama virüsler en yaygın olanlarıdır. Bir birey, kontamine yiyecek veya su yutar bir kan değişimi veya zaman bireylerin enfekte olmuş bir partnerle korunmadan cinsel ilişkiye geçer zaman virüsler bulaşabilir. Diğer bağımlıları ile iğne paylaşmak Uyuşturucu bağımlıları da hepatit duyarlıdır.

Karaciğer nedeniyle tüketilen alkol aşırı miktarda iltihaplanır nerede kenara hepatite neden olabilir virüslerden, alkolikler de alkolik hepatit gelişebilir.Alkolik hepatit, uzun süreli alkol tüketimi neden karaciğer sirozuna yol açabilir.

Ilaçlar ve örneğin bazı antihipertansif ilaçlar, antibiyotikler ve antidepresanlar karaciğere bir iltihaba neden olabilir, uzun bir süre boyunca kullanıldığında karaciğere zarar ilaçların bir dizi vardır.

Sülük tedavisi binlerce yıldır pek çok hastalığın tedavisinde kullanılmıştır. Sağlıklı bir kan besleme sülükler tükürük bulunan karaciğer ve faydalı enzimler enfeksiyon ve iltihap mücadele için gerekli olduğu gibi hem de kan damarlarının damar genişleme hareket histamin gibi enzimler, bundan başka artırılması şişme azaltmaya yardımcı anti-enflamatuar enzimler kan akışı. Hastalıklara karşı savaşmak sülük tükürük içinde antibakteriyel bileşenler de vardır.


19. Böbrek Hastalığı için Sülük Tedavisi

böbrek hastalığıBöbrek hastalıkları doğuştan veya kazanılmış nedenlerle doğabilecek böbreklere bir hastalık veya yaralanma bakın.

Kenara doğuştan böbrek hastalıkları ile doğan kişiler olduğu gerçeğinden, böbrek hastalıklarının en önemli katkıda bulunan faktörler diyabet ve hipertansiyon vardır.

Kendi kan damarları nedeniyle yüksek arter basınçları bozulmaya gibi hipertansiyon, böbrekler zamanla zarar. Böbreklerin kan damarlarının hasar varsa, o zaman atık maddeler filtre işlevi aynı zamanda toksinler ve ekstra sıvı durumda sızıntı meydana geldiği, etkilenir.

Çok yükselmiş kan şekeri düzeyleri kan miktarının artması filtrelemek için böbrekler üzerinde artan bir talep koymak çünkü Diyabet aynı zamanda toksinler ve atık maddeler filtre böbreklerin yeteneğini etkiler. Uzun vadede, bu ekstra iş zarar böbreğin yeteneği filtre.

Sülük Tedavisi ve Böbrek Hastalıkları

Bu sülük tedavisi önemli ölçüde sağlıklı böbrekler için bireylere yardımcı olabilir bulunmuştur.

Böbrekler, kan viskozitesinde bir artış, biri diyabet, etkilerine zarar edilebildiğinden, sülük tükürük (özellikle antikoagülan enzimler) bulunan enzimlerin kan tutarlılık kan veya kalınlaştırma pıhtılaşmasını önlemeye yardımcı olabilir.

Böbreklerin süzme işlevi üzerindeki stresi azaltan bir diğer önemli enzim kan pıhtısı çözülür yardımcı enzimler olduğunu. İyi kan akışı veya dolaşımını teşvik etmek, kan damarları histamin gibi enzimler tarafından dilate edilir.

Tüm bu enzimler böbreklerin düzgün vücudun toksinler ve atık maddeler filtre böbrek yardım, böylece, iyi bir kan dolaşımı almak yardımcı olmak için birlikte çalışır.

Kendi filtreleme eylem engel böbreklerde herhangi bir iltihap varsa, sülük tedavisi sülük tükürük anti-enflamatuar bileşikler yoluyla yararlı olduğu kanıtlayabilirim. Sülük tedavisi diğer faydaları böbrekler enfeksiyon defetmek yardımcı antibakteriyel etkisi vardır.


20. Migren için Sülük Tedavisi

migren Migren sonra beyin seyahat ve bu kan pıhtısı beyne kan akışını bozabilir ve böylece bir benzeri migren tipik belirtileri neden kalbinde oluşturulan küçük kan pıhtıları, neden anlaşılacağı bir teori vardır taraflı baş ağrısı, fotofobi ve bulantı.

Bildiğiniz gibi, Hirudin denilen sülükler bulunan bir madde var. Bu madde daha hızlı daha kolay ve akmasına izin verecek şekilde, kan daha seyreltilmiş olmak için neden bir antikoagülan. Hirudin fibrin ile fibrinojen dönüştürerek oluşmuş o küçük pıhtıları çözebilir.

