sayfa içeriği Sülük Satışı,Sülük Tedavi Merkezi ,Tıbbi Sülük, ,sülükler,
  • https://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn
 sülük tedavi istanbul sülük tedavisi SÜLÜSÜLÜK SATIŞI TEDAVİ YARDIM CAFER ARI 05357616067 SÜLÜK ÜRETİM SATIŞ CAFER ARI
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası
Site Menüsü
sülük tedavisi

Sülük tedavisi ile iyileşen hastalıklar

Kadın hastalıkları

Migren

Varis

Artrit

Romatizma

Baş ağrısı

Cilt mantarları

Ayak mantarı

Hemoroid

Basur

Gut

Artroz

Tiroid bezi hastalıkları

Şeker

Obezite

Kilo verme

Cilt hastalıkları

Sedef

Kalp

Damar

Tansiyon

Selülit

Sinüzit

Kulak ağrısı

Kulak hastalıkları

Sağırlık

Glokom

Göz hastalıkları

Psikolojik sorunlar

Akne

Hipertansiyon

Ekzema

Egzema


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam140
Toplam Ziyaret1577492
Linkler
sülük tedavi video

Sıkça Sorulan Sorular Hirudotherapy

Veteriner Tedavi

 

Tıbbi Tedavi 
 Sülük tedavisi Yasal Yönleri 

Soru: Ben bir doktor ya da alternatif bir uygulayıcısı olarak hastaların tedavisinde sülükler tedarik alabilirsiniz ?

Cevap: Tıbbi sülükler ilaç uygulaması   sadece yetkilendirilmiş üreticilerden veya eczane (sülük kaynağı yetkili bir üretici kaynaklanan emin olun) satın alınabilir. Bu Yönetmelik, sülükler yasal farmasötik ürünün durumuna uygun olan tüm Avrupa ülkeleri için geçerlidir.

 

Soru: Nasıl bir yetkili üreticisi ilaç kullanımı için tıbbi sülükler tanıyabilirsiniz?

Cevap: Tıbbi sülükler bir yetkili üreticisi, yasal yapımcı izin ve istek üzerine prezentabl gereken bir geçerli GMP (İyi Üretim Uygulamaları) sertifikası sahibi .

                            

Soru: 
Ben bir doktor olarak ya da alternatif bir uygulayıcısı olarak benim mesleki eğitimini tamamlamış olsa bile üçüncü şahıslara sülük tedavisi yapmak için izin miyim?

Cevap: 
No § § 1, HPG ile uygun bir yetkilendirme ve / veya lisans kalmadan doktorluktan herhangi bir kişi, tek bir cezaya tabidir Alternatif Uygulayıcılar Yasası (Heilpraktikergesetz kısalt. HPG), ilgili Alman Hukuku 5 göre yıl hapis veya para cezası.

 

Soru: 
Ben tedavi için kullanılan sülükler ne yapmalıyım?

Cevap: 
Örneğin, etil alkol kullanarak bunları imha edin, ya da en az 12 saat boyunca düşük sıcaklıklarda yaklaşık -18 ° C donma.Ticaret sektörü için, mümkünse Alman Atık Kodu göre organ ve kan ürünleri gibi atmayın 18 10 02 (Organ ve kan ürünleri). Aksi halde su geçirmez dışı kalan geri dönüştürülebilir atık bertaraf edilebilir, kırılmaz kaplar potansiyel enfeksiyon malzeme olarak etiketlenmiş. Tercih Eğer doğal bir ölümle ölmek kadar, aynı zamanda su ve taşlar ile kapalı bir kavanoz içinde nihai bertarafı önce depolanmış olabilir.

 

Soru: 
Ben sülükler tedavi amaçlı özel bir birey olarak elde edebilir miyim?

Cevap: 
Reçetesiz sülükler elde edebilirsiniz, ancak sadece eczacılar tarafından satışı tabidir. Çünkü sülük tedavisi, profesyonel olmayan kendi kendine tedavi riskleri yapılmalıdır. Katılan terapist bir tasdik sunumu, sülükler Biebertaler Blutegelzucht GmbH sülük yetiştiriciliği istasyonuna doğrudan elde edilebilir.

