sayfa içeriği Sülük Satışı,Sülük Tedavi Merkezi ,Tıbbi Sülük, ,sülükler,
 • https://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn
 sülük tedavi istanbul sülük tedavisi SÜLÜSÜLÜK SATIŞI TEDAVİ YARDIM CAFER ARI 05357616067 SÜLÜK ÜRETİM SATIŞ CAFER ARI
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası
sülük tedavisi

Sülük tedavisi ile iyileşen hastalıklar

Kadın hastalıkları

Migren

Varis

Artrit

Romatizma

Baş ağrısı

Cilt mantarları

Ayak mantarı

Hemoroid

Basur

Gut

Artroz

Tiroid bezi hastalıkları

Şeker

Obezite

Kilo verme

Cilt hastalıkları

Sedef

Kalp

Damar

Tansiyon

Selülit

Sinüzit

Kulak ağrısı

Kulak hastalıkları

Sağırlık

Glokom

Göz hastalıkları

Psikolojik sorunlar

Akne

Hipertansiyon

Ekzema

Egzema


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam58
Toplam Ziyaret1710636
Linkler
sülük tedavi video

SÜLÜK TEDAVİ VİDEO

sülük siparişi alınır, sülük satışları  siparişi için çağrı bırakın geri dönerim

 sülük satışı cafer arı 05357616067  sülük tedavisi yardım edilir

Sülük Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

-Karantina ortamından alman sülükler bir gün saf suda dinlendirildikten sonra kullamlabi-lir. Ancak, dışardan alınan sülükler, saf suya antiseptik katılarak hazırlanmış 8-17 derecelik eriyik içersinde ve karanlık bir ortamda en az iki ay bekletildikten sonra kullanılmalıdır.
-Kullanacağımız sülüklerin boylan orta boy (1-2 gr. ağırlığında) olmalıdır. Daha büyük olanların ısırığı büyük olur ve büyük sülüklerin enzimleri daha az olur. İnce dokularda el üstü, göz etrafı, burun, diş damağı gibi yerlerde 0,5-1 gr.lık sülükler kullanılmalıdır.
-Sülüğü tutturacağımız ortamın sıcaklığı, insanı üşütmeyecek bir derecede olmalıdır. Sülük vurulan kişide bunu hisseder ve hastanm kan dolaşımı azaldığından dolayı da rahat bir şekilde ememez.
-Sülüğün en iyi tutturulma zamanı sabah öğlen arasıdır. Sülüklerin bu zamanlan en iştahlı zamanlandır ki, bu hasta için de en uygun zamandır. Çünkü, sülüklerin emme süresi 30 dk. ile 2 saat arasında değişir. Bundan sonra kan akma zamanı başlar. Kanın akmasını engellemeyin. Süzüleni tabii ki silin. Sonra emici ve temiz bir pansuman bezi ile yarayı kapatın. Tedaviyi kendiniz yaptığınız takdirde bu konuda en temiz ve emici olarak kadın bezini tercih ediniz. 1-2 saat sonra kontrol edin. Pansuman bezi çok miktarda kanlanmışsa bunu değiştirin. Bu işlem birkaç defa tekrarlanabilir. Az miktarda devam eden kan akışı da 10 saat kadar sürebilir. Bu konuda “Benim zaten kanım az”gibi bir düşünceye girmeyin. Nihayette 10 sülüğün emdiği ve sonradan akan kanın toplamı 200 – 400 mi. kadardır.Ancak kişi kan sulandıncı ilâç kullanmış ise, bu miktar biraz daha fazla olabilir. Ama bu kanın akması sağlığımız açısından çok önem- lidir. Zira ne kadar kan dışanya akarsa o kadar iyidir, çünkü tedavi başanlı olur. Tedavideki kan akıtma süresini 30 dk. ile bir saatten aşağı uygulamamalıdır. Kısaca, tedavideki başannın önemi buna bağlıdır.
Yukandaki açıklamalarda da görülüyor ki, sülük tedavisine geç vakitte başlanırsa; sülüğün tutturulması, sonradan akıtılacak kan süresi, pansuman ve arkasından kirlenen bezlerin yeni-den değiştirilmesi gibi uygulamalar uzun bir zamanı almasından dolayı kişi uykusuz kalabilir.
Ertesi sabah yaranın etrafı yeniden temizlenir ve kapatılır. Birkaç gün vücudun yaralı kısmı su ile temas ettirilmez. Yaranın kapanması ise 2-5 gün kadar sürebilir.
Yaranın etrafında bir morluk oluşur. Bu morluğun oluşmasının sebebi kan akıtma zamanı- na bağlıdır. Yarayı kapatmadan önce ne kadar çok kan akıtırsanız, morluk da o nisbette az olur. Normal oluşan morluk 5-6 günde kaybolur. Yara, yeteri kadar kan akmadan kapatıldığı takdirde (yara bölümünde) iç kanama başlar. Sebebi, akmakta olan kanın engellenmesi sonucu yol değiştirmesidir.
Vücut; kanın akması sırasında, sülüğün ısırdığı yerin çevresindeki iltihaplan ve toksinleri kanla beraber dışanya atar.
