sayfa içeriği Sülük Satışı,Sülük Tedavi Merkezi ,Tıbbi Sülük, ,sülükler,
  • https://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn
 sülük tedavi istanbul sülük tedavisi SÜLÜSÜLÜK SATIŞI TEDAVİ YARDIM CAFER ARI 05357616067 SÜLÜK ÜRETİM SATIŞ CAFER ARI
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası
Site Menüsü
sülük tedavisi

Sülük tedavisi ile iyileşen hastalıklar

Kadın hastalıkları

Migren

Varis

Artrit

Romatizma

Baş ağrısı

Cilt mantarları

Ayak mantarı

Hemoroid

Basur

Gut

Artroz

Tiroid bezi hastalıkları

Şeker

Obezite

Kilo verme

Cilt hastalıkları

Sedef

Kalp

Damar

Tansiyon

Selülit

Sinüzit

Kulak ağrısı

Kulak hastalıkları

Sağırlık

Glokom

Göz hastalıkları

Psikolojik sorunlar

Akne

Hipertansiyon

Ekzema

Egzema


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret1637263
Linkler
sülük tedavi video

Гирудотерапия HirudotherapyShushunya avatar
Yayınlanan 2 Temmuz 2015 - 11:34 
gözden 
5
Avantajları: Gerçek sonuç, sağlık daha iyi hale geldi, prosedür neredeyse ağrısızdır, yararlıdır, birçok hastalığa, doğal ürünler tedavi

Değerli oğlanlar ve kızlar, size tıbbi sülükler yardımıyla bir migren kurtulmanın hikaye anlatmak gülümseme

(Birçok migren tamamen dişi bir hastalık olduğunu söylemek rağmen, ama değil) Kocam çocukluk migren atakları muzdarip olduğu klinik doktorlarına sadece gitmedi ne cevap vermekte olup, sadece. Mark, silkti özel bir diyet reçete daha temiz hava, ses uyku, tavsiye, ama hiçbir şey etkisini vermiştir. Migren ataklar durmadı ve hatta daha az yapmadı.

Sonuç olarak, biz internette makale ve arkadaşlarının yorumlarınızı inceledikten sonra, bizim seçim Hirudotherapy düştü, alternatif tıp denemeye karar verdi.

Biz uygun bir kliniğe bulundu ve tedaviye başladı. Şimdi ne diyeceğim değil ne yapacağını yapmanız gereken ve Hirudotherapy bir seanstan önce:

Öncelikle size koagülasyon analizi ve hemoglobin için kan bağışı gerekir. göstergeler normal, sonra hirudotherapy için herhangi bir engel yoktur.

İkinci tam parfüm terk ve sadece su veya sülük çünkü yabancı koku emmek gibi doğal gri sabunla yıkamak için gerekli bir kaç gün içinde.

Üçüncüsü )) sülük trezvennitsa risk de olduğu gibi, tedaviden önce bir hafta boyunca alkol vazgeçmek ve seni terk edebilir

sürecin kendisi açıkça Girudoterapii:

Sadece koymak 1. Sülükler, hala küçük ve toschenkie vardır

Hirudotherapy fotoğraf
2. 20 dakika sürdü

Hirudotherapy fotoğraf
3. Bir saat geçti

Hirudotherapy fotoğraf

Bir saat geçtikten sonra doktor bağlantı kesme sülükler (onlar kendine düşmek istemiyordu), arkasında dört sıhhi peçete bir lapa sol ve bir alçı koydu.

Ertesi sabah kesinlikle tüm contalar kanla dolu wrap, çıkardı ve tek boşluk yoktu. Ama kan artık sızma olduğunu.

5 gün sonra, burada ukusikov bu resim oldu

Hirudotherapy fotoğraf
Daha sonraki oturumu 10 gün oldu. Set 3 de yakın boynuna alanda leeches.

İki seans sonra kocam geliştirilmiş genel sağlık, migren atakları, ama daha zayıf olduğunu fark ettim. Kesinlikle, daha ayrıntılı tedaviye devam edecektir.

Ve ben sülükler kullanışlı gerudina vücut sülükler sayısını azaltır yazında olduğu gibi, bahar sonbahar dan koymak öneririz eklemek istiyorum.

Onlar boyanmış olarak benim eleştiri, sülükler bu kadar korktuğunu kullanışlı değil olacaksa I) = sevinirim

Гирудотерапия Hirudotherapy

 4 4
спасибо teşekkür ederim

спасибо! Teşekkürler!

Гирудотерапия в борьбе с варикозным расширением вен Varis karşı Hirudotherapy

29 апреля, 2011 2011 Nisan 29

Под варикозным расширением вен скрывается патология, при которой вены больного как утрачивают свою эластичность, так и расширяются, а также растягиваются. Altında varis gizli patoloji, hangi hasta olarak damarların elastikiyetini kaybeder ve genişletmek, hem de germe. Венозные клапаны выступают в качестве замков, которые не дают возможности крови вытекать в обратном направлении. Ters yönde akmasına kan izin vermez kilitleri gibi Venöz vanalar hareket. В момент сбоя данной системы отмечается очень свободное стекание крови к нижним конечностям. Bu sistem hatası sırasında alt ekstremite için bir çok ücretsiz tahliye kan var. Именно в этих областях она и застаивается. Bu alanlarda yer olup durgunluğa sürüklenmekte. Как Вы понимаете, со временем этот застой увеличивается все больше и больше, что приводит к тому, что здоровые клапаны тоже перестают работать в их нормальном режиме. Bildiğiniz gibi, zaman içinde, bu tıkanıklık artar, daha fazla, hangi sağlıklı vanalar da normal bir şekilde durmasına olması yol açar. Это становится толчком к тому, что кровь начинает просачиваться в поверхностные вены, расположенные непосредственно под кожным покровом. Bu kan yüzeysel damarları derinin hemen altında bulunan içine sızmak başladığı gerçeğini için ivme olur. Вены, конечно же, растягиваются, после чего утрачивается и их первоначальная форма. Viyana, tabii ki, streç ve orijinal şeklini kaybetmiş. На лицо явное вздутие вен. Damarları belirgin şişme yüzünde.

При развитии данного патологического состояния больные жалуются и на опухание нижних конечностей, ощущение тяжести в ногах, а также частые судороги в области икроножных мышц. Bu patolojik durumun gelişimi ve hasta ile bacaklarda ağırlık hissi ve sık sık, alt bacaklarda şişlik şikayet krampları baldır kaslarında. Нередко чрезмерное расширение вен провоцирует формирование под кожей и так называемых «узлов», которые могут разорваться в любой момент, вследствие чего развивается кровотечение . Genellikle aşırı genişleme böylece gelişmekte olan, deri ve her an patlayabilir sözde "düğüm" adı altında oluşumunu arttırması kanama . Нередко оно угрожает и жизни пациентов. Genellikle hastaların hayatını tehdit ediyor. Спровоцировать развитие варикозного расширения вен может как неправильное питание , так и плоскостопие , а также ожирение . Varis gelişimi Tetik sağlıksız olarak olabilir diyet ve düz ve obezite . Очень часто данное патологическое состояние дает о себе знать и на фоне беременности и все потому, что в организме всех будущих мамочек отмечается чрезмерное скопление особых гормонов , которым свойственно оказывать на коллаген и соединительную ткань ослабляющее воздействие. Çoğu zaman, bu patolojik durumun arka plan üzerinde bir etkisi vardır gebelik gelecekteki tüm annelerin vücut belirli aşırı birikimi kaydetti çünkü bütün hormonlar kolajen ve bağ dokusu üzerinde sahip olma eğilimi, etkisini zayıflatır. В таких случаях сразу же после родов варикоз исчезает самостоятельно. Bu gibi durumlarda, hemen sonra doğum varis kendi yok. Немаловажно отметить и тот факт, что данное явление можно как предупредить, так и исцелить, а также замедлить процесс его развития. Bu fenomen önlemek ve tedavi nasıl olmalı ve gelişimini yavaşlatabilir gerçeğini dikkate almak da önemlidir. Для этого специалисты используют целый ряд различных методов профилактики и терапии данного недуга, одним из которых является и гирудотерапия. Uzmanlar Hirudotherapy bir tanesi bu hastalığın önlenmesi ve tedavisinde farklı yöntemler, çeşitli kullanın.

Гирудотерапия в борьбе с варикозным расширением вен применялась еще много веков тому назад. Yüzyıllar önce kullanılan varis karşı Hirudotherapy. Это заболевание лечил пиявками как Гален, так и Ибн Сине, а также Гиппократ. Bu hastalık Galen ve İbn Sina gibi Hipokrat gibi sülükler ile tedavi edilir. В слюне медицинских пиявок содержится компонент под названием гирудин . Tıbbi sülükler tükürük hirudin adlı bir bileşik içerir. Данному веществу свойственно как растворять молодые тромбы, так и разжижать кровь. Her iki kan pıhtısı genç ve ince çözülür ve madde özelliğidir. Своими целебными свойствами данный компонент очень сильно походит на гепарин . Kendi tıbbi özellikleri için bileşen çok benzer heparin . Если кому-то не известно, сообщим, что гепарину свойственно предупреждать возникновение тромбов. Kimse bilmiyorsa, kan pıhtılarını önlemek için tipik heparin bildirin. Более того, данный компонент прекрасно борется и с варикозом. Ayrıca bu bileşen gayet iyi ve varis ile mücadele ediyor.

Под воздействием гирудотерапии отмечается также снижение свертываемости крови и улучшение ее микроциркуляции. Hirudotherapy etkisiyle de pıhtılaşma düşük kan belirtildiği gibi, ve mikro dolaşımı iyileştirmek. Этот же метод лечения значительно улучшает и проходимость сосудов, так как он их очищает. Onları temizler gibi aynı tedavi önemli damarların açıklığı ve geliştirir. Более того, слюна пиявок улучшает упругость сосудов, избавляет от отечности и болевых ощущений в ногах. Ayrıca, sülükler tükürük, kan damarlarının esnekliğini artırır şişlik ve bacaklarda ağrı giderir. Очень крупные вены становятся намного меньше. Çok büyük damarlar çok daha küçüktür. Курс терапии пиявками в борьбе с варикозным расширением вен составляет десять – пятнадцать сеансов. On beş seans - on varis mücadelede Sülük tedavisi. В неделю разрешается проводить не более трех процедур. Haftada en fazla üç tedavi tutmak için izin verdi. И еще, наверняка многим из Вас известно о том, что любую патологию намного легче предупредить, нежели потом ее лечить. Ve yine de, eminim birçok herhangi bir patoloji daha sonra tedavi etmekten daha önlemek için çok daha kolay olduğunu biliyorum ediyorum. Именно поэтому если Вы чувствуете тяжесть либо боль в ногах, не ждите пока Ваши вены выйдут наружу, отправляйтесь на
veya bacaklarda ağrı hissediyorsanız, gidin, beklemek değil mi danışmanlık girudoterapevta . Yorum okuyup »

комментировать | комментарии (1) Yorum | Yorum (1)

4 4
спасибо teşekkür ederim

спасибо! Teşekkürler!

Гирудотерапия при остеохондрозе Hirudotherapy osteokondrozis

29 апреля, 2011 2011 Nisan 29

Под остеохондрозом скрывается хроническая патология позвоночника , которая возникает на фоне преждевременного старения межпозвоночных дисков. Altında osteokondrozis gizli kronik patoloji omurga , hangi çünkü erken bir ortaya yaşlanma intervertebral disk. Из года в год данное патологическое состояние становится все моложе. Her yıl, bu patolojik durum daha genç oluyor. Гирудотерапию в борьбе с остеохондрозом принято считать одним из самых эффективных методов исцеления всего человеческого организма. Osteokondrozis karşı Hirudotherapy tüm insan organizmasının iyileşmesinin en etkili yöntemlerden biri olarak kabul edilir. Сразу же отметим, что лечение данного недуга пиявками не имеет ни одного противопоказания, так что за помощью к данному методу терапии может обратиться каждый больной. Hemen biz bu tedavi yöntemi yardımı her hastanın adresi, böylece sülükler ile hastalığın tedavisinde herhangi bir kontrendikasyonu yoktur unutmayın. Более того, посредством такого лечения удается забыть о многочисленных проблемах, связанных с данной патологией, на достаточно длительный промежуток времени. Ayrıca, bu tedavi ile bir zaman yeterince uzun süre bu patoloji ile ilgili çok sayıda sorunları hakkında unutamam.

Причин, которым свойственно провоцировать развитие данного заболевания, предостаточно. Bu hastalığın gelişimini kışkırtmak eğilimindedir nedenleri, boldur. Одной из главных причин принято считать гиподинамию . Ana nedenlerinden biri olarak kabul edilir fiziksel hareketsizlik . Наверняка, все Вы знаете о том, что современный уклад жизни заставляет многих из нас наибольшую часть суток находиться в сидячем положении. Elbette, tüm yaşam, modern bir şekilde günün en çoğumuz oturur pozisyonda olmasını sağlar biliyorum. В результате, люди практически не гуляют, не занимаются физическим трудом, а также каким-нибудь излюбленным видом спорта. Sonuç olarak, insanlar neredeyse fiziksel emek, yanı sıra bazı favori spor meşgul değil, yürüyüş değil. Рано или поздно малоподвижный образ жизни становится причиной скопления очень сильного статического напряжения, а также чрезмерной усталости , что в свою очередь провоцирует развитие тех или иных патологических состояний. Er ya da geç, bir sedanter yaşam tarzı çok güçlü bir statik elektrik birikimi yanı sıra aşırı nedenleri yorgunluk da çeşitli patolojik koşulların geliştirilmesi kışkırtır. К числу других причин развития остеохондроза можно отнести как травмы спины, так и нарушения обмена вещества, ожирение , наследственную предрасположенность, плоскостопие , эндокринные недуги, чрезмерное употребление спиртных напитков, курение и так далее. Osteoartrit diğer nedenleri hem de yaralanmaları sırt, ve metabolik bozukluklar, şişmanlık , genetik yatkınlık, düz , endokrin hastalıklar, aşırı alkol, sigara vb.

Что касается симптомов , которым свойственно сопровождать данный недуг, то они могут быть весьма разнообразными. Gibi belirtiler bu hastalığa eşlik eğilimindedir, bu oldukça farklı olabilir. Если честно, то все зависит от того, в каком именно месте расположился патологический процесс. Dürüst olmak gerekirse, tüm tam olarak hastalık sürecinin bulunduğu yere göre değişir. Самыми распространенными признаками данного недуга принято считать болевые ощущения в месте поражения, головные боли , нарушение чувствительности различных участков тела, нарушение качества слуха и зрения, чувство ползанья мурашек, ощущение жжения либо онемения и некоторые другие. Bu hastalığın en yaygın belirtileri lezyonlar, yerinde ağrı olarak kabul edilir baş ağrısı , vücudun çeşitli yerlerinde engelli hassasiyet, işitme ve görme kalitesinde bozulma, emekleme yanma veya uyuşukluk hissi, ve diğerleri. У некоторых больных отмечается даже тремор верхних конечностей. Bazı hastalarda üst ekstremite hatta bir titreme var.

Курс терапии данного недуга обязан быть комплексным. Bu hastalığın tedavisi kapsamlı olmalıdır. Он предусматривает устранение как причин, так и признаков данного патологического состояния. Bu patolojik durumun nedenleri ve belirtiler ortadan kaldırılması için sağlar. Основными методами терапии остеохондроза принято считать массаж , рефлексотерапию, лечебную гимнастику . Dejeneratif disk hastalığının tedavisinde temel yöntem olarak kabul edilir masajı , refleksoloji, tedavi egzersizleri . Порой не обходится без помощи и хирургического вмешательства. Bazen ilgi ve ameliyatsız değildir. Одновременно с этими методами терапии достаточно часто врачи обращаются за помощью и к гирудотерапии. Tedavi bu yöntemlerle birlikte yeterince sık doktorlar yardım isteyin ve Hirudotherapy için için. Посредством пиявок в данном случае удается, прежде всего, улучшить процесс кровообращения в области спины, что в свою очередь стимулирует выведение солей, различных продуктов распада, а также молочной кислоты непосредственно из тех мышц, которые были подвергнуты чрезмерному напряжению. Bu durumda sülükler üzerinden her şeyden önce, sırayla tuz ve çeşitli bozunma ürünleri atılımı, hem de aşırı strese maruz olan kaslar doğrudan laktik asit uyarır arka kan dolaşımını iyileştirmek mümkündür. На фоне нормального кровообращения отмечается значительное заживление, а также восстановление и тканей межпозвоночных дисков. Normal kan akımının çerçevede doku ve intervertebral diskler önemli bir iyileşme ve restorasyon gösterdi.

