sayfa içeriği Sülük Satışı,Sülük Tedavi Merkezi ,Tıbbi Sülük, ,sülükler,
  • https://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn
 sülük tedavi istanbul sülük tedavisi SÜLÜSÜLÜK SATIŞI TEDAVİ YARDIM CAFER ARI 05357616067 SÜLÜK ÜRETİM SATIŞ CAFER ARI
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası
Site Menüsü
sülük tedavisi

Sülük tedavisi ile iyileşen hastalıklar

Kadın hastalıkları

Migren

Varis

Artrit

Romatizma

Baş ağrısı

Cilt mantarları

Ayak mantarı

Hemoroid

Basur

Gut

Artroz

Tiroid bezi hastalıkları

Şeker

Obezite

Kilo verme

Cilt hastalıkları

Sedef

Kalp

Damar

Tansiyon

Selülit

Sinüzit

Kulak ağrısı

Kulak hastalıkları

Sağırlık

Glokom

Göz hastalıkları

Psikolojik sorunlar

Akne

Hipertansiyon

Ekzema

Egzema


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam102
Toplam Ziyaret1592121
Linkler
sülük tedavi video

Kronik apikal periodontitis tedavisinde klinik ve laboratuar çalışması sülük

Yıl: 
2003
Araştırma Yazar: 
Deniskina, Elena V.
Akademik derecesi: 
Doktora
Tez Yeri: 
Moskova
Uzmanlıkları WAC kodu: 
14.00.21
Özel: 
Stomatoloji
Sayfa sayısı: 
160

İçeriği Tez Doktora Deniskina, Elena V.

GİRİŞ.

1. Edebiyat yorum.

1.1. Mekanizmalar anti-inflamatuar ve uğraşı tedavisinin etkisi.

1.2. Etkililiği mesleki terapi maksillofasiyal bölgenin inflamatuar hastalıkları için.

1.3. Çağdaş tedavi yöntemlerini kronik apikal periodontitis.

1.4. Iş ve uğraşı tedavisi uygulanması tedavi kronik apikal periodontitis.

Giriş tez (soyut parçası) "kronik apikal periodontitis tedavisinde klinik ve laboratuar çalışması Hirudotherapy" üzerine

Alaka düzeyi

Hastalıkları apikal periodontal inflamatuar frekans sevk sonra üçüncü sırada yer hastaların çürük ve pulpitisler ve yapısını oluşturan diş patolojisi% 30-50 (E. Borowski, 1999). alevlenmesi kronik apikal periodontitis genellikle genel durum, bir ihlal eşlik ağrı sendromu, hiperemi ve ödem mukus alveoler süreci membran, teminat ödem yumuşak dokularda (Posmetnaya TV ve co ., 1995). Periodontal hastalığın kronik formlarını edilir kötüleşmesi açık olmadan meydana bazen klinik bulgular, ancak, vücut için bir kaynaktır kronik enfeksiyon. Apikal patogenezinde periodontit önemli bir rol lokal sadece oynar spesifik olmayan organizmanın direnç değil, aynı zamanda durum bağışıklık genel olarak (Khaitov PM, 1995, VolozhinKaraulov'un AV, 1999; AI, 1999 Alexandrov , VN ve ark. , 2000).

Tedavisi kronik modern apikal periodontitis diş hekimliği , çeşitli yöntemler ve tıbbi kaynakların seçimi büyük ölçüde nasıl belirlenir etyolojisi ve klinik hastalık ( ve Zorin? inceleme için% Brazmescheny tezlerin orijinal metinleri (OCR) tarafından tanınmasını sağladı. Bu bağlamda, onlar tanıma algoritmaları kusurları nedeniyle hataları içerebilir. PDF dosyaları ve yazarı tez? 5taeva EA, 2000, Zakarian, A., 2002). Yöntemleri ve ilaçlar her zaman yeterince iyi değildir. Kalite rağmen endodontik tedavisinin hiçbir tam iyileşme genellikle ayrı bir kemik imha (alanında doku Botbaev Burduli MP, 1990; BD, 1990 Volkov ., EA, 1990, Volkov, EA ve arkadaşları, 1997 ; Maksimovskiy Yu, 1996). Antibiyotikler, immünomodülatörler , steroid ve non-steroid anti-inflamatuar ilaçlar, fizik tedavi , kronik apikal periodontitis tedavisi için teknikler sınırlı olduğundan bireysel hoşgörüsüzlük ve ilgili alerjik hastalıklar ( Maximova , OP, 2002, EV Zorian, 2002; Winkel EG ve ark ., 1998). Bu nedenle, daha fazla dikkat dişhekimleri , özellikle de, tedavi geleneksel yöntemlerle çekmek ve mesleki terapi bu ders sistematik ve çok bileşenli etkisi olduğu gibi, inflamatuvar salgılanması biyolojik aktif maddelerin varlığı nedeniyle süreç, tükürük tıbbi sülükler bezlerinin (Nikonov GI , 1998; Savinov , VA, 1998, hamster Yu, 2000; Yang Tong, Ma Zhong-Cai, 1995; Baskova I. ve diğerleri, 1999;. Zavalova L. ve diğerleri, 1999). 

