sayfa içeriği Sülük Satışı,Sülük Tedavi Merkezi ,Tıbbi Sülük, ,sülükler,
 • https://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn
 sülük tedavi istanbul sülük tedavisi SÜLÜSÜLÜK SATIŞI TEDAVİ YARDIM CAFER ARI 05357616067 SÜLÜK ÜRETİM SATIŞ CAFER ARI
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası
Site Menüsü
sülük tedavisi

Sülük tedavisi ile iyileşen hastalıklar

Kadın hastalıkları

Migren

Varis

Artrit

Romatizma

Baş ağrısı

Cilt mantarları

Ayak mantarı

Hemoroid

Basur

Gut

Artroz

Tiroid bezi hastalıkları

Şeker

Obezite

Kilo verme

Cilt hastalıkları

Sedef

Kalp

Damar

Tansiyon

Selülit

Sinüzit

Kulak ağrısı

Kulak hastalıkları

Sağırlık

Glokom

Göz hastalıkları

Psikolojik sorunlar

Akne

Hipertansiyon

Ekzema

Egzema


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam36
Toplam Ziyaret1578232
Linkler
sülük tedavi video

Hirudotherapy (sülükler ile tedavi)

sülük siparişi alınır, sülük satışı  siparişi için çağrı bırakın geri dönerim

 sülük satışı cafer arı 05357616067  sülük tedavisi yardım edilir

 

 

 Hirudotherapy (sülükler ile tedavi) 

 

      Hoş olmayan sülükler dolu bir havuzda olun, kıyıya gelip deriden kaygan kan emiciler çekmeye başlar. Değil çok acı ama çok rahatsız. Ama ısırık yaraları hala görebilir sonra bile, o yerde bir lokma piyavochnogo enfeksiyon alabilirsiniz ve iltihap tatsız başlar aynı zamanda. Çok iyi bilinen bir edebi karakter - satıcı Duremar sülükler - kişi rahatsız, yetenekli açıklanan A. Tolstoy, kendilerine o tür duygular değildir ve aynı zamanda bir tedavi yöntemi olarak sülükler ve Hirudotherapy karşı olumsuz tutum oluşturur. Ve kesinlikle hiçbir şey! Bu ve tedavi naturoterapii değerli yöntemi "sevgili piyavochkam için" boşuna kötü tavrı vardır.      

 

  Tarih Hirudotherapy

Hirudotherapy - sülükler (Latince tedavisi eski bir yöntem Hirudina - sülük). sülükler olasılığı bilinen ve 30 yüzyıllar boyunca insanlık tarafından kullanılan Şifa. Mısırlı firavunlar bu yana kullanılan tıbbi sülük (1567-1308 gg M.Ö. e....) İncil ve Kuran'da bunlardan söz vardır. Eski Ermeni kadın ve yaşlı kadınlarda 20-35 yılda bir yavru sülükler kullanılan daha sağlıklı, ancak 65 yıl sonra - ömrünü uzatmak için.

 

  Nerede Hirudotherapy için?

Her durumda bir uzman görmek istersiniz - Hiç kimse ama profesyonel araba kendiniz tamir yok, bir tornavida ile TV tırmanmaya cesaret yok ve bir çekiç ev buzdolabı düzeltmek değil ilginçtir. Ama Internet üzerinde kendi kendine tedavi, "aile doktoru" tavsiyesi çok popüler olmuştur. Tıp Üzücü, ama popüler kitaplar kitapçılarda, sağlık ve tedavileri ile ilgili gazete ve dergilerin tam büfeler su basmış. Bu tutku ve Hirudotherapy geçmedi.

 

  Neden sülük? Terapötik etkileri Hirudotherapy Kullanım talimatları.

Hedef Hirudotherapy için ise sadece sülük katliam bir çeşidi olarak kabul edilebilir ayarı, hastanın kan bir miktar ayıklayın. Ancak, mekanizma Hirudotherapy daha karmaşık ve çok yönlü. Güçlü antikoagülan ajan - Sülük tükürük biyolojik aktif maddeler, çok sayıda, en iyi bilinen ve hirudin olduğu okudu içerir.

 

 

  Obezite Hirudotherapy tedavisi

Ve zbytochnym ağırlık tradayut çok. Çürüme süreçlerinin yağ birikimi ve sentez baskın sürecine bağlı bu durum.Obezite oluşma temel mekanizması, yağ ve karbonhidrat değişimi koordine ihlalidir. Obezite tedavisinde temel metabolizma normale etmektir. Diyet tedavisi her zaman obezitenin neden doğru değil.

 

 

 

 

İnmenin risk faktörleri yüksek tansiyon, yüksek kolesterol gıdalar tüketilmesi, sigara, sol ventrikül hipertrofisi ve bozulmuş glukoz toleransı vardır. Bir risk faktörü, inme kaçınılmaz neden ölümcül değil, bu risk faktörlerinden herhangi üç varlığı 8 kez inme riskini artırır. 

 

 

  Sülükler ile varis tedavisi

Alt ekstremitelerde Varisli damarlar esas olarak kadınları etkilediğini. Hastalık gelişimi çeşitli faktörlere katkıda: hamilelik, obezite ve iş dik konumda, bağ dokusu konjenital zayıflığı uzun süreli kalma ile ilişkilidir.

İlk uyluk ya da dana ile safen damar genişlemesi kutladı. Hastalık akşam ve gece buzağılarda bacaklar, kramplar da ağırlık hissi, yorgunluk var. Ilerledikçe Akşamları özellikle kendi ayakları üzerinde uzun süre ayakta sonra, bacaklarda şişlik vardır.

 

 

  Hirudotherapy hemoroid

Hemoroid  rektum hemoroidal damarları artış, kanama, tromboz ve inflamasyon ile birlikte.  hemoroid onlara kan durgunluğa yol açan, rektum kavernöz damarlar kan akışının düzenlenmesi rahatsız. Hastalıkları bir sedanter yaşam tarzı, kronik kabızlık, rektum inflamatuvar ve neoplastik süreç ve pelvik organlar katkıda bulunmaktadır.