-Bir hastaya, hastalığının çeşidine ve derecesine göre sülük vurulmalıdır. Ancak vurulan sülük sayısı yaş ve kiloya bağlı olarak :
1. 18 – 25 yaşlanndaki gençlere en fazla 8 tane,
2. Yaşı 25′ten yukan ve 65 – 90 kg.lar arasında olanlara en fazla 10 tane, daha ağırsal2 taneye kadar sülük vurulabilir.
-Sülük tedavisine başlamadan önce sülüğü tutturacağımız alam temiz su ile yıkamalıdır.Bu bölgede sabun, şampuan ve kolonya gibi kokulu ve yağlı maddeler bulunmamalıdır.
-Sülükler zor ısınyorsa, ya da hiç isimliyorlarsa, sülükleri değiştirin. Strese girmiş olabilir¬ler veya eliniz sigara (nikotin) kokuyorsa su ile iyici yıkayın. Isırmakta hâlâ direniyorlarsa kullanılmamış bir enjektör iğnesi ile ısırması gereken yeri hafifçe, çok azbirkan damlası çıkıncaya kadar delin ve sıkın. Sülüğün kan kokusunu aldığında ısırması gerekir. Enjektör iğnesi ile işiniz bittiğinde ise onu bozarak imha edin ve atın.
Emme esnasında sülüğün vücudundan akan şeffaf sıvıya SERUM denir .kanın suyu ve tuzudur.midesine daha fazla proteinli kan almasını stok edebilmesini bu yöntemle sağlıyor. Bu şeffaf sıvı kan kandaki ayni özellikleri taşır (bulaşıcılık açısından) önlemi eldiven.
Sülükler, kanı emdikten bir müddet sonra kendi kendine düşerler. Ancak bâzıları erken düştüğü halde bâzıları da uykuya dalarak daha geç düşebilirler. Böyle durumlarda önce uyk ya dalan sülükler parmak ucuyla hafifçe okşanarak uyandırılmalıdır. Sakın onu kendiniz yanan sigara veya üzerine tuz gibi bir madde dökerek veya elle çekerek düşürmeye kalkmayın. Yapacağımz en kötü iş budur. Çünkü, o acı ile sülük kusar, bu da istenmeyen /arzu edilmeyen bir durumdur. Elle çekildiğinde ise, dişleri yararım içinde kalabilir. Doktorunuz, kürdan gibi bir nesne ile onun vakumladığı vatozlu ağzını sıyırır. Sülük emerken doymadan önce kendi kendine düşerse, onu sakın yeniden düştüğü yere tutturmaya kalkmayın, imha edin çünkü, sağlıklı bir sülük normal emmesini yapmadan düş mez.
Düşme sebebini bilmemiz lâzımdır. O da; bu sülükte mide bulantısı, mide krampı gibi bir rahatsızlık var demektir. Eğer bu sülük tutturulursa; hastanın kanıyla, sülüğün daha önce emdiği başka bir kan temas eder. Bu durum sadece sülüğün kusma anında olur. Yani, bir sülük kusmadıkça, onun içindeki daha önce almış olduğu kanı- sizin kanınıza bulaştırma tehlikesi yoktur. Ancak yine de bu risk, kesinlikle göze alınmamalıdır. Bu deneyler bugüne kadar insanlar üzerinde yapılmadı, sadece kobay olarak kullanılan hayvanlar üzerinde denendi. Onun için ilâç sanayii; sülük tedavisinin, kendi sektörünün önünü kesebileceği, kârını düşüreceği endişesi ile bu görüşe ve uygulamaya sıcak bakmamakta ve karşı çıkarak, uygulamanın tersini ispat etmek için çok büyük bir mücadele vermektedir. Ama şimdiye kadar da kanıtlı olarak hiçbir şeyi ispatlanmamıştır. Söylenen hep bir laflan vardır:Ya hastalık bulaştmrsa.. Ancak, bizim de buna tam olarak söyleyeceğimiz kesin bir ifademiz yok tabii. Bu bakımdan en doğrusu sülük tedavisini yaptırmak içir,”sülük tedavi merkez- leri**Yn kurulması ve uygulamalann eğitimli kişiler tarafından yapılması gerekir. Görülüyor ki, araştırmacılarımıza ve doktorlarımıza bu konuda çok işler düşmektedir

 

 sülük.JPG

sülük video

DE NEK EN DE SCHOUDERGORDEL
brachialgie, hoofdpijn
 
DE NEK EN DE SCHOUDERGORDEL
,icobrachialgie, hoofdpijn, ...
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sülük tedavisi nasıl yapılır

DE NEK EN DE SCHOUDERGORDEL
 

 

DE ONDERARM EN DE POLS
ders zijn volop aan het werken
DE ONDERARM EN DE POLS

 

 

 

 

 

 

sülük tedavisi videolar

 

 

DE VINGER
 

 

 

DE LAGE RUG

 

 

 

 

 

 

DE LAGE RUG
ogen bloedzuigers los

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
DE LAGE RUG

 

 

 

 

 

 

 

 

 DE KNIE
, overbelasting, ...
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DE KNIE
thritis, overbelasting, ...
  