Mevcut literatür olduğu değerlendirilmiştir sadece bireysel orada klinik (kronik apikal periodontitis alevlenmelerinde uğraşı tedavisinin etkinliğini Zidra SI ve ark., 1996, 1997, 1998). Bu çalışmalar, küçük bir malzemeden yapılır, tedavi değerlendirilmesi sadece üzerinde gerçekleştirildi klinik parametreler. Patojenik kullanımının geçerlilik soru uğraşı tedavisi kronik apikal periodontitis tedavisinde sonuna kadar çözümsüz kalır.

Çalışmanın amacı. Kronik apikal periodontitis tedavisinde uğraşı tedavisinin etkinliğini değerlendirmek alevlenme klinik, laboratuar ve fonksiyonel çalışmalar ile takip temelinde dışarı ve tırmandığı.

Çalışmanın Amacı.

1. Kronik apikal periodontitis tedavisinde uğraşı terapisi için bir metodoloji geliştirmek.

2. Klinik bulgular (puan), mesleki terapi etkisi altında kronik apikal periodontitis dinamiklerini değerlendirmek.

3. Dinamiklerini Eğitim X-ray kronik, radyovizyografi, dansitometrisi apikal mesleki terapi etkisi altında periodontitis.

4. Karma orta molekül seviyesini belirlemek temelinde tükürük kronik apikal? izhayutsya göstergeleri cytosis ve hastaların nötrofili karışık tükürük.

4.Girudoterapiya yerel non-spesifik mekanizmaları aktive bağışıklık , ağız içinin korunması b i = 4 göre> apikal periodontitis sitolojik karışık tükürük çalışmaları.

6. In Lizozomal-katyonik proteinlerin içerik dinamiklerini incelemek nötrofiller kronik hastaların karışık tükürük apikal mesleki terapi etkisi altında periodontitis.

Işin bilimsel yenilik. İlk tırmandığı akut evresi ve dışarı kronik apikal periodontitis tedavisinde uğraşı tedavisinin etkinliğinin klinik ve laboratuvar değerlendirme düzenledi. Kronik apikal periodontitis alevlenmelerinde mesleki terapi tedavisinde kullanılmak önceki dönemler için izin verdiği Bulundu bulantı ağrı, şişlik, iltihap sendromu. Için mesleki terapi uygulanmasıkronik apikal periodontitis sonrası akut klinik belirtilerinin gelişmesini engeller endodontik tedavi.

Orta moleküllerin araştırma göstergeler bazında ilk kez karışık tükürük akut alevlenmesi olan hastalarda ve kronik apikal periodontitis olmadan mesleki terapi, güçlü bir detoksifikasyon etkisi olmadığını bulduk.

Göre sitolojisi uyarılmamış karışık tükürük enflamatuar etkisi uğraşı tedavisi nesnelleştirmek. Hastaların karışık tükürük içinde alevlenme uğraşı tedavisi azaltılabilir oranlarının kronik apikal periodontitis hücre sayımı ve mutlak nötrofil sayısı.

Kronik apikal periodontitis alevlenmesi sırasında uğraşı terapisi yerel mekanizmaları aktive olduğunu ilk kez non-spesifik içeriğinin artması, bağışıklık sisteminin lizozomal nötrofil karışık tükürük-katyonik proteinler.

Pratik Ѕronicheskogo periodonti0 apikal? Ren ve önerilen uygulama diş kronik apikal periodontitis akut alevlenmesi olan ve alevlenme olmayan hastaların tedavisinde yöntem uğraşı tedavisi.

