sayfa içeriği Sülük Satışı,Sülük Tedavi Merkezi ,Tıbbi Sülük, ,sülükler,
  • https://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn
 sülük tedavi istanbul sülük tedavisi SÜLÜSÜLÜK SATIŞI TEDAVİ YARDIM CAFER ARI 05357616067 SÜLÜK ÜRETİM SATIŞ CAFER ARI
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası
Site Menüsü
sülük tedavisi

Sülük tedavisi ile iyileşen hastalıklar

Kadın hastalıkları

Migren

Varis

Artrit

Romatizma

Baş ağrısı

Cilt mantarları

Ayak mantarı

Hemoroid

Basur

Gut

Artroz

Tiroid bezi hastalıkları

Şeker

Obezite

Kilo verme

Cilt hastalıkları

Sedef

Kalp

Damar

Tansiyon

Selülit

Sinüzit

Kulak ağrısı

Kulak hastalıkları

Sağırlık

Glokom

Göz hastalıkları

Psikolojik sorunlar

Akne

Hipertansiyon

Ekzema

Egzema


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam36
Toplam Ziyaret1578232
Linkler
sülük tedavi video

Tedavi Edici Özellikleri

Tedavi Edici Özellikleri sülük menisküs

MENİSKÜS TEDAVİSİ

Hasta ve yara şekilleri ne olursa olsun Tıbbi Sülükler doğal iç güdüleri ve vücutlarında barındırdıkları enzimleri birleştirerek uyguladıkları tedavilerde aklınıza gelebilecek bir çok vakada başarılı sonuçlar elde etmektedirler. Sülük tedavisinin faydalı olduğu bazı alanlar ...

Miğren ve her türlü Baş Ağrısı
İktidarsızlık, Cinsel güç arttırıcı etki ( Afrodizyak )
Üreme organı rahatsızlıkları ve Kısırlık
Varis
Sivilce, İrin, Egzema, Sedef 
Epilepsi çeşitleri
Kulak hastalıkları 
Yüksek tansiyon
Romatizmal hastalıklar
Kalp ve Damar hastalıkları
Felç, Kısmi felç
Kollestrol
Troid 'e bağlı şişmanlık
Hormonel bozukluklar ve buna bağlı şişmanlık
Astım ve Bronşial hastalıklar
Kangren, Yanık vakaları, 
Hemoroid, İyileşmeyen yaralar ve Ameliyat izleri
Ve daha bir çok hastalıkta kullanılmaktadır...

SÜLÜKLERİN BAKIMI 
Sülüklerin bakımında sakınılması gereken iki önemli husus vardır. Bunlardan biri suyun sıcaklığı diğeri ise suyun klorlanmamış olmasıdır.
Su : Sülükler alınır alınmaz yeni bir suyun içine aktarılmalıdır. Lütfen klorlanmamış su veya şişe suyu kullanınız. Çeşme suyu kullanmayınız.

GÜN AŞIRI SÜLÜKLERİN SUYUNU DEĞİŞTİRİNİZ !

Sıcaklık : Sülüklerin yaşadığı suyun sıcaklığını (16-20 C ) de tutmaya özen gösteriniz.
(24 C ) üzerindeki sıcaklıklardan sakınınız. Gün ışığıyla direk temasından kaçınınız. Sülükleri bir Kavanozdan diğer bir kavanoza aktarırken ani su sıcaklık değişiklerinden kaçınınız.

Kavanoz : Gördükleri en küçük boşluktan geçe bilmesini sağlayan omurgasız yapıları sebebiyle kapaklı bir kavanoz seçmeniz önerilir. Lütfen 1lt kavanozda 50 adetten fazla sülük muhafaza etmeyiniz.
İmha Edilmesi : Sülükleri kullandıktan sonra içinde %70 alkol bulunan kavanozda bekletilerek imha edilmelidir.

HASTANIN UYGULAMAYI KABUL ETMESİ

Günümüzde Hirudoterapi ve Medikal cerrahi uygulamalarda olduğu gibi sülüğün nasıl kullanılacağı ile ilgili de bazı takip edilmesi gereken prosedürler bulunmaktadır. Hasta mutlaka bir uzman doktor gözetimi altında bu uygulamayı yapmalıdır. Uzman doktor hastayı uygulamanın başından sonuna kadar hastayı nelerin beklediğini tek tek ve anlaşılır bir şekilde hastaya anlatmalıdır. Bu durumda yapılan uygulamalarda hastanın uygulamaya yaklaşımı mükemmel derecede olmaktadır.