Скажем больше, пиявки помогают также значительно расслабить те мышцы, которые были подвергнуты регулярным спазмам, что значительно снижает силу проявления болевых ощущений. Daha fazla Say, sülükler de önemli ölçüde ağrı tezahür gücü azaltır düzenli spazmlar, maruz kaldıkları bu kasları gevşetmeye önemli ölçüde yardımcı olur. Гирудотерапия способствует и снижению отечности, что помогает освободить нервы и сосуды от сдавливания. читать комментарии » Hirudotherapy şişliği azaltmak ve sıkıştırma ücretsiz sinirler ve kan damarları yardımcı olur. Yorum okuyup »

комментировать | комментарии (1) Yorum | Yorum (1)

4 4
спасибо teşekkür ederim

спасибо! Teşekkürler!

Гирудотерапия в гинекологии Jinekolojide Hirudotherapy

27 апреля, 2011 2011 Nisan 27

Под гирудотерапией скрывается способ лечения с использованием медицинских пиявок. Tıbbi sülükler kullanılarak Hirudotherapy tedavi gizleme arada. На сегодняшний день специалисты выделяют примерно четыреста видов пиявок, однако для терапии различных патологий используют всего лишь один из них, а именно «медицинские пиявки». Bugüne kadar, uzmanlar sülükler dört yüz tür tahsis, ancak çeşitli patolojilerin tedavisi için yalnızca bir tanesi, yani "tıbbi sülükler" kullanın. Так как после проведения процедуры пиявок сразу же утилизируют, инфицирование больного теми или иными инфекционными недугами просто-напросто невозможно. Hemen hasta veya diğer bulaşıcı hastalıklar ile enfeksiyon, bertaraf işleminden sonra sülükler imkansız olduğu için.

Сразу же отметим, что гирудотерапия нашла свое широкое применение в различных отраслях медицины, в том числе и в гинекологии . Hemen biz Hirudotherapy dahil olmak üzere tıbbın çeşitli alanlarında, geniş uygulama bulmuştur dikkat jinekoloji . В данной области этот метод терапии позволяет преодолевать даже те патологические состояния, избавиться от которых посредством фармацевтических средств считается невозможным. Bu alanda, tedavi bu yöntem ilaç kurtulmak imkansız olarak kabul edilir almak anlamına gelse patolojik durum, üstesinden gelmek için izin verir. Так, к примеру, нередко пиявками лечат воспалительные процессы, которые наблюдаются в мочеполовой системе представительниц слабого пола. Yani, örneğin, genelde adil seks ürogenital sistemde meydana gelen sülükler inflamatuar süreçler ile tedavi edilir. Чаще всего такие процессы на фоне медикаментозного лечения вскрываются, нагнаиваются либо начинают носить хронический характер. , Ilaç tedavisi patladı arka planda bu süreçlerin çoğu ya da kronik cerahat toplamak başlar. Пиявки в данном случае предупреждают нагноение, способствуя рассасыванию инфильтратов. Bu durumda sülükler infiltratlar yıkım teşvik süpürasyon engeller. Они же помогают снять чрезмерное напряжение в половых органах, снизить температуру тела, а также уменьшить силу проявления болевых ощущений. Ayrıca, cinsel organları da zorlanma rahatlatmak azaltılmasına yardımcı sıcaklık vücudun yanı sıra ağrı belirtileri azaltır.

Каковы же показания к проведению гирудотерапии в гинекологии? Jinekoloji yılında Hirudotherapy için endikasyonlar nelerdir?
Прежде всего, это спаечные процессы, которые возникают в полости малого таза. Her şeyden önce, pelvis boşluğu meydana commissural işler. Помимо этого пиявками лечат и эндометрит , вульвовагинит, кисты яичников, мастит , эндометриоз , миому матки , а также параметрит. Buna ek olarak, tedavi sülükler ve endometriozis , vulvovajinit, yumurtalık kistleri, mastit , endometriozis , rahim myom gibi seçenekleri. Не обойтись без помощи пиявок и в том случае, когда речь идет о метроэндометрите, хронических воспалительных заболеваниях, а также бартолините . Durumunda sülükler yardımı olmadan metroendometritis, kronik inflamatuar hastalıklar, hem de söz konusu değilken bartholinitis . Очень часто гирудотерапию проводят и после различных хирургических вмешательств. Çok sık Hirudotherapy geçirmek ve çeşitli cerrahi müdahaleler sonrası. В данном случае пиявки предупреждают развитие спаечного процесса. Bu durumda, sülükler adezyon gelişimini önlemek. Специалисты сталкивались и с такими случаями, когда гирудотерапия избавляла от аноргазмии. Hirudotherapy anorgazmi muaf zaman uzmanlar ve bunları yaşadı. Под данным термином скрывается достаточно сложное расстройство сексуального плана, характеризующееся полным отсутствием оргазма. Bu terim orgazm yokluğu ile karakterize, cinsel planının karmaşık hastalık gizlidir.

Пиявки в борьбе с различными гинекологическими недугами ставятся как во влагалище, так и на кожу, которая покрывает область малого таза. Çeşitli jinekolojik rahatsızlıkları mücadelede sülükler vajina içine hem de pelvik alanı kaplar deri konur. Процедура на самом деле является безболезненной. İşlem aslında ağrısızdır. Для курса терапии применяют от двух до семи пиявок. Tedavisi için 2-7 sülükler için kullanılır. Снимают их через двадцать – тридцать минут. Yirmi götürün - otuz dakika. Как правило, уже через два сеанса женщина ощущает значительное улучшение общего самочувствия. Tipik olarak, kadının iki seanstan sonra genel sağlık önemli bir gelişme hissediyor.

Каковы противопоказания к гирудотерапии в гинекологии? Jinekolojide Hirudotherapy için kontrendikasyonları nelerdir?
Лечить те или иные гинекологические патологии посредством пиявок категорически запрещено в самую первую очередь тем женщинам, у которых отмечается выраженная гипотензия либо анемия . Sülükler tarafından bazı jinekolojik patoloji tedavi için kesinlikle hipotansiyon veya ciddi işaretli sahip olan kadınlara tüm ilk yasaktır anemi . От такого лечения стоит отказаться и в том случае, если пациентка страдает от гемофилии . Bu tedavinin hasta muzdarip ise sağlayacak ve bir hemofili . Индивидуальную непереносимость пиявок также принято считать противопоказанием к проведению гирудотерапии. Sülükler bireysel hoşgörüsüzlük de Hirudotherapy için bir kontrendikasyon olarak kabul. Во время беременности лечение осуществлять также нежелательно. Sırasında gebelik, tedavi de tercih edilir.

В заключение отметим, что по сегодняшний день этот метод терапии в гинекологии популярным считать не принято, прежде всего, потому, что как сами пациентки, так и гинекологи знают о нем совсем немного. читать комментарии » Sonuç olarak, günümüzde jinekoloji popüler sayısında bu tedavi yöntemi hastaların kendilerini ve öncelikle çünkü yapıldı jinekologlar bu konuda biraz biliyorum. Yorum okuyup »

комментировать | комментарии (1) Yorum | Yorum (1)

3 3
спасибо teşekkür ederim

спасибо! Teşekkürler!

Использование гирудотерапии при псориазе Psoriazisde Hirudotherapy kullanma

30 апреля, 2011 2011 Nisan 30

Псориаз – это одно из тех заболеваний, изучение которого осуществляется специалистами до сих пор. Sedef hastalığı - bu hastalıklardan biridir, çalışma şimdiye kadar uzmanlar tarafından yapılmaktadır. На самом деле существует еще немало вопросов, касающихся непосредственно данного недуга, ответы на которые до сих пор не найдены. Aslında bu hastalığın doğrudan ilgili birçok konu hala, cevaplarını henüz bulunamamıştır. Ученым удалось установить только несколько неоспоримых фактов, одним из которых является то, что любые изменения кожи являются сигналом того, что в организме человека начался какой-то патологический процесс. Bilim adamları cilt değişiklikleri, insan vücudunun bir patolojik süreci başladı bir sinyal olmasıdır biri sadece birkaç tartışılmaz gerçekler kurmayı başardık. Именно этот факт и послужил толчком к тому, чтобы гирудотерапию начали применять в борьбе с различными хроническими патологиями кожного покрова. Bu gerçek Hirudotherapy cildin kronik patolojiler çeşitli karşı kullanmaya başladı için ivme sağladı. Все дело в том, что медицинским пиявкам, которые используются при таком лечении, свойственно оказывать благотворное воздействие не только на кожу, но и на весь организм в целом. Şey bu tür tedavi için kullanılan tıbbi sülük, cilt üzerinde ancak tüm vücut üzerinde sadece olumlu bir etkisi sahip olma eğilimi olmasıdır. Особенно важную роль в данном случае играет сосудорасширяющее, а также противовоспалительное действие этого метода терапии. Bu durumda bir çok önemli rol vazodilatör ve tedavi bu yöntemin anti-inflamatuvar etki sahiptir. Помимо этого с его помощью удается также снабдить ткани необходимым количеством кислорода, а также улучшить процесс микроциркуляции. Kullanmanın yanı sıra aynı zamanda doku oksijen yeterli miktarda sağlamak, hem de mikro dolaşımı arttırır.

Отметим сразу же, что посредством пиявок можно лечить как псориаз, так и волчанку , склеродермию , нейродермит , васкулит , экзему , а также многие другие патологические состояния кожного покрова. Biz sülükler tarafından sedef hastalığı ve gibi tedavi edilebilir olduğunu hemen not lupus , skleroderma , atopik dermatit , vaskülit , egzama ve deri diğer birçok patolojik koşullar. Уже через сутки после проведения первой процедуры пациенты отмечаются исчезновение как болевых ощущений, так и инфильтрации, а также гиперемии . Zaten bir gün ilk işlem sonrası hastalar ağrı yok yanı sıra infiltrasyonu ve rapor hiperemi . В борьбе с псориазом применяют гирудотерапию как с извлечением крови, так и без ее извлечения. Kan çıkarma gibi sedef kullanmak Hirudotherapy ile mücadelede, ve kaldırma olmadan. Чаще всего пиявок расставляют в области пораженной зоны либо вокруг нее. Çoğu zaman, sülükler etkilenen bölgede ya da çevresine yerleştirilmiştir. В случае если на лицо процесс инфильтрации, тогда пиявок размещают на область воспаления каждую неделю либо через неделю. Sülükler hafta veya gelecek hafta başına inflamasyon alanına yerleştirilir iken, sızma sürecinin yüzünde, durumunda. Если речь идет о псориатическом полиартрите , тогда их расставляют вокруг больного сустава. Psoriatik durumunda artrit , ve sonra da etkilenen eklem etrafında düzenlenir. На весь курс терапии уходит от ста до ста пятидесяти пиявок. Tedavinin tüm kurs için yüz ve yüz elli sülükler gider. За один год проводят, как правило, всего два курса такого лечения. Bir yıl içinde yapılır, bir kural olarak, bu tedavinin sadece iki ders.

В случае если специалисты используют данный метод терапии с извлечением крови, тогда пиявкам во время процедуры дают насытиться вдоволь. Profesyoneller, sonra kan çıkarma tedavisi bu yöntemi kullanırsanız işlemleri sırasında sülükler yeterli sayıda sağlar. Продолжительность сеанса занимает около пятидесяти – шестидесяти минут, после чего они отпадают самостоятельно. Kendi başlarına ortadan sonra, altmış dakika - Süre yaklaşık elli olduğunu. Когда речь идет о постановке пиявок без кровоизвлечения, тогда пиявке поначалу дают присосаться, после чего как только она начинает производить волнообразные движения, ее тут же снимают. Bu dalga gibi hareket üretmeye başlar gibi katliam olmadan sülükler ayar söz konusu olduğunda, o zaman hemen sonra ilk bir sülük emmek vermek, ve hemen kaldırıldı. Такой метод терапии довольно часто именуют еще неаспирационным методом. Bu tedavi yöntemi genellikle başka neaspiratsionnym yöntemi olarak adlandırılır. Чтобы снять пиявку гораздо раньше времени, специалистам приходится использовать тампон, который они предварительно смачивают в йоде либо спирте. Bir sülük daha önceki bir zamana kaldırmak için, profesyoneller daha önce iyot veya alkole batırılmış olan bir tampon kullanmanız gerekir. Прикладывается такой тампон к передней присоске пиявки. Bir çubukla sülükler ön enayi uygulanır. Сразу же отметим, что за помощью к данному методу обращаются гораздо реже и все потому, что он требует очень большого количества данных тварей. Hemen, biz çok daha az yaygındır ve tüm tedavi etmek için bu yöntemi kullanmaya yönelik veri canlıların çok büyük miktarlarda gerektirdiği için dikkat edin.

В ходе клинического исследования, в котором приняли участие двадцать шесть пациентов с псориазом, удалось выяснить, что гирудотерапию совершенно спокойно можно применять для лечения данного патологического состояния. Sedef hastalığı ile yirmi altı hastanın katıldığı klinik çalışmada, bu Hirudotherapy sessizce bu patolojik durumun tedavisinde kullanılabileceği ortaya çıktı. Более того, данный метод терапии ничем не уступает другим методам лечения. Ayrıca, bu tedavi yönteminin diğer tedavilere aşağı değildir. Особенно важно то, что гирудотерапию можно проводить даже в тех случаях, когда перед врачом стоит пациент с какой-либо сердечно-сосудистой патологией либо у него отмечается торпидное течение данного недуга. читать комментарии » En önemlisi, ne de herhangi bir kardiyovasküler hastalığı olan hasta doktor önünde durmaktadır durumlarda Hirudotherapy yapılabilir veya torpid hastalık sırasında ünlü vardı. Yorum okuyup »

комментировать | комментарии (1) Yorum | Yorum (1)

3 3
спасибо teşekkür ederim

спасибо! Teşekkürler!

Использование гирудотерапии в эндокринологии Endokrinolojide Hirudotherapy kullanma

30 апреля, 2011 2011 Nisan 30

За регулирование всех процессов, которые происходят в организме каждого человека, отвечают две системы, а именно гуморальная и нервная. Her insanın vücudunda gerçekleşen tüm süreçlerin düzenlenmesi için, yani, humoral ve sinir iki sistem uygundur. По отдельности данные системы существовать не могут. Bireysel olarak, bu sistemler var olamaz. Что касается гуморальной регуляции, то за нее несут ответственность железы внутренней секреции. Hümoral düzenleme ile ilgili olarak, o zaman salgı bezlerinin sorumludur. Очень часто их именуют еще эндокринными железами. Çok sık henüz endokrin bezler denir. Удается это им это за счет гормонов . Bu geçer yapabilirsiniz hormonlar . Как только количество данных гормонов снижается либо наоборот увеличивается, практически сразу же о себе дают знать различные патологии эндокринных желез. En kısa zamanda bu hormonlar azalır ya da tam tersi miktarı endokrin bezlerinin farklı patoloji bilmek onun teklifi hemen arttıkça. На самом деле те или иные нарушения гуморальной реакции очень часто провоцируют развитие крайне серьезных патологических состояний. Aslında, humoral yanıt belli ihlalleri çoğu zaman çok ciddi bir patolojik durumun gelişme tahrik edilir. Порой данные состояния являются неизлечимыми. Bazen bu tedavi edilemez koşullar vardır. Далеко не самые благоприятные изменения уровня гормонов становятся причиной развития как ожирения , так и весьма разнообразных недугов половой системы, а также различных кожных патологий. Hormon düzeylerinde en uygun değişiklikleri hem de gelişimine neden değildir obezite ve üreme sistemi rahatsızlıkları çok çeşitli, ve çeşitli cilt hastalıkları.

Если же нарушается нормальное функционирование поджелудочной железы, тогда о себе дает знать сахарный диабет . Pankreasın normal işleyişini rahatsız, o zaman kendiniz hakkında bilgi sağlar diyabet . Ни для кого не секрет, что данный недуг принято считать неизлечимым состоянием. Bu hastalık tedavi edilemez durum olarak kabul olduğu bir sır değil. Сахарный диабет является результатом нарушения выработки инсулина . Diabetes mellitus değiştirilmiş bir üretim sonucudur insülin . А ведь именно этот гормон отвечает за уровень сахара в крови. Ama bu kan şeker seviyesini sorumlu hormondur. Нередко эта же патология возникает и на фоне нарушений выработки гормона роста, кортизола либо глюкагона. Çoğu zaman, aynı anormallik büyüme hormonu, ihlali arka plan üzerinde meydana kortizol veya glukagon.
В борьбе с сахарным диабетом люди довольно часто прибегают к помощи гирудотерапии. Şeker hastalığı ile mücadele, insanlar sık ​​sık Hirudotherapy başvurmaktadırlar. Данный метод лечения помогает как значительно улучшить общее самочувствие больного, так и значительно снизить количество сахара в крови, причем уже после первой процедуры. Bu tedavi önemli ölçüde hastanın genel sağlık geliştirmek için yardımcı olur ve önemli ölçüde kandaki şeker miktarını azaltmak ve ilk işlem sonrası. Наряду с лечением пиявками специалисты советуют проводить и мануальную терапию . Tedavi ile birlikte, uzmanlar sülükler ve tutmak için tavsiye manuel terapi .