 

Soru: 
Sülükler ikinci bir kez uygulanabilir?

Cevap: 
Ilaç kural ve düzenlemelere tabi kalite ve güvenlik nedenleriyle, Hayır, halihazırda kullanılan sülükler uygulamak için izin verilmez.

 

Soru: 
Sülükler aynı kişi ikinci kez uygulanır alan bir kalite ve güvenlik riski de var mı?

Cevap: 
Sülükler yoğun bir kez yutulur kan verdikten sonra, en az üç aylık bir süre için tekrar lokma olmayacaktır. Bu arada yapay koşullar altında kaplarda saklanması sülükler patojenler ile kirlenme artar. Bu nedenle, önemli bir hasta için ikincil enfeksiyon riski vardır.

 

 Kullanımı önce Leeches tutulması ve bakımı 

 

Soru: 
Doğumdan sonra, ne kadar sülük tedavi öncesi depolanan olmalıdır?

Cevap: 
Onlara ulaştırma-kaynaklı stres kurtarmak için izin vermek için sessiz bir yerde ılımlı bir sıcaklıkta en az iki gün önce tedavi için sülük tutmak için en uygun yöntem.

                                                                                                                                                                                                                                

Soru: 
Ne zamandır planlanan bir sonraki tedavi için onları kullanmadan önce ofisime sülükler tutabilir mi?

Cevap: 
Süresi başta olmak üzere depolama koşullarına bağlıdır. Sülükler, yeterli su ve küçük taşlar (litre başına yaklaşık 5 sülükler) kapalı bir kapta tutulur yol açar, kaplar içinde yapay koşullar altında sülükler depolanması gibi, bir, en fazla 4 hafta 2 bir süre ötesine gitmek gerektiğini dolayısıyla artan sülükler bakteri kontaminasyonu ve hastanın ikincil enfeksiyon riskini önemli ölçüde artırır. Bu ve diğer sorunları göz önüne alarak, doğru bir şekilde saklandığı, bu süre önemli ölçüde artırılabilir. Biebertaler Blutegelzucht GmbH ve diğer teknik detayları ile ilgili tavsiye doğrudan sorabilirsiniz.

 

Soru: 
Bu sülükler musluk suyu tutmak mümkün mü?

Cevap: 
Bu musluk suyu kalitesi üzerinde önemli ölçüde bağlıdır. Almanya'da, musluk suyu sporadik, klorlu. Sülükler, nispeten düşük dozlarda klor su ölecek. Ayrıca, su (pH <7 genel sertlik <8 dH, düşük sertlik aralığı 1 karşılık gelen) çok fazla kalsiyum içeren olmamalıdır. Bu nedenle, deniz tuzu (yaklaşık bir tutam) litre başına 0.5 gram eklenmelidir, düz distile su (akü suyu olarak piyasadan temin edilebilir) kullanmanızı öneririz. Buna ek olarak, düz distile su patojenlerin tamamen ücretsiz olmalı.

 

 Tedavi

 

Soru: 
Ikincil kanama ne kadar sürer?

Cevap: 
Ikincil kanama normal süresi 8 ila 24 saattir.

 

Soru: 
Bir durumda, bir sülük ısırığı son derece güçlüydü sonra ikincil kanama, özellikle uzun bir zaman sürdü ve sülük çok hızlı bir şekilde kapalı besiye ve tam düşmüştü. Bunun nedeni neydi?

Cevap: 
Bu sülük doğrudan doğrudan derinin altında çalışan bir damar üstüne yerleştirilir olduğu kabul edilebilir. Ekstremitelerde sülükler uygulanırken özellikle dikkatli olun. Uygulama için tam konumunu belirlenir ve hastanın kan damarlarının sonra yanlışlıkla damar üzerinde doğrudan bir sülük uygulayarak önlemek yardımcı olan, en çok dolu olduğu gibi duruyor, ne zaman açıkça işaretlenmiş olmalıdır.