Göre klinik ve laboratuvar çalışmaları, kronik apikal periodontitis alevlenmesi sırasında uğraşı terapisi, ortaya rahatlatır şiş, ağrılı, inflamatuvar sendromu ve tedavi süresini azaltır.

Kronik apikal ve uğraşı tedavisi uygulanması periodontitis endodontik tedavi sonrası hastalığın alevlenme önler.

Sülük tedavisi farmakoterapi ile karşılaştırıldığında, fizik tedavi , yan etkiler ve sınırlı sayıda var kontrendikasyonları .

Savunulması gereken Pozisyon

Kronik apikal olan hastaların tedavisinde 1.Primenenie iş terapi periodontit klinik etki telaffuz, kabartmalar ağrı şişme ve iltihap sendromu,.

2. Kronik apikal periodontitis grubundaki hastalarda mesleki terapi etkisi altında belirgin gösterir karışık tükürük, orta moleküllerin düzeyini düşürür detoksikasyon tıbbi sülük etkisi salgı.

3.Girudoterapiya sahip anti-inflamatuar bu sitoloji karışık tükürük üzerinde etkisi vardır. Mesleki tedavi sürecinde

A '^ Qi' u oranlar cytosis ve azaltılmış nötrofili karışık tükürük.

4.Girudoterapiya yerel spesifik olmayan mekanizmaları aktive bağışıklık , HVP alevlenme olan hastalarda oral kavite korunması nötrofiller karışık tükürük lizozomal-katyonik proteinler artırır.

Yayın. Konuyla ilgili Tez 12 yayınlar yayınladı:

Sonuçlar Test ve uygulanması. Genç bilim bilimsel bir konferansta rapor ve tartışılan temel hükümleri MSMSU (Moskova, 2001), bilimsel bir konferansta Enstitüsü İnsan Morfolojisi "sağlık ve yapılanmanın Güncel konular hastalığı "(Moskova, 2002), Tüm-Rusya Konferansı" dengeleyici-adaptif süreçler "(Novosibirsk, 2002).

Tez test sandalyeler propaedeutics ortak toplantısında yapılan diş hastalıkları, diş hekimliği fakültesi, öğretim bir ders ile diş cerrahisi implant , cerrahi bölümlerle ve CDC MSMSU ZNIIS ve İnsan Morfoloji laboratuvarları immunomorphology Enstitüsü RAMS arasında (Aralık 2002, Moskova).

Yöntem Hirudotherapy merkezi dayalı, klinikte sandalye propaedeutics MSMSU diş hastalıklarında uygulanan klinikte Moskova'da ICS 2 numaralı. Sonuçlar ile sınıfta kullanılan bir hekim , lisansüstü öğrencileri için öğretim eğitim doktorlar ve öğretmenler MSMSU.

1. Literatür Yorum

Tez sonuca "Diş Hekimliği" Deniskina, Elena V. üzerine

Bulgular

1. Akım göre klnnnko-laboratuvar değerlendirme alevlenme tedavisinde kullanılmak bulundu kronik apikal periodontitis uğraşı terapisi önceki dönemler için izin bulantı ağrı, şişlik, inflamatuar sendromu ve tedavi süresini azaltır.

2. Hastalarda tıbbi sülükler uygulamasında alevlenmesi spontan kronik apikal periodontitis şiddeti ağrı ve hassasiyet perküsyon için, teminat ödem, hiperemi ve ödem mukus etken ve alveoler süreci membran diş 3-5-günlük indirilmiş ve 7-10'unda kayboldu, mesleki terapi kullanımı olmaksızın hastalarda ise, bu semptomların 7 ila 10 gün süreyle devam etmiştir.

3. Dayanarak klinik veriler ve sonuçlar radyovizyografi, dansitometrisi kronik hastalarda apikal mesleki terapi uygulama periodontitis iyileştirilmesi yönünde güçlü bir eğilim ortaya periapikal karşılaştırma grubuna göre dokuları.

4. Sülük tedavisi kronik apikal olan hastalarda periodontitis ile, güçlü bir etkiye sahiptir detoksifikasyon önemli ölçüde karışık olarak orta seviyeli molekül azaltılmış tükürük . Orta molekül kontrol grubu seviyesinde de önemli ölçüde artmıştır.

