sayfa içeriği Sülük Satışı,Sülük Tedavi Merkezi ,Tıbbi Sülük, ,sülükler,
  • https://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn
 sülük tedavi istanbul sülük tedavisi SÜLÜSÜLÜK SATIŞI TEDAVİ YARDIM CAFER ARI 05357616067 SÜLÜK ÜRETİM SATIŞ CAFER ARI
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası
sülük tedavisi

Sülük tedavisi ile iyileşen hastalıklar

Kadın hastalıkları

Migren

Varis

Artrit

Romatizma

Baş ağrısı

Cilt mantarları

Ayak mantarı

Hemoroid

Basur

Gut

Artroz

Tiroid bezi hastalıkları

Şeker

Obezite

Kilo verme

Cilt hastalıkları

Sedef

Kalp

Damar

Tansiyon

Selülit

Sinüzit

Kulak ağrısı

Kulak hastalıkları

Sağırlık

Glokom

Göz hastalıkları

Psikolojik sorunlar

Akne

Hipertansiyon

Ekzema

Egzema


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam35
Toplam Ziyaret1706749
Linkler
sülük tedavi video

"Doktor Sülükler" Hayat Veriyor

Sülük , Sülük satışı cafer arı 05357616067sülük,sülük tedavi,sülük satışı,sülükler romatizma varis sü,lük satışı, Sülük satışı sülükle tedavi sülük tedavisi

 

sülük siparişi alınır, sülük satışı  siparişi için çağrı bırakın geri dönerim

 sülük satışı cafer arı 05357616067  sülük tedavisi yardım edilir

 

"Doktor Sülükler" Hayat Veriyor...
Çocukluğumuzda büyüklerimiz evde ve hamamlarda ağrıyan değişik yerlerine sülük vurunurlardı. Yani, birkaç santimetre uzunluğunda sülük dediğimiz hayvan vasıtasıyla şifa için kan aldırırlardı. Yakın tarihe kadar da bu iptidai bir metot olarak bilinirdi. Halbuki şimdi, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri'nde tıp araştırmacılarının, sülüklerle yeniden araştırma yapmaya başladıklarını hayretle görmekteyiz. Belirli şartlar altında bu hayvan, faydalı bir tedavi vasıtası kabul edilmektedir.

Doktorların tıbbî sülük dedikleri bizim küçükler, ta doğuştan modern kan alma metoduna sahiptir. Yani, Sani-i Hakîm, bu iş için onları hususi tanzim etmiştir. Şimdi bir laboratuara gidip kan aldırmaya kalksanız; mutlaka canınız yanar. Ama bizim tıbbî sülük hiç acıtmaz. Cenab-ı Hak ona üç adet çok keskin çene takmıştır. O, bunlarla operasyon yapar. Sonra yaraya, uyuşturucu şırınga etmeyi de ihmal etmez! İşte bunun için kanını emeceği kimseyi acıtmaz. Bu noktada aklımıza bazı sorular gelmektedir: Acaba "doktor sülükler" insanların sinir sistemine sahip olduklarını, bunları uyuşturunca acı çektirmeyeceğini hangi tıp fakültesinden öğrenmiş olabilirler? Sonra kendi özel uyuşturucu maddesini hangi laboratuarda keşfetmişlerdir?

Dahası, tıbbî mahareti bundan ibaret değil. İnsanların bir tarafı kesilse ve küçük bir yara açılsa, kan birkaç dakika sonra kendiliğinden kesilir. Bu da Cenab-ı Allah'ın hayatımızın devamı için kanımıza verdiği bir özelliktir. Aksi takdirde hastalık var demektir. Bizim küçük doktorlar, kestiği toplardamara yanaştı mı, normal olarak şöyle bir yarım saat kadar kan emmelidir. Çünkü ancak bu zaman zarfında bir öğünlük gıdasını alabilir.

O, en az bir doktor kadar bilgili ve bir kimyager kadar maharetlidir! Bunun için vücudunda salgı bezleri inşa edilmiştir. Bu minik laboratuarlarda, kanın pıhtılaşmasını önleyici hirudin denilen maddeyi keşfedip imal etmeye başlamıştır. Uyuşturucunun yanı sıra, deriye bu maddeyi de şırınga eder. Böylece kanın sürekli akmasını sağlayarak istediği kadar içer. Önce, sarsılıp titreyerek emmeye başlar. 20-30 dakika sonra, bir öğünlük gıdasını oluşturan kanla şişmiş olarak deriden ayrılır ve yavaş yavaş sindirim işlemine başlar.

Hani insan, sülüğün kan emmek için sahip olduğu özel aletlerini, vücudunun hususi tanzimini ve tıbbî maharetlerini Cenab-ı Allah'a vermese, onu, mütehassıs bir doktor, eşsiz bir biyokimyacı kabul etmesi gerekmektedir. Onu yaratan ancak Cenab-ı Hak'tır. Çünkü Rabbimiz canlıları ve onların kanlarını, sinir sistemlerini en iyi bilendir. İşte bunun için sülüğü ona göre tanzim etmiştir ve insanların, hayvanların hizmetine sunmuştur. Sülüğün varlığı ve kan emmek için hususi tanzimi gösteriyor ki; sülüğü kim yaratmışsa, insanları da yaratan O'dur. Evet, bir sülüğün vücudumuzda açacağı yarayı uyuşturabilmesi, kanımızın akışını sağlayan hirudin maddesini imal edebilmesi, mutluluk hormonu ile hastayla iletişim sağlaması, Yüce Yaratıcı'nın birliğine bir ispattır, Vahdaniyete bir delildir.