 

Soru: 
Sülük ısırıkları zarar mı?

Cevap: 
Ortaya çıkan ağrı algısının çok bireysel ve ısırık yerinde bağlıdır. Genellikle hasta bir ısırgan otu veya sivrisinek ısırması, sokması ile karşılaştırılabilir ağrı algı raporu.

 

Soru: 
Burada sülük tedavisi yapılması için yeterli verilen cevaplar bilgi iletti mi?

Cevap: 
Hayır Bu Sorular ve Cevaplar, bazı temel gerçekleri aktarmak için sadece hizmet. Kapsamlı eğitim ve öğretim sülük tedavisi teori ve pratikte başarılı bir tedavi için vazgeçilmez bir gerekliliktir.

 

Soru: 
Emen sülükler hakkında hareket edecek?

Cevap: 
Bazen sülükler biraz hareket edecek, ama onlar kan sindirerek bitinceye kadar ön vantuzuyla ısırık yerinde uyacaktır.Daha sonra düşmek ya da sürünerek, ancak ikinci kez ısırık olmaz.

 

Soru: 
Tedaviden sonra, yara, kaşıntı başlar. Bunu önlemek için ne yapabilirim?

Cevap: 
Sıklıkla, hastaların kaşıntı, bazıları tarafından çok yoğun hissedilir raporu. Kazıma sık sık ikincil enfeksiyonlar neden olur ve kesinlikle kaçınılmalıdır. Kaşıntıyı azaltmak için, hafif yara pat. Aşağıdaki önlemler yararlı olabilir: harici kullanım için, Fenistil ®-Gel (Dimetinden), lor, ambalajlar, alkol kompresler, ya da homeopatik bileşik Spenglersan ® Kolloid ovuşturarak G; oral alımı için: apis, ledum ya da antihistaminikler.

 

Soru: 
Neden ve ne zaman ısırıkları siteleri maviye döner?

Cevap: 
Mavimsi bir renk, hassas cilt üzerinde sülük tarafından uygulanan yüksek emme basıncı ile birlikte sülük tükürük antikoagülan etkisinin bir sonucu olarak geliştirilen hematom neden olur.

 

 Potansiyel Yan Etkileri

 

Soru: 
Isırık site iltihaplı ve kızarmış, kaşıntı ve çevresi (çoğu durumda ekstremitelerde) şiş ve gergin. Bu ve bu önlemlerin makul bir nedeni nedir?

Cevap: 
Muhtemelen bu sülük bakteri Aeromonas sp lokalize reaksiyonlar. ve / veya alerjik reaksiyonlar. Özellikle, kasık aşağıda ya da kol sülük uygulamasından sonra, ilgili ekstremite yaklaşık üç gün boyunca mümkün olduğunca kaldırdı tutarak dinlenmek için izin vermek son derece önemlidir. Ayrıca, soğuk kompres, kanama kısa sürede sona erdi gibi yaralar koydu olmalıdır. Bu tedbirleri uygun bir şekilde koordine ve buna bağlı iseniz, şiddetli lokalize yan etkileri genellikle önceden önlenmiş olabilir. Alınabilecek önlemler: ekstremite, soğuk kompres, antihistaminikler yerel ve iç uygulama (Fenistil ®, Ceterizin ® yüksek dozajlanarak) yükseltmek; gösterildiği gibi, ayrıca çok dozajlanarak enzim preparatları, homeopatik maddeler apis veya ledum. Herhangi bir durumda, sakin kalır! Semptomlar genellikle birkaç gün sonra azalır.

 

Soru: 
Tıbbi sülük ısırık tarafından bulaşıcı hastalıklar bulaşabilir?

Cevap: 
Sülükler sadece bir kez kullanılabilir gibi, insan patojenleri iletimi neredeyse imkansız.

 

Soru: 
Sülük tedavisinden sonra, bölgesel lenf düğümleri şişmiş. Bu nasıl geliyor ve bu konuda ne yapılabilir?