Aynı zamanda kan akımı akan almak için yeterli kan emer çünkü sülükler, hatta kafasına, vücuttaki dolaşımını artırabilir bilinmektedir. Sülükler de böylece kan akışını artırarak, bu damarların duvarlarına basınç düşürücü, gemilerin genişletilmiş anlam, vazodilatasyona neden olabilir.

İyi bir kan dolaşımı önemlidir! Acı bir alanda, özellikle beyin ve migren için sülükler yerine ilaç kullanmak gibi yerlerde, kesinlikle gereklidir sağlıklıdır.

Bir kere, ilaçlar, doğru kullanılırsa, nispeten güvenli ve hiç uzun süreli olumsuz etkilere sahip sülükler aksine ciddi yan etkileri olabilir.

Uyuşturucu, uyuşturucu gibi özellikle güçlü ağrı kesiciler, bağımlılık olabilir, bu yüzden mümkünse tavsiye değiliz. Bazı ilaçların sık kullanımı da size acı bir dahaki anlam, bağımlılık ve hoşgörü içinde bir artışa neden olabilir, daha yüksek doz gerekebilir ve farkında olabilir gibi, ilaçların daha yüksek dozlar vücut için toksik olabilir.

Migren yeniden yaşamak yardımcı olduğu bilinen sülük tükürük başka madde kendini taktıktan sonra serbest bırakılır ve büyük ölçüde rahatsızlık rahatlatmak doğal bir anestetik olduğunu. Bunun yerine kafa yerine bir bölme baş ağrısı üzerinde bir sülük olurdu, o zaman belki sülük tedavisi sizin için bir şey.


21. Osteoartrit için Sülük Tedavisi

osteoartritOsteoartrit hastalara sakatlık ve ağrı neden olur. Sülük tükürük anti-inflamatuar maddeler içerir, bu nedenle sülük tedavisi osteoartrit için umut verici bir tedavidir.

Bir deneme topikal diklofenak tedavisi 28 gün ile sülük tedavisi karşılaştırılmıştır. Sülük tedavisi çalışmasında, 4-6 sülükler etkilenen diz bağlanmıştır. Sonuç sülük tedavisi olan hastalarda diklofenak yapılanlara göre daha iyi 7. gün boyunca daha az ağrı olduğunu gösterdi. Sülük tedavisi grubu izlem 91 gün boyunca fonksiyonu, sertlik ve toplam artrit belirtileri faydaları gösterdi.

Sülük Tedavisi ve Artrit

Bizim eklemler serbestçe ve ağrısız hareket etmek eklem sıvısı gerekir. Bir eklemi oluşturan kemiklerin eklem yüzeyleri yağlama membranlar ile kaplı.Küçük zar kesesi veya bursa, en eklem kemikleri arasındaki boşlukta meydana gelir. Bu sinoviyal sıvı kayganlaştırma salgılar, çünkü eklem astar Bu zarlar sinovyal zarlar olarak da bilinirler. Artrit hastası insanlar hareketi ağrıya neden daha az eklem sıvısı var. Kemiklerin kenarları yanı sıra, aynı zamanda kıkırdak daha önce acı ortak daha fazla hassasiyet ekleyerek, bozulabilir. Bu doku zedelenmesine bağlı inflamasyona neden olan ve uzun süreli, tedavi edilmezse artrit deformiteler yol açabilir.

Nasıl Artrit miyim Sülükler Yardım?

Sülükler tükürük artrit tedavisinde yardımcı olur. Bir anti-inflamatuar olarak hareket bdelins ve eglins denir bileşikleri bazıları bir eklem enflamasyonu azaltır tükürük birçok madde, ve bileşikleri, vardır.

Yanı sıra anti-inflamatuar bileşenleri, tükürük de ağrı duygusunu eklem hissedilir ve aynı zamanda bir damar genişletici olarak hareket eden bir histamin-benzeri maddeye sahip olan bir anestezik bir bileşeni vardır. Asetilkolin, sülük tükürük başka bir bileşeni de bir vazodilatör.

Kaplar [genişletmek] dilate zaman, ağrı ve iltihaplanma neden olan bileşikler yıkayarak, bu nedenle, kan akışını arttırır, çünkü bu artrit tedavisinde önemlidir.