Sülük Uygulamaları :

1-Hasta sülüğün uygulanacağı bölgeye herhangi bir jel ,losyon veya ona benzer bir sıvı sürmemelidir. Tedavi edilecek bölge tedaviden önce mümkünse suyla ya da alkolle temizlenmelidir. Alkole temizlendi ise tedaviye başlamadan önce yıkanmalıdır. Tedavi için hastanın derisi ılık olmalıdır. Bunun için de ılık su kullanılmalıdır.

2- Sülük tedavilerinde uygulanan metotlar: Şırınganın ucunu keserek deposuna sülüğü çekiniz. Hangi bölgeye uygulamak istiyorsanız şırınganın ucunu ısırmasını istediğiniz bölge tutunuz ısırma işlemi ğerçekleştikten sonra yavaşça şırıngayı alınız. Bu işlemden sonra şırıngayı atınız. Veya likör bardağıyla, Laboratuar tüpü ile istenilen bölgeye uygulayınız. Belirlenen noktaya sülüğü yerleştirmek için tahta kaşık kullanılması tavsiye olunur.

3- Sülüklerin başıboş dolaşmalarını engelmek için 1 cm lik alana sargı bezi kullanarak bir nevi bari yer kurarak engelleyebilirsiniz.

4- Sülüğün başını tedavi edilecek yere yönlendiriniz. Çabuk yapışacaktır. Ama yapışmıyorsa kullanılmamış enjektör ignesini yapışmasını istediğiniz bölgeye hafifçe batırınız ve kan akmasını sağlayınız. Sülük kanın olduğu yere gelip yapışacaktır. Eğer hala yapışmıyorsa başka bir sülük kullanmanızı öneririz.

5- Sülük yapıştıktan sonra iyice şişinceye kadar yapıştığı yerde kalmalıdır. Uygulama esnasında sık sık sülükleri kontrol etmekte fayda vardır.

6- Sülük karnını doyurduktan sonra ki bu genelde 45 dakikayı bulur , kendi kendine yapıştığı yerden ayrılır. Kesinlikle ısırdığı bölgeden çekmek suretiyle çıkartmaya çalışmayınız. Tedavi bitmeden sülük ısırdığı bölgeden alınmak istenirse az miktarda sigara dumanı yada ısı kaynağı sülüğün ısırdığı yeri bırakmasını için kullanılabilir.

7- Sülüğün ısırdığı yerin etrafındaki alanlar rutin olarak her gün dezenfekte edilmeli ve gerekiyorsa pansuman yapılmalıdır.

UYGULAMADA GEREKLİ EKİPMANLAR

-Saf su içinde veya klorsuz şişe suyunun içinde bir kavanoz sülük.
-Sülüklerin kullanımından sonra imha edilmesi için içinde alkol bulunan bir kavanoz.
NOT : Kullanılan sülükleri kati suretle kullanılmamış sülüklerin içine koymayınız. Ayrı bir kavanozda alkolle imha ediniz.

o Klorsuz su
o Sargı bezi ve bol miktarda Gazlı bez
o Dişsiz pensler
o Pansuman pamuğu
o Oksijen suyu
o Şırınga yada Laboratuar tüpü

Bir hastada kullanılan sülük kesinlikle başka bir hastada kullanılmadan imha edilmelidirYaşam süresi: Yaklaşık 20 yıl.

MODERN TIPTA KULLANIMI:

Cerrahide kullanım: Modern tıpta postoperatif olarak Hirudo medicinalis uygulanmaktadır.

Etki mekanizmaları:

Hirudin, Hirudo medicinalis' ten elde edilen kuvvetli bir trombin inhibitörüdür. Hirudin ve bazı hirudin benzerlerinin, tıpta sıkça kullanılan heparine oranla oldukça kuvvetli antikoagülan olarak belirli avantajlarının olduğu gösterilmiştir.

Fizikokimyasal ve klinik çalışmalarda hirudine olan yoğun talep nedeniyle çeşitli rekombinant sistemler, önemli miktarlarda biyolojik olarak aktif hirudin elde etmek için bakteri, mantar ve daha yüksek ökaryotlar kullanarak geliştirilmiştir. Hirudin trombin ile özel olarak etkileşimde bulunarak trombüs olşumunu engeller. Diagnostik amaçlar için, hirudin diğer antikoagülanlardan daha üstündür. Çünkü mineral, protein ve hücresel kan bileşenlerini minimal oranda değiştirir. Bu yüzden rekombine hirudin içeren kan örneği tüpü (UBT) geliştirilmeye çalışılmaktadır.