Sülüğün vücudunda, Rabbimizin daha ne hikmetleri vardır... Sülük, bir insan vücudundan 20-30 dakikada aldığı kanla, hayatını tam 6 ay kadar sürdürebilir. Bunu nasıl sağlar? Niçin bir emişte bu kadar çok kan alma istidadı verilmiştir? Tıbbî sülük, yaşadığı kendi tabiî sulak ortamında, insan kanına benzeyen bir besini kolay kolay bulamaz. Bu yüzden Rabbimiz onun vücuduna elde ettiği bir besinden en fazla faydalanabileceği bir sistem yerleştirmiştir. Şöyle ki: Bir öğünlük besinini emip depolarken, vücudu normal hacmine göre 10 kat şişebilmektedir. Emmeden sonra, önce kanın suyu ayrılır ve özel ceplerde depolanır. İş bununla da bitmez. Kanın çözülmemesi gerekir. Bunun için de bağırsaklarında bulundurduğu özel bakterileri (Pseudomonas hirudinus) kullanır. İşte bu sistem sayesinde bir sülük, yalnız bir öğün yemeği ile hayatını 6 ay kadar sürdürebilir. Hatta bu süre sonunda kendi vücut dokularını parçalayarak bir süre daha yaşayabilir.

Bir hadîs-i şerifte de: "İlaçların hayırlısı, burna çekilen ve ağızdan alınan ilaçlar, müshil, kan aldırmak (hacamat) ve sülük vurdurmaktır." denilerek bu tedavinin 14 asır önce de uygulamada olduğu anlaşılmaktadır.

Peygamber Efendimiz (S.A.V), kirli kan aldırmak konusunda hacamatı ve sülükleri kullanmış ve bunun için hicrî ayın 17, 19 ve 21. günlerini tercih etmiştir.

Bu özel görevli, şimdi modern tıpta nerelerde kullanılmaktadır?

Sülük uygulamasının, ciddi doku zedelemesinin verdiği rahatsızlıkları giderdiği görülmektedir. Meselâ ameliyattan sonra yara izini taşıyan dokuyu iyileştirdiğini gösteren ciddi çalışmalar vardır. Sülükler kan çekme aracı olarak da kullanılabilecektir. Bilhassa kalp yetmezliği ya da kalp krizi geçiren insanların tedavisi, onların yeni kullanım sahalarıdır. Ayrıca son araştırmalar, vücuttan kopmuş organların dikilmesinde de onların işe yaradığını göstermiştir.

Gözleri ve işitme organları olmayan sülükler, 105 farklı biyoaktif madde sayesinde, vücuttaki kirli kanı emerek toksinlerin atılmasında yardımcı olmaktadır.

Eski yara, uyuz, egzama, sedef, vitiligo, mantar, yılancık gibi her türlü cilt hastalığı ile çürük, morluk ve çillerde de kullanılmaktadır.

Varis ve basur gibi damar tıkanıklığı ve dolaşım bozukluğunda, tiroid, hipofiz, yumurtalık, erbezi, prostat, rahim, kalp, karaciğer, dalak, akciğer, MS, alzhemier, parkinson, fıtık, ateşli şişlikler, çıban, kangren gibi hastalıların tedavisinde kullanılmaktadır.

Göz travması sonrası göz tansiyonu, göz damarlarının kanaması, arpacık, katarakt başlangıcı için kullanılmaktadır.Sara hastalığı, ağız ve dil yaraları için, bel ve boyun fıtığında, tiroid bezi hastalıklarında kullanılmaktadır.

Sülüklerin tarihi ve "Hirudoterapi"

Sülükler halkalı solucan türündendir. Canlıların kanını emerek yaşamını sürdüren dış parazit (ektoparazit) olarak tanımlanırlar. Bilinen 650 çeşit sülük türü vardır. Fakat tıbbî uygulamalarda kullanılan Tıbbî Sülük "Hirudo medicinalis"tir.

Tıbbî sülüğün ağız yapısında üç çenesi, yutağın etrafında tükürük bezleri mevcuttur. Tükürük bezleri, besin olarak alınan kanın pıhtılaşmasını önleyen hirudin salgısı ihtiva eder. Keskin çenelerinin yardımıyla derinin 1,5 mm derinliği boyunca ısırabilirler. Kesikleri mercedes işareti şeklindedir. Emdiği kan hacmi yaklaşık 5-15ml'dir. Isırdığı yerden ayrıldıktan sonra bölgede (yaklaşık olarak 3-24 saat) kanama olabilir. Bir tedavi seansında çoğunlukla bireylere 5 ile 12 adet tıbbî sülük uygulamaktadırlar.

Latince'de "sülükle tedavi" anlamına gelen Hirudoterapi, M.Ö. 15. yüzyılda Babil yazılı kayıtlarına kadar uzanan kadim bir tedavi yöntemidir. Yine antik dönem Mısır ve Hint tıbbı kayıtlarında da bu tedaviyi görmekteyiz. Sülüklerin medikal alandaki ilk kliniği, yaklaşık 2500 yıl önce kurulmuştur. İbn-i Sina da sülüğü bir tedavi aracı olarak kullanmış, öğrencilerine bu konuda eğitim vermiştir. Zamanla Avrupa'da da yaygınlaşmış olan Hirudoterapi, bir dönem kilisenin "kan aldırmayı günah saymasıyla" yasaklanmış ancak Rönesansla birlikte tekrar yükselişe geçmiştir. Şu anda başta Almanya, Fransa, İngiltere olmak üzere tüm Avrupa'da ve Rusya'da hekimler tarafından kullanılmaktadır.

Hirudoterapi özellikle, 18. yüzyılın sonuna doğru ve 19. yüzyılın yarısına doğru yaygın olarak uygulanmıştır. Ancak o zaman doktorlar sülüklerin tıpta kullanılmalarına çok önem vermişlerdir. Doktorlar birçok hastalıklarda sülükleri kullanmış ve 200 hastalığı iyileştirmişlerdir. Kontrol edilemeyen sülük kullanımı, Hirudoterapi' ye kuşkuyla bakılmasına sebep olmuş ve çok sayıda doktor, bu tedavi şeklini reddetmiştir. Bugün tıbbî sülüklerle yapılan tedaviye ilginin artması, bu tedavi şekline güveni ve doğal tedaviye dönüşü göstermektedir. Hirudoterapi'ye övgü değildir, sadece insan sağlığı yönünde tedbirli ve mantıklı bir davranışın işaretidir.