 

 

HİRUDOTHERAPY, SÜLÜK TEDAVİSİ , YANI ŞIMDI GIDEREK DAHA ÖNEMLI HALE GELMEKTEDIR GELENEKSEL TIP, ALANLARINDAN BIRI - SÜLÜKLER ILE TEDAVI.

 

Hirudotherapy - sülükler ile Tedavi (Hirudo - sülük, tedavi - tedavi). (- 130 yıllarında 200.) Kalan el yazmaları, bu yöntemin öncüsü Colophon antik Yunan Nikandr olarak düşünülmelidir. şüphe olmamalıdır tedavi etkinliğinin bu yöntemin yaşı göz önüne alındığında. Bu modern fizyoloji ve biyokimya açısından anlaşılabilir bir durumdur - hangi girudoterapija etkili hastalıkların kütle transfer sülükler ile tedavi ayrılmış çok sayıda makale de.

terapötik etkisi temelinde biyolojik aktif maddeler, çok sayıda (BAS), iç dengesi (vücuttaki biyolojik süreçler) normalleşmesine katkıda bulunur girudoterapii sülük tükürük vardır.

Son birkaç yıldır yapılan bilimsel çalışmalar, standart tedavi için ek bir yöntem olarak klinik tıbbın tüm alanlarında girudoterapii etkinliğini doğrulamaktadır. , Iskemi ve doku hipoksisi, mikro dolaşım bozukluğu hastalığı salgını patolojik olaylar zincirini kesmeleri - doğal ve teknokratik diğer tedavi yöntemlerine göre Girudoterapii avantaj sülükler ve tükürük bezlerinin gizli hastalığın temel mekanizmaları içinde ters bir süreç olduğu gerçeğini öncelikle oluşur.

İnsanlarda herhangi bir patolojik süreç mikrosirkülasyon bir rahatsızlık neden olur. Bu) eksikliği (oksijen hipoksi. Bütün bu bir süreçleri yol artış lenf sıvısının interstisyel durgunluk ve nedenleri çıkış, engeller dolaşımını bozar kan, potansiyel müşteriler birikimi (aşırı sıvı) dokuların şişmesi, artış bir neden interstisyel basınç, lider sırasıyla, olan gemilere mekanik sıkıştırma kan.

(Çekme su) patolojik odak su akışını artırır etkisi belirgin bir hidrofilik sahip hücre aktivitesinin oksitlenmiş ürünleri (cüruflar, toksinler), birikmiş oksijen eksikliği, oksidasyon inhibe ile. Bu nedenler ödem arttı. Circle.

fizyoloji Bu süreç "kısır döngü" denir. Bir sülükler içeren bir tükürük hirudin madde - In. Bu biyolojik aktif madde kanın reolojik (akış) özelliklerini geliştirir. Bu oksijen artışa yol açar ve patolojik odak drenaj geliştirmek daralmış hastalıklı damar, kan akışını artırabilir. Oksidasyon azalır yüzde normale, toksinler unoxidized -. "Vicious daire" bozuldu.

vücutta iltihabi bir odak halinde, inflamatuar odak engellerin mekanizması da dahil olmak üzere, patolojik süreç ortadan kaldırma amaçlı önlemler alındı. Bu inflamatuar odak bağ dokusu tarafından çevre doku ayrılmış olduğu görülmektedir.Organizma bu enflamatuvar süreç daha da yayılmaması için mühürler gibi.

Zaman vücuttaki bağ doku septum stihaniya korunur. Onlar kan akımı ve lenf drenaj zor için yapım, dokuların normal çalışmasını engeller. Bu inflamatuar süreç karın boşluğu oluşursa, yapışkan hastalık oluşur.

Bir sülükler içeren bir tükürük hyaluronidaz madde - In. Bu madde "çimento" bağ dokusu olan hyaluronik asit, hareket eder. Gevşetmek bağ jumper hyaluronidaz normal kan akımını ve lenf drenaj geri yardımcı olur.

Sadece bir antimikrobiyal eylem hirudotherapy ve bağışıklık (bağışıklık geliştirir) işaretli. dolayı değil sadece maddeler), içinde gizli sülükler aktif biyolojik maddeler (aktif biyolojik, ama hydrophila sp Aeromonas etkisi -. Bakteri - Symbiont,sülükler gut canlı.

Hasta ve sorunun ciddiyetine bağlı olarak bir buçuk, bir saat kadar Süre girudoterapii. ayrı ayrı belirlenir. O sülük kendisi çalışması gerektiğini ne kadar zaman belirler olduğunu kabul etmek doğru olur. 

 • 7-10 seans tedavisi genellikle içerisinde. Iki - haftada üç seans.
 • bir prosedür maliyeti sülükler uygulanan miktara bağlı değildir.
 • bir oturumda girudoterapii de hastanın enfeksiyon (enfeksiyon) olasılığı tamamen dışladı.
 • Sülükler yalnızca bir kez kullanılır. seans sonrası sülükler imha edilir.
 • Tedavi edici tıbbi sülükler özel biofactories yetişmektedir. Sertifika Uygunluk - Özel bir belge yayınladı satın aldığınızda.