Hirudo medicinalis tükrüğünden izole saratinin ,Von Willebrand Faktörü' nün kollajene bağlanmasını önler. Antitrombotik terapötik potansiyeli olabilir.

Hirudo medicinalis tükrük salgısı kallikrein inhibitörü de içerir.

Bir Hirudo medicinalis' in emdiği ortalama kan hacmi 2.45 ml dir. Sülüğün ayrılmasından sonra ilk 2 saatte 2.21 ve ilk 4 saatte 2.50 ml pasif kanama olur Sülük ısırığının 1.6 cm çaplı dairesel çevresinde yüzey perfüzyon artışı olur ve aynı alan bir süre sonra normal cilt rengine döner.

Kaynak
Uzman Dr. Ummuhan Yılma

Etiketler: alternatif terapiler , sülükler ile tedavi

 Güzin Canan

Çocukluğumda her yıl yapılan bir seremoni gözlerimin önünde canlandı, Doğal Hayat Polikliniği ne ilk gittiğim gün. Anneannem ve arkadaşlarının evimizin bahçesinde toplanıp sülük partisi yaptığı yıllar. Arkadaşlarımla beraber hayretler içinde izlerdik bu partiyi(l). Biraz da dehşetle.
Minicik ve parlak siyah renkte olan sülükler ağrıyan yerlere yapışsın diye verilen mücadele çok ilgimizi çekerdi. Dedem söylenirdi anneanneme: "Be kadın, saçma sapan şeylere nasıl da inanıyorsun, alt tarafı bir böcek, sana ne faydası olur ki"diye. Ama anneannem asla vazgeçmezdi bu tedavi yönteminden. Sülükler yapıştıkları noktada kanı emmeye başlayınca kasılmaları çok ilginç gelirdi bizlere. Kasıldıkça şişerler ve bazıları normal boyutlarının üç misli olurlardı. Düşmeleri muhtemel yerlere kül konur, doyan sülük külün üstüne düşer, emdikleri kanı kusarlar. Sonra temiz su ile dolu bir kaba alınırlar, o su berrak bir hale gelinceye kadar, içlerindeki kan temizleninceye kadar suyu değiştirilirdi. Böylece birkaç kez kullanılırdı sülükler. Bu merasim her yıl baharın başlangıcında tekrarlanırdı. Özellikle kiraz yenmeden uygulanması gerek derdi anneanneciğim. Kiraz kanı sulandırdığı için kanama durmayabilirmiş. Şimdilerde kirazın iyi bir detox kaynağı olduğu biliniyor artık.
Şimdi, aradan yıllar geçtikten sonra tekrar o sevimli profesör sülüklerle karşılaşınca hatırladım tüm bunları. Sevgili anneannemin neden o kadar sağlıklı ve uzun yaşadığının sırrını çözmüş oldum kendimce. 98 yaşında vefat etmişti kendisi. Bir kez bile doktora gitmeden bir asır yaşamıştı.
Nur içinde yatsın.
Ankara'da sülük merkezi...
Çok sevdiğim bir dostum beni arayıp, Ankara'da bir sülük merkezinin açıldığını söylemesi çok komik gelmişti bana. Aman Allah'ım dedim kendi kendime, böyle tahsil terbiye görmüş bir insan bana böyle bir şeyin haberini heyecan içinde nasıl verir? Ne cahillik bu? Dedim dedim ama sonra dediğimden utandım. Doktor Suat Arusan hocamla tanışıp sülükler hakkında edindiğim bilgiler sebep oldu utanmama. Kapsamlı bir muayene sonunda rahatsızlıklarımı tespit edip, kaç seans sülük tedavisi almam gerektiğini söyledi sayın hocam. Önce korkarak başladığım tedavinin ikinci seansından itibaren, yıllardır muzdarip olduğum iki önemli rahatsızlığımdan önemli sonuçlar almaya başlamıştım. On seans sonunda bu tedavisi çok mümkün görünmeyen rahatsızlıklarımdan tamamen kurtulmuş olmam bu yazıyı yazmama vesile oldu. Memleketimizde hanımlar arasında yaygın olan ve fakat utandıklarından dillendiremedikleri rahatsızlığım geçmişti. Ben 58 yaşımdayım. Tam 45 yıldır çektiğim sedef hastalığım büyük ölçüde son buldu.
Aralıklarla bir kaç seans daha uygulandığında tamamen geçeceğinden artık eminim. 45 yıldır gitmediğim doktor, yapmadığım şey kalmamıştı. Tamamen psikolojimle ilgili olduğu, stresten uzak durmadıkça bu hastalığın tedavisinin mümkün olamayacağı söylenmişti bana.