5. Anti-inflamatuar alevlenmelerde mesleki terapi etkisi kronik apikal periodontitis ile doğrulandı sitolojik karışık tükürük çalışmaları. Hasta var mı önemli bir hücre sayımı ve mutlak içerik düşüş nötrofil karışık tükürük. b. Olan hastalarda Sülük tedavisi alevlenme kronik apikal periodontitis lizozomal-katyonik proteinlerin miktarını arttırır nötrofiller yansıtan karışık tükürük, normalleşme onların kislorodonezavisimoy sistemi ve durumunu etkinleştirme yerel non-spesifik bağışıklık savunma mekanizmaları.

Pratik tavsiyeler

1. Uygulama Hirudotherapy hastaların tedavisinde kronik apikal periodontitis belirgin olan anti-inflamatuvar , analjezik ve Dekongestivny, detoksifikasyon etkileri. 2.1 Tıbbi sülükler yönettiği tekniği Hirudotherapy, mukus apex "ve projeksiyon alveoler sürecinin membran etken dişin ". Tedavi kursu 1-3 olan oturumları ile 2-3 gün ara ile, aspirasyon tekniği.

2. Sülük önceki bir tarihe tutuklama yetkisi tanıyacak inflamatuar sendromu ve tedavi süresini kısaltır.

3. Hirudotherapy önlenmesi için uygun kullanımı aktivasyon sonrasında kronik apikal periodontitis hastalarda inflamatuar sürecin endodontik cerrahi.

4. Sülük tedavisi geri yardımcı olur kemik bu yerel dansitometrisi değerlendirmesine periapikal yıkım odak doku periapikal indeks.

5. Kronik apikal periodontitis grubundaki hastalarda Sülük tedavisi normalleştirir bağımsız bir oksijen nötrofillerde lizozomal-katyonik proteinlerin ve yerel mekanizmaları aktive non-spesifik bağışıklık.

Kaynaklar tez Doktora Deniskina, Helen V., 2003

1. Alekseeva T. Çeşitli şekillerde tedavi karşılaştırmalı analizi pulpitis ve çinko evgenolovoy hamur kullanarak periodontitis guta perka ve korpasty / / Güncel sorunları tıp Proc:. Conf. MMSI. M., 1998. - S.49

2. Alexandrov VN, Kuraskua AA, Pozniak-Chuchman VV, Shanin VY İmmünolojik bileşeni patogenezinde granülomatöz periodontitis / ve / Enstitüsü Diş Hekimliği . 2000 -. № 2 (7), p. 18

3. Andreev BV, Ignatov YD Etkisi blokerleri GABA pozitif analjezik etki uyuşturucu / / Bull. exp. Biol. Tıp, 1986. -99 -. Ile. 438-439

4. Asiyatilov AH Klinik belirtilerin bazı özellikleri karışık kronik periodontitis / arasında III Kongresi / Bildiriler formları Hekimleri Rusya, Volgograd. 1976 -. S. 284-287

5. Afanasiev GA, Chesnokov NP, VF Kirichuk Orta molekül seviyesinde değişiklikler kan milimetre / / elektromanyetik radyasyon etkisi altında sıçanların Homeostasis ve enfeksiyon süreci, 2002 -. s. 9

6. Bazhanov NN Dmitriev M.Ö., PE Arzhantsev ve diğer akut Diş Hekimleri yumuşak doku maksillofasiyal / / Birlik Kongresi cerahatli hastalıklar: Proc. Raporlar. Tashkent.-1981.-ile. 11-15.

7. Bazhanov NN, Casini V. Kullanarak Deneyimi Hirudotherapy kliniği Çene Cerrahisi / / Asklepeyon, Ek 2, Bryansk. Ekim . 2001 -. P. 8

8.. Bazhanov NN Yusunhodzhaev 3. Smirnova, G., Verkhovskaya PB Yumuşak enflamatuar süreçler olan hastalarda kan biyokimyasal parametrelerin dinamikleri doku yüz ve boyun / / ve Diş Hekimliği . -1990. , S.26-29.

9. Balayan JI.B. Tedavi kronik periodontitis ile formları Çalışma): Aftoref. dis. Aday. tatlım. Bilim -. M., 1986 -. 23.

10. Balashov , AN Endodonti modern yöntemleri. M. - 1984.Научная библиотека диссертаций и авторефератов disserCat http://www.dissercat.com/content/kliniko-laboratornoe-obosnovanie-girudoterapii-v-kompleksnom-lechenii-khronicheskogo-verkhus#ixzz2ENULlAip

Translate