Hastaların başlangıçta sülük korkuyor yüzde 80'i. Ama ilk seanstan sonra bütün korkuları düşmanlık kendisi çalışır, buharlaşır. sempati bile bir anlamda.

bir sivrisinek ısırığı veya nip ısırgan otu gibi Leech lokma. (Biyolojik - aktif puan) refleks noktaları sadece deri yoluyla Sülük ısırması, sonra akupunktur kullanılan noktalar var.

yarasından kan olmamalıdır durdurun. acı seçimi 24 saat kadar uzatılabilir eğer normal olarak kabul edilir. Şuna Blood çoğunlukla lenf yaprağı, çok az bırakır. Ancak kayıp dokunulmazlığının uyarılması tetikler ve şişme ortadan kaldırır.

homeopati, fitoterapi, fizyoterapi: Hirudotherapy kendisi hem de dahil olmak üzere diğer tedaviler ile birlikte iyi sonuçlar verir.

Kontrendikasyonları girudoterapii için 
Hemofili, anemi, kanama diatezi, dirençli hipotansiyon (düşük tansiyon), gebelik ve idiosyncrasy ciddi derecede.

girudoterapii endikasyonları

 • romatoloji içinde Hirudotherapy: 
  Eklem hastalıkları: Artrit mikrokristalin, psöriatik artrit, reaktif artrit, romatoid artrit, osteoartrit, periartiküler yumuşak doku romatizmal hastalıklar, spondilit (ankilozan spondilit) ankilozan. Romatizma.

 

 • sistem dolaşım Hastalıkları: 
  Kardiyak aritmi, hipertansiyon, ateroskleroz, hipertansiyon, hipertansif krizler, bitkisel-vasküler distoni, miyokard infarktüsü, iskemik (koroner) kalp hastalığı, kâlp ağrısı, kardiyomiyopati, cardiosclerosis, kor pulmonale, miyokard, miyokardit, dolaşım yetmezliği, neurocirculatory distoni, perikardit, konjenital kalp defektleri, kalp defektleri, kalp, astım, kalp yetmezliği, damar krizler, angina (anjina pektoris), endokardit satın aldı.

 

 • Solunum sistemi hastalıkları: 
  Aspergilloz, astım, bronşiyolit, akut, kronik bronşit, akciğer enfarktüsü, pulmoner kandidiyazis, plörezi, pnömokonyoz, pnömoni, pneumosclerosis, amfizem bronşit.

 

 • sistem sindirim Hastalıkları: 
  Yetersiz beslenme, Ahil fonksiyonel, mide bauginit, gastrit, gastrocardiac sendromu, hepatit, hepatosis gepatolienalny sendromu, hiperbilirubinemi fonksiyonel, Temel hyperlipemia, hiper fonksiyonel mide, bağırsak dysbiosis, sindirim sistemi diskinezi, dispepsi, duodenit, kabızlık, bağırsak lipodistrofi, kolit, başarısızlık emilim sendromu, sindirim yetmezliği sendromu, kronik pankreatit, karaciğer yetmezliği sendromu, gıda alerjileri, diyare (ishal), portal hipertansiyon sendromu, postgepatitny sendromu, kronik kolesistit, karaciğer sirozu, özofajit, enterit, intestinal enteropati, yemek borusu, ülser, peptik ülser, semptomatik ülserler mide ve duodenum hastalığı.

 

 • Ürolojide Hirudotherapy: 
  böbrek, hidronefroz, gromeluronefrit, hepatorenal sendrom, böbrek içi iltihabı, piyelonefrit, polikistik böbrek hastalığı, renal kolik, böbrek taşı, böbrek yetmezliği, sistit, tsistalgiya ve Amiloidoz. Prostatit.

 

 • Cerrahide Hirudotherapy: 
  Abse, prostat adenomu, aktinomikozis, anevrizma, aterom, bronşektazi, alt ekstremite, varikosel varis ve spermatik kord hidrosel, prolabe rektum, hemoroid, hydradenitis, jinekomasti, fıtıklar, sendrom damping, kolelitiyazis , sivilce, kist ve fistül, ülseratif kolit, kriptorşidizm, kanama, mide ülseri ve duodenal ülser kanaması varis, Mallory-Weiss, Crohn hastalığı, lenfadenit, lenfanjit, mastit, megakolon, donma, yanık, ana tıkanıklığı arterler, mezenterik damarların (abdominal anjina), renal arter darlığı, tromboanjiitis obliterans, Raynaud hastalığı, orchiepididymitis, dolama, dolama, postcholecystectomical sendromu kronik tıkanıklığı, yatak yarası, prostatit, yaralar ve rektum, anal fissür, phlebothrombosis, selülit, furuncle ve fistüller, kolanjit, hidrosel testis membranlar ve spermatik kord, funiculitis, spermatik kordon kisti, hidrosel, testis hypotrophy, mağaraları, priapizm, fibroplasticheskaya sertleşme.

 

 • Endokrin ve metabolik hastalıklar: 
  Diabetes insipidus, diabetes mellitus, dispituitarizm genç, diffüz toksik guatr, endemik guatr, obezite, tireodity.