 

 

  Hirudotherapy jinekolojik hastalıkların tedavisinde

Jinekolojide Hirudotherapy yüzyıllar boyunca başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Kan temiz - Bu jinekoloji içinde Hirudotherapy temel hedeflerinden biridir. Sülükler tükürük bezlerinde bulunan ilk maddelerden biri, hirudin oldu - engelleyen bir maddenin kan pıhtılaşma süreci. Daha sonra diğer birçok açık antisvertyvayuschie faktörler vardı ve şimdi yeni keşfedilen madde okuyor. Böylece, sülük jinekoloji içinde Hirudotherapy etkili kullanımını sağlar biyolojik aktif maddeler, üretimi için küçük bir "fabrika" dır.

 

  Sülükler ile Mastitis tedavisi

Kadınlarda hormonal bozuklukların etkisi altında bağ fibröz doku büyümesi ile ilişkili meme hiperplastik meme hastalık süreci. Daha sık jinekolojik hastalıkların çeşitli (ağrılı adet öncesi sendromu, disfonksiyonel uterin kanama, kısırlık, endokrin, rahim myom, endometriozis) tanısı olan 30 ve 50 yaşları arasındaki kadınları etkiler.

 

 

  Infertilite Hirudotherapy 

Kısırlık - yavru üretmek için olgun organizmanın yetersizlik. Sosyologlar ve tıbbi istatistik tüm evliliklerin% 10 steril söylüyorlar. Gebelik kontraseptif kullanmadan eşlerin yaşam üç yıl sonra oluşmaz kısır evlilik değerlendirilmektedir. Kısırlık hem erkek hem de (% 30) ve kadın (% 70) vücut patolojik süreçler neden olabilir.

 

 

Tarih Hirudotherapy

    Hirudotherapy - sülükler (Latince tedavisi eski bir yöntem Hirudina - sülük). sülükler olasılığı bilinen ve 30 yüzyıllar boyunca insanlık tarafından kullanılan Şifa. Mısırlı firavunlar bu yana kullanılan tıbbi sülük (1567-1308 gg M.Ö. e....) İncil ve Kuran'da bunlardan söz vardır. 20 yaşındaki eski Ermeni kadın ve erkek - 35 yaş yavrularına sülükler kullanılan daha sağlıklı, ancak 65 yıl sonra - ömrünü uzatmak için.

     Sülükler yaygın birçok doktor tarafından pek çok ülkede kullanıldı. Hipokrat tarafından ilk eserler Hirudotherapy, Galen, İbn-i Sina yazdı. Büyük Rus doktorlar Pirogov, akıllıca, Zakhar'in Hirudotherapy büyük önem verdi ve hastalıkları belirlemek için kullandı. Rus-Türk şirket NI Pirogov çünkü sülükler dezenfekte ve izole ağrı kesiciler, enfeksiyon ve bir acı şoku yaralı yüzlerce tasarruf daha geniş laserasyon ve kırıklar 100 sülükler için kurdu. 1665 yılında Jerome Nigrisoli başlıklı bir makale yayımladı: "rahim içine sülükler gözetim Üzerine" - ve görünüşe göre, sülük Bu noktadan itibaren yaygın kadın hastalıkları da dahil olmak üzere kullanılmaktadır.

    Daha önce, herhangi bir hastalık tedavisi sülükler ile başlar. Rusya'da 18. yüzyılın 30'lu her yıl yaklaşık 30 milyon sülükler kullanılmaktadır. Sülükler tıbbi ve kozmetik amaçlı t Volka değil kullandı.Top ya da aşk ve evlilik tekliflerinin bir açıklama bekliyordu sorumlu buluşma, arifesinde, toplum bayanlar doğal ışıltı ile parlayan yanakları ve gece boyunca dans yorgun olduğunu, böylece kulakların arkasında sülükler koyar.

    Yeni ilaçların klinik birkaç yıl geçmesi zaman Hirudotherapy iyileştirici etkisi bin deneyimi test etti. Orada sülükler doğru formülasyonu ile komplikasyonlar olabilir ve tanınmış Son yıllarda "uzak yol." Için, bilimsel araştırma sayesinde, bilim adamları terapötik etki sağlayan biyolojik olarak aktif maddelerin tıbbi sülük tüm serisine ait tükürük izole yöntemi Hirudotherapy bilimsel bir gerekçe vermek başardık olabilir .

    Rus bilim adamları için büyük katkı girudologiyu IP var Baskov ve GI Nikonov. 1990 yılında 1991 yılında gerçekleşti tıpta sülükler kullanımı Dünya Toplum girudologov, birinci dünya kongre kurdu, tıbbi sülük ilaç siciline kayıt ve Rusya Federasyonu ilaçtır.

    Bu makalenin başında listelenen bazı kuşkuları gidermek istiyorum. Tıpta, sülükler sadece birkaç türün kullanımı - kendileri ve hastalar girudoterapevty kullanmayın saygı av Duremar peri, bir sülük ve sülük sağlık eczane, onların yabani akrabaları. Sülükler enfeksiyon olasılığını ortadan kaldırır daha saf sülük kaside, yönlendirme önce, özel biofactory yetişen ve hastanın kana kir içeri girmesini engeller temiz su tutulur.

    İkinci kez sindirmek kan çıkan, birkaç hafta için sülük ya da "dinlenme" yok. Bir tek hasta sonra tekrar sülükler kullanımı tamamen dışladı ve kişiden kişiye sülükler ile hastalığın transferi hariç. Tıbbi sülük ısırık, yani ağrısız vurgular ağrı kesiciler içinde sülük ısırık. 

    Geri içeriğine

 

Nerede Hirudotherapy için?

    Her durumda bir uzman görmek istersiniz - Bu hiç ama profesyonel araba kendiniz tamir yok, bir tornavida ile TV tırmanmaya cesaret yok ve bir çekiç ev buzdolabı düzeltmek değil ilginçtir. Ama Internet üzerinde kendi kendine tedavi, "aile doktoru" tavsiyesi çok popüler olmuştur. Tıp Üzücü, ama popüler kitaplar kitapçılarda, sağlık ve tedavileri ile ilgili gazete ve dergilerin tam büfeler su basmış. Bu tutku ve Hirudotherapy geçmedi.