Hirudoterapi'nin tedavi edici etkisi çeşitli etkiler gösterir. Organların işleyiş biçimi, Refleks sistemi ve biyolojik etkileri. Sülükleri genellikle hastanın derisinde refleks hareketi meydana getiren noktalara uygulanır. Sülükler ısırdığı noktadaki mekanizmayı harekete geçirir ve kan akışının sağlanmasında oldukça başarılıdır. İkinci olarak, daha sonra sülüğün ısırdığı bölgede bir süre kan akışı meydana gelir. Ve üçüncü olarak kan emilirken, içinde 100'den fazla enzimin bulunduğu salyasını yumuşak bir hareketle insan vücuduna salgılar, vücudun içinde birikip atılamayan sıvıları çeker, insan organizmasını düzenler. Mikro cerrahide ve plastik cerrahide tedavi edilecek bölgede küçük bir ısırıkla işe koyulan bu küçük omurgasız hayvan, kanı emerken salgıladığı enzimler sayesinde vücudun kan dolaşımını sağlar.

Tıbbî Sülüğün Salyası şu maddeleri içerir:

• Hirudin
• Destabilase
• Hirustasin
• Bdellins
• Hyaluronidase
• Tryptase inhibitor
• Eglins
• Factor Xa inhibitor
• Complement inhibitors
• Carboxypeptidase A inhibitors
• Histaminelike substances
• Acetylcholine
• Anesthetics subsctance
Ayrıca sülüğün salyası, bakterilere karşı koyucu "antibakteriyel" özelliğe sahiptir.

Aeromonas hydrophila: Sülüğün bağırsağında "Aeromonas hydrophila" bakterisi bulunmakta ve sülüğün aldığı kanı hazımlaştırmaktadır. Bu bakterinin bünyesinin zayıf kişilerde alerji yaptığı görülmektedir. Böyle bir alerji ile karşılaşırlarsa doktorunuza danışmanızı öneririz.

Hirudoterapi'nin birçok hastalığın tedavisinde etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Hirudoterapi'nin 5-10 seans arasında, 5-12 arası sülük tedavisi uygulandığı ve iyi sonuçlar alındığı klinik bilgilerle kaydedilmiştir.

Sülük kullanımı için en iyi mevsim ilkbahar, ikincisi sonbahardır.

Tıbbî sülüğün kullanıldığı bazı alanlar:

• Kardiyoloji
• Pnömoloji
• Gastroenteroloji
• Endokrinoloji
• Jinekoloji
• Üroloji
• Göz
• İmmünoloji
• Ve Diğerleri

Tıbbî Sülüğün insan organizmasındaki temel etkileri:

• Kanın pıhtılaşmasını önler.
• Pıhtıların çözülmesini sağlar.
• Hipoksi'yi düzenler.
• Kandaki oksijen miktarını arttırır.
• Düşük tansiyon (normale çevirir.)
• Yüksek tansiyon düzenler.
• İltihaplı yaraların tedavi sürecini hızlandırır.
• Damarlardaki kan dolaşımını düzenler.
• Yağların eritilmesini sağlar.
• Nabız, sinir ve kasları düzenler.
• Genel refleksi düzenler.
• Damar duvarlarını düzenler.
• Antibakteriyel koruyucudur.
• Bağışıklık sistemini güçlendirir.
• Ağrı kesici özelliğe sahiptir.

Tedavide kullanılacak sülüklerin hangi özellikler sahip olması gerekir?

Dünyada 400'ün üzerinde sülük çeşidi bulunmakta olup, başlıca iki tanesi tıbbî amaçla kullanılmaktadır. Sülüğün tıbbî olmaması, ürettiği salgının bileşimine bağlıdır. Ülkemizde yaygın şekilde bulunan Tıbbî Sülük (Hirudo Medicinalis) bu amaçla kullanılan iki tipten biridir. Biyolojik tip dışında, kullanılan sülüğün fabrika atıklarına ya da kirli sulara maruz kalmamış olması ya da kültür sülüğü kullanılması gerekir ki; ağır metal ve enfeksiyon bulaşmasına neden olmasın.

Gözleri ve işitme organları olmayan bu canlılar tedaviyi nasıl gerçekleştirmektedirler?

Sülükler sanıldığı gibi kanı emerek tedavi yapmazlar. Tedavi edici özellik kanın alınmasında değil, kan emilirken vücuda verilen salgıda gizlidir. Bu salgı, 100'ün üzerinde biyoaktif madde barındırır ve bu maddeler, kanın pıhtılaşmasını engelleyici (antiagregan), oluşmuş pıhtıyı eritici (Fibrinolitik), ağrı kesici (analjezik-antiromatizmal), mikrop öldürücü (antibakteriyel), tansiyon dengeleyici (antihipertansif), kas gevşetici (myorelaksan), bağışıklık sistemini düzenleyici (immun modulatör) ve stres giderici (anksiyolitik) etkilere sahiptir. Ayrıca "nörotrofik" etkiyle sinir hücreleri ve liflerinin tamir esilmesini hızlandırır.

Hirudoterapi uygulamasında dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Uygulama öncesi hastanın vital bulguları gözden geçirilir. Tedavi hakkında son bilgiler verilir ve zihinde hiçbir soru işareti kalmaması sağlanır. Sülük koymadan önce gerekli vücut bölgeleri ılık su ile yıkanarak kurulanır ve lifle masaj yapılır. Pratikte sülüklerin yapıştırılacağı yerler akupunktur noktalarına göre belirlenir veya hastalık durumuna göre sülükler kendi kendilerine belirlerler. Vücudun en kirli kanını emerler, doyduktan sonra düşerler. Ancak boğaz, koltuk altı, kasık bölgesi gibi büyük damarların geçtiği bölgelerde kullanılmamalıdır.

Tedavi gören kişinin, tedaviden sonra nelere dikkat etmesi gerekir?