 

 • jinekolojide Hirudotherapy: 
  (Coleitis), vulvitis, vulvovajinit, dismenore, vulva, yumurtalık kistleri, menopoz, menopoz nevroz, klauroz vulva, uterin kanama, işlevsiz, lökoplaki vulvae, serviks lökoplaki kaşıntı, adrenogenital sendrom, amenore, anovulatuar döngüsü, Bartolini, leucorrhoea, kısırlık, vajinit mastopathy, rahim myom, ooforit, rahim sarkması ve vajinal duvar, PMS (adet öncesi sendromu), salpenjit, salpingo sendromu sklerokistoznyh yumurtalık fibromastopatii, endometriozis, endometrit, endocervicitis, erozyon (serviks mukozal displazi) parametreleri. Endometriozis.

 

 • Sinir Hastalıkları: 
  Araknoidit, Amyotrofik lateral skleroz, Hepatolentiküler hastalığı, hidrosefali, baş ağrısı (tsefalgiya), baş dönmesi, Diensefalik (hipotalamik) sendromu, serebral felç, inme, spinal, menenjit, myastenia gravis, migrenöz nevralji, migren (hemikranya), miyelit, myelopati, konjenital miyotoni ( Thomsen's hastalığı), miyotonik distrofik, mononevropatii, narkolepsi, trigeminal nevralji, yüz sinir neyrorevmatizm zona nöropati, parkinson, Charcot-Marie, hepatik ensefalopati pleksopatii, polinöropati, progresif müsküler distrofi, bel radikülopati, siringomyeli, spinal amyotrofi ve peroneal amyotrofi , spina bifida (Spina bifida), tremor, funikulyarny myelosis, kore, kafa travması, Adie sendromu, viral ensefalit, epilepsi.

 

 • Cinsel Bozukluklar 
  Iddia edilen cinsel bozukluklar, cinsel nörohumoral bozukluklar (hiper), Penis ve sevişme döngüsü bileşenin bozuklukları, sevişme döngüsünün ejakülasyon bozuklukları bileşeni, belirli bir kadın cinsel bozukluklar (cinsel soğukluk, anorgazmi, vajinismus).

 

 • Dermatolojide Hirudotherapy: 
  Aktinomikozis cilt, saç dökülmesi, atopik dermatit, balanoposthitis, siğiller, vitiligo dermatit, iktiyozis, kandidiyazis, kaşıntı, genital siğiller, pyoderma, prurigo kırmızı düz, pitiriazis, saçkıran pembe mikrosporiya (prurigo), sedef herpes gerçek, rosacea pemfigus , rubrofitiya, sebore, ilaç reaksiyonu, trichophytosis, akne vulgaris (junior), kabuklu saçkıran (uyuz), egzama, atlet, Eritrazma.

 

 • sistem kas-iskelet sistemi Hastalıkları: 
  ayak, Dupuytren kontraktürü, eklemler, tortikollis, osteomiyelit, iç yaralanmalar, göğüs boşluğunun yaralanmaları, karın yaralanmaları, yırtık menisküs, burkulmalar, sinovit, yaralanma kontraktürü bir parmak bükme Osteochondrosis, ankiloz, bursit, habitüel çıkığı, hemarthrosis. Varisler.

 

 • boğaz ve Hastalıkları Kulak, burun: 
  Adenoid, bademcik iltihabı, aerosinusitis, nazal septum hematom, bademcikler, östaki, nazal septum eğriliği, burun kanaması, bir labirent, larenjit, kronik larenjit hipertrofisi, mastoidit, Meniere hastalığı, burun akıntısı (rinit), koklear nevrit, Ozena (kötü kokulu burun akıntısı), otitis , otomikoz, otoskleroz, burun polipleri, sinüzit, akut sinüzit, kronik sinüzit, sinüzit, ethmoiditis, tonsillit, farenjit, kaynatın burun vestibül.

 

 • Göz hastalıkları 
  Optik atrofi, blefarit, gündüz körlüğü (gece körlüğü), glokom, konjestif optik disk, iritis, katarakt, keratit, konjonktivit, optik nörit, santral retinal arter tıkanıklığı, santral retinal ven tıkanıklığı, retinit sklerit, episklerit, trahom, üveit , kornea ve arpa ülser.

 

 • ağız ve Hastalıkları diş 
  Apse admaxillary, alveolit, diş, ağız kuruluğu, lökoplaki, çenelerin osteomiyelit, periodontal hastalık, periodontal hastalık, perikoronarit, apikal periodontitis, pulpitisler, aftöz çıkarıldıktan sonra eklem hastalığı, artrit, temporomandibular, dişeti iltihabı, glossalgiya, glossit, çene kistleri, kanama ankiloz stomatit, kronik tekrarlayan stomatit, mikotik stomatit, heilit.