Крайне опасными принято считать и различные нарушения нормальной работоспособности щитовидной железы . Bu son derece tehlikelidir ve çeşitli normal çalışma ihlali olarak kabul edilir tiroid bezi . Все дело в том, что в ее обязанности входит регулировать все процессы обмена веществ в организме человека. Şey, görevi insan vücudundaki bütün metabolik süreçleri düzenleyen olmasıdır. Как только о себе дает знать какая-либо патология щитовидной железы, больной практически сразу же начинает жаловаться на чрезмерную усталость , потерю веса, одышку , а также сонливость в дневное время суток. En kısa sürede şu anda ne bir tiroid bozukluğu haber verir gibi, hasta hemen aşırı şikayet başlar yorgunluk , kilo kaybı, nefes darlığı ve gündüz uyku hali. Данного рода патологии возникают чаще всего на фоне каких-либо недугов других внутренних органов. Hastalığın bu tür herhangi bir hastalık diğer iç organların arka planda en sık görülür. Нередко заболевания щитовидной железы передаются и по наследству. Genellikle tiroid hastalığı ve miras yoluyla iletilir. Курс терапии в данном случае осуществляют посредством гормональных препаратов либо оперативного вмешательства. Bu durumda hormon tedavisi veya cerrahi ile yapılır. Оба данных метода весьма отрицательно сказываются на общем самочувствии больного, чего нельзя сказать о гирудотерапии, помощью которой также можно воспользоваться в таких случаях. Bu yöntemlerin her ikisi de bu gibi durumlarda kullanılabilir hangi Hirudotherapy değil, hastanın genel sağlık üzerinde çok olumsuz etkisi olduğunu. Посредством гирудотерапии удается в самую первую очередь нормализовать гормональный фон, причем как при гиперфункциональных, так и при гипофункциональных нарушениях щитовидной железы. Tiroid gipofunktsionalnyh bozuklukları giperfunktsionalnyh ve hem de ilk normale hormonlar, mümkün Hirudotherapy sayesinde.

Те или иные патологии эндокринных желез могут возникнуть и в результате нарушения нормальной работоспособности гипоталамуса . Endokrin bezlerinin Bu veya diğer hastalıklar da normal performans bozulması sonucu ortaya çıkabilir hipotalamusun . Лечение пиявками поможет справиться и с этой проблемой. Sülükler ile tedavi bu sorunla başa çıkmak için yardımcı olur. Активным компонентам, входящим в состав слюны пиявки, свойственно восстанавливать работу и эндокринных желез. Sülük tükürük bir parçasını oluşturan aktif bileşenleri, çalışma ve endokrin bezlerinin geri eğilimindedir. Нередко пиявки устанавливают и на специальные рефлексогенные точки, что дает возможность как нормализовать работу внутренних органов, так и восстановить нормальный процесс кровообращения, а также снять болевые ощущения. читать комментарии » Genellikle sülük hem iç organların fonksiyonu normalize etmek ve kan dolaşımı normal geri yükleme işlemi ve ağrı gidermek sağlayan özel bir refleks noktaları ayarlanır. okuyun yorumları »

комментировать | комментарии (1) Yorum | Yorum (1)

3 3
спасибо teşekkür ederim

спасибо! Teşekkürler!

Гирудотерапия при бесплодии Infertilite Hirudotherapy

29 апреля, 2011 2011 Nisan 29

Бесплодие – это поистине страшный диагноз , который заставляет огромное количество представительниц слабого пола впадать в полное отчаяние. Kısırlık - Bu gerçekten korkunç bir tanı adil seks bir çok umutsuzluğa düşmek yapar. Из-за этого диагноза многие теряют смысл всей своей жизни. Bu nedenle tanı birçok hayatının duygularını kaybeder. Это и не удивительно, так как ощутить в полной мере чувство материнства хочется каждой женщине. Tam anlamıyla hissetmek için bu, şaşırtıcı değildir annelik her kadının istiyor. На сегодняшний день гинекологи выделяют сразу же несколько видов данного патологического состояния. Bugüne kadar, jinekologlar hemen bu patolojik durumun bazı bırakın. Так, к примеру, нередко они говорят об абсолютном бесплодии, которое отмечается преимущественно при отсутствии яичников либо матки. Böylece, örneğin, genellikle ağırlıklı olarak yumurtalık veya rahim yokluğunda kutlanan mutlak kısırlık hakkında söylüyorlar. Такой же вид бесплодия может наблюдаться и при некоторых других врожденных дефектах развития какого-либо органа половой системы. Kısırlık aynı tür diğer bazı doğum kusurları, üreme sisteminin herhangi bir organ gelişimi oluşabilir. Существует и так называемое первичное, а также вторичное бесплодие. Bir sözde birincil ve ikincil infertilite vardır. В первом случае речь идет о женщинах, которым ни разу в жизни не удавалось зачать малыша. İlk durumda, benim hayatta mümkün olmuştur hiç kadın bahsediyoruz bir gebe bebek. Вторичное бесплодие подразумевает невозможность зачатия у женщин, которые уже были беременны. Sekonder infertilite gebe kadınlarda gebe başarısızlığı anlamına gelir.

Что же делать в таких случаях? Bu gibi durumlarda ne yapmalı?
На самом деле методов борьбы с данной далеко не самой приятной проблемой очень много, при всем при этом далеко не все они дают необходимый терапевтический эффект. Aslında bu mücadele yöntemlerin hepsi hepsi bu kadar değil için terapötik etkiyi vermek çok hoş sorun değildir. Все чаще и чаще в борьбе с данным патологическим состоянием специалисты стали обращаться за помощью к гирудотерапии. Giderek, bu patolojik durum ile mücadelede, uzmanlar Hirudotherapy için yardım dönmeye başladı. Это и не удивительно, так как ферментам слюны медицинских пиявок свойственно очищать как матку, так и весь организм женщины в целом. Tıbbi sülükler tükürük enzimler rahim hem de genel olarak kadının bütün vücudu temizlemek eğilimindedir, bu durum şaşırtıcı değildir. Лечение пиявками при бесплодии использовалось еще древними целителями. Kadim şifacılar tarafından kullanılan sülükler kısırlık tedavisi. Увы, представители традиционной медицины на протяжении огромного количества времени не желали верить в чудеса, которые способна творить пиявка. Ne yazık ki, zaman büyük miktarda geleneksel tıp temsilcileri bir sülük oluşturmak edebiliyoruz mucizelere, inanmak istemedim. Только в тысяча девятьсот девяносто седьмом году была создана ассоциация врачей гирудологов, которая сделала все возможное и невозможное, дабы данный метод получил свое признание, и это произошло. Sadece 1997 yılında bu yöntem kabul görmüştür ki, her şey mümkün ve imkansız hale hekimlerin girudologov bir dernek olduğunu ve bu gerçekleşti.

Гирудотерапия в борьбе с бесплодием используется чаще всего в том случае, когда речь идет о спаечных либо патологических процессах в маточных трубах или в самой матке. Bu fallop tüpleri veya rahim kendisi yapışkan veya patolojik süreçler söz konusu olduğunda infertilite ile mücadelede Hirudotherapy en sık durumda kullanılır. В данном случае специалистами используются только одноразовые пиявки, дабы предупредить инфицирование недугами, которым свойственно передаваться через кровь. Bu durumda, uzmanlar sadece kan yoluyla bulaşan olma eğilimi hastalıklar, enfeksiyonu önlemek için tek kullanımlık sülükler kullanılmaktadır. Пиявки помогают очистить данные области как от имеющихся наростов, так и от ненужных тромбов. Sülükler mevcut ve gereksiz kan pıhtıları çıkıntılar olarak bu alanlarda temizlemek için yardımcı olur. После курса лечения как матка, так и ее полость являются абсолютно чистыми. Tedaviden sonra rahim ve kavite tamamen temiz. И это не просто слова, все они подтверждаются результатами, которые удается получить посредством ультразвукового исследования ( УЗИ ). Ve bu sadece kelimeler değil, hepsi ultrason (ile elde edilebilir sonuçlar tarafından desteklenen ultrasonografi ).

Специалисты во время проведения сеансов гирудотерапии прикладывают пиявки непосредственно к слизистой оболочке влагалища. Oturumları Hirudotherapy sırasında Uzmanlar vajinal mukoza doğrudan hirudinize. В итоге, они оказывают благоприятное воздействие прямо на матку и ее придатки. Sonuç olarak, doğrudan rahim ve onun uzantıları üzerinde olumlu etkisi vardır. Бывают и такие случаи, когда пиявки кладут и на специальные биологически активные точки, дабы улучшить процесс кровообращения в том или ином половом органе. Sülükler bir ya da başka bir cinsel organa kan dolaşımını artırmak için özel akupunktur noktalarına yerleştirilen durumlar vardır. Лечение пиявками при бесплодии – это комплексный подход, который помогает восстановить работу всего женского организма. Tüm kadın vücudu geri yüklemek için yardımcı olan kapsamlı bir yaklaşım - infertilite sülükler ile tedavi. В данном случае каждая женщина, которой действительно хочется стать мамой, обязана также четко следовать и всем правилам здорового образа жизни . Bu durumda, gerçekten bir anne olmak isteyen her kadın, aynı zamanda açıkça olmalı ve tüm kuralları takip sağlıklı bir yaşam tarzı .

Чаще всего все женщины воспринимают гирудотерапию, как достаточно простой и легкий метод лечения. Çoğu zaman, bütün kadınlar tedavi oldukça basit ve kolay bir yöntem olarak Hirudotherapy deneyim. Это не совсем так, именно поэтому, чтобы получить хороший результат, отправьтесь за помощью к профессионалу. Bu nedenle iyi bir sonuç almak için, profesyonel yardım için gitmek durum değil. Не стоит отдавать себя на «растерзание» каким-то бабкам, которые проводят данные процедуры в домашних условиях. Bu, kendinizi evinizde gibi bu işlemleri yürütmek bazı yaşlı kadın tarafından "rahmet" vermek için gerekli değildir. Запомните, такие условия стерильными не назовешь, так что Вы очень сильно рискуете заразиться еще каким-нибудь недугом в придачу к уже имеющемуся заболеванию. читать комментарии » Unutmayın, bu koşullar steril denilen olamaz, bu nedenle enfeksiyon riskini çok bile varolan bir hastalık ek olarak bazı rahatsızlığı çalıştırın. Yorum okuyup »

комментировать | комментарии (1) Yorum | Yorum (1)

3 3
спасибо teşekkür ederim

спасибо! Teşekkürler!

Гирудотерапия: как все начиналось? Hirudotherapy: Her şey nasıl başladı?

27 апреля, 2011 2011 Nisan 27

О том, что вести борьбу с различными недугами можно посредством пиявок, было известно еще в глубокой древности и все потому, что уже тогда люди занимались рыболовством, а, следовательно, и очень часто сталкивались с данными организмами. Çeşitli hastalıklara karşı mücadele sülükler ile mümkün olması, antik çağlarda bilinen ve insanlar zaten balıkçılık yapan ve tüm Çünkü, sonuç olarak, çoğu kez bu organizmalar ile karşı karşıyayız. Скорее всего, о целебных свойствах пиявок было известно людям, которые жили еще до нашей эры. Büyük olasılıkla, sülük iyileştirici özellikleri çağımızın önce yaşamış insanlara biliniyordu. Наверняка, именно они впервые отметили целебный эффект, который наблюдается уже через несколько часов после укуса данного червя. Elbette, önce solucanın lokma sonra birkaç saat içinde gerçekleşir iyileştirici etkisi kaydetti. Некоторые сведения о целебных свойствах пиявок имеются как в древнееврейских, так и в персидских, а также древнеиндийских рукописях. Sülükler tıbbi özellikleri hakkında bazı bilgiler İbranice hem de Farsça yanı sıra, eski Hint el yazmaları mevcuttur. Так как в течение нескольких тысяч лет кровопускание было принято считать одним из самых известных методов терапии многочисленных недугов, поначалу гирудотерапию считали одним из направлений данной методики. Katliam birkaç bin yıl çok sayıda hastalık tedavisinde en popüler yöntemlerden biri olarak kabul olduğundan, ilk Hirudotherapy bu tekniğin yönlerinden biri olarak kabul edilir.

Одни только пиявки в борьбе с различными патологическими состояниями в те времена не использовались. O günlerde çeşitli patolojik mücadelede sadece sülükler kullanılmamıştır. Объяснялось это достаточно просто: древние целители придерживались мнения, что пиявки имеет смысл применять только для того, чтобы удалить из организма человека чрезмерное количество крови. Bunun nedeni basittir: sülükler uygulanması gerektiğini görüşünü antik şifacılar tek insan vücudundan kan aşırı miktarda kaldırmak için. Пиявками они замещали нож. Sülükler bıçak yerine kullanılır. Более того, такая процедура считалась совершенно безболезненной. Ayrıca bu işlem tamamen ağrısız olarak kabul edildi. В те времена никто не думал о целебных свойствах слюны данного червя. O günlerde hiç kimse solucanın tükürük iyileştirici özellikleri düşündü. О них догадывались только единицы. Onların sadece bir tahmin.

Плиний Старший, который жил в первом веке нашей эры в древнем Риме написал рукопись под названием « Естественная история ». Eski Roma'da ilk yüzyılda yaşamış Pliny, "Doğal Tarih" başlıklı bir makale yazdı. В ней он описал достаточно большое количество животных, а также то, какую именно пользу они приносят человеку. O yılında insanın getirmek için ne tür faydaları sonra hayvanların oldukça çok sayıda tarif ve. Имеется в этой рукописи и описание пиявок, а также сведения о том, насколько полезными они являются для человеческого организма. Bir el yazması ve sülükler açıklamasına yanı sıra onların insan vücudu için ne kadar faydalı bilgiler var. Именно этот ученый и стал первым человеком, который смог отследить изменения в организме под воздействием данных организмов. Bu öğrendim ve bu organizmaların etkisi altında organizma değişiklikleri izlemek başardı ilk insan oldu. Следующим человеком, который достаточно сильно заинтересовался целебными свойствами пиявок, стал врач Клавдий Гален. Sülükler tıbbi özellikleri güçlü yeterince ilgi bir sonraki kişi, bir doktor Claudius Galen oldu.

Особое внимание гирудотерапии уделял и философ Ибн Сина. Özellikle dikkat Hirudotherapy ve filozoflarından İbn Sina ödenir. Несмотря на то, что врачом он не был, его работы внесли огромный вклад в медицину. O bir doktor olmadığını rağmen, eserleri tıp için çok büyük katkılarda bulunmuştur. Особо важные вопросы, касающиеся гирудотерапии, описаны в его сочинении под названием « Канон врачебной науки ». Adlı makalesinde açıklanan kritik konuları Hirudotherapy, "Tıp Canon." Adlı В древние времена за помощью к гирудотерапии обращались преимущественно пастухи, цирюльники, а также знахари. Çoban, berber ve quacks tarafından çoğunlukla erişilebilir Hirudotherapy için yardım Antik çağda. Именно они хранили традиции своих предков. Onlar atalarının geleneklerini devam etti. Второе возрождение данного метода лечения произошло только в шестнадцатом столетии. Tedavinin ikinci canlanma sadece on altıncı yüzyılda oluştu. Специалистов, которые в те времена изучали и осуществляли лечение пиявками, именовали «пиявочниками». O günlerde denilen sülük ile tedavi, eğitim ve yapıldı Uzmanları, "piyavochnikami."

Расцвет гирудотерапии произошел в конце восемнадцатого – начале девятнадцатого века. Erken on dokuzuncu yüzyıl - Hirudotherapy en parlak on sekizinci geç oluştu. Именно в этот период наибольшее количество медиков придерживались мнения, что гирудотерапия может исцелить даже смертельно больных людей. Bu dönemde bile Hirudotherapy iyileşmek olduğunu doktor raporu en fazla sayıda ölümcül hasta insanlar sırasında. Ученый И.Е. Bilim IE Дядьковский утверждал, что лечение пиявками имеет две стороны, а именно положительную и отрицательную. Dyadkovsky bu sülükler ile tedavi olmak üzere iki yönü, pozitif ve negatif olan savundu. А вот М.Я. Fakat MJ Мудров был на все сто процентов уверен в том, что данный метод терапии является высокоэффективным, просто лечить каждого пациента следует по индивидуальной методике. Bilge, her hasta ayrı bir prosedür üzerinde tedavi edilmelidir tedavisi kolay, tedavi bu yöntem son derece etkili olduğunu yüzde yüz emindim. Данный специалист сумел достичь существенных успехов в гирудотерапии. Bu uzman Hirudotherapy önemli ilerlemeler elde etmeyi başardı. Именно он посредством пиявок исцелял даже крайне тяжелые патологические состояния. читать комментарии » Hatta sülükler son derece ağır patolojik devletler tarafından iyileşmiş bu. Yorum okuyup »

комментировать | комментарии (1) Yorum | Yorum (1)

3 3
спасибо teşekkür ederim

спасибо! Teşekkürler!