Cevap: 
Her şeyden önce, bu tür bölgesel lenf düğümlerinde şişlikler tüm tehlikeli değildir. Sülük salgılanması bazen bu tıkanıklığı neden olabilir lenf akışını hızlandırır "sınır mesajları." Şişlikler mutlaka ele alınması gereken zorunda değilsiniz, kendileri tarafından genellikle azalır gibi tıbbi tedavi olmadan. Naturopatik lenf ilaçları (örneğin iç hem de dış kullanım için Lymphdiaral ®) bu zararsız şişlikler düşüş hızlandırmak için reçete de mümkündür.

 

Soru: 
Sülük ısırıkları birkaç ay sonra bile hala görünür. Buna karşı ne yapılabilir?

Cevap: 
Küçük alanlarda kalıcı depigmentasyon doğrudan ısırması sitelerinde kalabilirler. Hasta böyle bir eğilim varsa, sıra keloidler gelişebilir. Genellikle Keloid-Gel / Wala ® yardımcı olabilir. Katılan terapist bu ikincil etkisi hastalar önceden haberdar etmektir. Sülükler yüz alanlarda uygulanması gerekiyorsa dikkatli olunmalıdır.

 

Soru: 
Isırıkları kalan izleri tehlikesi var mı?

Cevap: 
Küçük izleri, cilt tipine bağlı olarak kalır, ancak, yaklaşık altı aylık bir süre sonra ağırlıklı olarak algılanamaz hale gelecektir.

 

Soru: 
Isırık enfekte olacağı mümkün müdür?

Cevap: 
Sülükler düzgün bir şekilde uygulanırsa, sülük symbiont Aeromonas sp yerel enfeksiyonlar, olası ilkesinin bir mesele olarak, (primer enfeksiyon) nadirdir ve genellikle unproblematical. Bunu önlemek için, sülük sıkılmış veya başka herhangi bir şekilde (örneğin tuz ekleyerek devre dışı bırakmak için sülük ikna etmek için) regürjitasyona yapılan olmamalıdır.Nadir durumlarda, yara, ikincisi uzun bir süre için olumsuz koşullar altında tutuldu ve tedavi öncesi yıkanmış olmamıştır sülük cilt üzerinde bulunan harici bakteri (ikincil enfeksiyon) ile enfekte olur. Bazen sonraki ikincil enfeksiyonlar dış bakterilerin giriş ısırık yeri tırmalama sonucu. Rivanol ® banyoları ve belirtildiği gibi üçüncü kuşak sefalosporin antibiyotikler: alınabilecek önlemler.

 

 Potansiyel Kontrendikasyonlar

 

Soru: 
Aspirin olan bir hastaya sülük tedavisi yapabilir miyim?

Cevap: 
Evet, ama salisilik asit preparatları ile tedavi üç gün önce tedavi kesilmelidir ve sadece sülük tedavisi sonrasında ikinci gününde devam edilebilir. Aspirin kullanımının kesintiye olarak, ilgili doktora danışın için kesinlikle gereklidir.

 

Soru: 
Sülük tedavisine başlamadan önce hastanın kan sayımı dikkate almak gerekli midir?

Cevap: 
Kesinlikle. Bir şey için, olası bir kansızlık olabilir ve genel olarak, kırmızı kan hücre sayımı (RBCC) ve demir içeriğine bağlı olarak kullanılması gereken sülükler sayısını belirlemek için. Bir sülük neden kan kaybı miktarı 40 ml kadar akılda tutun.

 

Veteriner Hekimlikte Kullanımı 
 Sülük Tedavisi 

Soru: 
Sülükler düşük sıcaklıklarda ısırma sağlamak için ne yapılabilir?

Cevap: 
Bu sorun, daha büyük hayvanlarla uğraşırken daha çok kış aylarında ortaya çıkar. Sülük uygulama süresi boyunca onu bırakarak, bir kızılötesi lamba kullanmak için en güvenli yöntem. Draughts kaçınılmalıdır. Sülük uygulamasından önce, öngörülen uygulama alanları, Hidroterapi, sıcak su, sıcak kompres, sürtünme ya da ilgili deri bölgesi nefes gibi uygulamalar da dahil olmak üzere kan dolaşımını artırmak için özel önlemler ile tedavi edilmelidir.