Manisa ilimizde faaliyet gösteren bu merkezi duymuştum daha önce. Ama inanmadığım için ilgimi çekmemişti.
Birkaç tanıdığımdan duymuştum gittiklerini ve tedaviden fayda gördüklerini. Yine de ilgilenmemiştim. Sonucu gördüğümde artık bu konuyu dostlarım bilsin istedim. Bu konuda Suat Hocamdan aldığım bilgileri siz sevgili okuyucularımıza aktarmam gerektiğine inandım...
Halk arasında kirli kanı emen bir canlı olarak bilinen sülüklerin meziyetleri meğer ne çokmuş öğrendikçe hayretler içinde kaldım inanın. Bizlerin kanını emerken zerk ettikleri enzimler önemli. Tam 105 enzim barındırıyorlar o minicik bedenlerinde. Ve her bir enzimin saylamayacak kadar çok faydası dokunuyor bize. Tedavi böylece gerçekleşiyor.
Asıl beni hayrete düşüren etkenlerden birisi de Avrupa ülkelerinde bu sülük merkezlerinin çok sayıda olduğu ve bizim ülkemizden tonlarca sülüğü oralara ihraç ettiğimizi öğrenmem oldu. Bizim ninelerimizin dedelerimizin hiçbir zaman boş iş yapmadıklarını, boş laf etmediklerini bir kez daha anlamış oldum. Sevgili Peygamberimiz s.a.v de bu konuya değinmiş ve"sülük sağlıktır "demiştir.
Tedavisi için kullanıldığı hastalıklar şöyle sıralanabilir Pek çok göz hastalığı (Behçet hastalığı, glokom (göz tansiyonu) sarı nokta hastalığı, diyabet ve yüksek tansiyonun yol açtığı göz rahatsızlıkları, optik sinire ait problemler, gözün damar sinir kas ve retina hastalıkları.Varisler, trombofilebit. diyabetik ayak ülserleri ve diğer ayak yaraları, alt bacak ülserleri, hipertansiyon ,anjina pektoris/omatoid artrit ve diğer romatizmal hastalıklar. Artrozlar. Migren ve gerilim başağrıları, baş dönmesi ve menier sendromu, damar tıkanıklıkları ve arterio scleroz.Her türlü kas ağrısı ve fibromiyalji. (bende mevcuttu) huzursuz bacak sendromu ve kramplar, (bende mevcuttu, boyun ve bel fıtığı, (bende mevcuttu) dejeneratif sinir hastalıkları(multiplscleroz,Parkin son,alzhemier hastalığı,ALS ,epilepsi), kas lifi kopmaları, tendinit, tendosynovitis, egzama, ürtiker, kronik deri hastalıkları, akneler, astım bronşit, kronik akciğer hastalıkları, kronik hepatit ve karaciğer hastalıkları, depresyon, panik atak ve fobiler, kronik yorgunluk sendromu, bağışıklık sistemi hastalıkları.
işte profesör sülüklerin maharetleri. E şimdi anladınız mı anneannem ve yaşıtlarının sağlıklı yaşamalarının sırını?
Ankara Incek'te açılan Doğal Hayat Polikliniği'ne uğrarsanız eğer bu mucize yaratıkların bütün maharetlerini, alınan sonuçları görmeniz mümkün. Ben şifa buldum Allah'ın izni ile. Sizler de yararlanın istedim. Elbette ki duam hiç kimsenin hasta olmaması ama yaşadığımız çağda ve koşullarda bundan kaçmak pek de olası değil. Üstelik hastalanmadan sağlıklı kalmanın da bir yolu olarak görüyorum ben bu merkezi. Sülük tedavisinin yanı sıra ozon terapi tedavisi, detox, quantum tedavileri de uygulanmakta bu merkezde. Doktor Suat Arusan Hocam pek çoğunuza yabancı gelmeyebilir. Ben çok fazla tv izlemediğimden görmemiştim kendisini ama birçok kanalda çeşitli programlarda kendisini izleyenlerden duymuştum. Tanıdıklarımdan Manisa'ya giderek tedavi olanlara şahit olmuştum. Şimdi bu hizmetin Ankaralıların ayağına gelmesi beni heyecanlandırdı. Siz sevgili okuyucularımızda bilin istedim.


Turuncu Ankara Aylık/Dergi 

Translate