Как провести процедуру гирудотерапии в домашних условиях? Evde prosedür Hirudotherapy nasıl yapılır?

27 апреля, 2011 2011 Nisan 27

Гирудотерапия представляет собой способ терапии весьма разнообразных патологических состояний посредством медицинской пиявки. Hirudotherapy tıbbi sülük ile patolojik durumun çok çeşitli tedavi yöntemidir. Такие пиявки именуются гируда . Bu sülükler giruda denir. За помощью к данному методу лечения обращаются уже несколько сотен лет. Birkaç yüz yıl boyunca tedavi bu yöntem adrese yardım için. Еще Гален, Авиценн, а также Гиппократ неоднократно писали о данном методе терапии в своих различных работах. Hatta Galen, İbn-i Sina ve Hipokrat çeşitli operasyonlarında bu tedavi yöntemi hakkında tekrar tekrar yazdı. Некоторые сведения о лечении пиявками имеются и на стенах гробниц, которые расположены в Египте. Bazı duvarlarda sülükler tedavisi hakkında bilgi ve orada Mısır'da bulunan mezarlar vardır. В принципе, столь большая популярность не удивительна, так как пиявкам свойственно оказывать комплексное целебное воздействие. Sülükler kapsamlı iyileştirici etki sağlamak eğilimindedir beri Aslında, bu kadar popülerlik, şaşırtıcı değildir. Присосавшись к тому или иному участку тела, пиявке свойственно как снимать болевые ощущения, так и усиливать кровоснабжение в определенной области, избавлять от венозного застоя, а также вести борьбу с воспалительными процессами. Bir ya da vücudun başka bir yapışmış, sülük hem ağrı ve bazı alanlarda artış kan akışını rahatlatır arasında, venöz staz kurtulmak gibi inflamasyon mücadele özelliğidir. Присущ медицинским пиявкам и достаточно мощный рефлексогенный эффект. Tıbbi sülükler ve yeterince güçlü bir refleks aslında doğal. Они прекрасно справляются с отёками и тромбозами . Bunlar mükemmel bir iş yapmak ödem ve tromboz .

Нередко сеанс гирудотерапии проводят и в домашних условиях. Genellikle oturum ve Hirudotherapy evde geçirin. Чтобы провести такую процедуру, для начала следует обзавестись пробиркой, сладким сиропом, стерильными пиявками, емкостью с чистой водой, стерильными перевязочными материалами, емкостью с соленой водой, дабы утилизировать пиявок, а также пинцетом. Bu yordamı gerçekleştirmek için, önce saf su, steril örtüler, tuzlu su ile konteyner, sülükler kurtulmak için ve cımbız kapasiteli bir test tüpü, tatlı şurubu, steril sülük almalısınız. Помимо этого понадобится также антисептическое средство. Buna ek olarak, aynı zamanda antiseptik olacaktır. Сразу же отметим, что свой выбор Вы совершенно спокойно можете остановить на перекиси водорода . Hemen biz seçimi, oldukça mutlu durdurmak dikkat hidrojen peroksit .

Каким образом проводится сеанс гирудотерапии в домашних условиях? Evde oturum Hirudotherapy nasıl?
Сразу же отметим, что для проведения такого сеанса лучше всего обзавестись помощником. Hemen böyle bir oturum için bir yardımcı almak için en iyi olduğunu unutmayın. Сама же схема его проведения достаточно проста: для начала больной должен с удобством расположиться на кушетке либо на диване. Onun davranış aynı model basit: Birincisi, hasta kanepede veya kanepede rahat oturmak gerekir. Затем нужно будет как можно более тщательно обработать определенные участки кожного покрова каким-нибудь чистящим средством. Daha sonra herhangi bir deterjan ile cildin belirli bölgelerinde ele almak mümkün olduğunca yakından gerekir. Самое главное, чтобы это средство не было пахучим. En önemlisi, bu araç kokulu değildi. Если на данных участках тела имеется волос, удалите его. Bu vücut parçaları saç varsa, kaldırın. Как только это будет сделано, тщательно смочите кожный покров сладким сиропом. Bu yapıldıktan sonra, iyice cilt tatlı şurup nemlendirin. После этого нужно будет взять пиявку с использованием пинцета и поместить ее в приготовленную пробирку. Bundan sonra, cımbız kullanarak bir sülük alacak ve hazırlanan tüpe koydu. Хватать пиявку следует за ее конец, это очень важно. Sülük doyumsuz sonuna takip çok önemlidir. Кладем пробирку открытым концом к участку, к которому должна присосаться пиявка. Eğer sülük sarılmak zorunda oldukları siteye tüpün açık son verdi. Ждем, пока она этого не сделает, затем выжидаем все то время, пока пиявка будет отсасывать кровь. Sülük kan emmek olacak kadar tüm bekleme süresinin ardından, duruma gelene kadar bekleyin. После проведения процедуры помещаем пиявку в банку, заполненную соленой водой. Prosedür tuzlu su dolu bir sülük kavanoza koyun sonra.

Очень важно сразу же наложить на пораженный участок стерильную повязку, так как из него в течение пяти – двадцати четырех часов будет выделяться кровь. Bu yüzünden beş, hemen steril sargı ile kanayan bölgeye uygulayın önemlidir - yirmi dört saat kan tahsis edilecektir. Запомните, повязка обязана быть объемной. Unutmayın, bandaj hacimli olması gerekir. Использованных пиявок следует утилизировать. İkinci sülükler imha edilmelidir. И еще, ни в коем случае не отрывайте пиявку насильно, так как это может стать причиной начала достаточно сильного кровотечения из пораженной области. Bu yeterince güçlü bir başlangıç ​​neden olabilir Ve yine de, her durumda, zorla sülük serbest bırakmayın kanama etkilenen alan. В случае если нужно снять ее раньше времени, тогда просто обдайте ее головку соленой водой и тогда она сама покинет тот или иной участок. Önünüzde zaman kaldırmak istiyorsanız durumda, o sadece tuzlu su ile başını üzerine dökün ve sonra o belirli bir alanı bırakır. Повторное проведение процедуры гирудотерапии в домашних условиях возможно только после пятидневного перерыва. Evde işlemleri Hirudotherapy yeniden test sadece beş günlük bir aradan sonra mümkündür. В заключение отметим, что сеансы гирудотерапии порой вызывают развитие некоторых осложнений, так что самостоятельное их проведение может быть опасным. Sonuç olarak, oturumlar Hirudotherapy bazen kendini tutma tehlikeli olabilir, böylece bazı komplikasyonların gelişmesine neden olur. Перед тем как осуществлять такое лечение, не будет лишним для начала получить консультацию гирудотерапевта . читать комментарии » Bu uygulamaya başlamadan önce bu tedavi bir başlangıç ​​için gereksiz olmayacaktır danışma girudoterapevta . Yorum okuyup »

комментировать | комментарии (1) Yorum | Yorum (1)

3 3
спасибо teşekkür ederim

спасибо! Teşekkürler!

Показания и противопоказания к гирудотерапии Endikasyonları ve Hirudotherapy için kontrendikasyonlar

27 апреля, 2011 2011 Nisan 27

Гирудотерапию принято считать весьма популярным методом лечения огромного количества заболеваний. Hirudotherapy hastalıkların çok sayıda tedavi çok popüler bir yöntem olarak görülmektedir. Данную статью мы решили посвятить самому главному, а именно показаниям и противопоказаниям к проведению такого лечения. Bu makale, biz endikasyonları ve bu tedavi için kontrendikasyonlar, yani en önemli şey ayırmaya karar verdik.

Каковы же показания к гирудотерапии? Hirudotherapy için endikasyonlar nelerdir?
Данный метод лечения используется как при повышенной вязкости крови, так и при повышенном артериальном давлении . Bu tedavi yöntemi, yüksek kan viskozitesi ve yüksek kan olarak kullanılır basınç . Различные воспалительные процессы, которые отмечаются в организме больного также принято считать показанием к проведению такого лечения. Hastada oluşan çeşitli inflamatuar süreçler de böyle bir tedavi için bir endikasyon olarak kabul edilir. Не обойтись без помощи лечения пиявками и при нарушении лимфатического либо венозного оттока, чрезмерном формировании соединительной ткани, снижении защитных сил организма, нарушениях целостности кожных покровов. Değil sülükler ve lenfatik veya venöz drenaj, bağ dokusunun aşırı oluşumu, deri bütünlüğünü yok, vücudun savunma azaltılması ihlal tedavi yardımı olmadan.

Лечат пиявками и огромное количество патологий сердечно-сосудистой системы. Sülükler ve kardiyovasküler sistem patolojileri çok sayıda tedavi. К числу данных недугов можно отнести как гипертоническую болезнь, так и ишемическую болезнь сердца , атеросклероз , сердечную недостаточность , нейроциркуляторную дистонию, стенокардию и так далее. Bu hastalıkları arasında hipertansiyon ve ilişkilendirilir olabilir koroner kalp hastalıkları , ateroskleroz , kalp yetmezliği , cardiopsychoneurosis, anjin, vb. Такие патологии как бронхиальная астма и острый или хронический бронхит также принято считать показанием к проведению лечения пиявками. Gibi hastalıklar astım ve akut veya kronik bronşit de sülükler ile tedavi için bir endikasyon olarak kabul edilmektedir. Данный метод терапии пользуется огромной популярностью и в борьбе с весьма разнообразными заболеваниями различных органов пищеварительной системы. Bu tedavi yöntemi, sindirim sistemi farklı hastalıkların büyük bir çeşitlilik ile mücadelede çok popüler. В данном случае речь идет как о хроническом гепатите , так и об остром либо хроническом гастрите , хроническом запоре , язве желудка или двенадцатиперстной кишки, хроническом панкреатите либо колите , циррозе печени . Bu durumda, bir kronik olarak gelir hepatit ve akut ya da kronik gastrit , kronik kabızlık , mide ülseri , duodenum ülseri, kronik pankreatit ve kolit , karaciğer sirozu .

При развитии таких урологических недугов как патологии предстательной железы либо хронический пиелонефрит также рекомендуется провести курс лечения пиявками. Prostat patoloji veya kronik gibi ürolojik hastalıkların gelişimi ile pyelonefrit de sülükler ile tedavi ders önerir. Гирудотерапия доказала свою эффективность и в лечении различных гинекологических патологических состояний типа спаечных процессов, заболеваний матки и ее придатков, бесплодия , маточных кровотечений , доброкачественных опухолей, дисфункции яичников. Hirudotherapy gibi yapışkan süreçleri, rahim hastalıkları ve uzantıları gibi çeşitli jinekolojik patolojilerin tedavisinde etkili kanıtlanmış infertilite , uterin kanama , iyi huylu tümörleri, yumurtalık fonksiyon bozukluğu. Многочисленные неврологические недуги и аллергические заболевания также лечат пиявками. Birçok nörolojik hastalıkları ve alerjik hastalıklar da sülükler ile tedavi edilir. Если у человека отмечается какое-либо заболевание позвоночника либо ему требуется реабилитация после какого-то хирургического вмешательства, тогда ему также стоит воспользоваться услугами гирудотерапевта. Bir kişi bir hastalık diyorsa spinal ya da kendisine gerekli rehabilitasyon herhangi bir cerrahi işlem sonrası, o zaman da girudoterapevta hizmetlerini kullanmanız gerekir. Курс терапии пиявками проводят и при наличии каких-либо недугов кожного покрова, глаз, носа либо уха. Sülük tedavisi deri, göz, burun veya kulak herhangi bir hastalık varlığında yapılır. Различные аллергические реакции также принято считать показанием к проведению гирудотерапии. Çeşitli alerjik reaksiyonlar da Hirudotherapy için bir göstergesi olarak kabul edilir.

Каковы противопоказания к проведению гирудотерапии? Hirudotherapy için kontrendikasyonları nelerdir?
Категорически противопоказано лечение пиявками всем тем больным, у которых имеются в наличии патологии, сопровождающиеся склонностью к кровоточивости. Sülükler ile kesinlikle kontrendikedir tedavi patoloji varlığında tüm hastalar, kanama eğilimi ile birlikte. В данном случае имеется в виду как геморрагический диатез , так и гемофилия . Bu durumda, bir hemorajik olarak ifade eder zayıflık ve hemofili . Нельзя обращаться за помощью к гирудотерапевту и при значительном стойком снижении артериального давления. Bu girudoterapevtu yardım ve kan basıncında önemli bir sürekli azalma talep edemez. Если на лицо индивидуальная непереносимость такой терапии, тогда ее также проводить не рекомендуется. Bu tedavinin bir kişi idiosyncrasy, o zaman da önerilmez. Не стоит лечиться пиявками и при наличии злокачественных новообразований. Bu malignite varlığında sülükler ile tedavi edilmemelidir. Во время беременности такое лечение проводят только с разрешения специалиста. читать комментарии » Sırasında gebelik, bu tedavi sadece bir uzman izni ile yapılır. Yorum okuyup »

комментировать | комментарии (2) Yorum | Yorum (2)

2 2
спасибо teşekkür ederim

спасибо! Teşekkürler!

Гирудотерапия в урологии Ürolojide Hirudotherapy

30 апреля, 2011 2011 Nisan 30

Урологией именуют одно из направлений медицины, которое занимается изучением патологий как мужской половой сферы, так и мочевыделительной системы, а также надпочечников. Üroloji bir erkek genital ve üriner sistem gibi patoloji çalışma ve böbreküstü bezleri ile ilgilenen bir tıp alanlarından biri olarak adlandırılır. Практически все недуги половой системы мужчин оказывают достаточно сильное негативное воздействие как на его физическое, так и на психическое состояние. Erkek üreme sisteminin hemen hemen tüm rahatsızlıkların onun fiziksel ve ruhsal durumu hem de oldukça güçlü olumsuz etkisi vardır. Это и не удивительно, так как данного рода недугам свойственно вызывать развитие весьма разнообразных осложнений репродуктивной системы представителей сильного пола. Hastalık bu tür komplikasyonlar çok çeşitli, üreme sistemi güçlü cinsel gelişimine neden eğilimindedir, bu durum şaşırtıcı değildir. Многие становятся даже импотентами. Birçok bile aciz vardır. Учитывая все эти факты, очень важно, чтобы мужчины своевременно обращались за помощью к урологам. Bu gerçekler göz önüne alındığında, erkeklerin ürolog için zamanında yardım aramak için çok önemlidir. В этих же случаях Вы можете записаться на консультацию гирудотерапевта и все потому, что на сегодняшний день гирудотерапию принято считать весьма эффективным методом борьбы с данного рода недугами. Bu durumda, kayıt olabilirsiniz danışma girudoterapevta ve bugün Hirudotherapy hastalık bu tür mücadele için çok etkili bir yol olarak gördüğü için.

Каковы же показания к проведению гирудотерапии в урологии? Ürolojide Hirudotherapy için endikasyonlar nelerdir?
Довольно часто пиявками лечат как эректильную дисфункцию, так и различные заболевания почек . Oldukça sık erektil disfonksiyon ve çeşitli hastalıklar gibi sülükler ile tedavi edilen böbrek . Используют данный метод терапии в борьбе и с аденомой простаты , а также с хроническим простатитом . Ile mücadelede bu tedavi yöntemi kullanın BPH ve kronik prostatit . Вторичное бесплодие у представителей сильной половины человечества также принято считать показанием к проведению сеансов гирудотерапии. Sekonder infertilite insanlığın güçlü yarısı temsilcileri arasında oturumları Hirudotherapy için bir gösterge olarak kabul edilir. Сразу же обратим внимание на тот факт, что в урологической практике особенно часто встречается именно простатит. Hemen ürolojik pratikte özellikle sık olması dikkatimizi çevirmek prostatit olduğunu. Под данным патологическим состоянием скрывается патология, сопровождающаяся воспалительным процессом в области предстательной железы. Bu patolojik koşul altında, patoloji kaybolur, prostat bezi iltihabı ile birlikte. Причин ее возникновения предостаточно. Onun neden boldur. Это и слабый иммунитет , и злоупотребление спиртными напитками, и перенесенные ранее инфекционные недуги, и малоподвижный образ жизни, и нерегулярная половая жизни, и курение , и так далее. Bu, zayıf bağışıklık sistemi alkol, ve daha önce ertelenmiş enfeksiyon hastalıkları ve sedanter yaşam tarzı ve düzensiz cinsel yaşam ve, ve sigara benzeri, ve. Явным признаком данного заболевания принято считать болевые ощущения, которые беспокоят мужчин внизу живота. Bu hastalığın bir işareti olarak karın erkekler bela ağrı olarak kabul edilir. Самым страшным осложнением данного патологического состояния является бесплодие. Bu patolojik durumun en korkutucu komplikasyon kısırlık olduğunu.