    Bununla birlikte, yöntemin görünürdeki basitlik rağmen, gereken çok ciddiye sülükler tedavi başvurun ve makul özen için. Sülükler Alımı - nerede ve kimden? Satılan sülükler bir uzman merkezinde orada sülükler yabani türler, sertifikalı tesislerde tamamen ortadan kalkmaktadır garantilidir. Gözaltı merkezlerinin Hirudotherapy sülükler kuralları kesinlikle uygulanır. Hastanın vücut koyun sülükler göründüğü kadar basit bir işlem değildir. Sülük vücuda yapışır ve bir noktada olmalıdır. Hirudotherapy vücudun noktaları lokalizasyonu güçler doktor olmadığını, çok kesin olarak tanımlanmış olmalıdır, uzman sadece girudoterapevtu özel eğitim almış. Sülük sözleşmesi - dikkatli aseptik ve antiseptik gerektirir hemen hemen cerrahi işlem. Yanlış kullanılırsa teknik yalnızca hastanın durumunu iyileştirmek için yardımcı olmak, ona zarar olarak. Edemez Özellikle, büyük gemilerin geçiş dışına emme sülük yeri yanlış belirlenmesi, ciddi kanama gelişebilir.

    Araştırma naturoterapii neredeyse kuruluş çalışmaları bu yana, gelişmekte olan ve sülükler yardımı ile çeşitli hastalıkları olan hastaların tedavi yöntemleri geliştirmek. En uygun koşulları yaratmıştır sülükler ve Enstitüsü klinik personel ile çalışmak için gerekli eğitimi almış ve yıllık tecrübesi var kalifiye profesyoneller ile donatılmıştır. Araştırma Naturoterapii tedavide iç organların birçok hastalığın ve jinekolojide sülükler uygulama yöntemleri geliştirilmesi ve iyileştirilmesi alanında Hirudotherapy en bilimsel ve pratik çalışma geçiriyor, üroloji, KBB ve tıbbın diğer alanlarında. 

    İçindekiler Dön

 

Neden sülük? Etkileri Hirudotherapy 

    Hedef Hirudotherapy için ise sadece sülük katliam bir çeşidi olarak kabul edilebilir ayarı, hastanın kan bir miktar ayıklayın. Ancak, mekanizma Hirudotherapy daha karmaşık ve çok yönlü. Güçlü antikoagülan ajan - Sülük tükürük biyolojik aktif maddeler, çok sayıda, en iyi bilinen ve hirudin olduğu okudu içerir. Isırık ve sonra sülük kan emici olan tükürük, hastanın kanında etkin madde ayırır. Vücutta kan tarafından taşınan bu aktif maddeler insan vücudu üzerinde tedavi edici etkisi vardır. Ayrıca, bir sülük birkaç bin hastalıkları tedavi etmek için Doğu tıbbı kullanır, bu noktada insan vücudunun ağırlıklı olarak biyolojik olarak aktif noktaları, yapışan görülmektedir. Böylece, sülük de akupunkturun etkinliğini benzer bir refleks etkisi dile getirdi.

    Hirudotherapy kan akışının boşaltma mekanik etkisi altında yerel reaksiyon, özellikle birçok vücut sistemleri, dolaşım sistemi ve kan sisteminin parçası üzerinde vücut adaptif yanıt katalitik reaksiyon neden olur.

    Hirudotherapy yaşayan organizmalar (sülük tedavisi) üzerinde biyolojik olarak aktif maddelerin sonucudur:

   1) normalleştirme ve kılcal kan akışının iyileştirilmesi;

   2) açıkça anti-enflamatuar etkisi belirgin;

   3) ve anti-stres adaptojenik etkisi;

   4) ve immunostimulation immunomodulirovanie;

   5) ağrı;

   6) antikoagülasyon;

   7) antibakteriyel etkisi;

   8) hücre içi metabolizma düzeldi.

     Hirudotherapy herkese göstermiştir? Hayır kontrendikasyonlar var, ama bazıları şunlardır: hemofili, hemorajik zayıflık, anemi ciddi derecede. Kontrendikasyonlar az sayıda ev sülükler kullanımını mümkün kılar. Ancak, sülük yardımcı olduğu tüm hastalıkların numaralandırmak için, çok zor. Bugün Hirudotherapy bulaşıcı doğayı ve hemen hemen tüm hastalıkları önlemek için kullanılır.Ateroskleroz, koroner kalp hastalığı, tromboz, şeker hastalığı, fıtık, böbrek taşları, yumurtalık iltihabı, prostat gibi korkunç hastalıklarla ilgili etkin sülükler ile tedavi. Tüm vücudu etkileyen, Hirudotherapy metabolizması, daha güzel ve daha genç olabilir normalleştirir. Ancak, sülük tüm bu merak sadece "akıllı" el uzman yaratabilir. Bu yöntemi kullanarak anatomi bilmek iyi olacak ve özellikleri belirli bir kişi araştırmalıdır. Bireysel tedavi rejimleri sadece yetkili seçim rezultativen olacaktır.

 

    Terapötik etkileri Hirudotherapy: 

    Yatıştırıcı 1) sedasyon;

    2) aura (enerji, 14 kişi ana meridyen dengesini geri) normalize;

    3) Anti-inflamatuar;

    4) nörotrofik (azaltılmış sinir sistemi, organların innervasyonu) artırır;

    5) hemodinamik (kılcal damarlar için büyük damarların kan dolaşımını);

    6) antitrombotik etkisi (trombüs - akut miyokard enfarktüsü, akut serebrovasküler olay nedeni - inme);

    7) antiischemic etkisi (koroner kalp hastalığı tedavisi);

    8) hipotansif etkisi (hipertansiyon için kan basıncını düşürücü);

    9) etkisi immunostimulating;

  10), bakteri yok edici, bakteriyostatik etkisi (mikropların yok edilmesi);

  11) antiexsudorific yerel etkisi;

  12) Ağrı etkisi;

  13) antiaterosklerotik etkisi;

  14) yara iyileşmesi;

  15) obscheomolazhivayuschy etkisi;

  16) kanser önleme;

  17) hasarlı organlarının sistemler arası etkileşimi ortadan kaldırılması;

  18) dekongestii iç organların etkisi (difüzyon faktör - kapsül geçirgendir çevreleyen patolojik odak).