 

Soru: 
Sülük tedavisine başlamadan önce hayvanın saç kaldırmak için gerekli midir?

Cevap: 
Tedavi edilecek alan saç tamamen ücretsiz olmalıdır. Hatta ufak bir saç saplama sülükler ısırmaya neden olabilir.

 

Soru: 
Pansuman olmalıdır?

Cevap: 
Küçük hayvan veteriner uygulamaları, temelde hijyenik nedenlerden dolayı, yara bandajı önerilir. Büyük hayvanlar için, bu genellikle uygulanabilir değildir. Ikincil kanama gibi, karşılaştırma, çok yoğun olmayan, komplikasyon beklenmez, ancak daha sonraki gözlem önerilir.

 

Soru: 
Hangi sülük boyutu seçilmeli ve kaç sülükler uygulanabilir?

Cevap: 
Boyutunu ve sayısını hayvan hastanın kan miktarını, dolayısıyla ağırlığına bağlıdır ve. Bu nedenle, sadece özel olarak eğitilmiş ve deneyimli terapistler sülük tedavisi yapmalıdır.

 

Soru: 
Hayvanlar genellikle rahatsız olmadan sülük tedavisi koymak mı?

Cevap: 
Ne küçük ne de büyük hayvanları, sülük tedavisi ile herhangi bir sorun var. Bu hayvanlar son derece doğal bir şey olarak sülük sokması kabul etmiş sayılırlar.

 

Soru: 
Ne kadar sıklıkla tedavi tekrarlanabilir Sülük?

Cevap: 
Bu, tamamen hayvanın boyutuna endikasyon aralığı ve ilk uygulamaların başarısına bağlıdır. Bir kural olarak, sülük uygulaması 3 ile 5 gün sonra tekrar edilebilir. Ancak, ikinci tedaviden sonra hiçbir başarı, en geç, sonra ortaya çıktı varsa tedavi durdurma tavsiye edilir. Burada sadece deneyimli terapistler, sülük tedavisi ile emanet gerektiğini bir kez daha dikkat edilmelidir.

 

Soru: 
Insanlar tarafından yaşanan ikincil kanama hayvanlar tarafından yaşanan ikincil kanama mı?

Cevap: 
Gözlem hayvanların ikincil kanama, insanların daha çok kısa süreli sık sık olduğunu öğrendim. 4 ila 6 saat sonra, kanama durur. Ancak, bu kuralın istisnaları yine oluşabilir.

 

Soru: 
Kaç sülük tedavisi için hazır tutulmalıdır?

Cevap: 
Hayvanlarla uğraşırken, sülükler, bazen biraz daha seçici olabilir. Bu nedenle birçok sülükler yaklaşık iki kat olarak gerektiği şekilde hazır tutmak için tavsiye edilir. 

irudo-terapi, antik çağlardan beri bilinmektedir. Genel kan izin ile birlikte, farklı hastalıkların tedavisi için gerekli bir ilaç olarak kabul edilmiştir. 100'den fazla biyoaktif maddeler içerir ve tıbbi sülük tükürük bezi anti ödemli, analjezik, immünomodülatör, doku ve organların hasar vasküler permeabilite geri oksijen açlığı ortadan kaldırır, mikrosirkülasyon artırır, kan toksinlerden arındırır. Cilt konulduğunda, deri ısırıkları ve sülük tükürük hastalıklı kısmı gider. Biz başarıyla Shri Kaya Kalp Aşağıdaki sorunlar birçok durumda tedavi var. 
Endikasyonları: 

  • Cilt Hastalıkları (Egzama, sedef hastalığı, Akne)

  • Alopesi Ereata

  • Gut

  • Akne

  • Keloidler

  • Ödem

  • Filaryaz

  • Osteoartrit
Translate