Имеются ли какие-либо противопоказания к проведению лечения пиявками? Sülükler ile tedavi için herhangi bir kontrendikasyonu var mı?
Да, противопоказания имеются. Evet, kontrendikasyon vardır. Так, к примеру, если у больного отмечается гемофилия либо геморрагический диатез , тогда ему от лечения пиявками лучше всего отказаться. Hasta diyor Örneğin, hemofili veya kanama diyatezi , onun en iyi ikinci sülükler ile tedaviyi reddetme oysa. Ни в коем случае не проводят такое лечение и все тем пациентам, у которых отмечается индивидуальная непереносимость пиявок. Hiçbir durumda böyle bir tedavi yapılmazsa eder ve idiosyncrasy sülükler işaretlenen tüm bu hastalar. Категорически противопоказана гирудотерапия и при низком артериальном давлении , а также при несвертываемости крови. Kategorik Hirudotherapy ve düşük kan kontrendikedir basıncı gibi incoagulability kan.

Курс терапии, а также количество сеансов подбираются для каждого больного индивидуально. Terapi gibi seans sayısı ayrı ayrı her hasta için seçilir. Врач в данном случае берет во внимание как тяжесть имеющейся патологии, так и общее состояние пациента. Bu durumda doktor dikkate mevcut hastalığın şiddeti ve hastanın genel durumu hem de alır. Чаще всего выбор останавливается на курсе терапии в две – четыре недели. Dört hafta - Çoğu zaman tedavi seçimi iki kursta durdurulur. В неделю можно проводить не более трех процедур. Bir hafta içinde sizi en fazla üç tedavi geçirebilirsiniz. Во время проведения процедур пиявки накладывают на область больного органа. Işlemleri sırasında sülükler hastanın vücut alanına koymak. Это может быть как мочевой пузырь, так и почки, область крестца, промежность и тому подобное. Bu, mesane ve böbrek, sakrum, perine ve benzeri olabilir. Очень важно, чтобы сеанс проводил поистине опытный врач, так как только профессионалы данной области могут разыскать точную точку, которую следует подвергнуть воздействию. читать комментарии » Sadece uzmanları size göstermek istediğiniz noktadan bu alanda bulabilirsiniz gibi, oturum gerçekten deneyimli doktor düzenlenen önemlidir. Yorum okuyup »

комментировать | комментарии (1) Yorum | Yorum (1)

2 2
спасибо teşekkür ederim

спасибо! Teşekkürler!

Гирудотерапия: жизнь со здоровой печенью Hirudotherapy: Sağlıklı bir karaciğer ile yaşam

30 апреля, 2011 2011 Nisan 30

Печень принято считать самой большой пищеварительной железой, которая находится в организме каждого человека. Karaciğer her kişinin vücudunda bulunan en büyük sindirim bezi olarak kabul edilir. Вес данной железы составляет около полутора килограмм. Bezinin ağırlığı yaklaşık bir buçuk kilogram. Данный орган играет очень важную роль. Bu vücut önemli bir rol oynar. Именно на него возложены функции как выработки желчи, так и накопления различных компонентов, а также переработки жиров. Bu, safra üretimi ve birikimi çeşitli bileşenlerinin yanı sıra yağ işleme bir fonksiyonu olarak atanır. Печень принимает неотъемлемое участие и в удаление вредных компонентов из организма, в образовании тепла, хранении лишней глюкозы , регулировании уровня сахара в крови и так далее. Karaciğer aşırı ısı depolama oluşumunda vücuttan zararlı bileşenlerin kaldırılması doğal bir yer almaktadır glikoz kan şekeri düzeyleri ve benzeri düzenleyici.

Ежедневно в организм человека проникают многочисленные далеко не самые безвредные компоненты. Günlük insan vücudunun en çok zararsız bileşenler değildir. Nüfuz Так, к примеру, в воде, которую мы пьем, имеются химические примеси. Örneğin, içtiğimiz su, kimyasal kirlilikler var. Овощи и фрукты содержат в своем составе нитраты и пестициды. Sebze ve meyve nitrat ve tarım ilacı bir parçası içerir. Молочные продукты, а также мясо мы получаем от животных, которых выращивают с использованием антибиотических средств, а также гормонов . Süt ürünleri ve et biz antibiyotik kaynakların kullanımı yanı sıra ile yetiştirilen hayvanlardan elde hormonlar . Изо дня в день мы вдыхаем и выхлопные газы. Gün ve gün biz nefes ve egzoz emisyonları. Вы только представьте себе, сколько негатива обрушивается на наш организм. Olumsuzluk vücudumuzun düşüyor ne kadar hayal edin. Некоторые в борьбе с ним бегут в аптеку за теми или иными лекарственными средствами, другие же ищут утешения в спиртных напитках. Başkaları alkol teselli aramak ise onu şu ya da diğer ilaçlar için ilaç deposu çalıştıran mücadele bazı. В общем, каждый спасается, как может. Olabildiğince Genel olarak, her kurtardı. При всем при этом не стоит забывать о том, что как фармацевтические средства, так и спиртные напитки весьма отрицательно сказываются на общем состоянии печени. Tüm bu ile, ilaç ve alkollü içecekler gibi karaciğer genel durumu üzerinde çok olumsuz etkisi olduğunu unutmamak gerekir. Порой печень «хромает» даже у приверженцев здорового образа жизни . Bazen "lame" karaciğer, hatta taraftarları sağlıklı bir yaşam tarzı . Весьма отрицательно сказываются на общем состоянии данного органа и такие патологические состояния как гастрит , холецистит , а также панкреатит . Beden ve gibi patolojik genel durumu üzerinde çok olumsuz etki gastrit , kolesistit ve pankreatit .

Самые первые признаки нарушения нормальной работоспособности печени чаще всего остаются без должного внимания со стороны больного. Karaciğer normal çalışma erken belirtileri genellikle hasta tarafından göz ardı edilir. К числу таких признаков можно отнести как нарушение аппетита , так и изменение общей массы тела, снижение работоспособности и тому подобное. Bu belirtiler ihlali içerebilir iştah ve toplam vücut ağırlığında değişiklik, performans ve benzeri azalmıştır. Со временем о себе дают знать и достаточно серьезные нарушения ее работоспособности. Zaman içinde, kendileri ve know performansıyla ilgili yeterince ciddi bir biçimde ihlal sağlar. Объясняется это тем, что длительное отсутствие лечения приводит к тому, что данный орган утрачивает свою способность нейтрализовать токсические компоненты. Bunun nedeni tedavinin uzun süreli yokluğunda vücut toksik bileşikler nötralize etme yeteneğini kaybeder gerçeğine sebep olmasıdır. В итоге, страдает не только печень, но и многие другие внутренние органы. Sonuç olarak, karaciğer değil, aynı zamanda birçok diğer iç organları sadece uğrar.

Чтобы помочь своей печени, обратитесь за помощью к гирудотерапии. Karaciğer yardımcı olmak için, Hirudotherapy yardımcı olsun. Слюне медицинских пиявок присуще как спазмолитическое, так и противовоспалительное, обезболивающее , а также антибактериальное действие. Tıbbi sülükler tükürük antispazmodik ve anti-inflamatuar, hem de ağrı kesici ve anti-bakteriyel etki. В ее состав входит около сотни полезных веществ, посредством которых удается как очистить кровь, так и обогатить ее всеми необходимыми питательными веществами. Gerekli tüm besinleri ile zenginleştirmek için kan ve temizlemek için mümkün olduğu üzerinden, yüz besinleri içermektedir. Гирудотерапии свойственно также ускорять процесс восстановления печеночных тканей. Hirudotherapy karaciğer dokusunun kurtarma hızlandırmak için de eğilimindedir. Так как такое лечение способствует разгрузке сосудистого русла, это дает возможность обеспечить клетки данного органа необходимым количеством кислорода. Bu tedavi vasküler yatak kaldırmak için yardımcı olduğundan, vücudun ihtiyacı oksijenin hücrelere sağlamak için bir fırsat verir. Помимо этого лечение пиявками помогает укрепить защитные силы организма, а также восстановить все обменные процессы, которые в нем происходят. Ayrıca, sülükler ile tedavi vücudun savunmasını güçlendirmek, hem de içinde yer alan tüm metabolik işlemler kurtarmak için yardımcı olur. Курс гирудотерапии в борьбе с теми или иными нарушениями печени может варьировать в пределах от шести до десяти сеансов. Bu ya da karaciğer diğer bozuklukları karşı Ders Hirudotherapy altı ile on seans arasında değişiklik gösterebilir. Все зависит от силы поражения, а также общего состояния больного. Tüm imha gücü, hem de hastanın genel durumuna bağlıdır. Если речь идет о вирусном заболевании печени, тогда проводят до двенадцати сеансов. читать комментарии » Bir virüs karaciğer hastalığı ise, on iki oturumları için harcamak. yorumları oku »

комментировать | комментарии (1) Yorum | Yorum (1)

2 2
спасибо teşekkür ederim

спасибо! Teşekkürler!

Гирудотерапия и анемия Hirudotherapy ve anemi

30 апреля, 2011 2011 Nisan 30

Современные специалисты выделяют сразу же несколько форм анемии . Modern uzmanları en kısa sürede bazı formları olarak tanımlamak anemi . Термин « анемия » произошел от слов « an » и « haima », что в переводе с греческого языка означает « малокровие ». Dönem "anemi" kelimelerini «bir» ve «haima», Yunanca anlamı çevrilir türetilmiştir "anemi". Все формы данного патологического состояния характеризуются снижением уровня гемоглобина в крови больного. Bu patolojik durumun her türlü azalmış düzeyleri ile karakterize hemoglobin kan. На сегодняшний день не является новостью тот факт, что именно гемоглобин является химическим носителем молекул кислорода, которые так необходимы каждому человеческому организму. Bugüne kadar hiçbir haber her insan vücudu için çok gerekli olan hemoglobin oksijen molekülleri, bir kimyasal taşıyıcı olmasıdır. Более того, именно гемоглобин переносит кислород как к легким, так и ко всем другим внутренним органам и системам. Ayrıca, hemoglobin akciğer hem de tüm diğer iç organlara ve sistemlere oksijen taşır. Перенос кислорода происходит за счет постоянного передвижения красных кровяных телец в кровяном русле. Oksijen transferi kan kırmızı kan hücrelerinin sürekli hareket nedeniyle oluşur. Так как нарушения в данной системе могут быть различными, причин развития анемии на самом деле множество. Bu sistemdeki bozuklukları anemi farklı nedenleri olabilir bu yana aslında ayarlanır.

Особенно часто данное явление возникает в результате острых либо хронических кровопотерь. Özellikle sık sık bu olayın akut veya kronik kan kaybı sonucu oluşur. Под острыми кровопотерями скрываются очень сильные кровотечения , являющиеся следствием тех или иных травм . Akut kanama altında çok güçlü gizli kanama belirli sonucu, yaralanmalar . Что касается хронических кровопотерь, то в данном случае организм человека просто не в состоянии все время производить эритроциты. Kronik kan kaybı ile ilgili olarak, bu durumda insan vücudundaki kırmızı kan hücrelerinin her zaman üretmek için sadece değiştiremiyor. Нередко анемия возникает и на фоне тех или иных нарушений нормальной работоспособности костного мозга. Çoğu zaman, anemi kemik iliği normal verimliliği ihlali arka plan oluşur. А ведь именно ему свойственно вырабатывать эритроциты. Ancak kırmızı kan hücreleri üretmek için ona bir özelliğiydi. Бывают и такие случаи, когда анемия возникает из-за того, что эритроциты на фоне какого-то патологического состояния начинают разрушаться с неимоверной скоростью. Anemi patolojik durumun arka planı kırmızı kan hücreleri son derece hızlı bir şekilde bozulmaya başlaması nedeni olduğu durumlar vardır.
Патологический гемолиз – это еще одна причина развития анемии. Patolojik hemoliz - anemi başka bir nedenidir. Встречаются в медицинской практике и такие случаи, когда малокровие возникает на фоне инфекции либо наличия глистов . Anemi enfeksiyon bir arka plan ya da varlığına karşı ortaya çıktığında durumlardır tıbbi uygulamada karşılaşılan solucan .
Железодефицитную анемию принято считать следствием недостаточного количества железа в организме больного. Demir eksikliği anemisi hastada demir yetersiz miktarda bir sonucu olarak kabul edilir.

К числу самых частых признаков данного патологического состояния можно отнести как побледнение кожных покровов, так и чрезмерную утомляемость, головокружение , учащенное сердцебиение, головные боли , диарею , мелькание «мушек» перед глазами. Bu patolojik durumun en sık görülen belirtiler arasında deri ağar ve aşırı yorgunluk gibi bağlanabilir baş dönmesi , çarpıntı, baş ağrısı , ishal , gözlerinin önünde "uçuşan cisimler" bir titreşim. Нередко больные жалуются и на затрудненное глотание, а также чрезмерное истончение ногтей. Genellikle hastalar yutma güçlüğü ve yanı sıra tırnak incelmesi aşırı şikayetçi.

Если говорить непосредственно о гирудотерапии при анемии, то в данном случае сразу же стоит отметить тот факт, что такое лечение при данном патологическом состоянии категорически противопоказано. En kısa sürede bu patolojik durumda böyle bir tedavi kesinlikle kontrendikedir belirtmek gerekir ki bu durumda, Hirudotherapy anemi hakkında doğrudan konuşma. Объясним почему: все дело в том, что гирудотерапия – это ни что иное, как извлечение крови, что в данном случае только усугубит общее положение дел. Biz neden açıklayacağım: Hepsi bu Hirudotherapy değil - bu durumda sadece genel durumu kötüleşecek kan çıkarma gibi bir şey vardır. Помимо этого, во время укуса пиявке свойственно выделять в кровь больного компоненты слюны, которые только усиливают кровотечение. Buna ek olarak, sülük ısırıkları sırasında sadece kanama artış tükürük hastanın kan bileşenleri, tahsis eğilimindedir. Учитывая все эти факты, использовать гирудотерапию в борьбе с анемией не следует. Tüm bu gerçekler göz önüne alındığında, anemi kontrol kullanım Hirudotherapy olmamalıdır.

При всем при этом это не мешает применять пиявки для остановки геморроидальных, носовых либо легочных кровотечений. Tüm için bu burun hemoroid ya da akciğer kanaması durdurmak için sülükler kullanımını engellemek olmadığını. Объясняется это тем, что такие кровотечения не принято считать патологиями, тем более, если начались они относительно недавно. Bu, nispeten yeni başlanan özellikle kanama, patoloji olarak kabul edilmez olması ile açıklanabilir. За такой короткий промежуток времени анемия развиться не может. Anemi geliştirmek için zaman böyle kısa bir dönemde değil. Если же на лицо кровотечения, вызванные повреждениями внутренних органов либо сосудов, тогда лечение пиявками также проводить не разрешается, так как данного рода кровотечения характеризуются потерей очень большого количества крови. читать комментарии » Sülükler ile tedavisi de kan çok büyük miktarda kaybı ile karakterize bu tür kanamalar gibi, yürütmek için izin verilmez ise kişi kanaması, iç organ ya da kan damarlarına zarar neden ise. Yorum okuyup »

комментировать | комментарии (1) Yorum | Yorum (1)

2 2
спасибо teşekkür ederim

спасибо! Teşekkürler!