 

   Endikasyonları Hirudotherapy: 

   1) cilt hastalığı (damar hastalığı, trofik ülser egzama, sebore, deri belirtileri);

   2) göz hastalıkları (göz kapaklarının iltihabi hastalıkları, kornea, sklera, konjonktivit;

   Konaklama 3) spazmı, glokom, göz, optik nörit, ödemli egzoftalmi, korneal erozyon, keratit, damar yolu iltihabı dejeneratif-distrofik ve inflamatuar hastalıklar;

   4) KBB hastalıkları strednem kulak, kronik ameliyat sonrası (akut koklear nevrit, kronik nevrit kulağa gürültü, akut rinit, akut sinüzit, forunkulez dış kulak, akut laringotrakeit, akut dış (medium) otit, kronik yapışkan otitis media durum pürülan otitis media (mezoepitimpanit) orta kulakta granülasyon posleoperativnogo müdahale, burun kanaması);

   5) soğuk algınlığı (grip, akut solunum yolu enfeksiyonu, burun çevresinde herpetik lezyonlar, dudaklar, vb);

   6) solunum yolu hastalıkları (bronşit, pnömoni, bronşiyal astım, pneumosclerosis, bronş yastmy ağır formu; solunum yetmezliği, akciğer tüberkülozu, lenf bezlerinin tüberküloz) belirtileri ile pnömoni;

   7) gastrointestinal (gastrit, mide ülseri, kolit, biliyer diskinezi, karaciğerde durgunluk ve safra kesesi, karaciğer sirozu, vb) hastalığı;

   8) damar hastalığı (hipertansiyon, hipotansiyon, bacaklarda varis, postoperatif tromboz, tromboflebit, endarteritis, hemoroid);

   Genitoüriner sistem 9) hastalıkları (sistit, prostatit, üretrit (spesifik ve nonspesifik), klamidya;

 10) cinsel disfonksiyon (iktidarsızlık, cinsel soğukluk);

 11) jinekolojik hastalığı (infertilite, pelvik yapışıklıklar, kronik adneksit, salpingoophoritis, uzantılarının akut inflamasyon, parametritis, doğum sonrası endometrit, mastitis, rahim adenomyozis, endometriozis, rahim myom, bartholinitis, colpitis, genital herpes, yumurtalık kistleri, erozyon servikal appendicular sızmak);

 12) göğüs (infiltratlar ve mastitis herhangi bir biçimde) anormallik;

 Kas iskelet sistemi 13) hastalıkları (bel ağrısı, artrit, kırıklar, kronik osteomeilit, vb);

 14), metabolik hastalıklar (diyabet, insülin ve neinsulinozavisimy gibi);

 15), sinir sistemi hastalıkları (siyatik (sinir nörit ve beyin damar sertliği, beyin kanaması, beyin sarsıntısı, beyin kontüzyonu, migren, çocuk felci, depresyon (depresyon durumu, depresyon, çaresizlik ve üzerinden geçen olmanın farklı sinir nevralji sidilischnogo siyatik sinir felçleri ));

 16) trigeminal nevralji, trigeminal nöropati, apse, vb);

 17), diş hastalığı (gingivitis periodontal hastalık, nevralji glossofaringeal sinir;

 18), kardiyo-vasküler hastalıklar (hipertansiyon, tserebroskleroz, kararlı ve kararsız angina, miyokard enfarktüsü, postinfarkt kardiyo, kalp hastalığı ile aktif romatizmal ateş, kalp yetmezliği, iskemik kalp hastalığı, mitral kalp hastalığı, aterosklerotik myocardiosclerosis);

 19) Alerji (atopik dermatit, ürtiker, bronşiyal astım, alerjik nefrit, vazomotor rinit, vb);

 20) böbrek hastalığı (glomerülonefrit, kronik böbrek yetmezliği vb)

    Geri içeriğine

 

  Obezite tedavisi Hirudotherapy

    Kilolu tradayut çok. Çürüme süreçlerinin yağ birikimi ve sentez baskın sürecine bağlı bu durum. Obezite oluşma temel mekanizması, yağ ve karbonhidrat değişimi koordine ihlalidir. Obezite tedavisinde temel metabolizma normale etmektir. Diyet tedavisi her zaman obezitenin neden doğru değil. Bağışıklık sistemini zayıflatır gıda, uzun süreli diyet neden vitamin eksikliği, sınırlama dayalı diyetler.

    Bugün, vücutta metabolizma normalleşmesi için çok fazla yöntem yok. Bu vurgulamak gerekir  obezite hirudin ve diğer enzimler sülük kan formülü normalleştirmek ve normal metabolizma geri aldığı, sülükler ile. Hirudin kolesterol düzeyleri, lipoliz ve kan sulandırıcı azaltır. Genel olarak, Hirudotherapy - Bu vücut temizliği için mükemmel bir yöntemdir.

    Ancak, daha çok etkili sülükler ile obezite tedavisinde etkisi yöntemleri kombine edildiğinde bu anlaşılmalıdır. Etkili kilolu yardım Zalmanov terebentin hamam, refleksoloji, masaj, bitkisel ilaç (kilo kaybı, karaciğer № 3 Fitodol sayı 16) sorununa.

    Obezite ve fazla kilo sorunu sorun bitişik selülit olduğunu. Kilolu hemen hemen bütün insanlar lipid metabolizması (selülit) hastalıklarının az ya da çok belirgin deri belirtileri gözlenirse, selülit sadece yağ bulunur. Yerel deri yağ metabolizması (selülit) hastalıklarının belirtileri ve normal veya hafif kilolu olan kişilerde görülür. Ancak, net olması gerektiğini selülit - yağ (lipid) metabolizma bozukluklarının belirtileri biri ve naturoterapii bu bozuklukları ve obezite tedavisinde kullanılan aynı ilke ve yöntemleri kullanmalıdır yapabilirsiniz.

   Enstitü naturoterapii aktif selülit etkili tedavisi ve önlenmesi için pratik tesisleri uygulama. Moleküler aktif kafein dayanmaktadır TSELLOPLAZA karmaşık, aslında, bununla başa çıkmak, selülit tedavisinde mükemmel olduğu ortaya çıktı, o oluşturuldu.

   Geri içeriğine

  

   İnmenin risk faktörleri yüksek tansiyon, yüksek kolesterol gıdalar tüketilmesi, sigara, sol ventrikül hipertrofisi ve bozulmuş glukoz toleransı vardır. Bir risk faktörü, inme kaçınılmaz neden ölümcül değil, bu risk faktörlerinden herhangi üç varlığı 8 kez inme riskini artırır.

   Iskemik beyin lezyonlarda kafa, baş dönmesi, düşürülmüş performans, genel kırıklık çınlaması, baş ağrısı olarak görünür. Hastalar hafıza kaybı, sinirlilik, uyku bozukluğu, anksiyete ve belirsizlik şikayetçi. Bu belirtilerin iki veya daha fazla 1 kez 3 ay için bir hafta veya daha tekrarlandığı takdirde büyük bir endişe vardır.