Artrit için Sülük Tedavisi Frekans

Tüm durumlarda bireysel, ancak ortalama, tıbbi sülük tedavisi genellikle yaklaşık altı hafta boyunca haftada üç kez yapılır. Eklem ağrısı ve iltihabı iyileşme ilk birkaç seans içinde fark edilecektir. Bu artrit tedavisinde güvenli bir yoldur, ama aynı zamanda uzun yıllar boyunca bu hastalığın tedavileri biri olmuştur sadece.


22. Deri Hastalıkları için Sülük Tedavisi

cilt hastalıklarıDeri enfeksiyona karşı vücudun savunma birincil hattıdır. Epidermis, dermis ve Hipodermis, cilt hücreleri, kılcal damarlar, ter bezleri ve kıl köklerinin oluşan - cilde üç ortak katmanları vardır.

Ortak deri hastalıkları genellikle iki üst tabaka, epidermis ve dermiş meydana gelir. Deri genellikle birkaç gün sonra tutuyor, ama daha karmaşık cilt hastalıkları hipodermis düzeyde köklü ve bu tedavi daha zor çünkü Komplike cilt hastalıkları kolayca tedavi edilir. Bazı cilt hastalıkları tedavi edilemez ve remisyon ve alevlenme sadece konu işlenir; onlar vesilelerle boşta kalır ve zaman zaman alevlenir, olduğunu.

Zona tedavi Hirudoterapi

Zona [Herpes Zoster] erişkinlerde viral bir deri hastalığıdır ve nedeni çocukluk çağında suçiçeği nöbetinden gelen uyuyan viral madde artığı erişkinlik reaktivasyonuna oluşur. Çiçeğine ömür boyu bağışıklık yaygın konuşulan olmasına rağmen, bunu neden virüsler kendilerini canlandırma ve bağışıklık sistemi zayıf olduğunda inflamasyon, ağrı ile sonuçlanan, zaman zaman zona bir saldırı neden duyusal sinir hücrelerinde yıl boyunca uykuda yalan, ve bir olabilir küçük deri kabarcıklar döküntü.

Herpes zoster cilt tezahürü ciddi değil, ancak altta yatan sinir iltihabı neden ağrı haftalarca süren şiddetli olabilir.

Zona tedavisi nevralji [bir sinir yolu çevresinde şiddetli ağrı, kronik] gibi yayınlamak enfeksiyon komplikasyonları genellikle vardır, çünkü sadece ağrı şiddetini ve süresini sınırlamak için tasarlanmıştır. Sülükler tükürük analjezik [ağrı kesici] etkileri olan bir madde içerir. Ağrı kesici genel ağrı giderici tablet daha güçlü ve daha uzun süreli olduğu bilinmektedir.

Şımartın Hirudotherapy Çıbanlar

Kaynar deride derin enfeksiyonlardır. Bir çıban kırmızı bir alan olarak başlar ve yavaş yavaş ihale ve sağlam olur. Bir 'göz' merkezde formları ve beyaz kan hücreleri, ölü bakteri ve proteinler oluşur pus adı sarı bir sıvı içerir.

Sülük tedavisi sırasında sülükler kaynatın göz üzerinden doğrudan yerleştirilir, böylece irin doğrudan besler ve aynı zamanda, diğer sülükler toplanmış kan vücuttan atılmasına alanı etrafında yerleştirilmiş olacaktır. Toplanmış kan hassasiyet açan, basınca neden olur ve ağrı hastayı rahatlatmak olacaktır, çünkü bu önemlidir.

Sedef hastalığı için Hirudoterapi

Hirudotherapy ile tedavi ve kayda değer bir hastalıktır Sedef edilebilir birçok deri hastalıkları vardır.

Sedef hastalığı cilt hücrelerini çok hızlı bir şekilde kendilerini değiştirmek oluşur ortak bir cilt hastalığıdır. Orada birçok farklı türleri vardır, ama en yaygın kronik plak sedef. Sedef hastalığı oluşur neden önlemek için oldukça imkansız kılan bilinmiyor. Ancak, birçok şey cilt hasarı, boğaz ağrısı / göğüs enfeksiyonları, bazı ilaç tedavileri, güneş yanığı ve hatta stres gibi durumu, tetiklemek için düşünülmektedir.

Tüm gelebilir umutsuz olarak, antik doktorlar sedef gibi cilt hastalıkları sonucu iyileştirmek için Hirudotherapy kullanarak edilmiştir. Havuza alınan kan emen sülükler için yararlı değil sadece, kendi tükürük da [aşırı cilt hücrelerinin kalın tabakalar üzerinde çoğalarak bakteri kapalı kavgalar] bakterisidal olan aktif maddeler içerir. Sülük tükürük diğer maddeler de hastaların fark rahatlama veren, cilt hücre üretimi kademeli yavaşlamasına neden.

Translate