Гирудотерапия при аллергии Alerji için Hirudotherapy

30 апреля, 2011 2011 Nisan 30

К аллергическим реакциям можно причислить как различные состояния, так и весьма разнообразные патологии, которые возникают вследствие тех или иных расстройств иммунных реакций. By alerjik reaksiyonlar farklı durumları ve immün yanıt çeşitli hastalıklar sonucu ortaya hastalıkların büyük bir çeşitlilik olarak düşünülebilir. В список данных недугов можно занести как бронхиальную астму , так и вазомоторный ринит , нейродермит , аллергический колит , крапивницу , нефрит и тому подобное. Bu hastalık listesi olarak kaydedilebilir bronşiyal astım ve vazomotor rinit , atopik dermatit , alerjik kolit , ürtiker , nefrit, ve benzeri. Тут же обратим внимание читателей на тот факт, что все эти недуги проявляются по-разному. Hemen tüm bu hastalıkların kendini farklı şekillerde göstermektedir gerçeğine dikkatinizi çekmek. Немаловажно отметить и тот факт, что в их основе лежит целый ряд общих причин. Ortak nedenleri bir sayısına göre olması not da önemlidir. Это и наследственная предрасположенность к аллергии , и чрезмерное употребление лекарственных препаратов, и нарушение процессов выведения метаболитов, и некоторые другие. Bu bir aile öyküsü olan alerji , ilaç ve metabolitleri kaldırma sürecinin ihlali, ve diğer bazı kişilerin aşırı kullanımı. Аллергические реакции во всех случаях характеризуются расстройствами микроциркуляции на уровне венозной, а также лимфатической системы. Tüm olgularda alerjik reaksiyonlar venöz ve lenfatik sistem düzeyinde mikrodolaşımında bozuklukları ile karakterizedir. Помимо этого при их возникновении отмечается также чрезмерная отечность тканей. Buna ek olarak, meydana geldikleri, aynı zamanda dokuların aşırı şişlik dikkat çekti. В большинстве случаев процесс охватывает как печень , так и кожный покров, а также толстый кишечник. Çoğu durumda süreci her iki içeren karaciğer ve cilt ve kolon. Конечно же, на разные органы он воздействует по-разному. Tabii ki, farklı organları farklı davranır.

Что касается использования гирудотерапии в борьбе с теми или иными аллергическими недугами, то в данном случае сразу же стоит отметить тот факт, что гирудотерапевты в борьбе с данного рода патологическими состояниями накладывают пиявки на шесть специальных зон. Altı özel bölgeler üzerinde bir sülük empoze patolojik devletlerin bu tür mücadelede o girudoterapevty dikkati çekiyor gibi bir ya da diğer alerjik rahatsızlıkları, bu durumda en kısa sürede karşı Hirudotherapy kullanımıyla ilgili.

Первая зона – это область шеи. Ilk dilimi - boyun bir alan. В данном случае пиявки приставляют как к точке под седьмым шейным позвонком, так и к двум точкам, расположенным у нижнего края затылочной кости. Bu durumda sülük de oksipital kemik altında bulunan iki nokta olarak, yedinci servikal vertebra altında bir noktası olarak koyar. Помимо этого ими используется точка, находящаяся над щитовидной железой , и две точки, расположенные на два – три сантиметра влево и вправо от точки под седьмым шейным позвонком. Buna ek olarak, bir yer nokta kullanılan tiroid bezi üç inç sol ve yedinci servikal vertebra altında noktasının sağ - ve iki iki puan.
Вторая зона предусматривает воздействие на область поясницы, а именно на точку, которая находится между остистыми отростками, а также на две точки, которые располагаются на два поперечных пальца по обе стороны кнаружи от нее. Ikinci bölge yani spinöz süreçleri, bunun yanı sıra her iki tarafında dışa doğru iki çapraz parmak üzerinde bulunan iki nokta arasında bulunan noktada bel bölgesinde etkisini içerir.
Зона под номером три представляет собой область правого подреберья. Bölge sayısı üç sağ hypochondrium bir alandır.
Под четвертой зоной гирудотерапии скрывается эпигастральная область. Dördüncü bölge altında Hirudotherapy epigastrik bölgede yer almaktadır. В данном случае пиявки расставляют на вершине мечевидного отростка, а также в точке, которая расположена на середине расстояния от места прикрепления мечевидного отростка к грудине до пупка. Bu durumda, sülükler kılıç şeklinde sürecinin üzerine düzenlenir ve bu noktada göbek sternum kılıç şeklinde sürecine bağlılık açısından mesafe ortasında yer aldığı.
Пятая зона гирудотерапии представляет собой область грудины. Beşinci bölge bölge Hirudotherapy sternum olduğunu. В данном случае используется только одна точка, а именно та, которая находится по средней линии на уровне прикрепления пятого ребра. Bu durumda, sadece bir noktada, yani bu da beşinci kaburga eki düzeyinde orta hatta yer almaktadır.
И, наконец, шестая зона – это область крестца. Ve son olarak, altıncı bölge - sakrum bir alan. В данном случае пиявки прикладывают к вершине копчика, а также к области крестца. Bu durumda, sülükler kuyruk sokumu üst uygulanan yanı sıra sakrum için.

В борьбе с аллергическими реакциями сеансы гирудотерапии следует проводить один – два раза в неделю. Haftada iki kez - alerjik reaksiyonlara Hirudotherapy oturumları mücadelede yer almalıdır. Чаще всего проводят два – три курса терапии по шесть – восемь процедур каждый. Genellikle iki harcamak - altı tedavinin üç ders - sekiz işlemleri her. Во время каждой процедуры специалист меняет зону прикладывания пиявок. Her zaman eki uzmanlık alanı sülükler değiştirir. Если на лицо острый процесс, тогда за одну процедуру используют две – три пиявки. Yüz akut süreci, iki kullanarak, tek bir işlem ise - üç sülükler. Если же заболевание находится в стадии ремиссии, тогда разрешается прикладывать пять – шесть пиявок за одну процедуру. Bir prosedür altı sülükler - hastalık remisyonda ise, beş eklemek için izin verdi. Данный метод терапии можно сочетать и с любым другим лечением этого патологического состояния. читать комментарии » Bu tedavi yöntemi, bu patolojik durumun başka bir tedavi ile kombine edilebilir. Yorum okuyup »

комментировать | комментарии (1) Yorum | Yorum (1)

2 2
спасибо teşekkür ederim

спасибо! Teşekkürler!

Гирудотерапия при гипертонии Hirudotherapy hipertansiyon

30 апреля, 2011 2011 Nisan 30

Под гипертонической болезнью скрывается хроническая патология сердечно-сосудистой системы, сопровождающаяся регулярным либо периодическим достаточно стойким повышением артериального давления . Hipertansiyon altında düzenli veya periyodik yeterince kalıcı yüksek kan ile birlikte kardiyovasküler sistemin kronik patoloji, kaybolur basınç . Данное явление рано или поздно провоцирует нарушение всех систем и органов человеческого организма. Bu olay er ya da geç vücudun tüm sistemleri ve organları ihlali kışkırtır. Увы, до сих пор не удалось выявить ни одного метода, который бы мог полностью исцелить от данного патологического состояния. Ne yazık ki, hala tam olarak bu patolojik gelen şifa olabilecek tek bir yöntem tanımlamak mümkün. Как только человеку ставят данный диагноз , он тут же покупает специальные медикаменты, которые должен будет принимать всю свою оставшуюся жизнь. Kişi verildikten sonra bir teşhis , hemen hayatımın geri kalanını alacak özel bir ilaç satın aldı. Своевременно обратившись за помощью к гирудотерапии, больному удастся как остановить дальнейшее развитие данного недуга, так и предупредить возникновение тех или иных его осложнений. Zamanında Hirudotherapy başvurdu, hasta bu hastalığın daha da geliştirilmesi durdurmak ve komplikasyonlarının herhangi birinin ortaya çıkmasını önlemek mümkün olacak. Всем химическим лекарственным средствам свойственно провоцировать развитие целого ряда побочных реакций. Tüm kimyasal ilaçların advers etkilerin bir dizi gelişme kışkırtmak eğilimindedir. Помимо этого их длительное применение развивает привыкание, так что со временем им больше не удается производить необходимый терапевтический эффект. Buna ek olarak, uzun süreli kullanım sonunda artık terapötik etkiyi üretmek, böylece bir tolerans gelişir.

Самыми частыми причинами развития гипертонии принято считать неправильное питание , постоянные стрессовые ситуации, чрезмерное употребление спиртных напитков, наследственную предрасположенность, курение . En sık nedenleri hipertansiyon uygunsuz olarak kabul edilir beslenme , sürekli stres, aşırı alkol tüketimi, aile öyküsü, sigara . К числу признаков данного недуга можно отнести как шум в ушах , так и чрезмерную усталость , отечность и покраснение лица, головные боли , ухудшение памяти, головокружение . Hastalığın belirtileri arasında olarak bağlanabilir kulak çınlaması ve aşırı yorgunluk , şişlik ve kızarıklık yüz, baş ağrısı , hafıza kaybı, baş dönmesi . При длительном отсутствии лечения начинает наблюдаться и недостаточность различных внутренних органов, что в свою очередь угрожает жизни больного. Tedavinin uzun süreli olmaması dikkat edilmesi başlar ve sırayla hastanın yaşam tehdit çeşitli organ yetmezliği,. Ile

О том, что гирудотерапия действительно способна улучшать общее состояние гипертоников, было известно еще тогда, когда на земле не существовало фармацевтических средств. Yeryüzünde ilaç yoktu zaman gerçekten Hirudotherapy hipertansif hastanın genel durumunu iyileştirmek için, bu o zamanlar bilinen olduğunu. В основе данного метода терапии лежат сразу же несколько принципов: Bu tedavi yöntemi olarak hemen bazı ilkeler şunlardır:
1. Снижение уровня крови в кровяном русле. Kan kan 1. Azaltılması. Медицинской пиявке свойственно высасывать за одну процедуру гирудотерапии от десяти до двадцати миллилитров крови. Kan on ile yirmi mililitre itibaren bir prosedür Hirudotherapy içinde tıbbi sülük emmek karakteristik. На самом деле данное количество крови незначительно, однако прикладывание нескольких пиявок дает возможность получить столь необходимый в данном случае гипотензивный эффект. Aslında, kan miktarı verilen önemsiz, ancak birkaç sülükler eki çok bu durumda, hipotansif etkisi gerekli elde etmek mümkün kılar. Под гипотензивным действием скрывается ни что иное, как снижение давления. Hipotansif etki altında basınç düşüşü gibi, hiçbir şey gizler.

2. Пиявки в борьбе с гипотензией устанавливают на специальных биологически активных точках, что дает возможность восстановить нормальный процесс обмена веществ, а также улучшить кровообращение в области сердца. 2.. Hipotansiyon karşı Leeches mümkün, normal metabolizma geri ve kalbe kan dolaşımını artırmak için yapan özel bir biyolojik olarak aktif noktaları monte.

3. В момент укуса пиявке свойственно впрыскивать в кровь больного слюну, в состав которой входит огромное количество биологически активных компонентов. 3.. Isırık sülük sırasında biyolojik olarak aktif bileşenler büyük miktarda içeren bir hastanın kan tükürük enjekte eğilimindedir. Данные вещества оказывают весьма благоприятное воздействие на кровь, при этом улучшая ее текучесть, консистенцию, а также свертываемость. Bu maddeler böylece akışkanlığı, tutarlılık ve pıhtılaşma iyileştirilmesi, kan üzerinde çok olumlu etkisi var. Таким образом, удается предупредить формирование тромбов, которые очень часто наблюдаются у гипертоников. Bu nedenle, hipertansif hastalarda çok yaygın olan kan pıhtıları, oluşumunu önlemek mümkündür. Это очень важно, так как при наличии тромбов значительно увеличивается риск развития инфаркта миокарда либо инсульта . Trombüs varlığı önemli ölçüde riskini artırır Bu önemlidir çünkü miyokard infarktüsü ya da inme .

4. Гирудотерапия помогает также рассосать атеросклеротические бляшки и существенно укрепить сосудистую стенку. 4. Hirudotherapy da emdi aterosklerotik plakların yardımcı olur ve önemli damar duvarı güçlendirmek. Благотворно воздействует она и на общее самочувствие пациента, а также на его иммунную систему. Bu hastanın genel sağlığı üzerinde iyi etkileri yanı sıra, onun bağışıklık sistemi vardır.

В заключение отметим, что данный метод терапии можно совершенно спокойно использовать наряду с лекарственными средствами. читать комментарии » Sonuç olarak, bu tedavi yöntemini ilaç ile birlikte kullanımı oldukça kolay olabilir. Yorum okuyup »

комментировать | комментарии (1) Yorum | Yorum (1)

2 2
спасибо teşekkür ederim

спасибо! Teşekkürler!

Гирудотерапия при кисте яичника Yumurtalık kistleri için Hirudotherapy

30 апреля, 2011 2011 Nisan 30

Киста яичника представляет собой новообразование, которое располагается в ткани яичников и заполнено особой жидкостью. Over kisti yumurtalık dokusu içinde yer alan ve özel sıvı ile dolu olan bir tümördür. Данное новообразование в большинстве случаев является небольшого размера. Çoğu durumda bu büyüme küçüktür. Чаще всего оно не вызывает у пациенток болевых ощущений либо какого-то физического дискомфорта. En sık olarak, hastalar ağrı ya da bazı fiziksel rahatsızlık neden olmaz. На сегодняшний день выделяют несколько форм данного явления. Bugüne kadar, bu olayın çeşitli biçimlerde tanımlar. Сразу же отметим, что некоторым из этих форм со временем свойственно переходить в злокачественное новообразование. Hemen, biz zaman içinde bu formların bazı malignite hareket eğilimi unutmayın.

К числу главных причин, которым свойственно провоцировать развитие данного недуга, можно отнести как эндокринные нарушения, так и наличие абортов , гипотиреоз , ранее начало менструального цикла, а также нарушение процесса созревания фолликулов. Bu hastalığın gelişimi endokrin bozukluklar ve varlığı olarak bağlanabilir kışkırtmak eğilimindedir başlıca nedenleri arasında kürtaj , hipotiroidizm adet döngüsünün başında, hem de köklerinin olgunlaşma sürecinin bir ihlali önce. Выявить данное патологическое состояние чаще всего удается на очередной плановой консультации гинеколога . Bu patolojik durum tanımlamak için genellikle düzenli planlanmış olabilir jinekolog danışma . Выявляют его и при помощи ультразвукового исследования ( УЗИ ). O Reveal ve ultrason ile ( ultrason ).

Что касается признаков данного патологического состояния, то это, как правило, нарушение менструального цикла, а также незначительное повышение температуры тела. Bu patolojik durumun özelliklerine gelince, adet döngüsü genellikle ve hafif bir artış sıcaklığı vücut. Если на лицо киста яичника, которая выросла из внутренней оболочки матки, тогда женщин начинают беспокоить еще и болевые ощущения внизу живота, которые особенно остро ощущаются до и во время менструации. Eğer kadın adet öncesi ve sırasında özellikle akut olan karın, daha fazla sıkıntı ve acı olan ise, rahim iç zarının dışında büyüyen bir kişi yumurtalık kisti. Именно такие кисты в большинстве случаев становятся причиной развития запоров , частого мочеиспускания, а также бесплодия . Çoğu durumda bu tür bir kist olduğu, neden kabızlık , sık idrara çıkma ve infertilite . У некоторых пациенток при их возникновении наблюдается и ассиметричное увеличение низа живота. Bazı hastalarda meydana geldikleri, ve alt karın bölgesinde asimetrik bir artış var.

Длительное отсутствие лечения данного явления может привести к нагноению либо разрыву кисты. Bu olgunun tedavisinde uzun süreli yokluğunda süpürasyon veya kopma kiste yol açabilir. В таких случаях женщин начинает беспокоить как тошнота , так и рвота, очень сильная боль во время полового сношения либо физических нагрузок, а также постоянное напряжение переднее брюшной стенки. Bu gibi durumlarda, kadın olarak endişe başlıyor bulantı , kusma ve çok şiddetli ağrı cinsel ya da fiziksel etkinlikler sırasında, hem de sabit voltaj karın duvarı. Температура тела в таких случаях повышается до тридцати восьми – тридцати девяти градусов. Otuz dokuz derece - Bu durumlarda vücut ısısı otuz sekiz yükselir.

Способов лечения данного явления на сегодняшний день немало. Bir çok tarihi bu olgunun tedavi yolları. Выбор метода терапии определяется как возрастом и общим состоянием больной, так и размером, а также видом кисты. Tedavi yönteminin seçimi yaş ve hasta ve kist boyutu ve türü genel durumu olarak tanımlanır. Немаловажное значение в данном случае имеют и имеющиеся признаки, а также скорость развития патологии. Aynı şekilde bu durumda önemli ve mevcut kanıtların yanı sıra, patoloji gelişme hızına sahip. Кроме традиционных методов в борьбе с кистами яичников нередко используют и гирудотерапию, то есть лечение пиявками. Sülükler ile tedavi edilir yumurtalık kistleri sık kullanılan ve Hirudotherapy olup, mücadelede geleneksel yöntemlere ek olarak. Именно гирудотерапия сумела подтвердить свою эффективность в борьбе с многочисленными весьма разнообразными гинекологическими недугами. Bu Hirudotherapy pek çok çeşitli jinekolojik hastalıklar mücadelede etkinliğini teyit edebilir.