   Beyin kan akımı eksikliği otonom sosudistoyaya distoni, hipertansiyon, ateroskleroz oluşur.Beyin kan arz eksikliği belirtileri olan hastalarda damar ensefalopati oluşur ve bazı inme geliştirdik.

   Iskemik inme - Beynin herhangi bir bölümüne yeterli kan akımı sonucu ve beyin enfarktüsü eşlik eder. Iskemik inme genç ve bugün, hastalığın 50 yaşından küçük insanlar saldırır.Subakut ile birkaç dakika içinde akut inme belirtiler - hastalık belirtileri bir adım ile birkaç saat veya gün artmaktadır - genellikle 2 içinde, 2-3 gün kısa aralıklarla, aniden hasta yavaş yavaş bozulma - 3 hafta, inme hastalığının kronik tip birkaç hafta veya ay içinde ilerler.

   Sıkça akut ve subakut inme görülmektedir. Belirtilerin doğası ve şiddeti iskemik lezyonların dolaşımı ve derinlik durumuna bağlıdır. Serebral arterlerin bazı bölgelerde dolaşım yetersizliği felç ve mimik kaslarının parezi, dil kasları yol ve bir rahatsızlık duyarlılık neden olabilir.

   Hemorajik İnme - serebral damarların yırtılması sonucu kafa içi kanama. Çoğu hemorajik inme nedeni ateroskleroz ile birlikte, hipertansiyon olduğunu. Tansiyona bağlı kanama olarak, önemli bir rol intraserebral gemilerin değişiklikler hangi nedeniyle hipertansif krizler ile oynadı. Hemorajik inme ayrı bir grup svnezapnye beynin morarma vardır. Bu gençlerin (20 ile 30 yaş arası), sağlıklı ve güçlü erkek bulunur.

   Intraserebral kanama akut, subakut ve kronik formları ayırın. Akut formu solunum yetmezliği ve kardiyak aktivite ile birlikte bir derin koma, başlangıç. Kusma, yüz ve boyun hızlı beyazlaşma, terleme, hızlı nabız. Kan basıncı yüksek yüksekliklerde ulaşabilir, ve onun ilaç çok zor sakinleştirmeye. Subakut form için bilinç bozukluğu ve derin uyuşukluk ile karakterizedir. Bir süre sonra, bilinç bozukluğu komaya gelişebilir. Kafa içi kanama kronik formu belirtiler yavaş, kademeli bir artış farklıdır. Hastalığın kronik formu daha olumlu diğerlerinden daha meydana olmasına rağmen, bu durumda ölüm riski çok yüksektir. Bu hastalığın ana belirtisi mimik kasları ve dil kaslarının parezi şeklidir.

   Hirudotherapy inmeli hastalar üzerinde olumlu bir etkisi de geç 40s yılında kurulmuştur. Yirminci yüzyılın sinir sistemi hastalıklarında sülükler sonuçlarının incelenmesi. Hirudotherapy geleneksel tedaviler ile rekabet edemez rağmen, bu tür hastalara rahatlama getiriyor. Hatta evde, sülük tedavisi uygulandığı takdirde bir inme sonrası bir hastanın restorasyon daha hızlı gerçekleştiğini kaydetti.

   Yöntem girudo-refleks akut iskemik inme kritik hastaların tedavisinde kullanılır. Oturumlar Hirudotherapy hasta 1-3 kez bir hafta tutulur, her oturum 5.8 sülükler uygulanır. Hastaların enstrümantal çalışmalara göre önemli ölçüde geleneksel tedaviler ile daha hızlı gerçekleşir düzeldi. Hastalar, Zeka, zihin açıklığı, daha hızlı kırık fonksiyonları kurtarmak baş ağrısı ve baş dönmesi azaltır.Hastalığın şiddetine bağlı olarak kesinlikle evde sülükler ile tedavi önerilir, ancak - uzman.

   Oturumları Hirudotherapy kan basıncı ve kan olumlu değişikliklerin normale sonucu geliştirir sonra hastalar hissediyorum.Laboratuar çalışmaları en önemli fizyolojik parametrelerden biri hizmet eritrosit sedimantasyon hızı (ESR), azalma gösterdi. İki veya dört sülükler kulakların arkasında mastoid yerleştirilir. Formülasyon kulaktan 1 cm çizilen hayali bir doğru boyunca yapılır.Sülükler her bir kulak için aynı anda başın her iki tarafına yerleştirilir.

   Diğer yöntemlerle naturoterapii birleştiğinde sülük tedavisinin etkinliğini sürekli kaybolan fonksiyonları geri yüklemek için bir ihtiyaç, hastanın rehabilitasyon olduğunda, özellikle iyileşme döneminde artmıştır. Bu hastalarda Hirudotherapy terebentin hamam resepsiyon ile birleştirilir. Terebentin hamam A. Zalmanov göre açıklama ıssız kılcal, ihlal alanlarda geri kan akışını desteklemek. Deride sinir reseptörleri üzerine neft Mestnorazdrazhayuschee etkisi nörotrofik fonksiyonu geri yardımcı olur. Aracı krovorazzhizhayuschego olarak sülükler etkisi ile birlikte (kan reolojik parametreleri geliştirmek, daha az yapışkan hale gelir) terebentin hamam çarpıcı etkisi rehabilitasyon sunuyoruz.

   Geleneksel olarak, hastaların rehabilitasyon tıbbi bitkiler, yani ikinci Fitoterapi. Birkaç yıldır Araştırma naturoterapii aktif serebrovasküler hastalık sonrası rehabilitasyon amacıyla, hipertansiyon tedavisinde "Fitodol" şifalı bitkiler bitkisel ilaç toplama kullanımı keşfetmek oldu. Etkili ücretleri kullanımı "Fitodol» № 12 kalp, № 17 hipertansif, № 21 ve aterosklerozun önlenmesi için № 27 Sedasyon. Yandaş bağlı olarak sadece bireysel danışmanlık, ana sürecin aşamasında, komplikasyonları tedavisi ve önlenmesi varlığı da dahil olmak üzere, çünkü tedavi ilaç Fitodol bir ders kullanımı ile ilgili özel rehberlik, bir doktor almak veya uzman Naturoterapii Enstitüsü ile bir istişare içinde olmalıdır Bitkisel ilaç maksimum fayda getirmek ve en büyük etkisi olacaktır.