 

 • iç organların (karaciğer, safra kesesi, pankreas, mide, bağırsak, kalp, akciğer, böbrek hastalıkları, kadın ve erkek cinsel organları, vs) birçok hastalıkları

Kaynak: WWW.GIRUDOTERAPEVT.RU

 

SÜLÜK TEDAVİSİ önemli

SUAT ARUSAN VE SÜLÜK TEDAVİSİ

sülük tedavisi neredeyse imkansız göz hastalıklarında başarıyla kullanılmaktadır.Sülük tedavisi uygulamasında dikkat edilmesi gereken noktaların başında hastanın anemi (kansızlık) sorununun olmaması, kanı sulandırıcı ilaç kullanmıyor olması, pıhtılaşmaya engel bir hastalığının bulunmaması ve vücudunda aktif bir kanama odağının bulunmaması gelir. Ayrıca gebelerde ve emziren annelerde, kontrolsüz diyabet hastalığı veya kalp yetmezliği olanlarda da sülük tedavisi uygulanmaz.Bir hastada kullanılan sülükler kesinlikle başka bir hastada kullanılmadan imha edilmektedir. Böylece kan yoluyla bulaşan hastalıkların geçişi engellenerek güvenli bir tedavi sağlanmaktadır

Sülük tedavisi atardamar ve toplardamar tıkanıklıkları başta olmak üzerebirçok dolaşım sistemi hastalığında, varis, iltihaplı ve iltihapsızromatizmalar, iktidarsızlık, cinsel güç artırıcı etki (afyodizyak),üreme organı rahatsızlıkları ve kısırlık, epilepsi çeşitlerinde, yumuşakdoku romatizmalarında, felç, kısmi felç, sedef, egzama gibi cilthastalıklarında hemoroid’de, göz tansiyonu (glokom) ve buna bağlı görmekayıplarında, migrende ve her türlü baş ağrısı, yüksek tansiyon, troid’ebağlı şişmanlık hormonal bozukluklar ve buna bağlı şişmanlık, sivilce,irin, astım ve bronşial hastalıklar, yanık vakaları, iyileşmeyen yaralarve ameliyat izleri kangren, Meniere Hastalığında ve bazı işitmekayıplarında başarıyla kullanılmaktadır. Ayrıca Ortopedi veRekonstrüktif Cerrahi kapsamında, kangren gelişmekte olan kopuk organtamirlerinde de tüm dünyada yaygın biçimde kullanılmaktadır. Son olaraksülüğün güçlü antioksidan etkisi nedeniyle Koruyucu(Preventif) Tıpta dakullanımından bahsetmek gerekir ki; yılda bir defa yapılan SülükTedavisi, o yıl içinde enfeksiyonlar başta olmak üzere birçok hastalığakarşı koruyucu etki göstermektedir.
*Sterile edilmemiş sülük kullanırsam ne olur ?*
Sterilize edilmeden, kişilerin bu sülükleri dikkatsizce kullanmalarıbilinen ve bilinmeyen enfeksiyonlar kapma ihtimali açısından büyük risktaşımaktadır.
*Bir hastada kullanılan sülükler, başka bir hastada da kullanılabilir mi?*
Bir hastada kullanılan sülükler kesinlikle başka bir hastadakullanılmadan imha edilmelidir. Böylece kan yoluyla bulaşanhastalıkların geçişi engellenerek güvenli bir tedavi sağlanmaktadır.Sülükler ilk kullanımda ürettikleri salgıyı boşalttıklarından ikinciuygulamada aynı etkiyi gösteremezler.Sülüklerin medikal alandaki ilk kliniği yaklaşık 2500 yıl öncekurulmuştur… Mikro cerrahide ve plastik cerrahide Tedavi edilecekbölgede küçük bir ısırıkla işe koyulan bu küçük omurgasız hayvan kirlikanı emerek vücudun kan dolaşımını sağlar. Mikro cerrahide ve plastikcerrahide kullanımı yaygınlaşan bu hayvanlar özellikle mikro cerrahiuzmanlarınca “ *MADEN *“ olarak tasvir edilirler.İngilizler Sülüğe: *CANLI ECZANE* adini takmışlardır…
*MODERN TIPTA KULLANIMI:*
*Cerrahide kullanım:* Modern tıpta postoperatif olarak Hirudomedicinalis uygulanmaktadır.*Hirudo medicinalis* venöz konjesyon için standart tedavi olarakkullanılmaktadır. Venöz konjesyon nedeni cerrahi olarak düzeltilemiyorsaHirudo medicinalis geçici olarak perfüzyon seviyesini artırmak ve kanlıdoku içinde fizyolojik gereklilik sağlamak için kullanılır.Oral ve maksillofasiyal cerrahların sülük kullanımı konusunda bilgiliolmaları gereklidir. Çünkü bunların hem travmatik hem de yeniden yapılankitlelerin tedavisinde küçük ama çok önemli rolü vardır.Sülüklerözellikle plastik cerrahiden sonra mikrosirkülasyonu düzelttiğindenyararlı etkileri vardır.(Hirudin ve Faktör Xa inh. İle).Transluminal anjioplastiden (TA) sonra restenozu önleyecek yöntemlerbulmak için yapılan deneyde, Hirudo medicinalis’ in sadece normal farajuygulamaya göre restenozu oldukça azalttığı gözlenmiştir. TA den sonraintimada düz kas hücre hiperplazisini etkili bir şekilde engelleyereketki gösterir.
*Tedavi öncesi antibiyotik profilaksisi:*Antibiyotik profilaksisi uygulanmadığı sürece sülüklerin kullanıldığıhastaların % 20’ sinde Aeromonas’ tan (Aeromonas veronii biovar sobria)kaynaklanan enfeksiyonlar görülebilir. Sülüklerin endosimbiyotikbakterileri; Aeromonas hydrophila, Ochnobacter anthropi, mayalanmayangram (-) oluşumlar, Acinetobacter lwotti ve Aeromonas sobria’ dır.İzole edilmiş tüm bakterilere standart bir disk diffüzyon testiuygulanmış ve izolatların; siprofloksasin, sefotaksim, seftazidim,gentamisin ve TMP-SMX’ e hassas olduğu bulunmuştur. Sülükler Aeromonasve diğer bakteri türlerinin taşıyıcıları olduğu için uygun antibiyotikprofilaksisi sülük tedavisine ihtiyaç duyan hastalara uygulanmaktadır.Halk arasında hipertansiyon, hematom, baş ağrısı gibi nedenlerlekullanılan Hirudo medicinalis’ in Plasmodium berghei’ yibulaştırabildiği ve buradan hareketle de özellikle sıtmanın endemik veepidemik olarak bulunduğu bölgelerde kullanılmasının enfeksiyonunyayılması açısından tehlikeli olabileceği saptanmıştır.
*Etki mekanizmaları:*Hirudin, Hirudo medicinalis’ ten elde edilen kuvvetli bir trombininhibitörüdür. Hirudin ve bazı hirudin benzerlerinin, tıpta sıkçakullanılan heparine oranla oldukça kuvvetli antikoagülan olarak belirliavantajlarının olduğu gösterilmiştir.Fizikokimyasal ve klinik çalışmalarda hirudine olan yoğun talepnedeniyle çeşitli rekombinant sistemler, önemli miktarlarda biyolojikolarak aktif hirudin elde etmek için bakteri, mantar ve daha yüksekökaryotlar kullanarak geliştirilmiştir. Hirudin trombin ile özel olaraketkileşimde bulunarak trombüs olşumunu engeller. Diagnostik amaçlariçin, hirudin diğer antikoagülanlardan daha üstündür. Çünkü mineral,protein ve hücresel kan bileşenlerini minimal oranda değiştirir. Buyüzden rekombine hirudin içeren kan örneği tüpü (UBT) geliştirilmeyeçalışılmaktadır.Hirudo medicinalis tükrüğünden izole saratinin ,Von Willebrand Faktörü’nün kollajene bağlanmasını önler. Antitrombotik terapötik potansiyeliolabilir.Hirudo medicinalis tükrük salgısı kallikrein inhibitörü de içerir.Bir Hirudo medicinalis’ in emdiği ortalama kan hacmi 2.45 ml dir.Sülüğün ayrılmasından sonra ilk 2 saatte 2.21 ve ilk 4 saatte 2.50 mlpasif kanama olur Sülük ısırığının 1.6 cm çaplı dairesel çevresindeyüzey perfüzyon artışı olur ve aynı alan bir süre sonra normal ciltrengine döner.sülük,sülük satışı,sülükle tedavi,hirudotherapy,manisa sülük,göz sülük,sülü,sülüklerle tedavi,sülük satıi,sülük nedir,suat arusan,sua