Kanı sulandırıcı etkisi nedeniyle uygulama sonrası 6-8 saat civarında sızıntı şeklinde kanama olabileceğinden, yapılmış olan pansuman açılmadan ertesi güne kadar bekletilmelidir. Bu süre içinde hastanın istirahat etmesi, çok sıcak ya da soğuk ortamlardan kaçınması, kanı sulandırıcı ilaç kullanmaması ve bol sıvı alması gerekir. Kiraz, vişne ve limon, kanı çok sulandırdığı için sülük koymadan iki gün önce ve konulan gün bunları yememek gerekir. Uygulamadan bir gün sonra banyo yapmakta sakınca yoktur.

Sülükler hangi ortamda tedavi edici olarak yetiştirilmektedir?

İngiltere, İrlanda, Fransa ve Almanya'da olduğu gibi ülkemizde de yakın zamanda birkaç üniversitemizin Su Ürünleri Fakültelerinde kültür sülüğü üretimine başlanmıştır. Böylece hem hijyenik, standart ve istenilen sayıda sülük temini sağlanmış hem de Türkiye'nin önemli bir ihraç malı olan sülüklerin doğadan toplanması sonucu ekolojik dengesinin bozulması engellenmiştir.

Hirudoterapi uygulamasına neden bu kadar geç başlanılmıştır?

Aslında sadece Hirudoterapi'nin değil diğer birçok Doğal Tıp yönteminin de ülkemizde çok geç tanındığına üzülerek şahit olmaktayız. Bu konuda en büyük eksiklik, Avrupa ülkelerinin aksine Tıp fakültelerimizde Doğal Tıp derslerinin bulunmayışıdır. Tıp eğitimi sırasında bahsi bile geçmemiş bir yöntemle sonradan karşılaşan doktorlar, bunun ciddi bir tedavi aracı olabileceği konusunda şüpheler duymaktadırlar. Bunu ortadan kaldırmanın tek yolu, sülük tedavisi ile birlikte bitkisel tedavilerin, akupunktur ve refleksolojinin, aromaterapi, kristal terapi gibi farklı argümanların standart tıp eğitimi içinde yer alarak, yeni mezun her hekimin bu tedaviler hakkında temel bir bilgisinin bulunmasını sağlamaktır.

Her derde deva sülükler, başta Amerika, Almanya ve Rusya olmak üzere Avrupa ülkelerinde, Uzakdoğu ülkelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Son yıllarda ülkemizde de kullanılmaya başlanan sülükle tedavi yöntemi, dolaşım bozukluklarında, sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarında, romatizmal hastalıklarda, hemoroitte, göz tansiyonunda (glokom) ve buna bağlı görme kayıplarında, migrende ve kanser de dahil olmak üzere pek çok rahatsızlıkta başarı ile kullanılmaktadır.

Tıbbî sülük tedavisinin dünyada ve ülkemizde eski popülaritesini tekrar yakalamasının sebebi, insanlığın tekrar doğal tedavilere yönelmesidir. Uzun bir zaman Tıbbî Sülük tedavisi unutulmuştur. Ama günümüzde yapılan araştırmalar ve uygulamaların sonuçları ortadır.

Almanya'da 300'ü aşkın Hirudoterapi kliniği vardır. Sadece Avrupa'da yılda 100 milyon sülük kullanılmaktadır. Ne yazık ki bu sülüklerin çok büyük bir kısmı, ülkemizden alınmaktadır. Yüce Rabbimiz bu şifayı bizim ülkemize bir lütuf olarak bahşetmiştir.

Amerika'da sülük tedavisi uygulayan hekimlerin kurduğu derneğin 1000'den fazla üyesi vardır. 30 Haziran 2004 tarihinde Amerikan İlaç ve Gıda Dairesi (FDA), tedavi amaçlı tıbbî sülük kullanımına onay vermiş ve Avrupa'daki gibi eczanelerde satılmasına izin vermiştir.

24 Mayıs 2007 tarihinde Sağlık Bakanlığı, Tıbbî Sülük tedavisinin (Hirudoterapi) tamamlayıcı tedavi olarak sadece yataklı hastanelerde kullanılmasına onay vermiştir.

1- Sülük tedavisi hangi hastalıklar için kullanılıyor?

•Sülük Tedavisi, atardamar ve toplardamar tıkanıklıkları başta olmak üzere birçok dolaşım sistemi hastalığında, varis, iltihaplı ve iltihapsız eklem romatizmalarında, epilepsi çeşitlerinde, yumuşak doku romatizmalarında, felç, kısmi felç, sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarında, hemoroitte, göz tansiyonu (glokom) ve buna bağlı görme kayıplarında, migrende ve her türlü baş ağrısı, yüksek tansiyon, troide bağlı şişmanlık, astım ve bronşial hastalıklar, yanık vakaları, iyileşmeyen yaralar ve ameliyat izleri, kangren, Meniere hastalığında ve bazı işitme kayıplarında başarıyla kullanılmaktadır. Ayrıca Ortopedi ve Rekonstrüktif Cerrahi kapsamında, gangren gelişmekte olan kopuk organ tamirlerinde de tüm dünyada yaygın biçimde kullanılmaktadır. Son olarak sülüğün güçlü antioksidan etkisi nedeniyle Koruyucu (Preventif) Tıpta da kullanımından bahsetmek gerekir ki; yılda bir defa yapılan Sülük Tedavisi, o yıl içinde enfeksiyonlar başta olmak üzere birçok hastalığa karşı koruyucu etki göstermektedir.

2- Bir hastada kullanılan sülükler, başka bir hastada da kullanılabiliyor mu?

•Bir hastada kullanılan sülükler, kesinlikle başka bir hastada kullanılmamalıdır. Böylece kan yoluyla bulaşan hastalıkların geçişi engellenerek güvenli bir tedavi sağlanmalıdır. Sülükler ilk kullanımda ürettikleri salgıyı boşalttıklarından, ikinci uygulamada aynı etkiyi gösteremezler.