Отличительной чертой такого лечения является то, что пиявки в данном случае устанавливают прямо внутри влагалища. Bu tedavinin bir ayırt edici özelliği bu durumda sülükler, sadece vajina içine yerleştirilmiş olmasıdır. Обратим внимание читательниц на тот факт, что лечение кисты яичников гирудотерапией возможно только под строгим постоянным контролем гинеколога . Biz aslında okuyucuların dikkat çekmek sadece kalıcı sıkı kontrol altında over kistleri Hirudotherapy tedavisi mümkün bir jinekolog . Запомните, в борьбе с данным патологическим состоянием действовать следует без промедлений, особенно если Вы еще хотите в дальнейшем быть мамой. Unutmayın, bu patolojik durum ile mücadelede hala bir anne olmaya devam etmek istiyorsanız, özellikle gecikmeden hareket etmelidir. Предупредить развитие данного явления поможет регулярное посещение гинекологического кабинета, а также своевременное лечение различных гинекологических заболеваний. Bu olayın gelişme jinekolojik ofisine düzenli ziyaretler, yanı sıra çeşitli jinekolojik hastalıkların zamanında tedavi yardımcı olacaktır önleyin. Не стоит забывать и о том, что каждая женщина должна беречь себя и в повседневной жизни. читать комментарии » Her kadının günlük hayatta kendilerine bakmak gerektiğini unutmayın. Yorum okuyup »

комментировать | комментарии (1) Yorum | Yorum (1)

2 2
спасибо teşekkür ederim

спасибо! Teşekkürler!

Гирудотерапия в борьбе с легочным кровотечением и кровохарканьем Pulmoner kanama ve hemoptizi karşı Hirudotherapy

30 апреля, 2011 2011 Nisan 30

Кровохарканье дает о себе знать в виде отдельных прожилок крови, которые содержатся в мокроте больного. Hemoptizi kendisi hastanın balgam bulunan kan bireysel çizgileri şeklinde hissettirmektedir. Бывают и такие случаи, когда плевок пациента содержит в своем составе одну только кровь. Hastanın tükürük Bileşiminde sadece bir kan içeriyorsa durumlar vardır. Данного рода явление принято считать одним из симптомов легочного кровотечения . Fenomen Bu tür akciğer belirtileri biri olarak kabul edilir kanama . Сразу же отметим, что разделение на легочное кровотечение и кровохарканье является условным. Hemen biz pulmoner kanama ve hemoptizi içine bölümü koşullu olduğunu unutmayın. Кровохарканье во всех случаях является крайне опасным и все потому, что оно может спровоцировать развитие легочного кровотечения. Tüm olgularda hemoptizi son derece tehlikelidir ve akciğer kanaması gelişimini tetikleyebilir çünkü.

Оба данных явления сигнализируют о наличии какой-то легочной патологии, которая характеризуется распадом ткани легких. Bu olayların her ikisi de akciğer dokusunun çökmesi ile karakterize bir akciğer hastalığının varlığı sinyali. Довольно часто при возникновении таких патологий распаду подвергаются и легочные сосуды. Sık sık, bu tür patolojiler dağılma ve akciğer damarları vardır. Очень часто данного рода признаки указывают на туберкулез легких. Çok sık kanıtlar bu tür tüberküloz akciğer. Помимо этого их принято считать симптомами и вирусного воспаления легких либо абсцессов легких. Ayrıca, sayılan semptomlar ve viral pnömoni veya apse akciğer. Кровохарканье считается также явным признаком и рака легкого. Hemoptizi da açık bir işareti ve bir kanser akciğer.

В случае если речь идет о легочном кровотечении, тогда кровь выходит наружу только с кашлем . Durumda akciğer kanaması söz konusu olduğunda, o kan sadece sahip çıkan bir öksürük . Ей присущ алый оттенок. O doğuştan kızıl renk. Такой крови не свойственно свертываться. Bu kan pıhtısı özgü değildir. При обильном кровотечении наружу выходит кровь более темного окраса. Aşırı kanama kan koyu renk dışına çıkarsa. Прогноз данного явления определяется основной патологией, а также имеющимися признаками. Bu olay için tahmini birincil patoloji, hem de mevcut özellikleri ile belirlenir. Пациентам в таких случаях в самую первую очередь следует обеспечить полный покой. Bu gibi durumlarda hastalar, ilk adımı tamamlamak rahatlama sağlamaktır. Раньше, чтобы слегка замедлить кровотечение, пациентам рекомендовали глотать лед, так как ему свойственно провоцировать спазм сосудов. Bu vazospazm kışkırtmak özgü olarak Geçmişte biraz hastalar buz yutmak için tavsiye edilir, kanama yavaşlatmak için. На сегодняшний день этот метод полностью игнорируют. Bugüne kadar, bu yöntem tamamen göz ardı edilir. Ученым удалось доказать, что лед в таких случаях вызывает спазм сосудов не органов дыхания, а брюшной полости. Bilim adamları bu gibi durumlarda buz vazospazm solunum ve karın boşluğu değil neden olduğunu kanıtlamak mümkün olmuştur. В итоге, кровотечение только усиливается. Sonuç olarak, kanama sadece güçlendirilir.

Современным специалистам известно немало методов остановки кровохарканья, а также легочного кровотечения. Bugünün profesyonelleri hemoptizi ve akciğer kanaması durdurmak için yöntemler çok şey biliyorum. При всем при этом не стоит забывать и о тех методах, которые пользовались широкой популярностью еще в старину. Biz eskiden geri geniş popülerlik keyif bu yöntemleri hakkında unutmamak gerekir ki tüm. Одним из таких методов принято считать гирудотерапию. Böyle bir yöntem Hirudotherapy olarak kabul edilir. Впервые за помощью к пиявкам в борьбе с данными явлениями обратился профессор по имени Г.А. Bu olaylar mücadeleye sülükler kullanılarak ilk kez Profesör GA adıyla hitap için Захарьин. Zakharin. Произошло это в девятнадцатом веке. Bu on dokuzuncu yüzyılda oldu. Следом за ним данным методом терапии заинтересовался и И.В. O, bu tedavi yöntemi izledi ilgilenmeye başladı ve IV Мурашов, который провел достаточно большое количество исследований, выясняя истинный эффект лечения пиявками данных состояний. Sülükler bu devletler ile tedavinin gerçek etkisi bulma, araştırma büyük bir geçirdi Murashov.

Очень важно отметить, что пиявки можно использовать в борьбе далеко не со всеми кровотечениями. Sülükler mücadelede kullanılabileceği unutulmamalıdır tüm kanama ile değil. Практически всегда гирудотерапию применяют для остановки кровотечений либо кровохарканья, которое было вызвано застойными явлениями в легких либо туберкулезом. Hemen hemen her zaman Hirudotherapy akciğer veya tüberküloz durgun neden olduğu, kanama veya hemoptizi durdurmak için kullanılır. Чтобы остановить такое кровотечение, очень важно попасть к профессионалу. Kanamayı durdurmak için profesyonel ulaşmak için çok önemlidir. Пиявки в данном случае расставляют на область, которая расположена вокруг заднего прохода. Bu durumda sülükler anüs etrafında bulunan bir alanda düzenlenmiştir.

Пациент должен лечь на бок, после чего прижать колени к животу. Hasta kendi tarafına yatırılmalıdır, daha sonra mide dizlerinizi basın. Такое положение очень сильно напоминает месторасположение плода в утробе матери. Bu durum anne karnında fetüsün konuma çok benzer. Затем одной рукой больному нужно будет оттянуть вверх ягодицу, располагающуюся сверху. Daha sonra hastaya tek elle üst kısmında yer alır arka, yukarı çekmek gerekir. Такие действия помогут полностью открыть область кожного покрова от копчика до анального отверстия. Bu tür eylemler tamamen kuyruk sokumu ile anüs için cilt açmak için yardımcı olacaktır. Придерживать ягодицу следует до тех пор, пока пиявки не присосутся. Sülük prisosutsya değil gibi kalça Holding olarak uzun olmalıdır. После этого ягодицу можно будет отпустить. Bundan sonra, arka çıkacak. За одну процедуру гирудотерапии в таких случаях используют от двух до семи пиявок. читать комментарии » Iki ila yedi sülükler için bu gibi durumlarda Hirudotherapy kullanılan bir işlem için. Yorum okuyup »

комментировать | комментарии (1) Yorum | Yorum (1)

2 2
спасибо teşekkür ederim

спасибо! Teşekkürler!

Гирудотерапия для лечения детей Çocukların tedavisi için Hirudotherapy

30 апреля, 2011 2011 Nisan 30

Ни для кого не секрет, что каждый родитель хочет, чтобы его любимое чадо было здоровым. Her ebeveyn en sevdiği çocuk sağlıklıydı istediği bir sır değil. Чтобы добиться этого, мамы и папы идут на все. Bunu başarmak için, anne ve baba hiç gidin. Нередко убедившись в истинной эффективности гирудотерапии, пациенты приводят на сеанс и своих детишек. Genellikle Hirudotherapy gerçek etkinliğini, hastaların oturum ve çocuklarına getirmek emin. Чаще всего дети еще совсем маленькие, то есть их возраст варьирует в пределах до пяти лет. Çoğu zaman, çocuklar çok genç, yani yaşlarına kadar beş yıl arasında değişmektedir. Порой первая реакция ребенка на такое лечение далеко не самая положительная. Bazen bu tür tedaviye bir çocuğun ilk tepkisi çok olumlu değil. Пугают малышей в большинстве случаев именно пиявки. Çoğu durumda korkutuyorsun çocuklar, sülükler. Чтобы хоть как-то настроить ребенка на положительный лад, специалисты идут на весьма разнообразные хитрости. Bir şekilde olumlu yönde bir çocuk kurmak için, uzmanlar hileci çok çeşitli gidin. Некоторые поначалу ставят пиявки родителям, чтобы ребенок имел возможность убедиться в том, что это совсем не больно. Çocuk ona zarar vermez emin olmak için bir fırsat olduğunu ilk sülük anne bazıları. Другие же просто разговаривают с малышом, при этом, убеждая его в том, что данные твари являются достаточно милыми созданиями природы. Veri yapısı oldukça güzel yaratık yaratmalar olduğunu güvence verdi diğerleri sadece, bebek konuşun.

На самом деле легкое пощипывание малыш может чувствовать только первые две – три минуты, после этого в кровь попадают биологически активные анальгезирующие компоненты, которые приглушают все болевые, а также не совсем приятные ощущения. Aslında hafif bir karıncalanma hissi bebek sadece ilk iki hissediyorum - üç dakika sonra kana olsun tüm acı ve çok hoş değil kalıp biyolojik olarak aktif bileşenler analjezik. Мамы в такие моменты пытаются донести до своих малышей тот факт, что посредством такого лечения им удастся избавиться от всех заболеваний, а, следовательно, и перестать пить различные таблетки, а также получать уколы. Anne çocuklarını bu tür tedavi, hepsi hastalık kurtulabilirsiniz, ve bu nedenle içme ve çeşitli haplar durdurmak ve enjeksiyon almak olması iletmek için çalışıyor, bu tür anlarda bulunuyor. В общем, уже очень скоро они почувствуют себя гораздо лучше. Genel olarak, çok kısa bir süre sonra çok daha iyi hissedeceksiniz. Следует отметить и тот факт, что многим детям приходится по душе данная процедура, так как во время ее проведения они имеют возможность наблюдать за работой пиявок. Bu not, ve birçok çocuk bu döneminde, bu sülükler çalışmalarını gözlemleme fırsatı çünkü bu yordamı tercih olduğu gerçeği olmalıdır. Некоторые малыши даже беседуют с этими тварями. Bazı çocuklar bile bu canlıların konuşun.

В результате, после первой процедуры, которой предшествовали уговоры, на все последующие малыш отправляется без страха. Sonuç olarak, ikna önce geliyordu, ilk işlem, sonra, sonraki tüm çocuk korku gerek yok. Данный факт объясняется тем, что дети действительно начинают чувствовать себя намного лучше. Bu durum çocuklar gerçekten çok daha iyi hissetmeye başlıyor olması ile açıklanabilir. Особенно сильный терапевтический эффект после первого сеанса гирудотерапии отмечается у малышей, страдающих от отоларингологических заболеваний. Özellikle güçlü terapötik KBB hastalıkları geçiren çocuklarda görülen ilk oturumu Hirudotherapy sonra etkisi.

Общеизвестным фактом принято считать и то, что любую патологию намного легче предупредить, нежели ее же лечить. Yaygın olarak kabul edilen ve herhangi bir anormallik aynı tedavi daha önlenmesi çok daha kolay olduğunu kabul. Если же сделать этого не удалось, тогда родители практически сразу же начинают искать как эффективный, так и совершенно безопасный метод терапии того или иного недуга. Bu başarısız olursa, o zaman anne hemen bir hastalığın tedavisi etkili ve tamamen güvenli bir yöntem aramaya başlar. Понятно, что им не хочется, чтобы у их ребенка возникали какие-либо далеко не самые приятные побочные эффекты. Onların çocuklarının herhangi bir en keyifli yan etkileri olmayan tecrübeli istemiyorum açıktır. Увы, при использовании тех или иных лекарственных средств побочные реакции возникают практически всегда. Ne yazık ki, bazı ilaçların yan etkileri kullanımı hemen hemen her zaman ortaya çıkar. Воспользовавшись же помощью гирудотерапии, всех этих осложнений можно избежать. Aynı anlamı Hirudotherapy kullanarak, bu komplikasyonların hepsi önlenebilir. Тут же обратим внимание родителей и на тот факт, что совершенно безопасной для детского организма является не только гирудотерапия, но и иглорефлексотерапия, а также гомеопатия . Hemen anne dikkatimizi ve mükemmel güvenli bir çocuğun vücut için sadece Hirudotherapy ve akupunktur değil, olması homeopati .

Обратившись за помощью к этому методу лечения, можно избавить малыша как от хронической патологии, так и от различных проявлений аллергических реакций, а также от респираторных недугов. Bu tedavi yöntemi için yardım Torna, bir kronik hastalık bir bebek kaydedebilirsiniz ve alerjik reaksiyonlar çeşitli tezahürleri gelen yanı sıra solunum yolu hastalıklarından. Дети после таких процедур становятся более общительными и дружелюбными. Bu işlemlerden sonra çocuklar daha sosyal ve dostu haline gelmiştir. У них повышается успеваемость, они достаточно легко находят общий язык со своими сверстниками. Bu akademik başarı arttı, akranlarıyla ortak bir dil bulmak için yeterince kolaydır. Депрессивные состояния, а также чрезмерная агрессия после сеансов гирудотерапии также исчезают. читать комментарии » Seans Hirudotherapy sonra depresyon ve aşırı saldırganlık da yok. Yorum okuyup »

комментировать | комментарии (1) Yorum | Yorum (1)

2 2
спасибо teşekkür ederim

спасибо! Teşekkürler!

Мифы о гирудотерапии Hirudotherapy ilgili uydurmalar

29 апреля, 2011 2011 Nisan 29

Так как человека принято считать весьма обыденным созданием, ему свойственно все время придумывать какие-то мифы. Bir kişi çok sıradan oluşturulması olarak kabul olduğundan, bazı mitler icat her zaman vardır. В принципе, все мифы придуманы не спроста. Prensip olarak, bütün efsaneleri excist değil geliştirmiştir. На самом деле в них нуждается огромное количество людей, дабы быть на все сто процентов уверенными в том, что лечение окажется поистине эффективным. Aslında tedavinin gerçekten etkili olacağını yüzde yüz emin olmak için, bir sürü insan ihtiyacımız var. Только не стоит придумывать себе такие вещи типа того, что лечение пиявками помогает в борьбе с любым патологическим состоянием. Sadece sülükler ile tedavinin herhangi bir patolojik durum ile savaşmaya yardımcı olur gibi şeyler icat değil. На самом деле это не так. Aslında değil. Прямо сейчас мы представим Вашему вниманию несколько мифов о гирудотерапии. Şu anda Hirudotherapy hakkında birkaç efsaneler size sunuyoruz. Прочтите их крайне внимательно, так как, только зная о них, Вы сможете понять, что именно представляет собой данный метод терапии. Sadece onlar hakkında bilerek, tam olarak bu tedavi yöntemi anlamak, çünkü, çok dikkatli okuyun.