hirudotherapy bağlıdır sadece.

ıphttp://www.hurriyet.com.tr/yasasinhayat/16158558.asp?gid=245ödülü Dr. Cesur'a veriliyor

Sülük tedavisi ödül getirdi Almanya'da İlk Kez Bir Türk Hekime Tıp Ödülü Verildi Alman Dr. Christoph Wilhelm Hufeland'ın Anısına Verilen, Almanya'nın Prestijli Alternatif Tıp Ödülü 

Tıp ödülü Dr. Cesur'a veriliyor

HAlman Dr. Christoph Wilhelm Hufeland?ın anısına verilen, Almanya?nın prestijli alternatif tıp ödülü ?Hufeland-Holzschuh? ilk defa bir Türk hekime pazar günü Baden-Baden kentin ?Kongresshaus?salonunda düzenlen n törenle verildi. 

Sivas?ın Zara ilçesinde dünyaya gelen Dr.Özgür Cesur, 8 yaşında Almanya?ya gelip küçük yaşlarda hayalini süsleyen doktorluk mesleğini başarıyla 2008 yılında mezun oldu. Essen Kliniken Mitte? kliniğin jinekoloji bölümünde asistan doktor olarak görev yapan Dr.Cesur hastalıklara karşı önlem, yeni tedavi yöntemlerin geliştirmesine yönelik başarılı çalışmaları ödül kazandırdı. 
Artroz, eklem ağrılarına karşı sülükle tedavi yöntemini Almanya?da ilk defa bilimsel çalışmayla kanıtlayan Dr.Cesur Hufeland Vakfıyla, Holzschuh Vakfın ortak organize edilen alternatif tıp ödülüne layık görüldü. 

