sayfa içeriği Sülük Satışı,Sülük Tedavi Merkezi ,Tıbbi Sülük, ,sülükler,
  • https://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn
 sülük tedavi istanbul sülük tedavisi SÜLÜSÜLÜK SATIŞI TEDAVİ YARDIM CAFER ARI 05357616067 SÜLÜK ÜRETİM SATIŞ CAFER ARI
Ürün ve Hizmetler
Site Haritası
Site Menüsü
sülük tedavisi

Sülük tedavisi ile iyileşen hastalıklar

Kadın hastalıkları

Migren

Varis

Artrit

Romatizma

Baş ağrısı

Cilt mantarları

Ayak mantarı

Hemoroid

Basur

Gut

Artroz

Tiroid bezi hastalıkları

Şeker

Obezite

Kilo verme

Cilt hastalıkları

Sedef

Kalp

Damar

Tansiyon

Selülit

Sinüzit

Kulak ağrısı

Kulak hastalıkları

Sağırlık

Glokom

Göz hastalıkları

Psikolojik sorunlar

Akne

Hipertansiyon

Ekzema

Egzema


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam14
Toplam Ziyaret1637260
Linkler
sülük tedavi video

Dr Keith Moore Kuran'da sülükler ve embriyoloji doğruladı

Makale İçeriği
Dr Keith Moore Kuran'da embriyoloji doğruladı
Bu gerçeği Dr Keith Moore Video
Tüm Sayfalar

Vikipedi Dr Keith Moore CV,

http://www.quranandscience.com/human/135-dr-keith-moore-confirms-embryology-in-quran.html

Dr Keith Moore

Keith L. Moore anatomi bölümü (cerrahi bölge), 1974 1984 anatomi eski Başkanı ve ortak bir emekli profesör olan dekan da Temel Tıp Bilimleri (Tıp Fakültesi) Toronto Üniversitesi , Ontario, Kanada. O Ayrıca Cidde, Suudi Arabistan Kral Abdülaziz Üniversitesi'nde çalıştı. Ayrıca, o bir kurucu üyesi Klinik Anatomistler Amerikan Derneği (AACA). 1989 ve 1991 yılları arasında AACA Başkanı oldu. O anatomi ve insan embriyoloji konularında yaptığı ders kitapları için en bilinmektedir.

O (profesör Arthur F. Dalley II) birlikte yazmıştır Klinik Yönelik Anatomi dünya çapında bilim adamları, doktorlar, fizyoterapistler ve öğrenciler tarafından kullanılan dünyanın en popüler İngilizce anatomi ders kitabı, bir,. Metin geçişleri mavi fon üzerinde insan hastaların tanı ve tedavisinde gerçek dünya kavramları klasik anatomi ilgili - kitap nedeniyle 'mavi kutu' özellikle popüler. Kitap birden fazla dilde tercüme edilmiştir. Ayrıca (profesör Anne MR Agur ile) birlikte yazdığı Temel Klinik Anatomi .

Ödüller

Klinik Anatomistler Amerikan Derneği kendi onur Üye Ödülü (1994) ile Dr Moore verdi. 2007 yılında, Anatomistler Amerikan Derneği ilk Henry Gray / Elsevier Seçkin Eğitimci Ödülü ona verdi.

Embriyoloji ve Kuran

Moore "içinde embriyoloji başvurular üzerine yazmıştır Kuran için bir makalede, örneğin, " İslam Tıp Derneği Dergisi , Vol. 18, Ocak-Haziran 1986, s 15-16.


Dr Moore CV inceledikten sonra Onun makaleyi okuyun olacaktır
bir Ascientist yorumuna içinde embriyoloji başvurular Kur'an "

Insan üreme ve gelişme atıfta Tablolar Kuran dağılmış. Bu ayetlerin bazı bilimsel anlamını tam olarak takdir edildiğini ancak son zamanlarda. Bu ayetlerde yorumlarken uzun bir gecikme doğru özellikle yanlış çeviriler ve yorumlar gelen ve bilimsel bilginin bilinç eksikliği kaynaklanmıştır.