Миф под номером один: пиявка лечит все. Yanlış bir numara: sülük hepsi iyileşir.
Это убеждение является неверным. Bu inanç yanlıştır. В самую первую очередь стоит обратить внимание читателей на тот факт, что на сегодняшний день в медицинской практике встречается огромное количество патологий, справиться с которыми посредством одной только гирудотерапии просто-напросто невозможно. Ilk sırada tıbbi uygulamada bugün imkansız yalnız Hirudotherapy baş demektir patolojilerin çok sayıda bulundu, gerçeğine dikkatinizi çekmektir. Это касается как инсультов , так и нехватки микроэлементов в организме человека, инфарктов миокарда , а также многочисленных воспалительных процессов. Bu, her iki için geçerlidir vuruş ve insan vücudu içinde mikro besinlerin eksikliği kalp krizi , yanı sıra çok sayıda inflamatuar işler. Кроме этого имеется ряд заболеваний, которые являются противопоказанием к проведению лечения пиявками. Ayrıca, sülükler ile tedavi kontrendikasyonları olan hastalıklar vardır. В данном случае имеются в виду как острые инфекционные недуги, так и аллергические реакции, септические состояния, гемофилия , лихорадка, а также токсикоз . Bu durumda, akut enfeksiyon hastalıkları ve alerjik reaksiyonlar, septik koşullar olarak ifade eder hemofili , ateş ve kan zehirlenmesi . В таких ситуациях следует поначалу избавиться от острого воспалительного процесса и только после этого проводить курс терапии пиявками. Bu gibi durumlarda ilk akut inflamatuar kurtulmak ve sadece sülükler ile tedavi kürünün ardından gerekir.

Миф под номером два: если использовать много пиявок, можно умереть из-за потери крови. Mit sayısı iki: Eğer sülükler çok kullanırsanız, kan kaybından ölmesine yapabilirsiniz.
Известны случаи, когда людям ставили сразу до пятидесяти пиявок за одну процедуру. Insanlar sadece bir prosedür elli sülükler çıkarmak durumlar vardır. Конечно же, здесь не идет речь о первом сеансе. Tabii ki, ilk oturumda hakkında söz konusu değildir. Более того, досыта наесться им не давали, однако современные специалисты данной области и сегодня в исключительных случаях ставят за одну процедуру около сорока пиявок. Dahası, dolgu yemek onlar verildi, ama modern sanat uzmanı istisnai durumlarda, kırk sülükler yaklaşık bir prosedür konuldu. Чаще всего такое большое количество этих «тварей» используется для лечения различных эндокринных недугов. Çoğu zaman, bu "yaratıklar" bu kadar çok sayıda endokrin bozukluklar çeşitli tedavi etmek için kullanılır. Когда используется такое большое количество пиявок, процедуры проводят только два раза в месяц. Sülükler bu kadar büyük bir sayı kullanırken, işlem sadece ayda iki kez yapılmaktadır. Нередко, чтобы избавить человека от ожирения , мастопатии , гангрены , сахарного диабета либо аденомы предстательной железы , специалисты решаются и на такие крайности как сто пиявок. Çoğu zaman, insanların kurtarmak için obezite , mastit , kangren , şeker hastalığı , ya da iyi huylu prostat büyümesi , uzman bir yüz sülükler gibi aşırı dahil etmeye karar verdi. Как до, так и после таких процедур очень важно, чтобы человек пил как можно больше жидкости. Önce ve bu işlemler sonrasında insanlar çok sıvı gibi içmek çok önemlidir. Нормальным считается семь литров в сутки. Hergün Normal yedi litre değerlendirilmektedir.

Миф под номером три: пиявок ни в коем случае нельзя ставить на биологически энергетические центры. Mit sayısı üç: sülükler hiçbir durumda bio enerji merkezlerine konulur.
Это неправда. Bu doğru değil. Одни только целители Тибета ставят пиявок на такие центры уже больше ста лет. Tibet sadece şifacılar daha bir yüz yıl boyunca bu merkezler üzerinde sülükler koydu. В современной медицине такой подход к решению проблемы начали использовать относительно недавно, однако он все же имеет место быть. Modern tıp, sorunu çözmek için bu tür bir yaklaşım son zamanlarda kullanmaya başladı, ama yine de bir yere sahiptir. Существует даже целый ряд клиник, специалисты которых с целью профилактики тех или иных патологий размещают пиявки на пяти специальных центрах, а именно на пупке, расстоянии между бровями, промежности, солнечном сплетении, а также лобке. Orada klinikler bir dizi bile ve uzman beş özel yani merkezleri, kaslar, perine, solar pleksus yanı sıra kasık saç arasındaki göbek mesafeye sülükler yerleştirerek belirli patolojileri önlemek için vardır. Принято считать, что в тех участках, где будет высосано больше крови, и она будет темнее обычной, отмечается более сильный воспалительный процесс. Onu daha fazla kan emdi olacak ve normalden daha koyu olacak bu alanlarda, güçlü bir inflamatuvar yanıt olduğu kabul edilir. Если у больного наблюдается повышенное давление , тогда ему ставят пиявки «сверху вниз». Hasta yüksek ise basınç , o zaman yukarıdan aşağıya doğru sülükler 'koymak. " Если же давление является пониженным, тогда их расставляют «снизу вверх». читать комментарии » Basınç azalır, o zaman "aşağıdan yukarıya". Düzenlenmiştir Yorum okuyup "

комментировать | комментарии (1) Yorum | Yorum (1)

2 2
спасибо teşekkür ederim

спасибо! Teşekkürler!

Гирудотерапия и эндометриоз Hirudotherapy ve Endometriozis

29 апреля, 2011 2011 Nisan 29

Эндометриоз представляет собой патологический процесс, сопровождающийся доброкачественным разрастанием ткани за пределами полости матки. Endometriozis rahim dışında bir doku iyi huylu büyüme ile birlikte patolojik bir süreçtir. Данная ткань может «атаковать» как мышечную оболочку матки, так и любой другой орган половой системы. Bu doku rahim kas yanı sıra üreme sisteminin diğer herhangi bir organı olarak "saldırı" olabilir. О данном недуге было известно еще в древние времена. Hakkında bu hastalık eski çağlarda biliniyordu. Первые сведения о нем были найдены в египетском папирусе Эберта. Onun hakkında ilk bilgiler Mısır papirüs Ebert bulundu. Если верить данным статистики, то на сегодняшний день этот недуг встречается в семи – пятидесяти процентах случаев, причем практически всегда он поражает женщин репродуктивного возраста. Eğer istatistik inanıyorum, ancak günümüzde bu hastalığın yedi oluşursa - vakaların yüzde ellisi, ve hemen hemen her zaman üreme çağındaki kadınları etkiler. Сразу же отметим и тот факт, что у женщин, страдающих от бесплодия , данное явление наблюдается более чем в пятидесяти процентах случаев. Biz hemen dikkat ve yaşayan kadın olması kısırlık , bu fenomenin vakaların elliden fazla yüzde görülür.

Современные специалисты выделяют целый ряд теорий развития данного недуга, однако ни одна из них не может до конца раскрыть ни механизм, ни причины возникновения этого заболевания. Modern uzmanlar, bu hastalığın gelişme teorileri bir dizi tespit, ama bunların hiçbiri hastalığın herhangi bir mekanizma veya neden sonuna kadar bir şey söyleyemem. Сейчас все чаще и чаще можно услышать слова о том, что всему виной все же наследственная предрасположенность к данному патологическому состоянию. Симптомы данного недуга являются многообразными. Şimdi daha çok belirli bir patolojik duruma aynı genetik yatkınlık sorumlu kelimeler duymak ortak. belirtiler bu hastalığın çeşitlidir. Они определяются местом расположения разросшейся ткани. Bu genişlemiş doku bulunduğu yere göre belirlenir. К числу самых частых признаков эндометриоза можно отнести как болевые ощущения, которые дают о себе знать перед либо во время менструации, так и нарушение менструального цикла, увеличение размеров пораженного органа, бесплодие, головную боль , чрезмерную раздражительность, головокружение , плаксивость и так далее. Adet ve adet döngüsü, etkilenen organ büyümesi, kısırlık, önce veya sırasında kendilerini haberdar etmek olarak endometriozis en yaygın belirtileri arasında ağrı içerebilir baş ağrısı , aşırı sinirlilik, baş dönmesi , ağlama, vb. Если разрастающаяся ткань поражает и соседние органы, тогда женщины указывают и на чрезмерное вздутие живота, частые позывы к мочеиспусканию, запоры и некоторые другие признаки поражения мочевого тракта либо кишечника. Çoğalan doku ve komşu organlara çarpıcı ise, o zaman kadınlar da aşırı şişkinlik, sık idrara çıkma, işaret kabızlık ve idrar yolu ve bağırsak lezyonlarının diğer belirtileri. Обратим внимание и на тот факт, что очень часто данный недуг развивается наряду с анемией , различными воспалительными недугами, а также миомой . Çok sık bu hastalık ile birlikte geliştirmekte olduğu gerçeğine dikkat anemi , çeşitli inflamatuar rahatsızlıkları gibi miyomu .

Выявить данное патологическое состояние помогает целый ряд диагностических исследований, а именно лапароскопия , ультразвуковое исследование ( УЗИ ), гистероскопия, гинекологический осмотр, а также гистеросальпингография. Bu patolojik durumu tanımlamak için, yani, tanısal testlerin bir dizi yardımcı laparoskopi , ultrason ( ultrasonografi ), histeroskopi, pelvik muayene ve Histerosalpingografi. На сегодняшний день имеется немало способов лечения данного недуга. Bugün, bu hastalığı tedavi etmek için birçok yolu vardır. Одним из них принято считать и гирудотерапию, которая обладает целым рядом преимуществ в борьбе с эндометриозом. Bunlardan biri endometriozis mücadelede pek çok avantajı vardır ve Hirudotherapy, kabul edilir.

Самым главным ее преимуществом является комплексное воздействие, то есть посредством гирудотерапии удается восстановить работу ни одного какого-то органа, а всех функциональных систем. En önemli avantajı, Hirudotherapy bazı yetki iş kurtarın olamaz karmaşık etkisi, ve tüm fonksiyonel sistemleridir. Более того, данный метод терапии не имеет побочных эффектов. Ayrıca, bu tedavi yönteminin hiç bir yan etkisi yoktur. Ему свойственно оказывать как противовоспалительное , так и обезболивающее действие. O iki özgü anti- ve analjezik etki. Посредством лечения пиявками удается укрепить и защитные силы женского организма. Sülükler ve tedavisi ile kadın bedeninin savunma güçlendirebilir. Пиявочный секрет способствует восстановлению процесса кровообращения как в матке, так и в яичниках, а также во всех других половых органах. Piyavochnogo gizli işlem kan rahim ve yumurtalıklar dolaşım gibi diğer cinsel organlara geri yardımcı olur. Помимо этого он оказывает рассасывающее действие. Buna ek olarak, bir çözümleme etkiye sahiptir. Все это помогает восстановить гормональный статус, при этом устранив венозный застой в области матки. Rahim venöz staz ortadan kaldırırken Tüm bu hormonal durum geri yardımcı olur.
В заключение отметим, что с каждым годом гирудотерапию начинают все чаще использовать и в акушерстве. Sonuç olarak, her geçen yıl Hirudotherapy ile doğumda daha da kullanımı giderek unutmayın. Так, к примеру, именно этот метод помогает многим женщинам избавиться от невынашивания беременности либо от гестозов . читать комментарии » Örneğin, bu yöntem birçok kadın düşük yapma ya da kurtulmak yardımcı olmuştur Kandaki şeker seviyesinin aşırı . Yorum okuyup »

комментировать | комментарии (1) Yorum | Yorum (1)

2 2
спасибо teşekkür ederim

спасибо! Teşekkürler!

Замучил геморрой? İşkence hemoroid? Поможет гирудотерапия Hirudotherapy Yardım

29 апреля, 2011 2011 Nisan 29

Услышав слово « геморрой », многие люди сразу же вспоминают о болевых ощущениях, которые так сильно беспокоят их при каждом акте дефекации. Kelime "İşitme hemoroid ", birçok kişi hemen dışkılama her hareket onları çok rahatsız eden ağrı düşünüyorum. Острый геморрой – это действительно достаточно мучительное явление, которое очень сильно мешает людям вести свой нормальный образ жизни. Akut hemoroid - gerçekten büyük insanlar normal bir yaşam sürmeye engelleyen oldukça ağrılı bir durumdur. Геморрой поражает с одинаковой частотой как мужчин, так и женщин, причем любого возраста. Более того, данный недуг является весьма распространенным, что и подталкивает специалистов к постоянному поиску какого-то поистине эффективного метода его лечения. Скажем больше, специалисты ищут не только эффективный, но еще и безболезненный, а также малотравматичный метод. Daha profesyoneller sadece etkili değil, aynı zamanda ağrısız değildir arıyor ve düşük etkili olduğunu söylüyor.

Под все эти описания подходит только гирудотерапия. Tüm bu açıklamalar çerçevesinde sadece Hirudotherapy uygun. Именно этот метод лечения сумел найти свое широкое применение в борьбе с данным патологическим состоянием. Сразу же обратим внимание читателей на тот факт, что значительное улучшение общего состояния отмечается уже после первого сеанса лечения пиявками. Hemen gerçeğine dikkatinizi çekmek sülükler ile ilk tedaviden sonra genel sağlık önemli bir gelişme olduğunu. Уже после трех сеансов пациенты совсем перестают жаловаться на какие-либо признаки острого геморроя. Hatta sadece üç seans sonrası hastaların akut hemoroid herhangi bir belirti artık şikayet vardır. Общий курс терапии составляет от пяти до десяти процедур. Tedavi genel gidişi 09:55 tedaviler olduğunu. Главным преимуществом такого лечения принято считать то, что повторное возникновение данного недуга отмечается только в очень редких случаях. Bu tedavinin en önemli avantajı, hastalığın yeniden ortaya çıkmasını yalnızca çok nadir durumlarda oluştuğu düşünülmektedir. Имеются и другие положительные стороны гирудотерапии в борьбе с геморроем. Hemoroid karşı Hirudotherapy diğer olumlu yönü vardır. Так, к примеру, такое лечение не является травматическим для кишечника, чего нельзя сказать о наибольшем количестве хирургических вмешательств, которые проводятся в борьбе с данным патологическим состоянием. Yani, örneğin, tedavi bu patolojik durum ile mücadelede yer alan cerrahi işlemler, en fazla sayıda olmadığı, bağırsaklar için travmatik değildir. При лечении пиявками не происходит и насильственного изменения структуры тканей, что также немаловажно. Sülükler tedavi ve ayrıca önemlidir doku yapısı, hiçbir şiddet değişiklik yoktur.

Посредством такого лечения удается не только избавиться от геморроя, но еще и восстановить нормальную работоспособность всех органов малого таза. Bu tedavi sayesinde sadece hemoroid kurtulmak değil, aynı zamanda tüm pelvik organların normal çalışmasını sağlamak için. Это касается как репродуктивных органов у представительниц слабого пола, так и предстательной железы у мужчин. Bu erkeklerde daha adil cinsiyet ve prostat bezinin üreme organları için de geçerlidir. После такого курса терапии отмечается и обновление крови, а также ее очищение, что в свою очередь оказывает благотворное воздействие на работу всего организма в целом. Tedavi notları ve kan güncelleme böyle bir ders sonra, hem kendi arıtma gibi, bunun da tüm organizmanın çalışmaları üzerinde olumlu bir etkisi vardır.

Существуют специальные зоны, к которым приставляются пиявки в случае, если человека необходимо избавить от геморроя. Первой зоной принято считать область вокруг заднего прохода, а также область тромбированных геморроидальных узлов. Вторая зона предусматривает использование точек копчика, а также крестца. Если на лицо острый тромбоз геморроидального узла, тогда специалист прикладывает пиявку прямо к узлу. Bir kişi istekli ise tromboz hemoroid, sonra uzman siteye doğrudan hirudinize. Такой ход событий дает возможность сразу же снизить до минимума силу болевых ощущений. Bu gelişme, ağrı etkisini en aza indirmek için hemen bir fırsat sağlar.

Количество пиявок на одну процедуру может варьировать в пределах от трех до восьми штук. Все зависит от тяжести патологического состояния. Tüm patolojik devlet şiddetine bağlıdır. Держат пиявок до тех пор, пока они самостоятельно не отпадут. Kendileri yok olmazlar kadar sülükler tutun. До тех пор, пока боль полностью не исчезнет, процедуры проводят каждый день, после этого их рекомендуется проводить через каждые двое суток. O zamana kadar, ağrı bitene kadar, işlem her gün yapılır, o zaman her iki günde yapılması teşvik edilmektedir. В общем, метод поистине эффективный, так что если Вас замучил геморрой, постарайтесь как можно быстрее попасть на прием к гирудотерапевту. читать комментарии » Genel olarak, yöntem, hemoroid işkence eğer öyleyse, girudoterapevtu için randevu almak için en kısa sürede deneyin, gerçekten etkilidir. Yorum okuyup »

Translate