TÖRENE AİLESİ KATILDI 
Almanya?nın turistik Baden-Baden kentinde yapılan törene Dr.Özgür Cesur?un annesi Gülizar, babası Ali Rıza, ablası Hürriyet, abisi Devrim ve arkadaşları katıldı. Cesur ailesi ödülün Avrupa?da yaşayan diğer gençleri başarılı çalışmalara imza atmalarına teşvik edeceğini ifade ederek çok mutlu olduklarını söylediler. DHA muhabirine konuşan Dr. Cesur sülüğün ağrı kesici yönü ve faydalı antibiyotik sağladığını anlattı. 

DR.CESUR?A AYRICA 5 BİN EURO VERİLDİ 
Ödül töreninde konuşan Hufeland Vakıf Başkanı Dr.Rainer Schmidt, Karl-Hilde, Holzschuhe Vakıf Başkanı Hans Peter Dufner,2010 yılın alternatif tıp ödülün jüri heyeti tarafından Dr.Özgür Cesur?a verilmesine karar verildiğini salonda bulunan 50?ye yakın hekimlerin huzurunda açıkladı. Ödül töreninde Dr.Cesuru tanıtan,övgü dolu konuşmayı sunan Essen Kliniken Mitte Yönetmeni Dr.Jost Langhorst yaptı.Dr.Langhorst konuşmasında? Dr.Cesur Avrupaya farklıkültürlerden gelen uyumun güzel örneklerinden ödüllü bir akedemisyen olarak lanse etti?. Dr.Lang- 

Horst Dr. Cesur?un başarılı,topluma faydalı hizmetlerini ve okul kariyerini tanıttı.Vakıf başkanları tarafından ödül sertifikasıyla 5bin Euro ödül Dr. Cesur?a takdim edildi.Verilen ödülden,mutluluğunu ifade eden Dr. Cesur ileriye dönük başka çalışmalar üzerinde araştırmayaptığını duyurdu.Dr.Cesur ödül töreninden sonra projeksiyon gösterimiyle sülük tedavisiyle yapılan çalışmalarını tanıttı.Törenin sonunda Dr. Cesur?u tebrik eden meslekdaşları tedaviler hakkında bilgi edindi.Vakıflar tarafından verilen resepsiyonla tören kapandı. (Doğan Haber Ajansı) 46 dakika önce.. [2346892] 

Kaynak: hurriyet.de

 

sülük, tibbi sülük, hirudoterapi, suluk, sülük satışı, tıbbi sülük satışı, varis, varis tedavisi, sülükle tadavi, sülükle göz, sülükle göz tedavisi, sülük uygulama,sülük uygulaması, sülüklerin bakımı, sülüklerin, hirudo medicinalis, hirudo verba

na, medicinal leech, leech, Sülük Tedavisi, atardamar, toplardamar, dolaşım sistemi, varis, iltihapli ve iltihapsız eklem romatizmalarnıda sülük tedavisi, epilepsi çeşitlerinde sülük, yumusak doku romatizmalarinda, felç, kismi felç, sedef, egzama, cilt hastaliklarinda, hemoroid, göz tansiyonu, glokom, görme kayıplarında, migren, bas agrısı, yüksek tansiyon, troid, sişmanlık, astım, bronşial hastalıklar, yanık vakaları, iyileşmeyen yaralar, ameliyat izleri, kangren, Meniere, işitme kayıplarında, hemeroid, Ortopedi, Rekonstrüktif cerrahi, gangren, kangiren, kopuk organ, sülügün, antioksidan, Koruyucu, Preventif, tıpta, sülük Tedavisi, enfeksiyonlar, hastalıga sülük, koruyucu, iktidarsızlık, cinsel güç, cinsel güç artırıcı, cinsel güç arttırıcı, afrodizyak, saglik, kanser, cancer, astım için sülük, ülser, migren, depresyon, stres, böbrek, üriner, felç, hemipleji, MS, ms sülük, multipl skleroz, mide, karaciger, safra, kalp, tansiyon, hipertansiyon, baypas, by-pass, stent, prostat, BPH, nefes egsersizleri, yoga, meditasyon, taichi, tai chi, hippotherapy, cerebral palsy, özürlü çocuklar, zihinsel engelli çocuklar, konusamama, glokom, görme bozukluklari, kulak çinlamasi, basdönmesi, bas dönmesi, başagrısı, bas agrısı, gerilim tipi başagrısı, fıtık, guatr, sülük, sülük tedavisi, hirudoterapi, miyalji, myalji, fibromiyalji, fibromyalji, FMS, biyoenerji, enerji terapileri, reconnective healing, kristal, kristal terapi, reiki, saglik, health, teshis, teshis, tip, dogal tip, dogal tip, medikal, medical, hastane, hospital, eczane, hasta, hastalık, hastalik, bitki, bitkiler, sifali bitkiler, bitkisel, tedavi, bitkisel tedavi, bitkilerle tedavi, dogal ürünler, dogal ürünler, naturel, dogal, dogal ilaç, ilaç, illness, sick, alternatif tip, propolis, alternatif tıpta sülük, aromaterapi, fitoterapi, doktor, doctor, hekim, rahatsızlık, güzellik, iyilesmek,

Translate