3- Sülük tedavisi uygulamasında dikkat edilmesi gereken bölgeler var mı?

•Yumuşak cilt bölgelerinde dikkatli olunmalı, doktor kontrolünde yapılmalıdır. (Göz kapağı ve çevresi gibi)

• Keratinize bölgeler (Avuç içi, ayak tabanı gibi)

• Önemli Damarların Üzerleri (Boyun, Çene altı, Koltukaltı, Kasık gibi)

4- Sülük tedavisinde uygulanması sakıncalı olan hastalıklar var mı?

•Sülük tedavisi uygulamasında dikkat edilmesi gereken noktaların başında, hastanın anemi (kansızlık) sorununun olmaması, kanı sulandırıcı ilaç kullanmıyor olması, pıhtılaşmaya engel bir hastalığının bulunmaması (hemofili) ve vücudunda aktif bir kanama odağının bulunmaması, son bir ay içinde mide-barsak kanaması gibi bir hastalık geçirilmiş olması, cerrahi işlemlerin öncesi ve sonrası, ayrıca diyalize girmekte olan hastaların vital bulguları çok değişken olduğundan Sülük Tedavisi uygulanmaz. Gebelerde ve emziren annelerde, kontrolsüz diyabet hastalığı veya kalp yetmezliği olanlarda da sülük tedavisi uygulanmaz.

5- Sülük Tedavisinin yan etkileri var mı? Tedavi gören kişi daha sonra rahatsızlanırsa ne yapılması gerekir?

•Sülük tedavisinden sonra en sık karşılaşılan yan etkisi, uygulama bölgesinde görülen lokal kaşıntıdır. Bunun için 2 gün boyunca evde soğuk uygulama yapmak yeterlidir. Bunun dışında nadiren gelişebilecek baş dönmesi, tansiyon düşmesi, kanamanın uzun sürmesi gibi problemlerde doktorunuza başvurmanız veya en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanız önerilir. Sadece kirli kan dışarı atılacağı için korkmamak gerekir. Kanamanın 12 saatten fazla sürmesi de normaldir.

6- Acil işim çıktı. Sülüğü ısırdığı bölgeden çıkarmak istiyorum. Ne yapmam lazım?

•Tedavi bitmeden, sülük ısırdığı bölgeden alınmak istenirse sülükler üzerine biraz su, tuz veya kabartma tozu serpilir. Kesinlikle ısırdığı bölgeden çekmek suretiyle çıkartmaya çalışılmamalıdır.

7- Sülük, ısırdığı bölgede ne kadar zaman kalmaktadır?

•Sülük doyduğunda kendiliğinden ısırdığı yüzeyi bırakır. Yaklaşık olarak 20 ila 45 dakika arasındadır. Nadiren 60 dakikayı bulduğu da olmuştur.

8- Sterilize sülük kullanmazsam ne olur?

•Sterilize edilmeden, kişilerin bu sülükleri dikkatsizce kullanmaları, bilinen ve bilinmeyen enfeksiyonlar kapma ihtimali açısından büyük risk taşır.

9- Aldığım sülükler kısa zaman sonra ölüyor?

•Sülüklerin bakımında sakınılması gereken iki önemli husus vardır. Bunlardan biri suyun sıcaklığı diğeri ise suyun klorlanmamış olmasıdır. (Şişe suyu kullanınız.) Ani ısı değişimlerinde sülükler ölür. Suyun sıcaklığının 20 C olması gerekmektedir.

10- Tedaviden sonra nelere dikkat etmem gerekir?

•Tedaviden sonra hastanın istirahat etmesi, çok sıcak ya da çok soğuk ortamlardan kaçınması, kanı sulandırıcı ilaç kullanmaması ve bol sıvı alması gerekmektedir.

11- Tedaviden sonra banyo yapabilir miyim?

•Tedaviden bir gün sonra banyo yapmakta sakınca yoktur.

12- Tedaviden sonra sülüğün ısırdığı bölgeden ne kadar zaman kan akacak?

•Uygulama sonrası 3-24 saat civarında sızıntı şeklinde kanama olabilir. Yapılmış olan pansuman açılmadan, ertesi güne kadar beklenmelidir.

13- Sülük tedavisinde enfeksiyon kapma riski var mıdır?

• Uygulanacak bölge temiz olursa ve de sülüklerin dış yüzeyleri sterilize edilmiş olursa hiçbir enfeksiyon görülmez. Sülükler 3-6 ayda bir beslenirler. Emdikleri kanı, içindeki mikroplarla birlikte tamamen hazmederler. Onun için bünyelerinde mikrobik hastalık taşıma riskleri yoktur.

14- Sülük ısırmak istemezse / ısırmıyorsa?

•Sülüğün kolayca ısırmaması halinde;
• Soğuk deri
• Sigara içiliyorsa
• Parfümlü yüzeyse
• Küçük çocuksa
Uygun bölge ılık ve temiz olan deridir. Hala sülük yapışmıyorsa iğne ile bir delik açılması tavsiye edilir. Eğer hala yapışmıyorsa sülük değiştirilir.

15- Sülük ısırması ağrı ya da acıya sebep olur mu?

•Sülüğün ısırması, hastalar tarafından sivrisinek ısırması gibi hissedilir. Ağrı ya da acıya sebebiyet vermez.

18- Sülükleri nasıl imha etmemiz gerekli?

•Sülükler kullandıktan sonra klorsuz su içinde, en yakındaki bir akarsuya, su kanalına veya göle bırakılabilir.

19- Tedavi için kaç sülük almalıyım?

•Hastanın yaşına, kilosuna ve hastalığın çeşidine göre sayı değişmektedir.

20- Kanama durmuyorsa ne yapmalıdır?

•Kanamanın şiddetine göre 12-48 saat durdurmamak gerekir. Çünkü yalnız kirli kan dışarı atılır. Vücutta temiz kanı dışarı atacak mekanizma yoktur. Kanama durmuyorsa o zaman ceviz kabuğu yakılarak külü serpilir veya nar kabuğunun tozu serpilerek bantlanır.