Kuran ayetleri açıklamaları ilgi yeni değildir. İnsanlar peygamber sormak için kullanılan Muhammedinsan üreme atıfta ayetlerin anlamı ile ilgili sorular her türlü. Havari en cevapları Hadis edebiyatının temelini oluşturur.

Bu yazıda yorumlanır Kur'an'dan ayetlerin çevirileri tarafından verilmiştir Şeyh Abdul Majid Zendani , İslam Araştırmaları Profesörü Kral Abdulaziz Üniversitesi Cidde, Suudi Arabistan.

"O karanlık üç peçe içinde, aşamaları, birbiri ardına içinde annelerin karınlarında size yapar."  (Kur'an 36:6)

Bu ifade Sure 39:6 değil. Biz insan uterus (rahim) gelişme geçirdiği gerçekleşmiştir zaman bilmiyorum, ama rahim bir fetüsün bilinen ilk resimde tarafından çizilmiş Leonardo da Vinci 15. yüzyılda. MS 2. yüzyılda, Galen "Dölüt Oluşumu On." kitabında plasenta ile fetal membranların tarif Sonuç olarak, MS 7. yüzyılda doktorlar olasılıkla insan embriyosu rahim gelişmiş biliyordu. Onlar bile, bu aşamada gelişmiş biliyordu olası değildir Aristoteles insan embriyosu 15. yüzyıla kadar ele ve resimli değildi aşamada gelişir bu gerçekleştirilmesi M.Ö. 4. yüzyılda civciv embriyo gelişim aşamaları tarif etmişti.

Mikroskop tarafından 17. yüzyılda keşfedildi sonra Leeuwenhoek açıklamaları civciv embriyo erken dönemlerinde yapılmıştır. İnsan embriyosunun geçirdiği evreler 20. yüzyıla kadar tarif değildi. Streeter(1941) şimdi tarafından önerilen daha doğru bir sistem yerini almıştır evreleme ilk sistem geliştirdiO'Rahilly (1972).

"Karanlığın üç peçe" anlamlara gelebilir: (1) karın ön duvarı, (2) rahim duvarı ve (3) amniochorionic membran (Şekil 1). Bu ifadenin diğer yorumlar olmasına rağmen, burada sunulan bir bakış bir embriyolojik açıdan en mantıklı görünüyor.

 
Şekil 1. Utero bir fetus gösteren bir dişinin karın ve pelvis bir sagital bölümü çizimi. "Karanlığın peçe" şunlardır: (1) karın ön duvarı, (2) rahim duvarı, ve (3) amniochorionic membran.

 

"Sonra Biz dinlenme yeri bir düşüş olarak belirledi." (Kur'an 23:13)

Bu ifade Sura 23:13 değil. Bırakma veya nutfah sperm veya sperm olarak yorumlanmıştır, ancak daha anlamlı bir yorumu ("dinlenme yeri") rahim implante bir blastosist oluşturmak için ayıran zigot olacaktır. Bu yorum, devletler Kuran'da bir ayet tarafından desteklenen "bir insan karışık bir damla oluşturulur." Sperm ve yumurta ("karışık bırak") bir karışımı birliği ile zigot oluşur.

"Biz de bir sülük benzeri bir yapı içine damla yaptı." (Kur'an 23:14)

Bu ifade Sura 23:14 değil. Kelime "Alaqah" bir sülük veya kan emici ifade eder. Bir sülük cilde tutunur aynı şekilde, rahim endometrium yapışan bu gün 7-24 gelen insan embriyosu uygun bir açıklamasıdır.Sülük ana kan elde gibi, insan embriyosu desidua veya hamile endometrium kan kaynaklanmaktadır. Bu 23-24 gün embriyo bir sülük (Şekil 2) ne kadar benzediğini dikkat çekiyor. Hiçbir mikroskoplar veya 7. yüzyılda mevcut lensler vardı gibi, doktorlar insan embriyosu bu sülük gibi bir görünüm olduğunu bilinen olmazdı. Bu buğday bir çekirdek daha az olduğu için dördüncü haftanın başlarında, embriyo çıplak gözle sadece görülebilir.