    Geri içeriğine

 

   Sülükler ile varis tedavisi 

   Alt ekstremitelerde Varisli damarlar esas olarak kadınları etkilediğini. Hastalık gelişimi çeşitli faktörlere katkıda: hamilelik, obezite ve iş dik konumda, bağ dokusu konjenital zayıflığı uzun süreli kalma ile ilişkilidir.

   İlk uyluk ya da dana ile safen damar genişlemesi kutladı. Hastalık akşam ve gece buzağılarda bacaklar, kramplar da ağırlık hissi, yorgunluk var. Ilerledikçe Akşamları özellikle kendi ayakları üzerinde uzun süre ayakta sonra, bacaklarda şişlik vardır.

   Mühür dokular, deri bazı renk değişikliği: Zamanla, varis ilerlemesi ile birlikte özellikle bacağın alt üçte lokalize trofik bozukluklar meydana gelir. Tedavi başlatılırsa, tedavisi zor yaralar gelişir.

   Tromboflebit - varis komplikasyonlarından biridir. Sonraki inflamasyon ile duvar damarlarda kan pıhtısı oluşumu. Pıhtı çoğunlukla ölümcül olan pulmoner arter, girebilir, çünkü bu durum özellikle tehlikelidir. Bu nedenle varis bulunuyor - tedavi edilmesi gereken ciddi bir hastalıktır.

   Cerrahi, skleroterapi, Hirudotherapy: varis muzdarip hastalara sunulan birçok tedaviler arasında, birkaç anahtar var. Kısa bir süre içinde iyileştirici önlemlerin yokluğunda sakat hakları vardır. Bu ortaya çıkıyor ne kadar önemli varis önlenmesi, hastalığın ve komplikasyonlarının hem de önlenmesi.

   Hirudotherapy tromboflebit tedavisinde önemli gelişmeler elde ile. Erken tedavi sırasında orada damar hiçbir tıkanma olduğunu ve sadece kızarıklık ortaya çıktı, trombüs oluşumunu önleyebilirsiniz durumunda.

   Sülükler sayısı ihlali yenilgi uzunluğu ve şiddetine bağlıdır. Genellikle damar boyunca 3-4 ve 7 sülükler kümesi. Prosedürler sonra, günlük tavsiye edilir - semptomların ortadan kalkması önce haftada 2-3 kez. Bir tazeleme kursu 2 ay sonra Hirudotherapy önerilir. Inflamasyon prosedür belirtilerinin olmaması 2 haftada bir yapılır. Tedavi süresi hastanın tıbbi göstergeleri uygun olarak hekim tarafından belirlenir.

   Trofik ülser varis ve tromboflebit, iyileşmek için dokuların daha az yetenek sonucu bir komplikasyonu olarak ortaya çıkar. , Gelişmiş kılcal kan akışı sağlar ülserlerin sülük tedavisi, kullanımı şişme ve dokularda damar tıkanıklığı gidermek, bağışıklık sürecini hızlandırır ve ülserlerin hızlı iyileşme katkıda bulunmak.

    Ülser çevresinde, hem de doğrudan ülser gibi - sülükler yerine. Işlemlerin sayısı ve sıklığı sürecin şiddetine bağlıdır. Bir uzman, girudoterapevtu danışmak en iyisi olduğunda, evde sülük tedavisi, ama şiddetli değil, ileri durumlarda tavsiye ederim. Varis tedavi popüler yöntemleri (varisler) arasında Hirudotherapy önde gelen yerlerden biri meşgul olmuştur.

   Hastalığın tedavisi ve önlenmesi için en etkin entegre bir yaklaşım, vücut üzerindeki etkisi farklı etki mekanizmaları ile kombine tedaviler. Enstitü Naturoterapii uzmanlar aktif tıbbi uygulamada venöz bacak ülserlerinin bir gelişme olarak özellikle böyle bir ciddi varis ve komplikasyonlarının tedavisinde bütünsel bir yaklaşım uygulamak. Tabii ki kapalı (iyileşti) ülser, eğer varsa, terebentin banyoları ve bitkisel hazırlık "Fitodol" (Fitodoly numarası 18 ve numara 23) ile birlikte Hirudotherapy kullanıldığında.

   Geri içeriğine

 

   Hirudotherapy hemoroid

   Hemoroid  rektum hemoroidal damarları artış, kanama, tromboz ve inflamasyon ile birlikte.  hemoroid onlara kan durgunluğa yol açan, rektum kavernöz damarlar kan akışının düzenlenmesi rahatsız. Hastalıkları bir sedanter yaşam tarzı, kronik kabızlık, rektum inflamatuvar ve neoplastik süreç ve pelvik organlar katkıda bulunmaktadır. Uzun taşma kavernöz hücreleri kolayca erozyon ve rüptür oluşumu ile yaralanma tabi, duvar ve kapak dokularının incelmesi, genişleme neden olur. Olarak barsak hareketleri sırasında kanama vardır. Kumaş kaplama Erozyon ve çatlak oluşumunu hemoroid tromboz arka plan üzerinde enfeksiyon ve inflamasyon için gerekli koşulları yaratır.

    Rektumda kaşıntı, yabancı cisim hissi, dışkılama sonunda kırmızı kan bir seçim ve anemi: Komplike hemoroid hasta aşağıdaki belirtilerden notlar. Komplikasyonlar hemoroid ağrı, ateş, şişme ve anüs etrafında kızarıklık, dışkılama güçlüğü. Oluştuğunda

    Hastalığın tedavisi, genellikle konservatif de Hirudotherapy kullanılır. Sülükler yardımıyla hastalığı yenebilir. Sonra 2-3 seans rahatlama getiriyor. Hirudotherapy hemoroid tekrarını önlemek için yardımcı olur: alt ekstremite, pelvik organlarda venöz staz tasfiye, damarlar eski kan pıhtısı Hirudotherapy yok eder ve yeni kan oluşumunu engeller ve kabızlığı önlemeye yardımcı olur bağırsak hareketleri, normalleştirir, karaciğer sistem geri, bu nedenle, önlemede etkilidir hemoroid.