Sülüklerin Bakımı:

Su: Sülüklerin bakımında sakınılması gereken iki önemli husus vardır. Bunlardan biri suyun sıcaklığı diğeri ise suyun klorlanmamış olmasıdır. Sülükler alınır alınmaz, yeni bir suyun içine aktarılmalıdır. Klorlanmamış su veya şişe suyu kullanılmalıdır. Gün aşırı sülüklerin suyu değiştirilmelidir.

Sıcaklık: Sülüklerin yaşadığı suyun sıcaklığı (16-20 C)'de tutmaya özen gösterilmeli,
(24 C) üzerindeki sıcaklıklardan sakınmalıdır. Gün ışığıyla direk temas olmamalıdır. Sülükleri bir kavanozdan diğer bir kavanoza aktarırken, ani su sıcaklığı değişiklerinden kaçınılmalıdır.

Kavanoz: Gördükleri en küçük boşluktan geçebilmesini sağlayan omurgasız yapıları sebebiyle kapaklı bir kavanoz seçilmesi önerilir. 1lt kavanozda 50 adetten fazla sülük muhafaza edilmemelidir.

Bir hadîs-i şerifte: "İlaçların hayırlısı, burna çekilen ve ağızdan alınan ilaçlar, müshil, kan aldırmak (hacamat) ve sülük vurdurmaktır." denilerek, sülük tedavisinin 14 asır önce de uygulamada olduğu ortaya konmaktadır. Peygamber Efendimiz (S.A.V), kirli kan aldırmak konusunda hacamattan başka sülükleri de kullanmış ve bunun için hicrî ayın 17, 19 ve 21. günlerini tercih etmiştir.

Bayanların güzellik formülü: Rus güzellik uzmanlarının sıklıkla uyguladıkları yöntemlerden biri de ameliyatsız kozmetik diye bilinen doğal tedavi ile güzelleşmede sülükleri kullanmalarıdır. Çok eski ve hızla yarar gösteren bu yöntem, uzun yılların tecrübeleriyle ortaya çıkmıştır.

Sülükler, yüz bölgesinde tetikleyici noktalara konulduğunda gençleştirici ve canlandırıcı etkiler gösterir. Tiroid bezinin eş zamanlı çalışmasını hızlandırır ve kronik yaraların hızla iyileşmesini sağlar. Beyindeki kan akışını hızlandırır, horlama tedavilerinde ve sigaranın ciltteki tedavilerinde kullanılır. 46 yaşındaki Demi Moore, Hollywood standartlarını bile aşan gençliğinin ve güzelliğinin sırrını tıbbî sülüklere borçlu olduğunu açıklamıştır. Avusturya'da sülük terapisi gördüğünü söyleyen Moore, "Her zaman doğal yöntemleri tercih ederim." demiştir. Sülüğün gençleştirme etkisi, insan derisindeki kan akışının hızlanması ile 4-6 hafta arasında gerçekleşir.

Sülüklerin ısırdığı zaman bıraktıkları yara izlerinden korkulmamalıdır. İzler 7-10 gün arasında kaybolur.

Modern hayatın önümüze serdiği yeniliklerin, kimyasal kirliliğin bedelini maddî ve manevî olarak ne yazık ki hepimiz ödüyoruz. Artık doğaya ve doğala dönmenin zamanı gelmiştir...

Sıhhatle ve sevgiyle kalın...

 

Nazan Başoğul, 27.02.2010

 

Doğal hayat 18.40%2 dagalyaşam 9.80%Sülük 26.39%2 Sülük Tedavisi 15.82%3 varis for Sülük 3.90%4 Sülük oyunu 2.57%5 sülükler NASIL Steril Olur 2.30%6 sülükler oksijenli su 2.30%7 Sülük Fiyatlari 2.07%8 suat arusan kimdir 2.02%9 Zeliş Delos Sahibi 2.01%10 sÜlÜkle Şifa bulan peygamber sülükle YALIM Yüksek2 liken planus Yüksek3 benzetmek Orta4 istanbulda Sülük Tedavisi Orta5 Suluk Orta6 varis ödemleri for Düşük7 varis DüşükTüm ara Analitik fiyatlarını


Tibbisuluk.com için en iyi Arama SorgularıSorgu Arama Trafik Yüzdesi1 Sülük 26.39%2 Sülük Tedavisi 15.82%3 varis for Sülük 3.90%4 Sülük oyunu 2.57%5 sülükler NASIL Steril Olur 2.30%6 sülükler oksijenli su 2.30%7 Sülük Fiyatlari 2.07%Tüm ara Analitik fiyatlarını
Wayback MakinesiTibbisuluk.com geçmişte nasıl göründüğünü görün

Tibbisuluk.com beğendiniz mi? Alexa araç çubuğunu indirin ve erişim özel analitik içeriği.