 
 Şekil 2. Top , 24 günlük eski insan embriyo çizimi. Bu aşamada insan embriyosunun sülük gibi bir görünüm unutmayın. Aşağıda , bir sülük veya kan emici bir çizim.

 

"Sonra bu sülük benzeri yapısı, Biz bir yumru çiğnenmiş yaptı." (Kur'an 23:14)

Bu ifade Sura 23:14 dan da. "Mudghah" anlamına gelir Arapça bir kelime "madde çiğnenmiş veya götürü çiğnenmiş." Dördüncü haftanın sonuna doğru, insan embriyosu biraz etten bir çiğnenmiş yumru (Şekil 3) gibi görünüyor. Diş izleri benzer Somitlerin gelen görünüm sonuçları çiğnenmiş. Somitlerin vertebra başlangıcı veya taslakları temsil eder.

 
  Şekil 3,. Top, sola gösterilen modelde diş izleri benzer birkaç boncuk gibi Somitlerin gösteren bir 28 günlük eski insan embriyo çizimi.

 

"Sonra Biz çiğnenmiş yumru, kemik yapılmış ve eti kemik giyinik." (Kur'an 23:14)

Sura 23:14 Bu devam çiğnenmiş yumru aşamasında, kemiklerin ve kasların form olduğunu gösterir. Bu embriyolojik gelişme uygundur. İlk kıkırdak modelleri ve daha sonra kas olarak kemik formu (et) somatik mezoderm onları etrafında gelişir.

"Sonra Biz başka bir yaratık geliştirdi." (Kur'an 23:14)

Sura 23:14 Bu sonraki bölüm kemiklerin ve kasların başka bir yaratığın oluşumuna neden anlamına gelir. Bu sekizinci hafta sonunda oluşturan insan gibi embriyoya sevk edebilir. Bu aşamada, ayırt edici insan özellikleri vardır ve tüm iç ve dış organların ve parçaların primordia sahiptir. Sekizinci hafta sonra, insan embriyosu bir fetus olarak adlandırılır. Bu ayet başvurduğu yeni yaratık olabilir.

"Ve O, ve görme ve duygu ve anlayış işitme verdi." (Kur'an 32:9)

Sure 32:9 bu bölümü işitme özel duyular, görme, ve gerçek olan, bu sırada geliştirmek duygu olduğunu gösterir. Iç kulak taslakları gözlerin başlamadan önce görünür ve beyin (anlayış site) son ayırır.

"Sonra dışarı çiğnenmiş bir et parçasının, kısmen oluşmuş ve kısmen oluşmamış." (Kur'an 22:05)

Sura 22:05 bu bölümü embriyo farklılaşmış ve farklılaşmamış doku hem de oluştuğunu işaret gibi görünüyor. Örneğin, kıkırdak kemiklerin ayırt zaman, çevrelerindeki embriyonik bağ dokusu ya da mezenşimin farklılaşmamış olduğunu. Daha sonra kas ve kemiklere bağlı bağ içine ayırır.

"Ve Biz seçilmiş bir dönem için karınlarında dinlenmek için kime neden." (Kur'an 22:05)

Sura 22:05 Bu sonraki bölüm Tanrı embriyo tam süreli kadar rahim kalır belirler ima etmektedir.Bilindiği gibi pek çok gelişmenin ilk ayında embriyo iptal, ve bu form, doğuma kadar hayatta fetus haline bu zigot sadece yaklaşık 30%. Bu ayet aynı zamanda Allah'ın embriyo bir erkek ya da kız dönüşecek belirler anlamına yorumlandı.

Insani kalkınma atıfta Kuran'da ayetlerin yorumlanması 7. yüzyılda mümkün, hatta yüz yıl önce olmazdı. Modern Embriyoloji bilimi bize yeni bir anlayış sağladığı için şimdi bunları yorumlayabilir.Kuşkusuz bilgimiz arttıkça gelecekte anlaşılacaktır insani kalkınma ile ilgili Kuran'da diğer ayet vardır.

Translate