    Klinik naturoterapii Araştırma uygulanan A. Zalmanov göre terebentin banyoları ile hemoroid tedavisinde ve önlenmesinde etkinliğini kanıtlamıştır. SRI tarafından geliştirilen, ama entegre bir yaklaşım, Hirudotherapy Balneoloji (tedavi banyoları, bitkisel ilaç, refleksoloji) içerir.

    Geri içeriğine

 

    Jinekolojik hastalıkların tedavisinde sülükler

    Jinekolojide Hirudotherapy yüzyıllar boyunca başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Kan temiz - Bu jinekoloji içinde Hirudotherapy temel hedeflerinden biridir. Sülükler tükürük bezlerinde bulunan ilk maddelerden biri, hirudin oldu - engelleyen bir maddenin kan pıhtılaşma süreci. Daha sonra diğer birçok açık antisvertyvayuschie faktörler vardı ve şimdi yeni keşfedilen madde okuyor. Böylece, sülük jinekoloji içinde Hirudotherapy etkili kullanımını sağlar biyolojik aktif maddeler, üretimi için küçük bir "fabrika" dır.

    Jinekoloji uygulama Hirudotherapy başka ne gibi avantajlar? Jinekolojik patoloji Hirudotherapy hasta artar bağışıklık ve hastalıklara karşı direnç artar yanı sıra vücutta önemli süreçlerin tüm geri tedavisinde. Jinekoloji Hirudotherapy olarak kullanılması cerrahi bile kadınların diğer organları tahrip sonsuz desteği önlemek yardımcı olur ve

    Son yıllarda jinekolojik hastalıklarda önemli bir artış olmuştur. Endometriozis, endometrial hiperplastik süreçleri ve kronik salpingo önemli sağlığına zarar getiren en sık görülen jinekolojik patoloji vardır. Bugüne kadar doktorların bertaraf edilmesi, ne yazık ki, birçok yan etkileri, ilaç, büyük bir yelpazesi var sıklıkla hastalığın bireysel uygulama mekanizması üzerinde tek yönlü etkisi vardır. Böylece, diğer bir sakat şifa.

    Kadın sünneti hastalıkları genellikle iç organları (kronik gastrit, hepatopati, tiroid fonksiyon bozukluğu, nevroz, vb) diğer hastalıkların arka plan üzerinde geliştirilen, aynı zamanda düzeltme gerektirir. Bu kemoterapi söylenemez hemen hemen hiç olumsuz yan etkileri, tüm fonksiyonel sistemlerin çalışma düzeltme, bir bütün olarak vücut üzerinde karmaşık bir etkisi vardır çünkü Hirudotherapy, ilaç ve bazen cerrahi ile karşılaştırıldığında, ses açısından belirgin avantajları vardır.

    Kronik bilateral salpingo-ooforit ve rahim myom (6 hafta) olan bir hasta kurs adet Hirudotherapy önce hiçbir karın ağrısı, göğüs ağrısı sonucunda, bir ders Hirudotherapy oldu. İlk işleminden sonra artık sağ üst kadranda ağrı yakınması olduğunu. Daha sonra kronik salpingoophoritis yılı alevlenmeleri değildi. Yıl boyunca, 2 daha (ultrason) enstrümantal sonuçlanan tedavi kürleri, myom düğüm yok teyit yapıldı. Yıl boyunca, soğuk algınlığı zarar görmemişti.

    Hasta sülükler tükürük antienflamatuar, analjezik, bağışıklık etkileri belirgin oldu. Myom ortadan kalkması sonucunda rahimde venöz staz ortadan kaldırılması ile hormonal durumu (menstrüel siklusun luteal faz yetmezliği. Tam yumurtlama devresine kadar) normale, etkisi destabilaznogo karmaşık ve hyaluronik asit emici, beyin, yumurtalık, rahim içinde kan akımı normale ile ilişkili myom ve lifli bileşenleri yanı sıra, pelvik organların artan oksijen kaynağı ve ilgili oksidasyon ve toksik ürünlerin atılımı.

 

   Tavsiye edilen Hirudotherapy jinekolojik hastalıkların listesi:

 1. - Kronik ooforit
 2. adet düzensizlikleri
 3. adenomyozis
 4. endometrial hiperplazi
 5. metroendometrity
 6. meme
 7. inflamatuvar ve fonksiyonel over kistleri
 8. miyom
 9. kısırlık bazı formları
 10. bartholinitis
 11. coleitis
 12. Menopoz
 13. PMS
 14. pelvik organlar (viral ve bakteriyel enfeksiyonların belirli dahil) diğer inflamatuar hastalık

 

   Endometriozis  - endometrium (. adet reddedilir sırasında rahim astar) benzer rahim katma dışında meydana gelen bir süreç kötü ağrı adet öncesi veya sırasında, zamanla kalıcı hale gelir. Süreleri artan ağrılı adet dönemleri, ek olarak, ritm adet bozulur.

    Kısırlık endometriozis olan kadınların yarısında oluşur. Hastalar, sinirli dengesiz, whiny vardır. Kadınlar baş dönmesi ve baş ağrısı. Cinsel ağrı sık şikayetler vardır. Genellikle işlem diğer genital hastalıklar (myom, inflamatuar hastalıklar) ve anemi eşlik eder.

   Hirudotherapy fonksiyonel sistemlerinin etkinliği ayarlayarak, bir bütün olarak vücut üzerinde karmaşık etkileri vardır. Sülükler tedavi tükürük bir anti-enflamatuar, analjezik, bağışıklık etkileri uyguladı. Myometrium içinde hiperplastik süreçlerin tedavisinde yumurtalık fonksiyonlarının önemli bir rol normalleştirme oynar. Sülük tükürük kompozisyonunda immünolojik maddelerin endometriozis önemli olarak.

   Enstitü naturoterapii uygulayan entegre bir yaklaşım, (endometriozis terebentin hamam, Hirudotherapy, akupunktur, bitkisel ilaç ile tıbbi hastaların vücut üzerinde kombine etkisi) endometriozis hastalarının tedavi, önleme, rehabilitasyon etkilidir.

    Geri içeriğine

 

   Sülükler ile Mastitis tedavisi

   Kadınlarda hormonal bozuklukların etkisi altında bağ fibröz doku büyümesi ile ilişkili meme hiperplastik meme hastalık süreci. Daha sık jinekolojik hastalıkların çeşitli (ağrılı adet öncesi sendromu, disfonksiyonel uterin kanama, kısırlık, endokrin, rahim myom, endometriozis) tanısı olan 30 ve 50 yaşları arasındaki kadınları etkiler.Kadınlar meme tanısı, genellikle 5 kat sağlıklı kadınlara göre (meme kanseri muzdarip.