ŞirketHakkındaİşlerYardımYardım SistemiTurBize UlaşınSite Sahipleri için Alexa AraçlarıSiteniz için bir Site Denetim alınÖzel bir araç çubuğu oluşturmaSitenizin yönetin düzenleyinİlgili HizmetlerÜcretsiz Web Sitesi İçerikAlexa Toolbar indir!Gizlilik Politikası | Kullanım Şartları © Alexa Internet, Inc
rama Sorgusu 1 Ay Artışı  1 Sülük Fiyatlari 2.07% Sülük 26.39%2 Sülük Tedavisi 15.82%3 varis for Sülük 3.90%4 Sülük oyunu 2.57%5 sülükler NASIL Steril Olur 2.30%6 sülükler oksijenli su 2.30%7 Sülük Fiyatlari 2.07%Tüm ara Anal2 suat arusan kimdir 2.02%3 Zeliş Delos Sahibi 2.01%4 amaliyat izinni ce % 1,585 Sülük 1.50%6 varis anlamı 0.40%7 Sülüklü YALIM 0.40%8 Sülük sivilce 0.31%9 propolisin faydaları 0.17%Arama Sorgusu 1 Ay Reddet  1 liken planus anlamı 3.14%2 varis for Sülük 1.75%3 liken planus 1.63%4 sülükler oksijenli su 1.49%5 sülükler NASIL Steril Olur 1.31%6 dflz33 1.21%7 Sülük alerjisi 1.06%8 sÜlÜkle Şifa bulan peygamber 0.84%9 Sülük Tedavisi izmir 0.82%10 Sülüksülükle YALIM 14.08 6 30liken planus 7.41 6 14benzetmek 5.35 23 11istanbulda Sülük Tedavisi 3.06 7 20Suluk 3.06 2 10varis ödemleri for 1.58 2 60varis 1.49 30 74Sülük Tedavisi varis 1.32 6 25varis Tedavisi 1.24 15 67Steril 0.85 23 16liken planus anlamı 0.73 5 10varis hastalığı 0.64 2 74Propolis arıların kovanların 0.56 5 30varis.net 0.47 9 66varis NASIL oluur 0.38 5 10Göz migreni 0.27 10 20sülüğün faydaları 0.27 7 15oyun 0.23 59 14coca eti çekilmesi 0.18 22 22Dış hemaroid 0.18 2 30hastalığı 0.13 9 40propoli 0.08 25 20coca eti 0.07 7 20YALIM 0.07 11 30Sülük 0.06 17 13Sülük Tedavisi 0.06 19 20İstanbul 0.06 51 28tırnak 0.05 18 29tırnak Mantarı 0.04 18 23damar tıkanıklığı max 0.03 5 10 Tibbisuluk.com tarafından Arama Motoru Pazarlaması (SEM3 dagamyaşam 9.80%4 çörek otu Cekirdegi 9.38%5 doğalhayat 9.28%6 Gender Destek Bitkisel 6.80%7 DOĞAL YAŞAM 2.04%8 Bitkisel zeytn yaprağı 1.36%9 hayati Özdel 1.34%10 Bitkiler Ile ilgili hadisler 1.32% Arama Sorgusu 1 Ay Artışı  1 sülükle parkinson Tedavisi 13.58%2 ankara Hirudoterapi YALIM Merkezleri 4.43%3 suat arusan 2.49%4 dogal 0.79%5 Sülük Tedavisi 0.60%6 yiyiyor 0.51%7 doğal.gov.tr 0.42%8 doktor suat 0.36%9 dr suat arusan Sülük Tedavisi 0.30%10 DOĞAL YAŞAM Gıda 0.30%Arama Sorgusu 1 Ay Reddet  1 Doğal hayat 9.32%2 hayati Özdel 1.34%3 DOĞAL YAŞAM 1.12%4 Gender Destek Bitkisel 1.10%5 dagalyaşam 1.02%6 dagamyaşam 1.02%7 Tıbbi nebevi 0.78%8 çörek otu Cekirdegi 0.74%9 doğalhayat 0.68%
Sorgu   Etki Faktörü   Sorgu Popülerlik   QCI  hayat 24.52 34 13çörek otu 11.03 20 13Tarsus'a besinler 7.71 14 23DOĞAL YAŞAM 5.82 14 39shiatsu 3.45 36 39Ozon Tedavisi 2.79 13 59Bitkisel 2.40 27 66Ozon İğnesi 2.26 5 10mersin yaprağı 2.26 6 10sülükle YALIM 2.19 6 30defne tohumu 2.15 2 30Destek 2.00 21 13obsesiz kompsüiz 1.74 2 30oksijen Tedavisi 1.70 9 28hayati 1.30 17 20Kayropraktik 1.20 36 58iktidarsızlık İlaçları 1.14 12 72anatomik 0.86 27 23tableti 0.73 18 40Hasta hakları 0.72 15 20Steril 0.62 23 16ISIRGAN 0.61 11 40manisa 0.57 31 12terapi 0.52 19 34Ağrı kesiciler 0.42 7 20ankara 0.36 40 20Ametist 0.21 26 16melisa 0.18 35 13kaş erimesi 0.18 5 15malgama 0.17 35 21 Query Impact1 hayat Medium2 çörek otu Medium3 doğal yaşam Low4 ozon tedavisi Low5 ozon iğnesi Low6 mersin yaprağı Low7 bitkisel LowVieDOĞAL YAŞAMDoğalAğrı kesici hapDoğal hayatSülük Tedavisi manisakolesterol hapı AGIZ TAIsuat arusandogalhayatdogalhayat.com.tr
Sorgu Arama Trafik Yüzdesi1 Göz for Sülük Tedavisi 6.95%2 sülükler oksijenli su 6.54%3 bele akapunktur uygulanisi 6.08%4 yazılan nevrotik nevralji Tedavisi 6.04%5 http://www.suluksatis.com/ 6.04%6 "Sülük vurulduktan later Ne Zaman Iyi Olur" 5.79%7 gulusya aksoy 4.01%8 Göz for Sülük NASIL kullanılır 3.47%9 Sülük Tedavisi ankara 2.23%10 Saç dökülmesi Tedavisi 2.18% 
Sponsorlu Bağlantılar Kelime Araştırma Aracı - Daha Fazla Anahtar Kelime Bul anahtar kelime en çok trafik ve ne PPC teklifleri kullanıyorsanız sürücü, hangi aranır hangi tanımlamak Trellian en KeywordDiscovery.com anahtar kelime aracı.
Yükselişi ve Reddet ara TrafikArama motorlarından en üst sorgular önceki aya göre cari ayın suluksatis.com nispeten daha fazla / az trafik. Aylık güncelleştirildi.
Arama Sorgusu 1 Ay Artışı  1 dr suat arusan 2.05%2 suat arusan kimdir 1.02%3 sülükle parkinson Tedavisi 0.94%4 parkinson tedaviisi 0.94%5 Sülük Tedavisi NASIL YAPILIR 0.46%6 omuzbaşı Yağ bezezi 0.22%7 Sülük sivilce 0.21%8 varis Tedavisi antalya, 0.20%9 Sülüklü YALIM 0.20%Arama Sorgusu 1 Ay Reddet  1 Akupunktur 1.20%2 Sülük Tedavisi 1.13%3 manisada guatrda Uzman dr 0.47%4 sülükler oksijenli su 0.36%5 "Sülük vurulduktan later Ne Zaman Iyi Olur" 0.32%6 Sülük 0.31%7 Sülük Tedavisi hayorngi şehirlerde YAPILI 0.30%8 Sülük tedavisinin faydaları 0.28%9 Göz for Sülük Tedavisi 0.27%10 bele akapunktur uygulanisi 0.26%


Arama Reklam Metrikleri HighlightsISpionage tarafından sağlanan veriler. Suluksatis.com için ek bilgi ölçümlerini bulmak için iSpionage ziyaret edin.
Son Ay İstatistikleri (Tahmini)PPC Bütçe Geçen Ay Tıklamalar Ort. Reklam Konumu 0Google PPC Anahtar Kelimeler 0Yahoo PPC Anahtar Kelimeler 0 Reklamveren: suluksatis.com

Suluksatis.com için Yüksek Etki Arama SorgularıBu site ile ilgili olan ve Popüler sorgular aktif arama motorlarında rakip reklam hedeflenir. Bu sorgu için reklam kim olduğunu keşfetmek için aşağıdaki sorguları tıklayın.
Sorgu   Etki Faktörü   Sorgu Popülerlik   QCI  Akupunktur 19.39 35 57sülükle YALIM 16.72 6 30Saç dökülmesi Tedavisi 9.36 17 60akapunktur 7.82 6 59Saç dökülmesi 3.12 33 78Hemoroid SULUĞU 2.66 7 30istanbulda Sülük Tedavisi 2.09 7 20Sülük Tedavisi varis 1.85 6 25nevrotik 1.17 16 15Ne Zaman 0.95 17 10varis Tedavisi 0.80 15 67Sülüklü göl 0.71 9 10romatizma Tedavisi 0.66 8 38buzul lailgil viyo 0.49 5 10sactedavisi 0.41 2 30oksijen Tedavisi ve parkinson 0.39 2 30oksijen Tedavisi 0.30 9 28ankara 0.28 40 20hastalığı 0.24 9 40Rüyada 0.22 24 100sactedavİsİ 0.21 5 10YALIM 0.20 11 30Suluk 0.12 2 10Veri mevcut değil 0.11 14 10terapi 0.08 19 34alexa arama 0.07 26 15varis 0.06 30 74Steril 0.05 23 16alarji 0.05 5 55manisa 0.03 31 12 orgu Darbe1 Akupunktur Yüksek2 sülükle YALIM Yüksek3 Saç dökülmesi Tedavisi Yüksek4 akapunktur Yüksek5 Saç dökülmesi Orta6 Hemoroid SULUĞU Orta7 istanbulda Sülük Tedavisi OrtaTüm ara Analitik fiyatlarınırama Sorgusu 1 Ay Artışı  1 Sülük YALIM Merkezleri 33.69%2 Sülük faydaları 3.75%3 tabela arkası 1.52%4 manisa Sülük YALIM Merkezi iletisim 0.23%Arama Sorgusu 1 Ay Reddet  1 suluksatisi 33.02%2 sülükler oksijenli su 5.08%3 Sülük tedavisinin faydaları 3.11%4 varis for Sülük 2.44%5 Sülük Satışı 1.92%6 sülükler NASIL Steril Olur 1.63%7 sülükler NASIL dezenfekte edilir 1.61%8 Özgür Gökmen Çelenk'in 1.35%9 yurt disina Sülük Satışı 1.26%

Sülük YALIM Merkezleri 71.53 5 20istanbulda Sülük Tedavisi 2.39 7 20İstanbul 1.57 51 28youtube 1.14 94 15sülüğün faydaları 0.97 7 15Ashad 0.85 14 30Ne Zaman 0.39 17 10YALIM 0.28 11 30tabela 0.20 40 68Steril 0.13 23 16karincahosting 0.01 18 10Destek 0.01 21 12oksijenli su 0.00 12 17Sülük 0.00 18 13faydaları 0.00 12 10Sülük Tedavisi 0.00 20 20sales 0.00 18 48NASIL 0.00 16 16 Suluksatisi.com tarafından Arama Motoru Pazarlaması (SEM) AktiviteInsanları aşağıdaki sorguları yapıldığında suluksatisi.com İlanlar büyük arama motorları ortaya çıktı. Daha fazla bilgi bulmak için aşağıdaki sorguları tıklayın.
Suluksatisi.com için veri yok
 Suluksatisi.com için Arama Motoru Pazarlaması (SEM) FırsatlarBu site daha fazla trafik almak için Arama Motoru Pazarlaması (SEM) aracılığıyla reklamını yapmak için fırsatlar sağlar sorgular. Onlar sitenin alakalı popüler sorgular, ve arama motoru pazarlama, düşük rekabet var. Daha fazla bilgi edinin
 

Suluksatisi.com için Yüksek Etki Arama SorgularıSorgu Darbe1 Sülük YALIM Merkezleri Yüksek2 istanbulda Sülük Tedavisi Orta3 İstanbul Düşük4 youtube Düşük5 sülüğün faydaları Düşük6 Ashad Düşük7 Ne Zaman DüşükTüm ara Analitik fiyatlarını


Suluksatisi.com için en iyi Arama SorgularıSorgu Arama Trafik Yüzdesi1 Sülük YALIM Merkezleri 33.69%2 "Sülük vurulduktan later" 30.04%3 Sülüklü YALIM istanbul 4.71%4 "Sülük vurulduktan later Ne Zaman Iyi Olur" 4.47%5 Sülük faydaları 3.75%6 sülükler oksijenli su 3.64%7 varis for Sülük 2.32%Tüm ara Analitik fi


Yorumlar - Yorum Yaz
Translate