    Mastitis ana nedeni bir olan kadın seks hormonlarının dengesizliği. Endokrin sistemin sinir yönetmeliğin Bozukluğu hormonal başarısızlığa yol açar. Sonuç - meme epitel oranı ve bağ dokusu bir değişiklik.

    Mastitis aşağıdaki formu vardır:

- Glandüler bileşen (adenozis) bir baskın ile meme Diffüz hastalığı;

- Fibröz bileşeni, kistik bileşenin baskın olduğu yaygın fibrokistik meme hastalığı üstünlüğü ile diffüz fibrokistik meme hastalığı;

- Karışık yaygın fibrokistik meme hastalığı;

- Sklerozan adenozis;

- Nodüler fibrokistik meme hastalığı.

    Mastitis tanısı meme bezleri, x-ışınları (mamografi) ve ultrason için gerekli. Muayene ve palpasyonla dayanmaktadır

    Sülük gibi, mastit tedavisinde çok etkili Hirudotherapy biyolojik olarak aktif maddelerin onlarca içeren tükürük biofactory sır değil. Bu enzimler ve hirudin, antienflamatuar, analjezik, anti-düzenleyici hormon dengesini etkisi bir bütün olarak ayarlanır.Mastitis tedavisinde her zaman hesap komorbidite ve hastalığın neden dikkate alarak, bütünsel bir yaklaşım olmalıdır. Vücut üzerinde sülükler ile bitkisel tedavi kombine etkileri metabolizması ve rejeneratif süreçleri geliştirir, hormonlar normale. Normal kan dolaşımını ve lenf nodülleri, meme derisi ve deri altı dokusu daha iyi yapılanması yok ve meme bezinde Hirudotherapy kullanarak, organ ve dokularda durgunluk ortadan kaldırır.

    Meme dokusu bile küçük mühürler durumunda Fitodola Mastopatiyny sayısı 9 kullanarak sülükler kullanılmasını tavsiye edebilir.Yaşlı hastalarda fitosbora Fitodol № 13 "Klimakterik" gibi kullanabilirsiniz.

    Geri içeriğine

 

   Infertilite Hirudotherapy 

   Kısırlık - yavru üretmek için olgun organizmanın yetersizlik. Sosyologlar ve tıbbi istatistik tüm evliliklerin% 10 steril söylüyorlar. Gebelik kontraseptif kullanmadan eşlerin yaşam üç yıl sonra oluşmaz kısır evlilik değerlendirilmektedir. Kısırlık hem erkek hem de (% 30) ve kadın (% 70) vücut patolojik süreçler neden olabilir.

   Kadın kadına bir gebelik ve eski bir doğum ya da kürtaj sonrası oluştuğunu bildiren bir ikincil yoktu zaman birincil infertilite ayırt eder. Kısırlık bir nedenle gebelik mümkün olmadığı durumlarda gebelik, genellikle (rahim yokluğu veya onu önemli hipoplazisi, yumurtalık yokluğu, genital malformasyonlar) imkansız ve göreceli olduğu, mutlak olabilir, ama bu nedenlerden doğruysa oluşabilir. Onları yumurta ile sperm bir araya engeller fallop tüplerinin lümen, bir kapatma nedeniyle en sık görülen tubal infertilite. Tubal infertilite kürtaj, genital tüberküloz ve diğer hastalıklardan sonra transfer gonore, septik enfeksiyon neden olabilir.

   Olmazsa olmaz anlayışının yumurtladığımı olduğunu. Bu işlem merkezi sinir sisteminde değişiklikler ve endokrin bezleri (hipofiz, böbrek üstü bezleri, tiroid bezi) ile, kadın vücudu patolojik değişiklikler bozulabilmektedir. Aynı zamanda durdurulabilir veya adet gecikmesi veya çeşitli hastalıklar neden olabilir. Bazen infertilite rahim ve serviks hastalıkları bağlıdır.

    Kronik ooforit, adet düzensizlikleri, adenomyozis, endometrial hiperplazi, meme, fonksiyonel yumurtalık kistleri, rahim myom, kısırlık bazı formları, menopoz sendromu, pelvik organların iltihaplı hastalıkları:. Jinekolojik hastalıkların bir listesini hangi tavsiye Hirudotherapy var Aslında, kısırlık, hastalıklara neden olabilir bir durum bağımsız bir hastalık değildir.

    Infertilite Hirudotherapy  rahim boru ve patolojik süreçlerde yapıştırıcı süreçlerinde kullanılır. İşlem sırasında deneyimli bir dikkatle vajinal mukozanın belli noktalarda hirudinize. Sonuç olarak, etkisi, rahim boşluğuna kazıma yumuşatma ve yapışıklıklar erime, epididimis ve rahim yerel olarak ortaya çıkar.

   Infertilite Hirudotherapy vücutta sülükler ve akupunktur noktalarının kurulumu içerir. Aynı sülük ısırığı az hassas sinir tahriş ve pelvik organlara kan dolaşımını arttırır. Infertilite ile Hirudotherapy - bu bütün karmaşık vücut üzerinde olumlu etkisidir. Genel olarak sağlıklı bir yaşam tarzı ile sülükler uygulama, aynı zamanda uyum sadece içerir.

   Infertilite Hirudotherapy sadece yüksek nitelikli uzman yapılır. Hirudotherapy tehlikesi kişi komplikasyonlara neden olabilir noktaları doğru yer, bilmek değil yatıyordu.

   Modern farmakoloji kesinlikle büyük bir başarı elde etti, hastalıkların tedavisinde genellikle güçsüzdür. Ayrıca, denir hastalıkların bir dizi "ilaç." Dünya Sağlık Örgütü bilim adamlarının Meclisleri birinde biz geleneksel tıp öğrenmek ve durumlarda kullanmak nerede bilimsel kanıt yöntemleri kullanımından etkiler. Gerektiği sonucuna varmışlardır Bu nedenle, son yıllarda mümkün mucizevi özelliklerini açıklamak yapmak için bazı önemli keşifler sonucunda birçok farklı hastalıkların eski zamanlardan beri bilinen şifacılar sülükler çalışma, ilgi büyük bir artış olmuştur "yaşayan iğneler."Yorumlar - Yorum Yaz
Translate